33479
12316971501353788406.png
  • Roger6
    #22438
    Hogy a szója jó? Ez tuti? Szerintem nem jó...
  • Panzermeyer
    #22437
    A sárga oldalon folyton arról olvashatunk, hogy a szója jó, nem igaz amit állítanak róla.

    The Evils of Soy

    A cikk írója az elején említi is, hogy először mindenki azt hitte milyen jó, és a kormány támogatja az ételek szójával történő feldúsítását. Én is olvastam, hogy Jóba Elek is napi 50 g-ot fogyasztott belőle és milyen pozitív volt a hatása.

    Ki fogom próbálni, hogy legközelebb nem veszek szójafehérjét (még van több, mint 1 vödör), hanem a napközbeni rövid snackjeimkor is tejsavót fogyasztok, és hogy milyen hatással fog lenni rám. Már évek óta fogyasztok napi 3x szójafehérjét is, ha valamilyen pozitív hatás következik be attól, hogy elhagyom, azt érezni fogom, és akkor beszámolok róla nektek.
  • MaRee
    #22436
    Találtam egy kurva jó motivációs videót, kicsit hosszú de hát edzés előtt pont jó az a 10 perc meg lehet nézni :D Főleg az elején tetszik Al Pacino beszéde a Minden Héten Háborúból.
  • Vaxi
    #22435
    én ma kurva fáradt voltam, alig volt kedvem lemenni a terembe..
    de muszáj volt, mert múlthéten csak egyszer voltam lent meló és ballagás miatt. de nem bántam meg, a belem is lóg, olyat edzettem :D
    evés közben jön meg az étvágy :)
  • xxxpaulxxx
    #22434
    Még jó, hogy nem vagyunk nők:D
  • jazzy
    #22433
    ne is beszéljünk erről :\
  • xxxpaulxxx
    #22432
    Jujj ne is mondd a frontérzékenységet:S A mai edzésemmel is jól kicseszett ez a kis aranyosság... tegnap este óta olyan migrénem van, hogy csak na:D
  • IXEMGabeo
    #22431
    igen hétvége után mindig jobb edzeni, mint mondjuk szerdán. Képtelen vagyok elaludni éjfél előtt és általában 6:40 kor kelek ennek ellenére volt amikor ment az edzés...ez változó mindenesetre köszi a tippeket
  • Panzermeyer
    #22430
    Ahogyan MaRee is mondta, fáradtság (és mégsem alszol rendesen), kedvetlenség, nem regenerálódsz, koncentrációhiány, étvágytalanság.

    Nem elég az edzés előtti nap a 4-5 óra. Napi 8 a minimum, amit kell aludnod.Ezt a napi beosztásom miatt én sem tudom megtenni, úgyhogy én napi 6-7 órát tudok csak, és olykor a halálomon vagyok. A hétvégéken próbálom kipihenni és kicsit összeszedni magamat.

    Más tényezők is képesek befolyásolni az edzést, én pl igen nagyon valószínű, hogy frontérzékeny vagyok, mert amikor esős nap, vagy túlzott hőség van, akkor erőtlen vagyok. Ilyenkor edzés előtt kénytelen vagyok bevenni néhány "pörgetőt", mert azt már napközben érzem, hogy nem fogok tudni 100%-ot nyújtani.
  • IXEMGabeo
    #22429
    köszönöm
  • MaRee
    #22428
    Túledzés az kedvtelenség, állandó fáradtság, nem bírsz normálisan edzeni, és még ha nagyon fáj edzés közben az alkarod azt is ide szokták sorolni.

    A hullámvölgyek pedig természetesek, ezer oka lehet hogy miért nem megy épp aznap annyira, le kell szarni. 8-10 óra alvásnál pedig NE add alább, túledzéshez vezet ez is mert nem tudsz normálisan regenerálódni, stb.
  • IXEMGabeo
    #22427
    igen ez lett volna a másik kérdésem: túledzés után mik a tünetek? túlzott fáradtság? lassabb regenerálódás?

    amúgy az normális, hogy vannak pl olyan napjaim, talán havonta egyszer-kétszer, hogy annyira nem megy az edzés, bármit csinálok és nem tudom azt a szintet hozni, amit előtte hiába ettem előtte másfél órával, és vajon sokat nyom-e a latba a kipihentség az edzésnél? tehát mit tom én 4-5 órás alvás nem elég az edzés előtti nap mi?
  • Retsu
    #22426
    Jó, de a 2 óra edzésidő soknak tűnik, persze ha heti 2X vagy lehet h nem tűnik soknak. Kezdőként nyilván így is fejlődtél, de majd ha keményebben nyomnád, figyelj arra, hogy ne nagyon legyen 1 óránál hosszabb az edzés! Csak hogy nehogy túledzés legyen belőle.
  • Roger6
    #22425
    Jó. Csak így tovább.
  • IXEMGabeo
    #22424
    te tapasztaltnak tűnsz-> az milyen h kb februárban kezdtem el mindenféle edzést, most ugye május van, nagyrészt heti 2x szoktam járni kondiba, átlagban 2 órás edzéssel, akkoriban a 25-30 kg se bírtam el, most pedig a 60 kg-nál tartok úgy fekvenyomásban úgy, hogy az étkezésem megfelelő és nem szedek semmiféle fehérje port...
  • Retsu
    #22423
    Na, csapassad neki keményen! Én is toltam kicsit mellre, 3X2 robbanékony fekvenyomás volt ma először, aztán egykezes 5 ismétléssel. Ezután lehúzás hátra 3X6, végül 2 sorozat kalapács bicepsz 5, aztán 4. Később még lógtam 1et húzódzkodón kb. 1 percig. Nem túl sok gyakorlat meg sorozat, de azért kemény. Ez van, még kicsit szoknom kell ezt az erőedzést.
  • xxxpaulxxx
    #22422
    Gratu és hajrá!:)
  • MaRee
    #22421
    Na megvolna az első erőemelő edzés, hát kemény volt, de jó :) Rég éreztem ennyire bedurranva a mellem, és 10 kg-al többel nyomtam mint legutóbb.
    Sima fekvenyomásból ment 6x5 aztán ferdepadoson ugyan ennyi, végül meg hozzá raktam még egy lightosabb tricepsz edzést(csigás letolás meg kötéllel), mert csütörtökön vagy pénteken még úgyis kap a tricepszem megint. Holnap guggolás.. Úgy tervezem hogy 2hetente növelem a súlyt 5 kilóval kb mindenhol, majd meglátjuk mennyi sikerül ebből :) Mindenesetre 5 hónap alatt 35 kilóval nyomok többel, szerintem ez elég jó eredmény magamhoz képest, főleg hogy eddig testépítő edzést csináltam.
  • Tyler1
    #22420
    ez k-1, MMA az más, az inkább földharc. de súlycsoportok mindenhol vannak, legalábbis a professzionális küzdősportokban. (emlékezzünk csak mekkora balhé volt, mikor Erdeinek súlycsoportot kellett váltania egy mérkőzésért, nagyon szigorúan veszik)
    ez vmi gála meccs volt, ilyenkor szemet hunynak néhány szabály felett, de hát ennek a komolysága is olyan.
    sztem itt a pénznek volt jelentős szerepe, de ne legyen igazam. Kunkli amúgy nagyon jó bunyós, ezt nem lehet elvitatni tőle.
  • IXEMGabeo
    #22419
    hangulat jó volt azért
  • Különc
    #22418
    MMAban súlycsoport nem játszik, volt aki Sumos előélettel indult, ráadásul ha lenne akkor is elég nehéz lenne Sappet még a legnagyobbak közé is besorolni
  • Tyler1
    #22417
    nem tudom, elég kamuszaga volt ennek a meccsnek. alapból, hogy 100 kiló volt a differencia a 2 ember között(az mi a fasz? nem véletlenül találták ki a súlycsoportokat), meg amennyire ezt Sapp komolyan vette, hát...na mind1, nem akarom én elvenni Kunkli dicsőségét, lehet tényleg ennyire jó, és akkor grat neki.

    mindenesetre nekem eléggé "hálivúdiasnak" tűnt a meccs is, meg a meccs körüli atmoszféra is :)
  • IXEMGabeo
    #22416
    sikerült a szörnyeteget kiütni?:D
  • jazzy
    #22415
    Ja hát én K1-ről tudtam.. lehet nem néztem elég figyelmesen a hírt.
  • MaRee
    #22414
    Könyök volt, de mivel ez MMA(vagy thai box a franc tudja) lehet könyököt használni.
  • jazzy
    #22413
    Grat neki bár eléggé könyöknek tűnt
  • Vaxi
    #22412
  • Roger6
    #22411
    Grat neki!
  • MaRee
    #22410
    Egy kis offtopik, de tegnap megvolt a Kunkli Tivadar vs Bob Sapp meccs :)





    Gratulálok a győztesnek! Hajrá Magyarok! :)
  • MaRee
    #22409
    Jaja azt én is néztem hogy lehet hogy nem csinálom, így is 4-5 napig izomláz szokott lenni a mellemben, hát még így mi lesz ha heti 2* edzem :)
    Valszeg ezen a héten ABA-t csinálok mert sajnos fekvenyomni csak segítséggel merek nagy súllyal, és csak ma tud jönni az edzőtársam velem meg csütörtökön. Úgyhogy szerintem ma sima nyomásból 6 sorozat, ferde padon ugyan ennyi(rúddal, nem kézivel) utána meg egy tricepszet berakok, a második melledzésnél meg mehet a váll.

    Legfőbb célom most júliusig elérni a 90 kg-ot fekvenyomásban(olyan 3-4 ismétlésre) mer hiába nagy a mellizmom, 75nél nem bírok többel nyomni és zavar hogy a sok tyúkmellű meg 90-100al nyomkod körülöttem

    Felhúzásban és guggolásban is szeretnék minimum 25 kg-os fejlődést elérni, de a fő a fekvenyomás lesz.
  • IXEMGabeo
    #22408
    ezt észrevettem nem a bicepszre gyúrok, hanem inkább a hátamra, vállamra meg ugye fekvenyomok, fekvőtámaszozom is ezáltal mégis fejlődök a fekvenyomásban, pedig a bicepsz nem az erős gyakorlataim közé tartozik...tulképpen mindent nyomok, ameddig jól esik, de legutáltabb dolog a hasizom és a bicepszre súlyzózás ezek nem az én asztalaim:D
  • Tyler1
    #22407
    persze, mert itt még nincsen a sonkás szenyó, és a túrórudi a mintaétrendben, de azóta ugye már tudjuk az ellenkezőjét :)
  • Retsu
    #22406
    Most nézem mellnapon az a tárogatás/áthúzás nem vmi szimpi, nem biztos h erőedzéskor azt kéne erőltetni. Inkább tényleg ahogy írtad kar, váll. Vállat is igazából úgy lenne értelme h erőedzés van, nyomásoknál nem kell sajnálni a súlyt. Meg ha rendesen melegítesz előtte, nyugodtan ki lehet akasztani h a tricepsz is kapjon. Erősebb váll, tricepsz=erősebb fekvenyomás. Merthogy írtad, azt is szeretnéd fejleszteni.
  • Különc
    #22405
    Valamelyest igen, de bunny is írta nem is egyszer, hogy itt és a táplálkozás részen (no meg az egész oldalon) vannak régi, elavult fals információk
  • IXEMGabeo
    #22404
    szerintetek ez hasznos oldal?
  • Retsu
    #22403
    Okok, de akkor is felhúzás után lábtolás, nem tudom... Sztem ne spórolj az ízületvédőn :) A lemaradtaknál nem úgy értettem, h azzal kezded-e az edzést, hanem h arra többet nyomsz-e pár hétig? Csak mert akkor lehet jobb lenne, ha vmeddig 3 edzésből 2 olyan ha mondjuk a guggolást v felhúzást akarod fejleszteni, persze a többit se teljesen hanyagolva.
  • MaRee
    #22402
    A guggolás és a felhúzás nincs egy napon. Az egyik variáció a B napra az guggolás + a felhúzás kiegészítő gyakorlatai(tehát hátedzés) vagy a felhúzás + a láb kiegészítő gyakorlatai. Elsőre nekem is kicsit érthetetlen volt, remélem így már tiszta :) 6x5 és 6x6-okat fogok nyomni, eddig nagyobb ismétlésekkel dolgoztam 5 hónapig, most váltok.

    A három alapgyakorlat nincs egyensúlyban, guggolni eddig nem nagyon guggoltam, felhúzást meg néha csináltam csak(havi 2-3*), a lemaradt testrészekkel fogom értelemszerüen kezdeni a hetet mindig.
  • Retsu
    #22401
    Márpedig az erőhöz+izmokhoz súlyra is szükség van. Biztos csak hülyeségből találták ki az 5X5öt, és a hasonló módszereket... A nehéz súlyos edzés a legbiztosabb módszer a tartós, myofibrilláris típusú fejlődéshez. Aki beéri átmeneti szarkoplazmáris sejttérfogatnövekedéssel, annak azt mondom hajrá, csinálja csak a 10-12eseit.(Vádli+has nyilván kivételt képeznek, mielőtt vki jönne h 5öket tolok hasra...)
  • Retsu
    #22400
    Én nem tenném 1 napra a guggolást és felhúzást. Hátra legalább az egyik gyakorlatban mondjuk csinálhatnál 8nál kevesebbet, ha már erőemelő edzésen van a hangsúly. És tényleg nem kötekedésből, de megkérdem: egyensúlyban van a 3 alapgyakorlat kb.? Ha igen, akkor nyomhatod így, de ha vmelyik gyengébb, érdemesebb lenne 1 darabig arra rámenni, pl. a 3 edzésből 2nél arra fektetni a hangsúlyt.
  • Roger6
    #22399
    Baszki te mekkora idióta vagy...