33479
12316971501353788406.png
  • arsnl
    #22804
    Al Pacino - Minden héten háború
  • SeanJRRussel
    #22803
    Kúrva jó vidi,kimondja ezt a baba szöveget avgy miben van??
  • Brolly
    #22802
    ja értem :D
    Nem éppen a gyúrás áll a középpontjába, de motiválni nagyon tud ez a videó:
  • Vaxi
    #22801
    firebuggal megnéztem a forrást, és kiszedtem a youtube id-t :)
  • Brolly
    #22800
    Köszi , bár nem tudok rájönni, hogy honnan tudtad, hogy ezt a videót akartam beszúrni.. vagy neked kiírja? :D
    Egyik kedvenc idézet :)
    Jó dolog, hogy van egy alap dolog, ami motivál, nekem is hasonló célom, elérni vágyó dolgom van.
  • Vaxi
    #22799
    Engem az motivál, hogy esélyt kaptam. Mindig arról álmodtam, hogy egyszer úgy vehessem le a pólómat, hogy nem szégyenlem a lyukat a mellkasomon.. megkaptam a lehetőséget, hogy elérjem azt, amit szeretnék, és gerinctelen féreg lennék, ha nem tennék meg érte mindent. ez a motiváció a kinézetre. az erőre pedig idézem a következőt

    "A férfinak nincs joga a fizikai edzés terén amatőrnek lennie. Szégyen számára anélkül megöregedni, hogy látta volna azt a szépséget és erőt, amire a teste képes." - Szókratész

    Asszem ennél jobban nem lehet elmondani.
    + régebben egy nagyobb darab osztálytársamnak mondtam, hogy de jó neked, hogy te nem vagy 10 kiló vasággyal, és erre azt mondta, hogy "bazdmeg vaxi egy fogpiszkálót nem emeltél fel azért, hogy erősödj. akkor meg?"
    és kurvára igaza volt :DD
  • Vaxi
    #22798
  • Brolly
    #22797
    Úgy viszonyúlok ehhez a sporthoz, ahogy ez a videó elmondja, mutatja. Mert elfogulatlanul mondhatom azt, hogy ez a világon a legnehezebb, legnagyobb elhivatottságot igénylő sport a trilágon..

  • Brolly
    #22796
    Én arra eszméltem rá (szerencsére), hogy ez az egész motiválás dolog csak rajtad múlik, neked kell tudni, hogy mi a célod, neked kell tudni, hogy azt a célt miként tudod elérni. Első dolgod, kiismerni magadat, az oké, hogy az alapot megismertetik veled, hogy miként kezdjél az alap építéséhez, de utána saját tapasztalatod szerint kell cselekedned, saját tapasztalataid szerint kell csiszolni azon a terven, ami elindított az alapokon.


  • Sickness
    #22795
    Nálunk általában a "bicsiz, gangsztaz, nigaz" altatós feka zene a menő.
  • Tyler1
    #22794
    vagy egy Rock workout

    hiába, engem a lufik nem motiválnak :S
  • Tyler1
    #22793
    Adkins és Jai White ezek tudnak motiválni engem is.
  • Vaxi
    #22792
    Esetleg edzéshez egy kis zene

  • Sickness
    #22791
    Ilyen videók jöhetnek még, akár priviben is. Kösz.
  • Brolly
    #22790
    Ha már motivációs videó, egyik kedvenc:
  • Brolly
    #22789
    Egyedül edzek, és számomra jobb is így. Persze néhány gyakorlatnál elkéne egy kis segítség, de összességében szeretek egyedül lenni a terembe, egyedül edzeni.
    Motiválással szerencsére nincsenek most gondok, régebben voltak, de már rájöttem dolgokra, változtam (szerencsére) jó irányba. Persze, hogy úgymond fokozzam magam, előtte, sőt még edzés közben is tolom a youtubról szedett videókat.

    Kérdés:
    Ti a hasat hogy szoktátok edzeni? Én most elkezdtem szuperbe nyomni néha változtatva a gyakorlatokat, pl.: egyik nap lábemelés függeszkedve+hasprés, római padon felülés+kötéllel törzzsel való lehúzás, a végén meg súllyal törzsfordítás oda-vissza :D vagyis mint a twister gépnél, csak szabadon. És ezeket kevergetem, néha nehezítek, hogy pl. hasprésnél levegőben van a lábam, meg ilyesmi trükkök. Az elején toltam súllyal is fokozatosan emelve lábemelésnél, felülésnél, de az am is halál derekam nem igazán örült neki :/
  • easton
    #22788
    Én is egyedül edzek, mikor csökken a motiváció, betolok valami extra motiváló zenét, vagy megnézek egy filmet (pl.: Undisputed 3).



    Mondjuk ő nem kifejezett testépítő, de mikor látom elszégyellem magam és öntök magamba egy kis lelket :) Érdemes végignézni
  • Sickness
    #22787
    Van köztetek olyan aki teljesen egyedül edz? Titeket mi motivál? Azon kívül persze, hogy van egy kitűzött célotok. Egyre szarabb nekem, hogy egyedül nyomom és nincs mellettem olyan, aki még pluszba tolna vagy húzna előre. :/
  • IXEMGabeo
    #22786


    szerencsére mostmár a bicepsz és a hátgyakorlatokat is szabályosan tolom, mert az elején a könyököm bemozdult számtalanszor egy külsős szólt rám h szarul csinálom, azótarögtön jobban fejlődik a bicepsz, tricepsz is mióta nem mozdul be a könyék...
  • Tyler1
    #22785
    mármint nem a szabálytalanokra gondoltam(azokból sosincs elég), hanem akik még rá is fogják vmi bődületes hülyeségre, hogy miért nem fejlődik az adott testrésze.
  • csuszi
    #22784
    :D
    havonta egyszer, profi terembe jarsz hallod-e.
    en naponta 1-et latok jol nyomni...es nem csak itt , otthon is a legtobb balfasz le se engedi, pattint, homorit, stb.
  • Tyler1
    #22783
    de nem mind1, hogy 90 kilót szabályosan kinyomsz 10-12-15ször, megdolgoztatva a mellet, vagy "kilököd" 4-5x, szabálytalanul, váll segítséggel. utána meg jön a szöveg, h "áá ilyen a genetikám, nem nő a mellem, pedig x kilóval nyomatom". én havonta egyszer biztos találkozok ilyennel.
  • Vaxi
    #22782
    ezt hol? :D
  • tigeroo
    #22781
    hát, legalább visszaírt neki
  • MaRee
    #22780
    Biztos már nem szedi azokat a genetikákat vagy miket!!!
  • tigeroo
    #22779
    tessék, a fiatal korosztály facebookon:


    Zoltán Vörös
    szevassz zoli
    láttam mostani pár képed és hallottam másoktól is hogy össze vagy esve meg a képeiden is látszik.. abbahagytad a kondit ?
    mert nem akartam elhinni mert láttam pár lesi fotó van rólad és vagy 20 kg biztos lement rólad....
    Vörös Z. 16:15
    szia
    tényleg összeestem,133kg vagyok a hasizmaim látszanak,221kg szériézok fekve 280 húzok fel és 300kga guggolásom
  • Retsu
    #22778
    Láttam, direkt nem akartam felhozni egyből de úgy látszik muszáj reagálni. Na kérem:
    Az 1. pont még úgy-ahogy igaz is lehet, viszont nem értem miért gondolják h mindig jó a szeparáció.
    2."Több ismétléssel az izom mélyebb rétegei is dolgoznak" Milyen alapon jelentik ezt ki? Éppenhogy a nagyobb súly miatt nagyobb erőkifejtés jön létre ugyanannyi idő alatt, tehát azok a "mélyebb rétegek" is valszeg ott dolgoznak jobban.
    Attól függetlenül profi cikk(vagy inkább profit).
  • Tyler1
    #22777
    magas ismétlésszámú edzés

    jó cikk, érdemes elolvasni, hogy nem a nehéz súly teszi az embert.
  • Vaxi
    #22776
    Erőemelő és testépítő edzés
  • Super Saiyan
    #22775
    /szörszálhasogatás http://shop.builder.hu/-n bal oldalt ha az Edzéstervek-re ráhúzod az egeret ezt írja ki: Edzéstervek és Gyakorlatok Adabtázisa /szörszálhasogatásoff
  • MaRee
    #22774
    Huh ez aztán a fasza multifunkcionális gép, bár én az egyszerűség híve vagyok, sosem szerettem az ilyen csigás bonyolult gépeket, de ez nagyon tetszik.
  • csuszi
    #22773
    vagyis ha jol latom itt sincs rogzitve :)
    plusz konnyu vele elofarasztani, csak tarogatok vele es rogton nyomok is ugyanazzal a sullyal :)
    es utana jo rajta huzodzkodni, idealis antagonista szuperszett :)
    vagyis a tarogatas miatt ez neha mar triszett, ha vetkozo sorozat akkor meg mar oriasszett :) csak hatranyulok leakasztom a pockot 3-4 el es johet egy ujabb sorozat piheno nelkul.
  • csuszi
    #22772

    ilyesmi, csak nincs a pad kozotte rogzitve, azt ugy viszed oda ha akarod, ha akarod akkor csak egy oldalt hasznalsz, ha akarod akkor pl tarogatsz rajta allva vagy stb.
    leviszem koccra a ket cuccot ket oldalt, koze pad, fekvenyomas, utana pad ferdere allitva, es ferdenyomas. tokeletesen imitalod a kezi sulyzos nyomast, csak itt ugye nincs problema abbol hogy erosebb a melled, minstem felvegyel egy bazi nagy sulyzot, illetve a csiga elonyei:
    allando feszites, nincs nyugalmi allapot
    nem eshet rad, maximalis utani nyomas, max visszaesik a kezed
    pumpalas konnyebben kivitelezheto

    fekvenyomashoz kepest teljesen kulon mozog a ket karod, teljesen kulon kell megbirkoznia a ket oldaladnak a sullyal, tokeletes szimmetria
  • MaRee
    #22771
    csuszi: valami képet nyomhatnál ilyesmi gépről, én nem tudom elképzelni milyen :D

    Retsu: mellre én csak felvenyomást csinálok sima meg ferdepadon. hátam az elég "nagy"(magamhoz képest) és erős így is, mellemen kívül a másik legjobb izomcsoportom. Szoktam rá evezéseket meg nyakhoz/mellhez húzást csinálni, azzal nincs gond, nehogy azt hidd hogy csak a három erőgyakorlat van a programomban:)
  • Retsu
    #22770
    Értem, csak mondom azért a hátat is olyan intenzíven lenne jó edzeni(pl. legalább annyi gyakorlatot rá, mint mellre, de inkább többet). Sokkal jobban lehet fejlődni ha arányban vannak a toló-húzó izmok. Meg ugye sérülésnek is nagyobb az esélye, ha hosszabb távon ilyen aránytalanságok állnak fent véleményem szerint.
  • csuszi
    #22769
    vagtam, es 3 ev mulva is meresz, de nem lehetetlen gondolom. :) nekem meg nem sikerult sose :D asszem olyan 1.7 a rekordom. de szepen fejlodsz, ez egy jo kezdet.

    van a teremben ilyen expanderre emlekezteto gep, sulyt lehet szabadon allitani, minden iranybol lehet huzni, vonni, emelni, tolni, parban van. na en mostanaban ezen nyomok fekve, nagyon adja. beteszem a ketto koze a padot, nagyon szepen kiadja hogy a vallserulesem miatt mennyire gyengebb a bal oldalam, evek alatt se jott helyre, remeg a kezem mikozben nyomok, a jobb oldal meg tudna szerintem 30%al tobbet. kar hogy nemsoka hazamegyek, az ilyen gepekkel lehet igazan kihozni szimmetrikusra a testet, illetve a seruleseket korrigalni, vagy csak szimplan a feloldali gyengesegunk.
    (kezisulyzo nem adja, sokkal tobbel tudok nyomni ofc mint amit elbirnek felemeleskor, vagy akar segitovel a kezembe adva. meg tarogatassal is probaltam elogyengiteni amellem, de meg ugyse volt eleg. hogy a tokomben nyomjon az ember 2 50-60kg ossal, nem az en sulycsoportom, pedig a fekvenel kellene. na de ez az gep nagon jo, itt nincs ilyen problema)
  • MaRee
    #22768
    Retsu:

    lábat még eddig SOHA nem edzettem, azért ilyen gyenge.Nem értem mire gondolsz, mit kéne úgy elkezdeni mint a mellet?A felhúzást? Azért gyengébb a felhúzás mint modntam, mert mellre már több mint fél éve edzek, felhúzás meg 2hónapja van az edzés programomban, és heti kétszer egyelőre csak, mert nagyon megterheli a derekamat. Persze célom felhozni a lemaradt gyakorlatokat, de hát nem olyan könnyű ez. :)

    csuszi ezt a célt így ilyen véges célként tűztem ki, tehát ha 3 év múlva sikerül, akkor annyi, nem most gondoltam 1-2 hónap múlva :D
  • csuszi
    #22767
    hat azert fekvenyomasban az a sajat tstsuly duplaja kicsit meresz :)
  • Retsu
    #22766
    Grat, szépen haladsz, főleg fekvenyomásban. A guggoláshoz meg hajrá, bár ha eddig nem nyomtad annyira érthető h kevesebb. Viszont a felhúzást nem értem, ok a láb is számít de azért a hát is. Ha eddig nem tetted, azt tudom javasolni sürgősen kezdd el legalább úgy edzeni, mint a mellet! Általában azt szokták mondani, h erőszint szerint úgy kéne kinéznie a 3asnak h felhúzás, guggolás, fekvenyomás. Szal idővel azért egyensúlyba kéne hozni őket. Nálam a sorrend megvan, csak az arányok még nálam se jók(pl. csak 15 kilóval guggolok többel, mint fekvenyomok, azért többel kéne).
  • MaRee
    #22765
    Na gondoltam írok már valami hülyeséget, mert tegnap votl asszem 2 hónapja, hogy elkezdtem az erőemelő edzést(előtte decemberben kezdtem a testépítő jellegű edzést), 72 kg vagyok most.

    Fekvenyomás: 70kiló volt akkor a széria(8as sorozatok), most 95 a széria(6os sorozatok), legnagyobb amit ki bírtam kétszer nyomni az a 110 kiló volt, tudom hogy értelmetlen, de csak kipróbáltam.

    Guggolás: Ebben sajnos nem nagyon haladok mert elég gyengék a lábaim, sosem edzettem őket még ezelőtt, de azért már kezdenek alakot ölteni.Itt annyival csinálom mint amenynivel elkezdtem, ez 65-70 kg körül van.

    Felhúzás: Ezt 50-el kezdtem, most 70kg-al csinálok 6os sorozatokat.


    Célkitűzésem most nyár végéig hogy elérjem mindenből a 100kg-os szériát, reméljük menni fog, hosszútávra(évek) pedig az, hogy a három alapgyakorlatban a testsúlyom kétszeresét meg tudjam mozgatni.