33479
12316971501353788406.png
  • SeanJRRussel
    #22844
    Nekem Vörös Zoli van meg
  • Vaxi
    #22843
    bejelölte valaki a Bécit? :D:D:DD
  • MaRee
    #22842

    komment is jó :D
  • SeanJRRussel
    #22841
    Nagy Ronni efan lévén meg amúgy is, de sztem nem lehet őket egy lapon említeni.Minden korszaknak megvan a saját tulajdonsága esztétikuma elvárása és mivel arnold a 70 es években élte világkorát Coleman meg a 2000 es ezért felesleges hasonlítgatni.Az anyagok manapság sokkal kifinomultabbak, a sport is már inkább a pénzről szól meg a megélhetésről nem úgy mint Arni korában mikor egy Mr.O. versenyen voltak vagy 200 an.Inkább hasonlítsák össze Ronniet Yates el vagy még talán Lee Haney-vel de már ő is más korszak.
  • MEdievil
    #22840
    Az egérke meg az elefánt megy át a hídon.
    Megszólal az egérke:
    - Ugye hogy dübörgünk?

  • Vaxi
    #22839
    szerintem is kb.
    frayer, ha az alapismeretekre gondolsz, lassan egy éve kint van :)
  • iko
    #22838
    tömeg: ronnie > arnold
    esztétikum: arnold > ronnie

    Nekem arnold fizikuma jobban tetszik.
  • F1ú
    #22837
    De fasza..
    Megcsináltátok az alapismertetőt, amit régen terveztünk..
  • F1ú
    #22836
    sziasztok.. :)

  • Panzermeyer
    #22835
    Pihensz eleget? Az is nagyon le tudja csökkenteni.
  • Retsu
    #22834
    Kösz, akkor majd kipróbálom. Az a baj, hogy szerintem elég alacsony a tesztoszintem, legalábbis októberben olyan 10 fölött volt kicsivel(9,9-26ig van a normál tartomány). Áprilisban nyomtam 1 tribulus kúrát, most gondoltam h talán nem ártana ha vmi ütősebb cucc is lenne. Az lesz hogy ezután a kúra után újabb vérvétel, ha akkor se okés szerintem muszáj lesz vmilyen orvosilag ellenőrzött tesztokúra vagy vmi, mert azért ez bizony megnehezíti a dolgokat:(
  • Panzermeyer
    #22833
  • Panzermeyer
    #22832
    Nem lesz az ég világon semmi bajod tőle. Én az Universal Natural Sterol Complexét fogyasztottam, annyit éreztem tőle, hogy kevésbé fáradok az edzés közben.

    Kicsit össze voltam esve, és volt 3 hetem, hogy rendbe szedjem magam egy családi eseményre május elejére, hogy ne halljam azt a kérdést, "gyúrsz még?", hanem a válasz egyértelmű legyen már a kérdés előtt. Emiatt volt egyszerre kreatin kúra, BTU Tribulus Maximus (edzés előtt 3 szem) és a fent említett szterolokat tartalmazó készítmény.

    Szóval nem lett tőle semmi bajom, csak ha valami kellemetlen élmény ért, akkor zöld izomszörnnyé változtam...
  • Panzermeyer
    #22831
    Ja igen, a vitaminokat, ásványi anyagokat kifelejtettem :)
  • Retsu
    #22830
    Azon gondolkozom, hogy a kreatin kúra második felét(ami jövőhéttől kezdődik) még megfejeljem azzal a BioTech-es Anabolic Pak-kal. Elég jónak tűnik, csomó vitamin, tribulus+állítólag DHEA is van benne. Csakhát nem tudom h sok lesz-e már kreatinnal együtt v nem lehet különösebb bajom tőle? Mielőtt még nekem ugrana vki h "vitamint hogy a francba ne lehetne", nyilván a szterolok és DHEA miatt kérdem.
  • center86
    #22829
    Adatok: 84kg; 175 cm
    "eljutottam arra a szintre,hogy totálisan elégedetlen vagyok magammal,és minden zsirt le akarok adni magamról"
    A fent leírt adatok, idézett mondat ismeretében és annak tudatában, hogy most kezdtél el edzeni, úgy gondolom, hogy itt diétára van szükség.
    Itt van rá egy példa, 4:37-től hangzanak el a száraz adatok. http://body.builder.hu/video_lejatszas.htm4?id=1343
    Pontos és egyértelmű célokat szükséges meghatározni, azok nélkül nem lehet. Tingli-tangli módon pedig nem érdemes bohóckodni. Azt kell eldöntened, hogy mi az a "testforma" amiben jól érzed magad. Lehet nagyokat is álmodni persze - mint hogy úgy akarok kinézni mint Bodó Imi - , de akkor érdemes rövidebb célokat is kitűzni. :)
    Minden esetre sok sikert és főként kitartást kívánok. Ez az elhatározás évekre kell, hogy szóljon!
  • csuszi
    #22828
    csak roviden, ez a szalamis kifli meg leves dolog nagyon eltevedt.
    nem az szamit mennyit eszel, hanem hogy mit.
    panzer etrendjet nezd meg. plusz piros botu ;)
  • oliwwer
    #22827
    Még esetleg egy vitamin pakkal ki lehet egészíteni. De amugy szuper.
  • Panzermeyer
    #22826
    Ne aggódj, idővel lesz, nem 2 hét alatt fogsz Schwarzenegerré változni.
  • Panzermeyer
    #22825
    Különc jókat írt neked, de talán jobb, ha látsz is egy mintaétrendet, hogy valami képet kaphass.

    Először is az egészet azzal kell kezdeni, hogy ki kell számolnod mennyi fehérjére, szénhidrátra és zsírra van szükséged. Megmondom őszintén a zsírt nem tudom, hogy hogyan szokták számolni, én nem igazán foglalkozom vele, csak tudom, hogy kell az étrendembe, ezért van is. Fehérje mennyiséged kiszámítása: testsúlykilogrammonként 2 gramm fehérjére van szükséged. Szénhidrát: ha tömegelsz, akkor testsúlykilogrammonként 4-5 gramm kell belőle. Szerintem neked erre most épp nincs szükséged, hiszen zsírt szeretnél leadni, én így azt gondolom 3 g-nál semmiképp sem kell több, talán még kevesebb is. Majd látod, hogy hogyan alakul a tested összképe ahogyan telik az idő. Zsírból csakis a jó zsírok játszanak, vagyis magvak fogyasztásából származó zsírok (pl földimogyoró), lenmagolaj (testépítők erre esküsznek), tökmagolaj, olivaolaj. Alapszabály, hogy a kiszámításkor minden ételt nyersen mérünk, úgy a húst, mint a rizst.

    Az én étrendem:
    06.00: 200 g párolt csirke + 130 g rizs
    08.00: 1 adag fehérje turmix (komoly tömegelésnél + 100 g zabpehely)
    10.00: 1 adag fehérje turmix + 100 g zabpehely
    12.00: 200 g párolt csirke + 130 g rizs
    14.00: 1 adag fehérje turmix + 100 g zabpehely
    17.00: 200 g párolt csirke + 130 g rizs
    kb 1 óra pihenő után edzés
    20.30-21.00: 2 adag fehérje turmix + 50 g szőlőcukor
    22.00-22.30: 250 g zsírszegény túró + 1 maroknyi földimogyoró

    (Mielőtt másoknak szemet szúrna azért van ennyi turmix napközben, mert kb 10 percem van kajálni.)

    A mennyiségeket a saját céljaidnak és testi adottságaidhoz kellene igazítanod. Szerintem amit még fontos lenne neked végezned az az aerob mozgás. Ilyenek pl a szobabicikli, bicikli, tempós séta. Ennek időtartama kb 60 perc legyen. A lényeg a monoton, megszakítás nélküli mozgás, melynek során a pulzusszámodat 130 környékén tartod. Én azt javaslom, hogy pihenőnapokon végezd ezt a fajta mozgást.

    Ha valamit nem mondtam, majd a többiek kipótolják.
  • mikiking
    #22824
    "Igen megnő a karod, nem a kezed és talán a melled is és igen zsír is lesz rajta, ugyanis nőni és szálkásodni nem lehet (maximum kezdéskor, az első 3 hónapban) "

    Akkor most ha normálisan tornázok és nőni fogok,de mellette normálisan egészségesen fogok étkezni 3 óránként,ahogy leirtad,és fogok futni meg ilyesmi (Amire nem tértél ki) Akkor most én leadom a zsirt vagy nem ?? Mert azt mondod zsirt leadni,meg nőni egyszerre nem lehet... Akkor nincs értelme még,hogy kondizok ??
  • Különc
    #22823
    Csirke, hal, rizs, héjában sült krumpli, sovány túró, (cottage cheese) puffasztott rizs, lencse, zöldségfélék (kivéve kukorica és borsó) napi 5-6x

    Tilos: cukor, liszt, gabona, alkohol, tej, konzerv, parizer/felvágott

    Fentiekből válassz és mivel fizikai munkát végzel, nagyobb mennyiséget kell enned (számold ki, bár szerintem ezen a szinten még az is felesleges)

    Igen megnő a karod, nem a kezed és talán a melled is és igen zsír is lesz rajta, ugyanis nőni és szálkásodni nem lehet (maximum kezdéskor, az első 3 hónapban)
  • mikiking
    #22822
    Gyerekek eljutottam arra a szintre,hogy totálisan elégedetlen vagyok magammal,és minden zsirt le akarok adni magamról. Szeretném ha valaki normális tippeket adna,és leirná nekem napi pontossággal,hogy mit tegyek. Gondolok itt minden napi felülések,fekvőtámaszok,futás,kondizás,és az étrendre. Egy átlagos napi étrendem igy néz ki :

    6:00 Reggeli : 2 szalámis kenyér ( vagy esetleg 2 virsli 2 kiflivel,vagy pl tojásrántotta 2 kenyér,vagy 2 kifli valamivel.szóval ilyen átlagos)

    9:00 1 kifli + 1 csokis joghurt

    12:00 Ebéd : melóban vagyok,szóval 1 kifli + 1 halsaláta például

    15:00 : Hazaérek munkából, Ez is ilyen általános szokott lenni ( krumpli hussal,vagy bármi ami egy háztartásba ebédkor lenni szokott)

    18:00 : általában valami leves fajta ( húsleves,vagy ilyesmi), vagy ha nem leves,akkor valami szalámis kifli vagy ilyesmi.

    21:00 : Valami apróság ugyanugy mint 18:00-kor.

    Kondizni mnt ahogy leirtam most kezdtem járni 3 nap megyek 1 nap pihenő stb stb stb. És elég nehéz fizikai munkát végzek. Segitene nekem valaki ?? Nem tetszem magamnak,és igy hiába járok kondizni. Megnő majd a kezem,meg a mellem meg minden,de a zsir rajta lesz ugyanúgy,szóval ugyanott leszek kb.
  • xxxpaulxxx
    #22821
    hízni hízni fog:D
  • Tyler1
    #22820
    BB fb oldalán találtam: kiegészítők helyett nyers tojás, és napi 2 tábla milka csoki a tömegeléshez, mert ez naturál! a kiegészítők már nem!
  • Különc
    #22819
    Cukros és elavult, volumass 35 de inkább jumbo
  • MaRee
    #22818
    Volumass 35-nél ne add alább, ha Scitecet veszel.
  • IXEMGabeo
    #22817
    gyere ki a Margitszigetre 5300 méter folyamatosan és máris eltűnik a kis zsírréteg, ami számodra felesleges:) főleg, ha mondjuk hetente legalább 2-3x végigcsinálod e mellett a futópad tuti, hogy a tüdőd is tágulni fog:)

    na jó, ha nem szeretsz futni azzal nem tudok mit kezdeni:D jó dolog
  • Gaba94
    #22816
    Üdv!
    Mi a véleményetek a Mass 20-ról? Kezdésnek megfelelő?

    Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a tömegnövelő válhat-e ki pattanásokat, kiütéseket a bőrön? Sajnos szoktak lenni az arcomon és hátamon, ezért gondoltam megkérdezem mielőtt még elkezdeném szedni.

    Köszi előre is!
  • xxxpaulxxx
    #22815
    Persze, hogy mehet!:) Én az elliptikus trénert ajánlom, ha nem szeretsz/nem tudsz futni... nekem nagyon bevált az elmúlt 3-4 hónapban:D

    Jah és ne 5 perc legyen, hanem legalább 40, de az 1 óra még jobb lenne... heti 4x, vagy ahányszor tudsz:D
  • mikiking
    #22814
    és a futás az lehet bent futópadon is ??? Kintre nemtudom magam rászedni,viszont bent van akaratom futópadon futni :) Tudom,hogy gyerekes,de ez van
  • SeanJRRussel
    #22813
    Ez se rossz de én úgy edzeném h mell tricepsz,hát váll,láb bicepsz.Ez a kis súlyos dolog marhaság,olyan súllyal eddz amivel még mennek a gyakorlatok szabályosan.És mellé aerob munkát kell végezni, bicikli lassú futás,úszás...A zsír nem az ismétlésszámtól fog lejönni hanem a kajától és az aerobtól.
  • bakkerman
    #22812
    bicikli,futás,aerobik,diéta
  • mikiking
    #22811
    Sziasztok. Tudni illik rólam,hogy 20 éves 84kg 175 cm vagyok. a Bicepszemen,kezemen,hasamon,mellemen (szóval kb mindenhol) van azért zsir-réteg elég szépen (amitől megszeretnék szabadulni ) :( Hétfőtől - péntekig kinti fizikai munkát végzek. Nem neveznám magam túlsúlyosnak,csak azert van zsirréteg,amitől nem lehetlesz látni az izmokat,ha már ott fogunk tartani.Elkezdtem konditerembe járni,ezzel a programmal :
    1.nap : mell ,bicepsz
    2.nap : hát,tricepsz
    3.nap : váll,láb
    4.nap : pihenő
    és igy tovabb és igy tovabb,szóval 3 nap edzés 1 nap pihenő. Azt a tanácsot adták nekem,hogy ha a zsirt leakarom adni magamról,kis súlyokkal tornázzak,és sokat. Szóval minden tornára nálam érvényes a következő példa :
    Mell : 3 fajta torna,mind3 fajta tornából 4x 13
    Eddig sokat ettem ,napi 3-szor kb,de sokat. Amióta edzek (1 hete) azóta 3 óránként eszek és keveset egyszerre (normál kajákat eszek,mnt egy átlagember,). Egyedül reggel eszek picit többet,mert azert reggel 7-től délután 3-ig birnom kell,mert elég kemény munkát dolgozom. Továbbá napi 5 perc futás futópadon,minden nap...
    Szeretném a véleményeteket kikérni,hogy a leirtak alapján mi a véleményetek nektek,mint szakértőknek. Helyes ez az edzésprogram? Hogy tudok könnyen megszabadulni a zsirtól ? Mindent megszeretnék TŐLETEK HALLGATNI !!! köszi előre is
  • bakkerman
    #22810
    ettől a játéktól még a strangyűrósokra se jön fel izom,szóval felesleges volt (MEGINT) felhozni az évszakos kondisokat
  • xxxpaulxxx
    #22809
    Itt van! Megérkezett! Eljött hozzánk is! A világ első...

    GYÚRÁSSZIMULÁTORAXD

    Nesztek strandszezonosok... mostantól nem kell boldogítani minket a teremben:DD
  • SeanJRRussel
    #22808
    Én azt 10-12 vel csinálom mert télleg az alényege h koncentrált tehát nem vállból hasból,vádliból segglyukból kell húzni hanem bicepszből.Valszeg az a 140kg-s emberke is csak a nagyságra megy és nem a minőségre...
  • Tyler1
    #22807
    Vörös Zoli is "csak" 17kg-al csinálja. ez pont az a gyakorlat, aminél 99% rossz súlyt használ, vagy nem is tudja végrehajtani, akkor ne nevettessenek már 27 kilóval....
    ez már bőven a haladó feletti kategória, mikor agyban is maximálisan oda kell figyelni a stimulációra. én ezért nem is csinálom a koncentrált bicepszet, mert képtelen vagyok csak bicepszből dolgozni rá, úgy meg szart nem ér, ha vállból emelgetem.
  • Retsu
    #22806
    Na tube-on láttam pár érdekes videót. Van 1 "német" arc, cirka 140 kiló körüli, dehát finoman szólva nem szálkás XD Mutogatja h mennyivel edz, az egyik videó:koncentrált bicepsz 27 kilóval, persze közben jól beledőlve kiszenved 6ot. Gondoltam kipróbálom magam, de csak úgy simán, melegítés nélkül 20,5el csinálgattam 1 cseppet szabályosabban+ugye közel 40 kilóval könnyebben. Azért feldobta a napomat, még a végén kiderül csak nem olyan siralmas már a karom :)
  • MaRee
    #22805
    Én ezt szoktam nézegetni edzés előtt, ebben is az Al Pacinos szöveg van az elején.