33479
12316971501353788406.png
  • kakimakifsz
    #23004
    Saját profilról másoltad ki?
  • Vaxi
    #23003
  • Retsu
    #23002
    Edzz keményen, viszonylag nagy súlyokkal, mellette egyél sokat! Ha lehet, ne csinálj túl sok aerob mozgást. Persze sétálni lehet, de ha nem muszáj, ne fuss több kilómétert hetente vagy ilyesmi!
  • 0Fritz0
    #23001
    Az izmok természetes építéséhez évek, évtizedek kellenek.
    Viszont ha csak annyi a cél, hogy ne lógjanak a bordáid és legyen némi "teltség", akkor az örök törvény lép életbe: zabálni, zabálni, zabálni (bármit).
    Egyébként felesleges üresen járatni a testedet csak magával a hízókúrával, egyből kezdj el edzeni.
  • MaRee
    #23000
    Ezen kívül nem igazán tudsz semmit csinálni, persze mellette edzés ezerrel.

    A 6 kg azért kicsit meredek, ha hízni is fogsz ennyit(amit kétlek) abból kb 1 kg lesz izom, vagy annyi sem.
  • kraawz
    #22999
    Hali. Az alapismeretek részbe beleolvastam,amennyire az időm engedte, viszont pár tanácsot kérnék itt is.

    Elsősorban tömeget szeretnék növelni, mielőtt elkezdek edzeni, mert a jelenlegi 180/66 nagyon kevés, a célom 3 hónap alatt +6 kg lenne. Mit tudtok javasolni a csirke+riz és mellette a tömegnövelő mellé? Esetleg bevált praktikák ?:)
  • Blekk Síp
    #22998
    Köszi mindenkinek a segítséget, igyekszem kikupálni magam elméletben és testben is
  • LoSA
    #22997
    OKs, gondoltam!
  • oliwwer
    #22996
    :D:DD
  • Vaxi
    #22995
    jó, azért ha nincs meg mindig pontosan a megfelelő mennyiség, nem kell fejbelőni magad :D
    tehát ezek csak irányelvek, amiket követni kell(ene) :)
  • LoSA
    #22994
    Hát köszi szépen... Igyekszem majd valahogy bevinni minél több fehérjét. De hát ehhez tényleg milliomosnak kell lennie az embernek! :)
  • MaRee
    #22993
    Hát, kb úgy szoktuk számolni hogy 2 gramm /tskg tehát 75*2 = 150gramm optimális. Persze ezt nem lehet sajnos minden nap bevinni ha csak nem vagy milliomos :( Nekem is ha heti 3-4* megy maximum, de edzésnapokon szerintem mindenképp legyen meg ennyi.
  • LoSA
    #22992
    Egy 75 kilós férfinak mennyi fehérjére van szüksége a fejlődéshez, kb?
  • MaRee
    #22991
    Nagyjából egyenlő 10dkg = 20gramm fehérje kb tonhalnál és csirkemellnél.
  • LoSA
    #22990
    10 dkg halban vagy 10 dkb csirkében van több fehérje? :)
  • MaRee
    #22989
    Hát magában nem is :D Megsütve természetesen, bárhogy. Kb 5 gramm fehérje / tojással számolj.
  • LoSA
    #22988
    A tojást milyen formában? (magában biztosan nem fogom inni!)
  • MaRee
    #22987
    Hát mindenesetre olcsóbb mint a csirkemell, és ha elosztod akkor 2-3 napra is elég.Ja meg hát ugye ottvan még fehérje forrásként a tojás is.
  • LoSA
    #22986
    Köszönöm szépen a segítséget! 700-900Ft? :) Nem olcsó dolog ez a gyúrás!
  • MaRee
    #22985
    Túró, cottage cheese, sima sajt, tonhalkonzervből mindig tonhaltörzset kell venni ez fontos, én az Atlantik márkájút ajánlom, ezt ajánlották a bodybuilder.hu-n is. Vannak még a spárban ilyen 700-900 ft / kg-ért hekk szerű tengeri halfilék, azok is jók.Fehérjeturmix meg nagyon jó hogy van, azzal egy-két étkezést meg lehet oldani.
  • LoSA
    #22984
    Sziasztok!

    Elolvastam nagyjából a FAQ-t. Étkezésben szeretnék segítséget kérni tőletek, mert az ugyanis problémám, nem tartom be, ezért sincsen olyan fejlődésem.

    Én imádom a csirkemellt, tudom, hogy nagyon "hasznos", ám az élet úgy alakult, hogy nem tudom megoldani, hogy minden nap süssek kb 1 kilót csirkét. Olvastam, hogy tengeri hal is jó (konzerves). Abból melyik fajta? Vagy hogyan tudnám a szervezetemet megfelelő fehérjével ellátni, úgy ha nem tudok minden nap megfelelő mennyiségű csirkét enni. Fehérjeturmix-t vettem, azt szoktam fogyasztani is. Köszi a segítséget. (75 kg vagyok)
  • jazzy
    #22983
    Csak azon mosolyognak meg az emberek, hogy aki mondta is ezt neked, meg úgy általában az emberek mennyire nem tudják mi a franc az a fehérje és mire jó. Pedig általános iskolában biológia órán tanítják.
  • IXEMGabeo
    #22982
    én tegnap edzés után mikor hazamentem, töltött húst ettem zöldborsós rizzsel...
  • Roger6
    #22981
    Alkalmazd a csirkerizst, ha ezt 90%-ban tudod alkalmazni (alapismeretek - nem PONT csirkerizs minden kajálásra), utána jöhet fehérje. Ha ez mind megy... Na ez nem mostanában lesz, olvass csak sokat.
  • Blekk Síp
    #22980
    Ja mielőtt félreértés esne (bár már lehet késő :D) az a "...kaja, + mellé a 100% Whey Protein Prof..."-ot nem úgy értettem hogy szószerint kajával.
    Szval értitek na.. D: Csak felsoroltam, hogy miket fogok alkalmazni.
  • Vaxi
    #22979
    edzés után elég. 40g wheyprof + 40g dextróz kb-ra elég. de ez sem kötelező, bár az edzés utáni időpont az egyetlen olyan, amikor a turmix jobb, mint a rendes kaja.
    de tényleg javaslom az alapismeretek átböngészését :)
  • Blekk Síp
    #22978
    Én is így tervezem, még 1-2 hónapig edzek megfelelő kaja mellett (ezt már kitanulmányoztam miből mennyi, mikor) aztán a következő fázisban jöhet az edzés, kaja, + mellé a 100% Whey Protein Prof. A kreatint meg majd meglátjuk, az még igencsak odébb van. Csak kicsit előre érdeklődtem.
  • 0Fritz0
    #22977
    Nem kötelező vele szedni.
    Nézd meg, hogy mire való a fehérje és mire a kreatin. :)
  • Blekk Síp
    #22976
    Rendben, így már érthető és világos. Abban viszont igazad van, hogy az alapokat alaposan át kell még rágnom, már neki is kezdtem. De ha már témánál vagyunk, nekem igazából az nem VOLT világos, hogy majd később amikor táplálékkiegészítő is kell, akkor azt csak és kizárólag kreatin kombóval szedjem-e (mert a nélkül nem is érdemes, csak és kizárólag fehérjekészítményt venni)?
  • Vaxi
    #22975
    szerk: viszont az edzés utáni turmixtól sem kell csodát várni, nem attól leszel erős. ráadásul ha baszol a kajára, csak a turmixot iszod, akkor tényleg 100%-ig pénzkidobás.
  • Vaxi
    #22974
    ahogy mondta, igazából normál kajából be tudod vinni a cuccokat, ha megfelelően eszel. de szerintem az edzés utáni turmixra nyugodtan be lehet fektetni.
    kreatin nem kell szerintem se.
  • sapkafej
    #22973
    viszont jól mutat a polcon, meg lehet facebookra képet felrakni, hogy mennyit elpusztítasz, ami kemény, úgyhogy a döntés a tiéd, ne érts félre.
  • Blekk Síp
    #22972
    Oke, ezért is bátorkodtam inkább itt is utána érdeklődni, csak sapkafej megnyilvánulása után még mindig nem tudom, hogy a kérdésemmel mi volt a probléma.
  • sapkafej
    #22971
    alapismereteket olvasd el, LÉGY SZÍVES -> táplálékkiegészítő még nem kell, mert kezdő vagy -> simán megeszed kajából azt a - például - fehérjemennyiséget, ami kell, főleg 70 kg-osan -> kreatint majd akkor told, ha sehogysem tudsz x kg fölé menni akármit teszel, x év múlva, meg ilyenek. a lényeg, hogy semmi szükséged rá

    pénzkidobás, vagy nem?
  • Vaxi
    #22970
    amit mondtak :)
  • Blekk Síp
    #22969
    Az én kérdésem faszság, vagy az, amit nekem mondtak?
  • Vaxi
    #22968
    :DDD ezeken az oltári nagy faszságokon mindig meg tudok lepődni :DD
  • Blekk Síp
    #22967
    Ismerjük egymást? Bár gondolom a kérdés feltevésem módjával akad problémád. Nem akarok 200kg lenni, csupán a mostani 174cm-emmel és 70kg-ommal kicsit jobban kinézni. Igazából kiokosíthatnál, hogy mi volt a kérdésemmel a probléma. (=
  • sapkafej
    #22966
    neked amúgy is kidobott pénz
  • Blekk Síp
    #22965
    Hali,
    az igaz, hogy önmagában fehérjekészítményt (megfelelő táplálkozás mellett persze) nem is érdemes elkezdeni szedni, hanem kell hozzá kreatin is?
    Mert azt mondták, hogy kreatin nélkül szedni csak kidobott pénz lenne.