33479
12316971501353788406.png
  • TakácsBálint
    #32478
    Bor edzés helyett:))
  • shaba23 #32477
    Álmomban edzőteremben voltam és az "Awesome Mix Vol 1." első száma szólt :) (Blue Swede - Hooked on a Feeling)
  • Roger6
    #32476
    Hátsó váll edzése. Amúgy nekem is gyenge pont, éppen ma lesz váll:
  • KaBuTo666
    #32475
    hehe
  • Roger6
    #32474
    Akkor ma lábnap:

  • Roger6
    #32473
  • Roger6
    #32472
    Ha most van vége a diétának, akkor szerintem simán a CH is annyit fog dobni, hogy úgy érzed majd, hogy hozni kell valami másik teremből súlyokat. Amúgy... Miért mostanra időzítetted a diétát? Mi volt a cél? Én nem csinálnék még kreatin kúrát egyből diéta után.

    De amúgy is, a kérdésed is... Mármint... tőlünk akarod megkérdezni, hogy hogyan nézz ki?! Ez csak számomra fura? Ha strandos kinézetet akarsz, akkor diéta, ha nem, akkor tömegelés. Te döntsd el, a TE utad ez, nem másé.

    Kreatinról: szedsz fel pár kilót, vizet is, szóval kerekebb lesz a forma, az erezettség is visszább esik. Ha jól kajálsz mellé, erőt is ad, de azt tudni kell, hogy ez sokadrangú kiegészítő. Szóval amikor a kreatin kúrámat csináltam, akkor nem ettem szemét kaját, kurva sok zöldség, 5 liter víz, stb. Nekem elég nehéz volt a szemét kaja kiszorítása az étrendből. Vízből meg vissza kellett fognom magam, le sem írom mennyit ittam... 2 hét +3 kg, éreztem ahogy betöltött a szénhidrát fokozatosan délutáni edzésre. Egyszer már volt amúgy kreatinozás, de akkor szarul kajáltam, és semmit nem hozott. De tényleg semmit, se súlyban, se erőben. Amúgy ha vége a kúrának, a felszedett víz is távozik a szervezetből, ám az erő megmarad (ha jól kajáltál mellé).
  • shaba23 #32471
    Még sosem kreatinoztam, mert meg voltam elégedve azzal, ahogy fejlődöm. viszont most elértem oda, hogy jó lenne kicsit megdobni az egészet, ráadásul ahogy olvasom, erőben is lehet vele fejlődni, az meg jó lenne, mert egy ideje úgy tűnik, megrekedtem egy szinten, bárhogy változtatom az edzést. Sajnos hajlamos vagyok a hízásra, ezért a ch-val csínján kell bánnom, de az most úgy tűnik, jól van belőve.
    A kérdésem az lenne, hogy a kreatin kúra mennyire "takar" majd? túl vagyok a diétán, most jól érzem magam, van egyáltalán értelme ilyenkor elkezdeni, vagy inkább szarjak a "strandfazonra" és tömegeljek+kreatin?
  • shaba23 #32470
    Én már csak azt várom, hogy mikor lesz a teremben fodrászat, mert biztos, hogy megélne.
  • mike77
    #32469
    Ezt nagyon szépen megfogalmaztad, jobban nem is lehetne. Nálunk a teremben mindössze kettő ember van, akire felnézek. Egyik sem a legnagyobbak közül való, ők naturálok, de meg is lehet nézni, hogyan edzenek. Az ember csak tátja a száját, mi melót belenyomnak az edzésbe. És jobb a formájuk bárkinél, bár "csak" 90 kiló körül vannak. Na én pont úgy próbálok edzeni, mint ők. Tőlük szoktam kérdezni is, a "nagyoktól" még sosem kérdeztem. Ők egy csepp izzadtság nélkül végigedzik a kis 20 percüket aminek fele duma, fele telónyomkodás. Röhej komolyan. Nagy csöcs, cérnaláb, pizzahát :). Tisztelet a kivételnek, aki tudja mit csinál. De ezek akik a klotyóban nyomkodják egymás seggébe a tűt, hát szánalom.
  • Riddick21
    #32468
    Én nem irigykedek senkire, esetleg azokra, akik keményebben edzenek még nálam is, jobban bírják a terhelést és még egy utolsó utánit is belehúznak, amikor én már összeesnék. Rájuk sem kimondottan irigy vagyok, csak én is szeretnék még jobb lenni.
    32 évesen már telibeszarom, hogy szép vagyok-e, meg tetszek-e a buta picsáknak a strandon, ez nem az én szintem. A munka viszont csodálattal tölt el, amit egy-egy edzésbe bele lehet pakolni, vagy a fegyelem, amivel még hatékonyabbá lehet tenni egy diétát. Ennek van értéke a szememben, nem annak, hogy feszengjek a teremben, meg a standon, hogy mekkora vagyok.
  • mike77
    #32467
    Pedig mennyi ilyen van, egyik nap még irigykedsz valakire, hogy milyen kurva jó a genetikája, egy hónap múlva meg fele akkorák.
  • Riddick21
    #32466
    Tegnapi drogos cikk is kurva jó lett, kétszer elolvastam már, pedig abszolút nem érint a téma, soha az életben nem fogok cucchoz nyúlni, a kísértéstől is messze járok! :)
  • DarkHorSe
    #32465
    http://feherje.blogspot.hu/

    le van irva, hogy melyik a legjobb ar ertek aranyban, bunny meg szopja tovabb a scitecet(ami szerintem uber gyoker marka lett) nagy kedvencem, amikor a sajat sportoloiknak adtak dijakat, kb az a szinvonal volt az amikor a sajat faszodat szopod le, aztan meg buszke is vagy ra :D
  • mike77
    #32464
    Azért próbálgatom most a szumót, mert a rendes felhúzásnál nem túl jó a technikám, nem tudom rendesen lábból indítani, hátha a szumónál jobban menne. Csak ezt teljesen elölről kell kezdeni megtanulni. Egész más izmokat érzek, mint a rendes felhúzásnál.
  • Darth Sith
    #32463
    Tudom, hogy Bunny-t sokan nem szeretik, mert jogos is sok esetben, de itt ezt a választ érdemes elolvasni szerintem, mivel itt is rengetegszer már a tápkieg háború, hogy melyik a jobb.

    http://body.builder.hu/edzovalaszol_egyvalasz.htm4?id=1426359419
  • Roger6
    #32462
    Na ennek az a része igaz, hogy kevesebb az út.

    Mindenkinél más, baromság ez a kevesebb az út téma.



    Utoljára szerkesztette: Roger6, 2015.03.14. 23:04:29
  • adam46
    #32461
    Szumó, kevesebb utat kell megtenned.
  • mike77
    #32460
    Hogy lehet nagyobbat felhúzni? Szumó vagy normál felhúzás?
  • Darth Sith
    #32459
    nekünk teljesen jó ha azt eszel!
  • DarkHorSe
    #32458
    a nagy oreg
  • smith09 #32457
    Hát nem tudom.
    Eszembe ágában nem volt senkit megbántani trollkodni meg végképp nem. Nem vagyok az a fajta.
    Mondjátok el nekem légyszíves azt h hetente elmegyek 3-4 * futni meg edzek a terembe 3-4 alkalommal elsősorban saját testsúllyal akkor miért baj vagy miért nem jó ha reggelire ezt eszek vagy melegszendvicset é nem duplacsokis fehérjét vagy valami hasonlót ?
  • Jim Morrison
    #32456
    ilyen az izmos fenék ! :(

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2015.03.12. 14:11:01
  • Roger6
    #32455
    Okés, ez így korrekt válasz! Köszönöm!
  • mgkp
    #32454
    Figyelj értem, hogy ez neked meglepő, csak, amint látom te egyáltalán nem ismered a ketogén vagy alacsony szénhidráttartalmú étrendet/diétát.

    Használtam már én is a ciklikus ketogén diétát és baromira bejött (hozzáteszem más is használja, bodybuilderen is szoktak kérdések lenni róla az edző válaszolban). Ez persze nyilván könnyebb mert hétvégén van visszatöltés. Az első pár hét nehéz, utána rááll a szervezet az új rendszerre. Nem, hogy diliházba nem kell menni hanem éhes se vagy egy ketogén diéta alatt. 3-szor bőven elég enni (egyik oka ennek, hogy a zsír nem emel vércukorszintet, így az nem ugrándozik), amikor nem a 2 napos visszatöltés alatt vagy.

    A filmet láttam, viszont egy versenyfelkészülést, ahol 5 óra kardió is van, meg 2-3 órás súlyzós edzések nem biztos, hogy ide kéne keverni.

    A diétának a hátránya meg annyi, hogy az első 2 hétben furán érzi magát az ember, de ez ásványianyag-pótlással kiküszöbölhető (magnézium, kálium, nátrium). A húst hússal evést nem értem. Ez nem magas fehérjés diéta, 160g fehérje, ami 2g/tskg egy 80 kg-s embernek ebben a diétában már sok. A kegyetlen elsavasodást elmagyarázhatnád, kíváncsi vagyok rá.

    Előnyei meg annyi, hogy ez a diéta javítja legjobban a vérnyomást, HDL koleszterint, triglicerid szintet, inzulinérzékenységet. C-reaktív protein szintet. A bizonyítékok ott vannak, még akár te is rákereshetsz, de komolyan szívesen linkelek még oldalakat ha érdekel a dolog.

    Nem adom alá a lovat, én vetettem fel, hogy valószínűleg trollkodni jött ide és nem tudja miről beszél. Viszont egy értelmes vita alakulhatott ki ezáltal, ami szerintem egy jó dolog.
    Utoljára szerkesztette: mgkp, 2015.03.12. 14:03:19
  • Roger6
    #32453
    Tudod miért kérdeztem, hogy ki használja ezt Magyarországon? Azért, mert kibaszott kevesen. Miért? Mert nehéz diéta. És azt, hogy ezt egy átlagember betartsa (érsd: aki nem sportoló), az szinte kizárt. 50 gr szénhidrátot vinni be max naponta elég embertpróbáló feladat, ha nem Mr. Olimpia akarsz lenni, hanem átlag gyúrós vagy.

    Persze, leírva ennyire egyszerű, ahogy te is tetted. De leírva minden ilyen egyszerű. Nézd meg a két órás filmet, amit nem rég linkeltem ide. Egy sima diéta alatt megőrülnek az emberek, ha még 50 alatt kéne tartani a szénhidrátot, be kéne zárni őket diliházba.

    Amúgy nem értem, hogy miért kell mindenbe belekötni. Ez kb. az a szint, hogy vízmérgezést lehet kapni. Lehet bazmeg, hogyne lehetne. Van ilyen ember Magyarországon? Soha életemben nem hallottam róla.

    Reggelire tükörtojás-szalonna. Van szalonnás diéta? Van, ketogán diéta. Ki használja ezt a fórumon? Senki. Ki használja Magyarországon? Minimális számú ember. Miért? Mert baszott nehéz betartani.

    Húst hússal esznek, a szervezted elsavasodik kegyetlenül, és még lehetne sorolni a diéta hátrányait. Ezt nem sima hobbi sportolóknak fejlesztették ki. Mondjuk elhiszem, hogy használják, de én még nem láttam sem testépítőt, sem futót, sem kajakost, aki a színpadra egy tábla szalonnával állt volna fel.

    Értem én, hogy trollkodni akart a focista barátunk, de nem kell alá adni a lovat, ezt a specieális diétát csak versenysportolók használják, azoknak is csak kicsiny része. Nem véletlenül.
  • mgkp
    #32452
    Értem én, hogy még mindig itt tartunk, de jó lenne haladni kicsit a korral.

    Meta-analízisek (a legnagyobb erejű bizonyíték tudományos szinten) vannak már arról, hogy a telített zsíroknak semmi köze a szívbetegségekhez:

    pl. 1

    pl. 2

    Leírtam, hogy mikor nem megfelelő: Akkor, hogyha az a cél, hogy a glikogénraktárakat minél gyorsabban visszatöltsd. Másrészről, akkor egészségtelen, hogyha szénhidrátot zabálsz mellé.

    Ez meg, hogy 1g zsír energiaértéke 9 kalória meg szinte lényegtelen. Ma már tudjuk, hogy a különböző tápanyagoknak teljesen más az anyagcsere útjuk.

    A ketogén diétában lévő súlyos szabályok alatt pedig nem tudom mit értesz. Mi az, hogy egy kajára figyelő ember sem tudna teljesíteni? A szénhidrátot 50g alatt, a zsírt és a fehérjét kb. 1.5-2:1 arányban kell tartani átlagban. Erről lehetne írni oldalakat, de nagyon egyszerűen így néz ki.

    Nem tudom, hogy magyar testépítők közül ki használja ezt. Külföldön nem csak testépítők használják, általában szénhidrát visszatöltéssel (ciklikus ketogén diéta).
  • Riddick21
    #32451
    "Az a dogma már rég megdőlt, hogy a telített zsírtól óvakodni kell."
    Azért egy hivatalos értekezést szívesen olvasnék erről, mert lemaradtam. Persze ha kókuszolajra gondolsz, az rendben van, de abból szalonnában annyi van, mint árvaházban szülői értekezlet.
  • Roger6
    #32450
    "A zsírok

    A zsíroknak szerepük van többek között a vitaminok felszívódásában, a sejtfal védelmében, a hormonok felépítésében, az immunrendszer működésében és természetesen az energiaellátásban. Két alapfajtáját különböztetjük meg, a telített zsírokat, amelyek fogyasztását erősen korlátozni kell és elsősorban állati eredetű zsírokban találunk meg (vöröshús, szalonna, kolbász, sajt), valamint a telítetlen zsírokat, melyeket főként a növényi olajokban találunk és a napi szükséges zsírbevitelünk nagyobb részét lehetőleg ezekből kell fedeznünk. 1g zsír energiaértéke 9 kalória."

    Én ennél az elméletnél maradok, ugyanis a ketogén diétában és hasonló étrendben, amelyben a szalonna szerepel súlyos szabályokat kell betartani, amiket gyanítom nem hogy trollunk, de még egy kajára figyelő ember sem tudna teljesíteni. Szóval ez a diétában sem úgy néz ki, hogy reggelente összebasznak sült tojást szalonnával, aztán lenyomják fél kg kenyérrel. Szóval ne keverjük ide ezt a speciális diétát.

    Magyarok testépítők közül amúgy ki használja ezt a diétát?
  • mgkp
    #32449
    Komolyan mi a baj vele? Szalonnás sült tojás.

    1. Az a dogma már rég megdőlt, hogy a telített zsírtól óvakodni kell.

    2. Ez a kaja nem tartalmaz szénhidrátot (már ha nem eszik hozzá kenyeret meg iszik hozzá valami cukros szart), ami megint csak jó, mert egyedül, akkor van a zsírokkal probléma, ha szénhidrátot is eszel mellé (ezért okádék ilyen szempontból egy átlagos pizza).

    Nyilván, ha testépítőnek készülsz és az a cél, hogy a glikogénraktárakat minél gyorsabban visszatöltsd minden nap, akkor ez valóban nem a legmegfelelőbb. Ugyanakkor semmiképp sem egészségtelen. Egy alacsony szénhidráttartalmú étrendben vagy ketogén diétában meg tökéletes.

    Azt hozzá kell tenni, hogy szalonnás sült tojás emberünk valószínűleg trollkodni jött ide, így részben igazad van.
  • Roger6
    #32448
    Egyél csak. Sőt, ezt hangoztathatnád bármelyik topicban, de ott, ahol a sport egy egészséges életformával, speciális étrenddel jár együtt - na itt nem kell. Baj? Nem baj, egyél csak, sőt, nutellával megkent zsírszalonnát is ehetsz, de attól ez még nem egészséges, reggelire meg főleg nem.
  • smith09 #32447
    Ha pacalt nem is , de szalonnás sült tojást én is szívesen eszek reggelire, szerintem ezzel semmi baj nincs.
  • Darth Sith
    #32446
    nálunk is van, de ha lemész és meglátod mit csinálnak ott, sztem sztrókot kapnál :D
  • shaba23 #32445
    Nekünk van céges uszoda, meg edzőterem, így mindenki jár/járt már gyúrni, de legalábbis ért hozzá. Így aztán leginkább "jótanácsokat" osztogatnak. A sofőröktől szoktam hallgatni csak a hülyeséget, mikor látják, hogy iszom a shakerből a reggelit, vagy veszem be a vitaminokat. De ők reggelente pacalt, meg disznótorost sütnek/főznek a pihenőjükben, úgyhogy más kategória :)
  • Darth Sith
    #32444
    nálunk is szószerint ugyanez megy, csak az ember háta mögött. Ha kétszer akkora a karod mint a kollégák 95%-nak, akkor már nem a szemedbe mondják ezt, csak visszahallod :)
  • shaba23 #32443
    2x1000mg C vitamin, Peak A-Z multi, +magnézium (+arthro guard)
    Ezek mennek. Reggelire zab meg mogyis fehérje (végre elkopott az 5kg csokis, már utáltam nagyon), aztán amit sikerült főzni előző nap, + amit a cég ebédlője kitermel. Szerencsére finom rizst főznek és mindig van csirke/pulyka, így már a kajával sincs baj. Ráadásul gyógyszer gyár, így senki nem néz hülyének, bármit is szedek/eszek :D
  • Riddick21
    #32442
    Úgy látszik, ezek ilyen kötelező munkahelyi körök :D
    Nálunk is nagyjából ez az értelmi színvonal. Haverommal munkatársak is vagyunk, meg edzőtársak is, ő 155 kg-ról indult másfél éve, most 115 és végigedzette az egészet, plusz különösebb extrém diéta sem volt, egyszerűen csak tiszta kajálás, emberi mértékben. A csapatunk (13 fő) fele "fogyókúrázik", de meg nem kérdeznék tőle, hogy mi a faszt csinált, hogy ledobott 40 kg-t és mégis mindig tele a tányér... Ezek meg esznek reggelire egy banánt (persze éhesek maradnak, úgyhogy markolnak hozzá egy kis háztartási kekszet), délben rendelnek egy tál grillezett csirkemellet zöldségkörettel, amit nem esznek meg, mert "az lovaknak való", aztán délután jöhet a kefír :D

    És örülnek, hogy "csak úgy szaladnak le a kilók" :D
  • Roger6
    #32441
    Vitaminok rendben vannak? Én ezen a télen még zsebkendőt sem használtam, pedig 50 emberrel vagyok egy légtérben, akik éjjel-nappal köhögnek.

    Reggel megy a böllér verseny a konyhában mindig, parasztkolbász töpörtyűkrémmel, meg hasonlók, és hát ugye nem tudom én mi a jó - mondják -, amikor reggel 7-kor azt mondom, hogy köszönöm, de nem kérnék belőle, aztán ugye megkapom a zabra, hogy madárkaját eszet, utána jön a szteroid a fehérjére, meg a kemikália a vitaminokra. Mégis én vagyok talpon, nem ők. Ezt csak szösszenetként beiktattam az írandómba.
  • Riddick21
    #32440
    Ne is mondd, másfél napja ilyen hasmenős szarságot szedtem össze, hát tiszta para, nem bírok enni, pedig nagyon kéne, most megy a diétám 4. hete, és eddig papírforma volt minden (3 hét alatt -4 kg), de ma úgy tuszkolok magamba még 120-150g-nyi fehérjét is -.-
    Remélem tényleg a víz megy el ilyenkor főleg, nincs olyan baszott komoly izomzatom, hogy több kiló csak úgy leszaladjon belőle...
  • shaba23 #32439
    Lázas/influenzás voltam ~1 hétig, -3kg. Ma voltam edzeni, úgy néz ki, erőben/kitartásban nincs visszaesés, úgyhogy azt hiszem főleg vizet veszítettem