33479
12316971501353788406.png
  • szekrény
    #23404
    légyszi írd már le a jumbo professional nagykiszerelésű árából otthon hogy keversz ki annyi lóvéból olyant, köszi
  • szekrény
    #23403
    igen, az egyik napon alapgyakorlatok, a másikon izolációsak vagy HST ahol 3-szor edzel minden testrészt ...
  • ravensoul
    #23402
    Úgy tűnik, sikerült egy étrendet összeállítanom:
    http://shop.builder.hu/kaloria.htm4?etekid=7821&act=mutat
    Megkérdezhetem erről a véleményeteket? Változtassak esetleg valamin? Nem lesz túl sok a szénhidrát vagy a zsír?
  • Tyler1
    #23401
    létezik ilyen edzésterv, van akinek normális. de szted neked szükséges a heti 5-6 edzés?
  • Különc
    #23400
    Builder kalkulátora tudtommal nem működik jól, így a te általad írt értékekkel számolj.
  • ravensoul
    #23399
    Sziasztok! Tömeget szeretnék növelni. 26 éves vagyok, 59kg a súlyom, a magasságom pedig 180cm. Összeállítottam egy edzéstervet, amit 2-3 naponta végzek. Kiegészítőnek a Jumbo!-ra gondoltam. Az étrend összeállításánál akadt egy kis problémám. A builder.hu kalkulátora azt az eredményt adja, h naponta 94,4g fehérjét, 531g szénhidrátot, 62-115g zsírt, összesen 3068-3540 kcal-t kell bevinnem a szervezetembe. Szerintetek ez korrekt számítás? Kiszámoltam, hogy eddig közel sem ettem ennyit, de nem túlzások ezek az értékek? Csak azért kérdem, mert máshol azt olvastam, hogy fehérjéből 3g kell testsúlykilogrammonként, szénhidrátból meg 5-6g kell testsúlykilogrammonként. Válaszaitokat előre is köszönöm!
  • Roger6
    #23398
    Nem javasolnám a nagy izomcsoportok heti többszöri edzését. Vagyis ha te egy kiadós mellezés után pár nappal ismét tudsz fekvenyomni izomból, akkor valamit rosszul csinálsz. Lábnál-hátnál ugyanez, ezeket heti egyszer elég. A kis izomcsoportokat lehet többször, bár szerintem egy alkalommal is bőven elégnek kéne lennie ilyen szinten.
  • cargame
    #23397
    Sziasztok !
    Az normalis, h egy heten ketszer edzek mellre, hatra, es bicepsz&tricepszre? Vagy eleg ha egy heten egyszer mozgatom meg minden izomcsoportomat?
  • Roger6
    #23396
    Az elmúlt két hétben pihenőt tartottam szándékosan, 3-4 havonta csinálok ilyet. Sajnos edzésen meg is látszódott kicsit, hogy az erőszint - ha nem is drasztikusan - csökkent. Viszont cserébe olyat durrant a csöcs + tricepsz, hogy otthon azt hittem, torzít a tükör! Állat!
  • Panzermeyer
    #23395
    Ár érték arányban? Ár-érték arányban a gyári tömegnővelő nem ér semmit. Legfeljebb kezdő szinten. Vagy nem ér semmit, vagy nem éri meg. Még a VM35 sem. Esetleg dupla adagban. 2500 g kreatin, meg 500 mg taurin? Röhög a vakbelem... Inkább otthon keverem magamnak.
  • csuszi
    #23394
    meg váltogatom durum tésztával
  • csuszi
    #23393
    sajnos nem placebo, vérnyomás miatt hozzászokik és fáj a feje ha nem issza
    én sima light kólához szoktam úgy hozzá, hogy 1 hétig fájt a fejem, amikor kibasztam a "kajámból".

    rizs
    én speciel leöntöm valamivel, annyi nem számít
    ma bree sajtot olvasztok rá
    tegnap paradicsomos szósz
    azelőtt ketchup (nem vészes az annyira)
    előtte ilyen tömlős sajt
    bla bla bla
    angliában volt olyan sültburesz, ami diétás volt, olaj nélkül sütőbe, kibaszott állat volt, adatai zseniálisak voltak, fat 4% kcal 110/100g
    na az fasza volt, itthon még nem találtam
  • Különc
    #23392
    VM 35, Jumbo, én ezt a kettőt használtam
  • shaba23 #23391
    Igazad van, fejben dől el. Nem leszek tőle frissebb, de a koffein hiánytól megfájdul a fejem.
  • kraawz
    #23390
    személyes tapasztalat alapján mit ajánlotok most tömegnövelőnek, ami ár/érték arányban a legjobb ? Persze tudom, nincs mindenki számára legjobb, de a véleményére kiv lennék, aki használt / használ :)
  • jazzy
    #23389
    De pl ha a csirkét nem natúron sütöd, hanem kockákra vágod megpirítod és mondjuk megfűszerezed valami fűszerkeverékkel és összekevered a rizzsel akkor átitatja picit a szaftja a rizst (nem kell sok olaj, de azért egy kevés kell ugye).

    Vagy ugyanígy kockacsirke és só, bors, mustár, gulyáskrém ha szereted az ízét, én csípőset szoktam, ennek is lesz szaftja, rizzsel összekevered.

    Csináltam már ilyen mézes-mustárosat is, de nem a boltit hanem házilag sajátot, vagy gombás-csirkét, májas-csirkét, májasgombáscsirkét :D

    Esetleg pici tejfölt bele, vagy pici tejszínt, persze nem diéta alatt, de az a löttyintés tejszín nem fogja a formádat elbaszni tömegelés alatt, viszont jobban csúszik. Gombás-tejszínesre gondolok itt.

    Akkor csináltam olyat, hogy olaj nélkül sütőzacskóban csirkefelsőcombot bőrével, krumplival, hagymával, fokhagymával, valami csirkés fűszerkeverékkel sütőben, bőrét utána kidobhatod, de puhább lesz a csirke ha sütéskor rajta van, de az se baj, ha már előtte kidobod és anélkül sütöd meg. A krumpli a zacskóban főtt lesz ugye, azt átpiríthatod, vagy ha nem akarsz krumplit ez is csúszhat rizzsel.

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
  • Roger6
    #23388
    Köszönöm a tippeket, mindegyiket kipróbálom!
  • jazzy
    #23387
    Ne főzd szárazra. Ilyen zacskós szart főzöl?

    Sima rizst megpirítod pici olajon (olivaolajon ha van), és ha lobogó forró vízzel felöntöd, lekapcsolod alatta a gázt, akkor a rizs pergős lesz, viszont ha hidegvízzel öntöd fel és hagyod felforrni akkor kicsit mászgásabb lesz, nem annyira száraz.

    Vagy rakjál bele ilyen mexikói zöldségmixet, dobj bele 1 pici vajat.
  • Különc
    #23386
    Én lenmagolajat szoktam rá önteni, vagy halászlé fűszeres kefírt
  • Roger6
    #23385
    Ez a legjobb. Munkatársaimnak ez a reggeli: két KV + cigi. Ők ugyanezt mondják, megdöglenek, ha nincs kávé. 2 hete rossz a KV gép, azóta meginvitáltam őket kétszer reggelizni a konyhába, és csodák csodájára: nem döglöttek meg a kv hiányban (nem ittak otthon), + annyit elértem, hogy reggel már nem a cigi az első a cégnél nekik. Holnapra megjavítják a masinát, kíváncsi vagyok. Szerintem ez már csak placebo ez a kv-s téma náluk, semmit nem használ. Szóval a kávét te is simán le tudod tenni, minden fejben dől el. Akaraterőnek is lehet hívni, ha úgy jobban tetszik.

    Másabb téma. Kicsit besokalltam a rizstől. Illetve nem a rizstől, hanem attól, hogy túl száraz. Mostanában leöntöm egy kis tejföllel, az segít a dolgon, de elég gyorsan megunható. Valami tanács, hogy ne legyen ilyen száraz a téma?
  • Sephirot T
    #23384
    Koffein tabi a nyerő,igy nem kell kávézni és több hely marad kajának :D
  • MaRee
    #23383
    Igen, kevés. 20 gramm fehérje van egy adagban, a többi cukor. Jobban jársz ha veszel egy sima fehérjét, vagy a már említett volumass 35-öt. Esetleg a Cytogen nevű gyártó tömegnövelőit nézegesd meg, azok olcsóak és jók is.
  • Roger6
    #23382
    Nekem meg pont délután/este megy jobban. Ha nem töltök szénhidráttal egész nap... Hát iszonyatosan megy az edzés, elmegy az egésztől a kedvem. Szóval szépen végigzabálom a napot, aztán 5-6 körül megyek edzeni. Nekem ez jött be.
  • shaba23 #23381
    A mass20 kezdőnek is kevés magában? Amit olvastam róla, aszerint erre pont jó.
    A kávét igyekszem elhagyni. Majd teázom, ahogy Neoncsoves javasolta
  • oliwwer
    #23380
    Ha mass 20-at veszel, akkor fejeld még meg egy kis fehérjével, mert igen kevéske van benne.

    Ha mindenképp ragaszkodsz a reggeli kávéhoz, akkor tedd a tápot időben későbbre, és a kávé mellett egyél valami ütősebb kaját.
  • MaRee
    #23379
    Hagyd a Mass 20-at. Volumass 35-nél ne add alább, ha Scitecet veszel.
  • Különc
    #23378
    Mindkettő megtalálja a maga helyét a szervezetben. (Aki látta a Taxidermia c. filmet annak nagyobb poén)
  • Neoncsoves
    #23377
    én személy szerint javaslom hogy (ha nehezen is) de szokj le a kávéról is igyál helyette teát, egészségesebb is és a hatás hasonló, csak tovább tart mire elkezd hatni. de egy idő után hidd el jobb lesz és szerintem nem üti a tömegnövelést a tea, a kávéról meg nem tudom.

    de sok szerencsét a továbbiakhoz
  • shaba23 #23376
    A reggeli kávé (ha nem iszom, megdöglök) + tömegnövelő mennyire üti egymást? Nagy nehezen a Mass20 mellett döntöttem kezdésnek, nem nagyon találtam semmit, hogy koffein lenne benne, de lehet tévedek.
  • Különc
    #23375
    Ha már az édes pufirizsen fennakadsz, akkor te nem vagy hardcore
  • jazzy
    #23374
    Édes pufirizs? Meh, akkor már inkább csinálok a túróból körözöttet, rákenem pufirizsre, nem is néz ki hányásnak, utána meg leöblíteném turmixszal.
  • Neoncsoves
    #23373
    néznék*
  • Neoncsoves
    #23372
    megfontolandó... köszi az ötletet! :D és az hogy okádéknak néznek nem feltétlenül hátrány, legalább nem akarják elcsórni a kaját mert "húdejól nézki" :DD
  • Különc
    #23371
    Én savóba vagy zsírszegény tesco túróba raktam fehérjét, összekevertem és puffasztott rizsre kentem, jól eldugva persze, mert úgy néz ki, mintha okádékkal kented volna be de nekem ízlett.
  • Neoncsoves
    #23370
    közeledik a suli, valami laktató testépítő "tízórait" tudtok ajánlani? szendvics formájában mondjuk arra gondoltam hogy egy fél csirkemellt bedobok 2 levél saláta közé azt had szóljon, de hátha tudtok valami jobbat ajánlani.

    gondolkoztam még hogy veszek ilyen kis fehérje szeletet, de hát az szerintem kevés lenne nekem 1 egész napra suliba.
  • Panzermeyer
    #23369
    Akkor edzel, amikor neked alkalmas, az időpont szinte lényegtelen, de abból a szempontból jobb reggel, hogy olyankor ébredés után magasabb a tesztoszteron szint. Én egy-két kajálást azért az edzés előtt ajánlanék, hogy legyen elég energia hozzá. Edzés után azonnal turmix, 1 órával később szilárd kaja.
  • shaba23 #23368
    a builderen van a következő mintaétrend:
    1. 100g zabpehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj
    2. 100g csirke+125g rizs
    3. 100g csirke+65g rizs
    4. 100g csirke+65g rizs
    5. 100g csirke+125g rizs
    6. 100g marhahús+ 65g rizs+zöldség.

    itt elméletileg az 4. és 5. kaja közt van az edzés. A kérdésem az, hogy mivel én reggel 8-9 körül tudok edzeni, érdemes-e valamit variálni rajta? Valamint ilyenkor az edzés utáni kaját kiváltja-e a fehérje+szőlőcukor turmix? Vagy az mindentől függetlenül toljam be és egy órán belül mehet a kaja is? Jelenleg Multipower 100% whey Proteint iszom edzés után (ez van a teremben, én még nem tudtam eldönteni, hogy mit vegyek)
  • csuszi
    #23367
    semmi baja nem lesz az ízületeinek - sokkal többet kibír
    nem porcelán
  • shaba23 #23366
    de írták is h nem mindenkinek írja jóvá. Az törölje az alkalmazást majd mégegyszer próba.
  • DarkHorSe
    #23365
    mi ertelme rangatni magad ossze vissza, csak szetbassza az izuleteit :D