33479
12316971501353788406.png
  • jazzy
    #24052
    Melyik az a topic amelyikbe a mókás privátokat lehet írni? Szintetikus vitamin úr most már privátban olt.
  • shaba23 #24051
    A szintetikus vitamin (kapszula/tabletta) és a természetes vitamin (gyümölcs) közt annyi a különbség, hogy a természetes bevitelekor esetleg permetlét, meg koszt viszel be, míg a szintetikusnál a hordozó, ragasztó, színező, szagosító stbstb extrákat is. Maga a vitamin ugyan az. (nyilván a tablettás "töményebb")
  • jazzy
    #24050
    Látom nincs több konstruktív hozzászólásod, ebben az esetben örülünk, hogy itt voltál, távozhatsz.
  • Tyler1
    #24048
    omg még mindig a vitaminokról megy a vita?
    oké, bevisszük zőccséggel, mer az nem szintetikus, vége.
  • Sephirot T
    #24047
    Az orvostudomány is egyik nap ezt mondja másik nap megint egyebet talál ki ugyanarról a témáról.Eggyetértek Rogerrel,szerintem mindenki tapasztalhatja saját magán mennyire hasznos ez neki vagy sem.
    #24040 Mint egy ovis...hihetetlenűl megijedtem
  • jazzy
    #24046
    Másrészt még ha így is van, tegyük fel, hogy csak a 30%-a szívódik fel annak a "szintetikus" vitaminmennyiségnek amit bevisznek.

    Namost ha hiszed, ha nem, ez még mindig több (lenne, ha így lenne) annál, mint amit egy átlag ember (aki ide ír segítséget kérve, mert változtatna) magához vesz 1 nap.

    Ez a 30% még mindig mondjuk 20 mandarin. Ki a tököm eszik meg 20 mandarint 1 nap? Meg fél kiló májat, meg 1 kiló halat, meg a tököm tudja még milyen gyümölcsöt, zöldséget? Senki.
  • jazzy
    #24045
    Nem. Ez a való világ.

    A világban az emberek vitatkoznak. Képzeld, fontosabb dolgokról is mennek viták az életben és mégsem barmozzák le a másikat. Ez vonatkozik a többiekre is persze.

    Amikor azon vitáznak, hogy a neutrinó a gyorsabb, vagy a fénysebesség? Kísérleteznek éveken keresztül, 1 sikeres kísérlet még nem bizonyíték. 2 és 3 sem az. Van aki azt mondja igen, van aki azt mondja nem, észérveket és bizonyítékokat tárnak fel, amire a másik válaszol. Ez a vita. Ha nem akarsz vitázni nem kell. Másrészt hiába linkelsz be "bizonyított" dolgokat, ha akarok, tudok linkelni neked ellenpéldának bizonyuló "bizonyított" dolgot. Ha értesz hozzá, akkor ne más tudását linkeld be. Magyarázd el nekem miért gondolod úgy, mert buta vagyok és nem értem.
  • Roger6
    #24044
    Bizonyíték:

    Ex-em, 46 éves, az egészség megszállottja. Napi 2 gramm C-vitamint fogyaszt, 3 liter vízzel. Nem mostanában kezdte, elhiheted. Semmi baja az ég világon, ráadásul nála fittebb embert nem ismertem. Miatta kezdtem el az egészet, és ő is vezetett rá a vitaminok fontosságára. Én ennek hiszek, nem az orvosoknak/tudósoknak, akik sok embernek azt mondták, hogy soha többé nem fognak súlyt fogni a kezükbe, ők mégis megcsinálták a csodát...

    Vita lezárva, én ezekben hiszek, mint a számokban, ettől oszthatod az igét felőlem a sok hitetlennek, csak ne itt, ahova tanácsért jönnek az emberek, te meg lebeszéled őket a vitaminokról.
  • KaBuTo666
    #24043
    Ez az egész olyan mint az ügyvédi karrier...mindig van kiskapu. Mindig találsz indokot-magyarázatot, én is, többiek is, így megy végtelenségig a vita.
    "Okos enged, szamár szenved". Cia.
  • jazzy
    #24042
    Nem törlöm a tieidet sem ha nem vetted volna észre, hiába kötözködsz, ő nem szúr be fél monitornyi idióta írásjel képeket.
  • jazzy
    #24041
    A test tehát látja, hogy az bizony szintetikus, igaz, ugyanúgy épül fel, de ő látja! Nem, ezt a balfasz kutatók valami idióta képlékeny teszttel esetleg kimutatták, mint azt, hogy a sült krumplitól rákos lehetsz. Ne legyél már hülye, nem kell mindent elhinni. Azt is kimutatták, hogy a bal kezeseknek nagyobb a faszuk 0,23 centivel, ÉS AKKOR EZ ÍGY VAN?

    Mondd meg, van 2 UGYANOLYAN ALMA, ugyanazzal az összegképlettel, TEHÁT UGYANAZ! UGYANAZ! akkor miért lenne az egyik más? Ami UGYANAZ az nem MÁS. Attól mert az egyiket Karcsi bácsi termesztette, a másikat meg Juli néni.
  • KaBuTo666
    #24040
    Én azon csodálkozom hogy Sep személyeskedését nem törlöd ami egybe hág a fórum szabályzatainak, de ha nem törlöd, majd a moderátor fogja esetleg még meg is lepi valamivel.
  • Roger6
    #24039
    Természetesen ez nem neked ment Jazzy, csak törölted addigra a hsz-t.
  • jazzy
    #24038
    Közben töröltem, ez doomistának ment még.
  • KaBuTo666
    #24037
    "Papíron leírva a szintetikus anyagok kémiai képlete ugyanaz, mint a természetes anyagoké, azonban ezzel csak az emberi szemet lehet becsapni, de a sejtjeinket nem! Bemérésekkel igazolódott, hogy a szintetikus vitaminoknak csak a töredéke hasznosul a sejtekben. Az idegen anyagként értelmezett haszontalan anyagok felhalmozódnak, és a lebontásuk terhet jelent a szervezetnek." Olvasmány


    Szóval tényleg nem értelek titeket, nem én találtam ki ezeket...tudományosan igazolt...nem pedig valami természetgyógyász találta ki...de én már nem köpködöm a nyálamat itt továbbra is.
  • Roger6
    #24036
    Szerintem te utána sem néztél, hogy miből áll egy C-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítő tabletta. Ugyanis a minőségi termékek nem CSAK aszkorbinasavat tartalmaznak, mint a hőn nagyrabecsült cikk-íród írja, hanem jópár más dolgot is. Csak jössz itt habzó szájjal, hogy ez izé-a, azé nem gyó, meg ezé meg hozé. Egy tudatlan idióta vagy, aki talált egy cikket a neten, és erre veri magát semmilyen - még alapfokú sem - tudás birtoka nélkül.

    De ez ugye lényegtelen, hiszen így mondhatod, hogy TE vagy körülvéve szerencsétlenekkel. Gratulálok, téged hogy utálhatnak az életben...
  • jazzy
    #24035
    Ez nem a rajz topic, nem a beugatok, hogy mindenki más hülye topic, vagy írsz érveket vagy elmész.
  • Sephirot T
    #24034
    Egy kis topicba vágó: Valaki SCITEC tesztre jelentkezett/jelentkezik?
  • Sephirot T
    #24033
    Jézus te komplett retardált lehetsz.Lényegtelen az eljárás hogyan és miből készűl,a végtermék ugyanaz.A vitamin az vitamin és rohadtul leszarja hogy most a csipkebogyóba,a sárgadinnyébe vagy egy kapszulában van.De szerintem ezt már nehéz felfogni és ezért végűl mi vagyunk a hülyék meg mindenki más.És ne gyere nekem ilyenekkel hogy persze,de biztos a cégek félreporcióznak vagy egyebeket is beleraknak meg hasonló összeesküvés elméletek mert az ilyesmi nevetséges,komoly vizsgálatokon kell átessenek ezek a termékek nem rakhatnak bele csak úgy szart.

    Jah,és úgy személyeskedek ahogy akarok,inkább te kéne magadba nézzél hogy előjössz a semmiből és osztod az észt kiskegyedből szedett bölcsességekkel olyan embereknek akik ezzel foglalkoznak már xy ideje.
  • Roger6
    #24032
    Nekem ilyennek tűnsz.
  • jazzy
    #24031
    Még mindig nem értem.

    A vitaminoknak van egy képlete, az egy vegyület. Hogy lehet az "szintetikus"? Ha más a vegyület, akkor az nem az a vitamin. Attól, mert a kurva gyümölcsben van, vagy tablettában, még ugyanaz.

    Az enzimek meg ilyen dolgok amik a felszívódáshoz kellenek.. azok meg benned vannak. Max pár dolgot adnak hozzá ami ezt segíti.
  • KaBuTo666
    #24030
    The End.
  • Roger6
    #24029
    Befejezted? Annyira köszönöm!
  • KaBuTo666
    #24028
    Azt IS írtad (csak kár hogy nem ilyen módon, tömören mint most), arra IS reagáltam gyönyörű szépen szóval feleslegesen húzod a cérnát a semmibe.
  • Roger6
    #24027
    Nekem? Persze, hogy nekemT Azt írtam, hogy azt kéne tanítani, hogy mi káros, és mi egészséges, még jó hogy igazam van. Köszi!
  • KaBuTo666
    #24026
    Ne válaszolj, mert már látom hogy az lesz hogy az egész amit eddig írtam semmi se igaz, nincs igazam semmiben csak neked van mindenben igazad, szóval inkább ne válaszolj és akkor legalább én se írok többet.
  • KaBuTo666
    #24025
    Amit nem írtam le vagy lehet leírtam az elején, franc tudja, azaz hogy természetes vitaminokból készült tabletták is vannak ám (c-vitamintól kezdve a multivitaminig). Picit drágább mint a szintetikus, de ez természetes és és jóval több c-vitamin van benne mint egy "kibaszott gyümölcs"-ben. De persze ezt se tudtad mert tudatlan vagy, de azért osztod az észt és mellesleg személyeskedsz. Mellesleg én ilyen tablettákat szedek, nem csak gyümölcsöt eszek, úgy hogy az utolsó mondatoddal is kinyalhatod a segged. Fórumon eddig nem sok jó hozzászólásod született, általában beböfögsz valami rosszindulatú szöveget.
  • Vaxi
    #24024

    kicsit off, de ez kibaszta nálam a biztosítékot.http://www.origo.hu/egeszseg/20111116-egyre-tobb-szulo-art-csodadietakkal-cukorbeteg-gyerekenek.html



  • Roger6
    #24023
    Ha lesz időm a meló mellett, majd válaszolok. De, baszott komolyan gondoltam amúgy az első mondatom...
  • Sephirot T
    #24022
    Mandarin: C vitamin 26.7 mg (45%) (100 gramm) Direkt csak a C-t emeltem ki mert a többi vitaminból még ennél is kevesebb van benne,milyen meglepő hisz ez csak egy kibaszott gyümölcs.Ezzel eggyüt 100 grammonként bevittél kb 14-15 gramm cukrot.Gratula gyökér,ha neked ez vitaminpótlás minden elismerésem.Aztán ha te ennyire természet buzi vagy csak edd a gyümölcseid és legyél boldog,be is költözhetsz egy barlangba mondjuk ha ennyire zavarnak a szintetikus dolgok
  • KaBuTo666
    #24021
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az első mondatot szerintem te se gondoltad komolyan, mert mint írtam csak egy részlet töredékét írtam le, most írhatnák 2 A4es oldalt amiben az is szerepelne hogy miért ne dohányozz. Az alkohol mértékelt mennyiségben egészséges mielőtt azzal akarsz benyilvánítani engem a topikban hogy ami szép és jó azt ne tedd by Doomista...Mivel a topik nem a dohányról szólt éppen akkor, hanem pont a tápl. kiegekről, amik szintetikus vitaminokat tartalmaznak, ezért csak ebben a témában engedtem el kicsit magam (de már bánom is), szóval gondold át olvasd el mit írtam, mielőtt csak szimplán felszökött vérnyomással rontasz nekem.


    A fiatalokat a saját szüleiknek kellene tanítania, de mivel sikerült eljutni a világnak oda, hogy már 10 évesen dohányoznak, a szülők dohányoznak és nem is szabnak meg egy határ a saját gyerekeiknek, már szinte barátként nem szülőkként viselkednek, a suliban ez a menő, vagy mert a suli olyan stresszes hogy a dohány azaz a nikotin segít ebben egy szintig, így sok értelmét nem látnám hogy most pont e témában kezdjek el ide karattyolni. Csak szólnék neked, hogy az ország tesz lépéseket ez ügyben, elég alap szintűen mint például a dohányzást témában bejön valaki majd letol egy videót a tévében az osztálynak, mert akik ott helyben tudják hogy dohányoznak, csak röhögnek a leghátsó padban. Hogy miért? Mert le sem szarják az egészet mivel addig őket se érdekli míg nem fogják 30 év múlva annyira érezni a dohány keltette tüneteket, hogy azt mondják, ELISMERJÉK...: bánom hogy fiatalon elkezdtem dohányozni, és hogy nem szoktam le róla minél előbb.
    "már levegőt is alig kapok". oxigénmaszk rulez.
    Ez a helyzet a szintetikus vitaminoknál is...nem most fogod érezni, nem 2 év múlva, és az orvosok se fogjak rájönni arra hogy ez miatt lettél cukorbeteg. Mert ugye akiken tesztelték ezeket, állatokon vagy talán embereken is, csak pár hónapig, vagy hetekig csinálták, nem 10-30 évig etették velük, ezért is lett forgalomba véve, meg manapság sok minden a pénzről szól mint már írtam, lefizetik a nagy fejeseket és ki is van adva az elvileg 100%ban biztonságos termék.
    Ezt tapasztalatból írom (nem saját). Szóval ha tudsz jobbat ami segítene abban hogy ne legyen ennyi dohányzó ember, hajrá! Mert nem így kellene, hanem úgy hogy bezáratni a dohány gyárakat de gondolom erre te sem vagy képest mint ahogy én se, és ha jobban belegondolunk - HA be is zárna az összes dohány gyár, ugyan úgy elkezdene a dohány is terjedni mint a drog...azaz kisebb laborokban előállítanák, és jó drágán eladják mint a drogot. Ez már el van cseszve, maga az ember teszi tönkre magát és nem egy aszteroida... (Mielőtt félreértés történne, NINCS bajom a dohányosokkal, csak sikerült az úri embernek eltérnie a témától én meg követem de nem biztos hogy érdemes volt mindezt leírnom).

  • KaBuTo666
    #24020
    Olyan, ami nem természetes. Mert így olcsóbb előállítani és ebből is ugye pénzt csinálnak, amint lehet látni hatalmas sikerrel...nem rég ettem 10 mandarint, de kurva jól esett! Finom természetes vitamin, én csak kihasználom mint ahogy a régi időkben mikor nem voltak szintetikus vitaminok, és nem is volt annyi rákos, szívbeteg, cukorbeteg. Mivel a szintetikus vitaminoktól ezek kialakulhatnak. Olvasmány
  • Roger6
    #24019
    És akkor most a cigi + sör mehet amennyit akarok, de a vitaminnal álljak le, ugye? Okés, köszi az infót, igen jól jött. De bevágok egy feles C-t gyorsan alvás előtt, csak hogy romboljam a szervezetem.

    Nagyon jó, és már szteroid szintre emeled a vitamint, aminek az egészség "jelképének" kéne lennie. Aha, értem.

    Én gimnazista koromban elég önpusztító életmódot folytattam magammal szemben, abszolút nem figyeltem az egészségemre, szex'drugs'n'rockandroll ment ezerrel. Az akkori barátnőm elég nagy fitness-es hölgy volt, egyszer megkérdezte, hogy nem megyek-e el edzeni abba a terembe, ahova ő járt spinningre. Elkezdtem utánaolvasni a dolgoknak, kitaláltam egy számomra megfelelő étrendet, és elkezdtem vitaminokat fogyasztani.

    Sokkal jobb a közérzetem, az elmúlt két évben talán ha 2-szer volt egy kis megfázásom még akkor is, amikor az irodában a 12 főből 9-en kidőltek. Jobban alszom (akkor is, amikor kihagyok 2 hét edzést, tehát nem feltétlen az edzés intenzitása miatt alszom jókat), jobb étvágyam van, reggel frissen kelek még így is, hogy most 1 óra 43 van, és fél 7-kor fogok kelni. Régen nem volt ez így.

    Alapvető baj, hogy míg senki nem tanítja a fiatalokat arra, hogy azért a pia + cigi + esetleg bármiféle drogszármazék az bizony káros, addig te ilyeneket linkelgetsz. Talán gondolkodnod kéne. Abszolút baromságnak tartom ezt a szintetikus vitaminos ökörséget, és ha nem haragszol, inkább erre fogom ezentúl is költeni a pénzem, mint egyéb más kevésbé egészséges dologra.

    És nálad szerintem alapvető baj, hogy előítélettel állsz a dologhoz. Miért hiszed, hogy mindenkinek csak a zseton számít? Nézd meg egy Centrumos vitamin árat, meg egy testépítő márkáét, aztán látod, hogy az átbaszás nem itt van...
  • jazzy
    #24018
    Elmondod milyen az a szintetikus vitamin?
  • KaBuTo666
    #24017
    Ennyi erővel szteroidot is szedhettek ám. :-) Csak mivel ott durván ismertek a mellékhatások, ezért nem szeditek. De amit írtam, az nem arról szól hogy 1év múlva lefogsz betegedni, majd 20 év múlva előjön vagy franc tudja. Valakinél soha, nem minden ember egyforma. Én viszont nem akarok beteg lenni, magyar kórházak no komment és az egészségügyi rendszer se fényes de ezzel is tisztában vagytok, semmi újat nem írtam, csak hát lehet nevetni na, én is nevetek csak nem a témán. :D
  • Különc
    #24016


    Mindenki hű de okos a témában, de megtanulhatnátok végre szelektálni az interneten található információk között
  • ravensoul
    #24015
    A napi testsúlykilogrammonként mért 2-3g fehérje és 5-6 gramm szénhidrát megfelelő a tápanyagigény kiszámításához tömegnöveléskor? Ahogy számolom, a fehérje bőven megvan 2 gramm, de a szénhidrát éppenhogycsak 5 gramm.
  • tigeroo
    #24014
    jaja végülis. amúgy nem fáj meg semmi. első nap volt kellemetlen érzés de most csak tényleg akkor érzem picit ha "rászorítok"
    szerintem elfog múlni pár nap múlva.

    rák, hát....valamiben meg kell halni, mindig is szoktam mondani.
  • jazzy
    #24013
    Az olyan dolgokat kerüld távolról amik terhelhetik, guggolás pl. Nem szabad erőltetni, mert attól rosszabbodik, illetve nem szabad melegvizes fürdőt venni, mert attól ugyan enyhül rövidtávon, hosszútávon árt neki.

    Ha nagyon fáj, gyógyszertár, aranyér kenőcs és kúp, tudom baromi kellemetlen, nem szeret az ember a seggéről beszélni, de félre kell tenni ezt, mert segít.

    Megműttetni? Végső esetben, max megvizsgáltatni, én nem feküdnék az asztalra rögtön, rákveszély akármikor fent állhat, ugyanis a rák nem biztos, hogy fáj, nem biztos, hogy vérzik, nem biztos, hogy érzed a dudort, de lehet.. szóval kb 20 másik oka lehet, ami sokkal valószínűbb. Nem kell a legrosszabbtól tartani. Végülis egy busz is elbaszhat holnap reggel.
  • ravensoul
    #24012
    Valóban, nem készülök versenyre és a csirkébe már tényleg belefásultam! :D
    De oda kell figyelnem, hogy meglegyen a napi fehérjeadagom, nem mindegy hogy 20dkg csirkemellet eszek, vagy 30dkg halat. Mert nem bírok sokat enni. Jó néha van egy kis csirkecomb, esetleg nyúlhús, de tényleg a csirkemell van túlsúlyban rizzsel. Kicsit unom is már. :) De sajnos a csirkemellnek legnagyobb a fehérjetartalma. (pulykát nem mondtam szándékosan, mert nagyon nem bírom az ízét)
    Van valami ötletetek, hogy mivel lehetne helyettesíteni?
    Segítségül itt az általam összeállított tápanyagtáblázat:
    http://shop.builder.hu/kaloria.htm4?etekid=7821&act=mutat
    De sajnos ezt nem tudom tartani, még így is sok, pl. a reggeli csak turmix szokott lenni, a zabpehely tejjel már kimarad.