33479
12316971501353788406.png
  • Roman
    #24174
    húú de rég jártam itt.. bár nem testépítek má'. Helyette edzek mint a hülye. Főleg mióta van TRX-húzódzkodó itthon.. Heti 7 edzés volt szorgalmi időszakban, mostanság sokszor napi 2. :-S Jó kimerült vagyok, de már mindegy, anyagiasság. Befizettem azt a rhoadt bérletet, aztán inkább lejárok, annak ellenére, hogy kifejezetten reggel edzek éhgyomorra 1.5-2 órát, TRX-el meg saját testsúllyal.

    Ált. Úgy néz ki, hogy naponta 150-200 húzódzkodás, TRX-es evezések, fekvőtámaszok, lábhajlítások, archoz húzás és egyéb rotátorköpeny gyakszik, alsótestre meg saját testsúlyos guggolások és kitörések, naponta kb. 500-600 ismétlésre.

    Korábban kizárólag alasony ismétlésre guggoltam (2-3 ismétlés felé soha nem mentem, még rúddal se :)) így ez elég kellemes érzéseket kelt.

    Jó lenne kicsit pihenni második félév előtt, mert elég durva lesz, bár az első félévet (DE-OEC, II. évf) nagyon könnyűnek találtam így visszagondolva. De megkockáztatom, ha nem edzenék rendszeresen, lófaszt nem értem volna el...

    Szóval ahogy korábban istenítettem a testépítést, most ez kicsit megváltozott: MINDEGY, HOGY MI, CSAK SPORT LEGYEN ÉS ADJON ÖRÖMET... :o)

    Kedvenc oldalam továbbra is a T-nation, de szigorúan csak a norm. arcok és fórumok, a biotest-féle reklámőrületbe BELEHALOK. Komolyan, az olyan cégeket be kéne tiltani... :o)
  • tigeroo
    #24173
    "Nem az a bajom, hogy megmozgat, hanem ő leszólja a testépítőket."

    Nemhiszem hogy úgy akarta érteni, egyszerű szubjektív információt közölt, Ő jobban érzi magát ettől mint a testépítés. Bár ennyi erővel valóban egy ejtőernyőző is írhatta volna ezen relációt a hobbijával.
    (mondjuk az "Elolvastam az elejétől a végéig ( ! )" részen mosolyogtam)

    Ez is kell a topikba, hisz így húzzuk egymást, és ezzel a kicsike flém-szikrával elértétek hogy valóban énis elfogom olvasni :)

    A vitázás, érvelés: az ilyen egyedek (tapasztalatom szerint) azok, akik akkora átmeneti affinitással vágnak bele a testépítésbe, hogy a második héten már ők a legnagyobb protein szakértők, aztán pár hónap múlva ha érdeklődöm csinálja-e még csak legyint.

    én már megtanultam hogy először csak kipuhatolom egy-egy kérdéssel ő hogyan látja a dolgokat (mi a véleménye erről-arról), aztán ha hülyeséget mondd csak szökkentem a témát. valóban felesleges leállni érvelni, inkább úgy viselkedem mint egy nemesgáz, nem reagálok semmire, úgyis nekik van igazuk...
  • Roger6
    #24172
  • Mka
    #24171
    (Ha lesz időm mindenképpen elolvasom a könyvet :D)
  • Mka
    #24170
    Ő abban a tudatban, hogy nem olvastam a könyvet és saját gondolatmenet alapján írtam amit írtam, szerintem nem vagyok olyan plágium gyanús :D

    Én úgy gondolom testünk maximalizálásához minden kell és elengedhetetlen.
    Testépítés a nagyságért és emelő erőért,Nyújtás a hajlékonyságért, és fittségért,bármely aktív sport állóképességünk javításáért, és mindezek felett a szellemi és fizikai egyensúly.

    Minden sport,sport és amíg sportolnak az emberek nagy baj nem lehet, inkább ezt mint igyanak, drogozzanak.
    De valljuk be, hogy ha általánosítani akar egy ember(mert hát miért is ne folyton általánosítanak) akkor melyik sportágba hiszi bele inkább a rosszat(dopping,stb...)
    Pl:Futás,Úszás,Box,vagy a testépítés?

    Sajnos ilyen a helyzet ez van mert sok kezdőnek nincs akaratereje és hát ugye így "könnyebb"

    Na de összegezve:
    Én nem azt mondtam, hogy a fegyencedzés a csúcs meg ha azt csinálom akkor leverek egy kondist, mert én magam is kondizom.
    Azt akartam kifejezni, hogy a testépítés mellé muszáj kiegészítő sport ha az a célod, hogy minél jobb erősebb fittebb stb...legyél.
  • Roger6
    #24169
    Egyvalamit szerintem félreértettetek. Nem a könyvet, és a benne szereplő gyakorlatokat szólom le, azok nagyon hasznosak, magam is próbálgatom őket. Nekem az író által a testépítés felé közvetített negatív hullámok nem tetszettek. Ennek adtam hangot. Tehát könyv jó, hasznos, lehet otthon ügyeskedni, bevezető gondolatok --> ökörség...
  • Roger6
    #24168
    Gratulálok barátom, gratulálok! Leírtad a könyv 19. oldalán található gondolatokat, csak más szavakkal! Kicsit sem hajaz Paul "Coach" Wade írására. Ja, ezek majdnem az ő szavai... Plágium gyanús vagy kippajtás!

    Itt van előttem a könyv, nem a hasamra ütve mondtam, amit mondtam. Nos. Két külön dologról beszélünk. Ő végig az erőről beszél, a testépítés pedig a formát helyezi előtérbe, és mint tudjuk, a formával bizony erő is jár. Az, hogy ki milyen erős lesz, az genetikai adottság. Hogy Wade ilyen baszott erős lett, azt nem feltétlenül annak köszönheti, hogy saját testsúlyával dolgozott, az genetika.

    Tigeroo!

    Nem az a bajom, hogy megmozgat, hanem ő leszólja a testépítőket. És nem mint kiegészítő sportot említi a saját testsúllyal edzést, hanem mint fő sportot. Mka is ebben téved, hogy kell kiegészítő sport. Kell hát, csak Wade szerint egy fos a testépítés, mert fogalma sincs arról, miről szól valójában. Ugyebár... De majd olvasd el a könyvet te is.
  • tigeroo
    #24167
    nyugi már, lehet hogy jó dolog mert tényleg megmozgat, de a testépítésnek van más (plusz esztétikai) célja is. most ilyen alapon az úszást is össze lehetne hasonlítani a testépítéssel...
  • Mka
    #24166
    Nem mindenkinek a versenyforma a célja...És erre való a testépítés.
    Tény, hogy jobban stimulálod izmaidat súlyzóval, de saját testsúllyal is szép eredményeket lehet elérni, hiszen folyamatosan nő az izomtömeg és ezáltal a saját súlyod is, így nem szokik annyira hozzá a szervezet...
    Azt, hogy erősebb lesz- az nagyon relatív.
    Mi számít erősnek?
    Aki fel tud emelni 100 kg-ot vagy aki statikusan-dinamikusan el is tudja mozdítani azt?
    Aki tud guggolni 200-al vagy aki minden egyes izmát kihasználva bármely helyzetben ki tudja magát emelni?
    A testépítés egy illúzió sport, a lehető legjobb izom tömeg növelő sport, de egyszerűen muszáj mellé valami más is, hiszen az izmok általában több féle mozgáshoz is képesek hozzászokni, így lehet nagyon szépen kombinálni a dolgokat...

    Pl nálam:
    K1-testépítés-bmx(És én ezek mellett is szépen fejlődök :) )

    Megj:
    Jazzynek szól :D
    Az új étrendem bevált, emeltem a csirkét napi 700g-re és megnéztem a mai napon, hogy ugyanannyi vagyok-e vagy kevesebb vagy több.
    Picivel több vagyok, szóval úgy néz ki be fog válni végig :)
  • Roger6
    #24165
    Igen, olvastam, és halvány lila fingja nincs az írónak a testépítésről. Nem fogja fel, hogy az egészséges életmód az egyik fő szempontja, neki mindenki szteroidos felfújt ember. Amúgy a könyv jó, eddig tetszik, de a bevezető gondolatai elárulták, hogy nagy sötétség is van a fejében... Például nem érti, hogy a súlyzókat nem azért használjuk, hogy csilli villi krómozott rudakat fogjunk a kezünkbe magunkat bámulva a tükörben, hanem azért, mert elősegíti a fejlődésünket.

    Szóval ja, néha oltári nagy baromságokat ír, bár aki elolvassa az előszót, máris azt hiszi, hogy ő az erősebb egy testépítővel szemben. ja, fasza marketing, valahogy el kell adni a könyvet.
  • tigeroo
    #24164
    fruktózt nemvágjátok hogy hol tudnék jó áron beszerezni?

    multkor láttam valahol debrecenben 300ft/500gét, de nem emlékszem már hogy hol!
  • Viktorr
    #24163
    Sziasztok,
    Új edzés formát kezdtem el csinálni,kisebb súlyokkal edzek 4*14-16 ismétlést.Olvastam a neten is,hogy ez az edzés típus is fejlesztti az izomtömeget.
    Ti mit gondoltok erről?
  • smith09 #24162
    Pár hónapja szereztem be a fegyencedzés című könyvet. Elolvastam az elejétől a végéig ( ! ) és meg is értettem.
    Ajánlom mindenkinek, hasznos olvasmány!
    Heti 4 edzést csinálok és teljesen jól érzem magam a bőrömben, sőt még jobban is mint a súlyzós edzések ideje alatt.
  • Mka
    #24161
    Rendben van :)
    Most ettem meg utolsó kajám (6.étkezés és itt már simán lement 250 g csirke is...), így edzés után kell a tápanyag mert nagyon éhes voltam :P
  • jazzy
    #24160
    A zabpehely, rizs, zöldség stb fehérjéjét nem szoktuk számolni. A legjobb minőségű fehérje az állati eredetű. Bodybuilder oldalon beleírják, mert tényleg van a rizsben is, de ne számold bele.

    Ez meg, hogy 2,8%-os tej van ajánlásban BB oldalon elég szégyen, nem tudom ki írta bele, ha már tejet ajánl legalább alacsony zsírtartalmút..

    Lényeg, aminek számold a fehérjéjét az a csirke, hal, tojás kb 20%-al számold, mert ez a 24,xx százalék ez ilyen közelítő, nem mindben pontosan annyi, neked pedig MINDIG JOBB A TÖBB fehérjéből mint a kevesebb. Ha sok, majd fosol, viszlát, ha kevés akkor meg nem fejlődsz.
  • Mka
    #24159
    Értelek na de ám erre is van mit mondanom :D
    Illetve linkelnem..
    Így nézne ki a pihenőnapi étkezésem:
    PIHENŐNAP
  • csuszi
    #24158
    végre egy normális utánaolvasó kérdező
  • jazzy
    #24157
    A fehérje minden nap kell, Jumbot meg csak edzésnapokon iszol.
  • Mka
    #24156
    Jazzy, köszönöm a válaszod :)
    Természetesen nem nyersen csak is főzve,el olvastam a bunny féle sárga kapszulát töviről hegyire szóval tisztában vagyok ezekkel.
    Turmixot vízzel iszom, zabpelyhet mindig tejjel eszem ha eszek(szóval mostantól mindig :D) sztem ha van időm kifőzöm majd ha meg nincs akkor megy turmixba darálva.
    Ő 130g fehérje az optimális elvileg de jumbó+csirkém fehérjéje azt hiszem ott is van...Meg mi van a rizzsel?Abban is van fehérje(Jó nem jelentős mennyiségű de azért nem kéne elhanyagolni nem?:D)

    Ha tudok emelek rajta, ma már ezt az étrendet követem és hát tudnék még enni...

    Hízékonynak nem vagyok hízékony amolyan átlagos alkat(azt hiszem mezomorfnak nevezik).
    Tejberizst meg amolyan hozzászoktatásként ettem (Hogy majd bírjak többet is enni, ne "beszűkült" gyomorral kezdjek normális étrendet :P)

  • Vaxi
    #24155
    szép fejlődés! én is 52 kilóról kezdtem. tavalyi orvosi papír szerint 62 kiló voltam 2011 márciusában.
    most 75-nél járok.. sajna hasban már eléggé látszik, de jobb így, mint 50 kilósan :)


    hajrá!!
  • oliwwer
    #24154
    Olyan nincs, hogy sok. Ha bírod pénzzel és magadba tudod nyomni ezt a mennyiségű kaját (ami egyébként nem tűnik olyan soknak), akkor hajrá.
  • jazzy
    #24153
    Nem lesz sok, remélem a tojást nem nyersen gondolod a túróba keverve (igen, így készül a túrótöltelék de azt nem esszük naponta meg nem 3 tojással), hanem sütve. Gondolom nem vagy hízékony így mehet a banán, de azért a banánnál jobb a kevesebb cukortartalmú gyümölcs ha mégis valami oknál fogva jobban zsírosodnál a kelleténél. Illetve a cukrot azért jó lenne mellőzni, a túrót inkább keverd pici fehérjeporral, esetleg valami alacsony zsíros joghurttal.

    Azért a fehérjén ha tudsz növelhetsz, 600-700g csirke is mehet, mert edzésnapokon kívül is meglehetne azért neked a 120-130g fehérje 63 kilóhoz, de ha picit több az sem fog ártani az optimális fejlődéshez.

    A tejberizs nem igazán testépítő kaja, a tej, meg a cukor néha mehet, de azért napi szinten nem kell beépíteni. A turmixot is vízzel isszuk. Jó, ha a zabpelyhet nem tudod megenni vízzel meg fehérjével akkor ok tejjel (csak tömegnöveléskor nem hízékony alkatoknak).

  • Mka
    #24152
    Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni...
    4 hónapja edzek kondi teremben, kajám viszonylag rendben volt és fel is szedtem 9 kilót,de váltanék most mindenen.
    eddigi kajám napi 6 étkezésre lebontva:
    270 g rizs tejberizsnek megcsinálva ez volt a tízórai és az uzsonna, reggelire gabonapehely(Corn flakes) 80g,Ebédre általában 200 g hús(csirke,pulyka) meg mellé 1 tál rizs(mivel még akkor nem volt mivel mérni ez kb olyan 80 g rizsből volt csinálva,vacsira meg vagy 5-6 tojás vagy 200g túró(kb) 3-4 kanál cukorral...

    Ezzel a kajával meg jó edzés/pihenő idő egyensúllyal 178 cm (54 kg)-ról sikerült ugye 178cm 63Kg-ra feljönni...
    Tudom, hogy lassulni fog a tendencia ezért is kérdem, hogy érdemes-e átállni erre az étrendre:
    reggeli 100 g zabpehely tejjel banánnal+2 tojás,ezen kívül 500g csirke és 300 g rizs elosztva 4 étkezésre(itt már van a rizshez zöldborsó,brokkoli is meg répa),+Edzés napokon JUMBO(1 teljes adag),pihenő napokon meg túró 250g+3 tojás.

    Ez így jó lesz maradhat, vagy van mit változtatni rajta? nem lesz sok ez a 63 kilómhoz? :)

    Válaszotokat előre is köszönöm ^^
  • Vaxi
    #24151
    hmm mostani bbtv flash BBTV Force néven fut. nagyon rákapcsolt a fullforce :D


    az asszony nyert a scitec nemzetnél utalványt, be is váltottuk a héten (mivel ő is nekiállt edzeni 2 hónapja). Kicsit furcsa volt, mert a boltban nem teljesen voltak képben, 10 perc telefonálás után sikerült csak levásárolni a 2500-as utalványt. vettünk egy 2,35-ös whey pro-t :)


    mi újság veletek? nagy a csönd.
  • IXEMGabeo
    #24150
    kreatív:D
  • Vaxi
    #24149
    Hogyan legyen kockás hasam 1 hét alatt verseny győztese :DDDDDDDDD

    http://9gag.com/gag/1564624
  • IXEMGabeo
    #24148
    BÚÉK egyébként utólag is:) 10-e után teljes erőbedobással mehet újra az edzés majd 3 hete szünetelek
  • Roger6
    #24147


    Istenem... Nutella hol maradt? Az az igazi natúr, nem? Kis szalonnával persze.
  • Saggitarius82
    #24146
    a Grenade-t próbálta már valaki? Vélemény?
  • Vaxi
    #24145
    "magas fehérje tartalmú" szteroiddal baszta magát valagba, aminek csak 2% vizesít, a többi színizom"


    ezen felröhögtem :DDDDDDD
  • Tyler1
    #24144
    azóta én is csak bólogatok mindenre, mióta haverom elmesélte a tervét, hogy zsíros kóóbászokkal felhizlalja magát, aztán a teszkós fehérjéből izmot csinál belőle. a másik meg nem hízik a fél kiló kenyértől egy evésre, ezért "magas fehérje tartalmú" szteroiddal baszta magát valagba, aminek csak 2% vizesít, a többi színizom, és nem is kell enni hozzá(lehet ezt már meséltem itt).

    szóval ezzel a témával most már csak olyannal állok szóba, aki vmit konyít is a dolgokhoz, nem a faszságot tanulja meg a diszkós gizdacsávóktól.
  • jazzy
    #24143
    Hiszen egy olyan dologról beszélünk amihez mindenki ért, gyakorlatban viszont szinte senki.
  • jazzy
    #24142
    Pedig de.
  • sapkafej
    #24141
    általában az egész topiknak olyan szaga van, úgyhogy ne szégyelld magad :)
  • Vaxi
    #24140
    visszaolvasva kicsit "mindenki hülye rajtam kívül" szaga van ennek a posztnak, nem ez volt a cél, csak leírtam egy szélsőséges tapasztalatomat :)
  • Vaxi
    #24139
    én régen letettem már arról, hogy bebizonyítsam az igazamat másoknak. volt olyan, aki megvette a 7000 forintos fél kilós (!!!!) szója fehérjéből (!!!!) készült diétás port (amiben 100g/49g szénhidrát :O ), mert hogy az a rossmannból van az "egészség" részlegből, és akkor az biztos fasza..
  • tigeroo
    #24138
    "Ne porozz úgy legyél nagy darab!"

    A méhek is azért maradtak kicsit mert poroznak AS:D?SA:D?A:D?d

    "Nomeg néha mehet egy kis szöllőcukor!" nemtudom hogy milyen szóképzést alkalmaz, bár valami új cucc lehet az a szöllő... hasonló mint a "meik" szó alkalmazása.
  • Tyler1
    #24137
    eleve a kérdés egy óriási faszság...
  • Vaxi
    #24136
    egyébként nem vágom, hogy lehetnek ennyire birkák, most már minden böngészőben van helyesírás ellenőrző. szépen aláhúzza neked, ha szarul írod le..
  • Vaxi
    #24135
    szöllőcukor bazdmeg, az...


    egyébként ebben minden benne van.


    van, aki csodát vár tőle
    van, aki fogyatékos, és közli veled, hogy egészségtelen
    van, aki rögtön a szteroidot javasolja


    zseniális :D