33479
12316971501353788406.png
  • immovable
    #24334
    Am, hogy ne tűnjek bunkónak kicsit kifejtem jobban. :) Nem hasazok, mert ahhoz fogyóznom kéne, 30+ -ként már van egy kis "pocak". Nem vészes de szépen takar. :) Ahhoz, hogy hasizmom látszódjon le kéne adni egy ötöst. Akkor viszont fogyás miatt erőt is vesztek (próbáltam le is adtam egy ötöst, 100-ról) amit nem akarok, mert jól érzem így magam.
    Am főleg tricepsz - pl. lenyomás, csuklya, váll - előreemelésnél eléggé feszül a hasam, izomláz is szokott lenni benne, így külön nem erősködök vele, meg hát annyira nem is látszik, erő hiányt onnan nem érzek.

    Vádlit azért csinálok, hogy arányos maradjak, mert a v alakú hát mellett szarul fest ha az ember pálcikákon áll. Alkarom csuklya, vízszintes csigás evezés, húzódzkodás, bicepsz edzésnél nagyon bedurran, arányos így arra külön nem edzek.

    Am igen, kimerítő az első nap, de egyszerűen hozzászoktam, így inkább élvezem.
    Amúgy 70 kilóval és 30-as karral kezdtem edzeni, most 95 kg vagyok és 45-ös a karom, így úgy gondolom jó nekem amit csinálok.
    Nekem ez csak hobbi, meg az egészségem miatt csinálom, mivel napi 8 órát ülök a melóban a gép előtt, így nem veszem én ezt annyira komolyan. :)
  • immovable
    #24333
    2 és fél éve edzek, azt hiszem tudom mi jó nekem, de azért kösz a tanácsot. :)
  • jazzy
    #24332
    Illetve aki egy lábazásnál 1 óra után nem szédülve hányingerrel küszködik az lazsál. Tudom nem MRO, de én a helyedben ezen biztos változtatnék, mert nem optimális elosztás közel sem. Lábazni meg fekvenyomni egy nap, az merész.
  • jazzy
    #24331
    Mell combot egy napra rakni annak tudatában, hogy 1 napon csak kar és ?????vádli???? van, több, mint érdekes elgondolás.. Meg az a kijelentés is, hogy hasra meg alkarra nem, mert nem készülsz MR.O.-ra, vádlira viszont egy fél edzést?
  • immovable
    #24330
    Ahogy jólesik, én midig így csinálom. Majd kitapasztalod. ÉN a legnehezebb részekkel kezdem a hetet, amihez a legtöbb erő kell. Heti 3x megyek. Első edzésnap, mell-comb - ez a legbrutálabb kb. 2 óra és megdöglök a végére. Második edzésnap váll-csuklya-hát (1,5 óra), harmadik kar és vádli(1,5 óra). Hasra, alkarra nem gyúrok, nem készülök a mr. Olimpiára, plusz a legtöbb gyakorlatnál eleve feszül a hasizom, alkar is sok gyakorlatnál használatban van, így nő az is.
  • DeerHunter01
    #24329
    Először a nagyobb izomcsoporttal kezdd. Pl mell-bicepsz. hát-tricepsz
    Nekem legalábbis így van.
  • liverpool123
    #24328
    Srácok! Ha egy nap 2 izomcsoportra dolgozom(pl mell-izom), akkor milyen sorrendben csináljam a gyakorlatokat? Először mell, aztán váll, vagy felváltva?
  • shaba23 #24327
    Úgy értette, hogy a leírtak alapján éppen abba hagyod a tömegelést, szóval azt a periódust nem fogja befolyásolni a dolog. Sőt a tömeged még nőhet is, de ahogy sapkafej is írta, nem feltétlenül izomban.
  • Különc
    #24326
    Nem ezen fog múlni a Mr. Olympia címed, ha erre gondolsz
  • sapkafej
    #24325
    semm extra nem fog történni, max elhízik egy kicsit a picsád
  • Mka
    #24324
    Ezt most nem értem...
    Majd 6 hónapja súlyzózok és napi 450g rizs és 600 g csirke lement eddig minden egyes nap...Plussz a zabpehely+tojás+túró+fehérje....
    Sztem ez tömegelésnek számít.
    A kérdés az volt, hogy nagy gáz-e, hogyha 2-3 hétig nem ezeken élnék hanem ami éppen jól esik?(sajtos tejfölös tészta,szendvics stb...)
    Úszás alatt ugyanúgy csirkerizs és utána 1 hónap kondi alatt is...
    Bocs ha hülyén fogalmaztam :P
  • Vaxi
    #24323
    érdemes megnézni a videót is. már a 170-es golyónál nevettem, amikor meg azt tárgyalja, hogy ő soha sem kokszolt, már visítottam...
  • Roger6
    #24322
    Lacika
  • sapkafej
    #24321
    linkt!
  • Vaxi
    #24320
    ja tényleg, nem tudom mennyire követitek az erősember sportot, de feketelaci most nagyon elrúgta a pöttyöst a nyilatkozatával.
    hallottatok róla?
  • Vaxi
    #24319
    próbálj meg jobban bemelegíteni, vagy nyújtani. ha továbbra is fáj, azonnal hagyd abba.
  • bakkerman
    #24318
    kitörésnél gáz,ha nagyon érzem a térdszalagjaimat? mármint fájnak,megcsinálok pár ismétlést,persze érzem a combomba meg a vádlimba is,de a térdszalagjaim nagyon fájnak,és picit "kattognak"...lehet a téli nagy punnyadás miatt lenne? :S
  • Sephirot T
    #24317
    Láttátok?Humoros topic ismét megtelt testépítő gurukkal
  • Roger6
    #24316
    Ez nem befolyásolja, te nem tömegelsz. Ezt nem lehet a legnagyobb jószándékkal sem annak nevezni.
  • Mka
    #24315
    Az mennyiben befolyásolja most a tömegelésem, hogy 2 hétig nincs súlyzós edzés csak bmx, utána 1 hónap úszás, és 1 hónap kondi...
    Kaja meg 2-3 hétig ami van(úgy értem alap a napi 6* étkezés de nem lesz annyi csirkerizs hanem mondjuk, sajtos tejfölös tészta,tejberizs,tojás,túró,néha 1-2 melegszendvics ha úgy van, tehát nem lenne tiszta teljesen a kajám)?
  • shaba23 #24314
    Megdöglesz, olyan jó vagy! :)
  • 0Fritz0
    #24313
    A többiek elcsalják, te nem.
  • TVelvet
    #24312
    Nahjo, de konkrétan egyik edzőtársamnak se megy fel ennyire, és így meg izomerőből hiába bírom, amikor kidőlök mint egy kavics. :D
  • Különc
    #24311
    Talán mert jól csinálod? Ha hánynod kell, akkor nem rontasz el semmit
  • TVelvet
    #24310
    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem lábazásnál, de főleg guggolásnál baromira fel ugrik a vérnyomásom lábon kívül birok mindent rendesen, néha még szuperszettel is gond nélkül, de láb, konkrétan ilyen 5-8 percre kiütöm magam mert annyira felugrik.

    Másnak ilyesmi?
  • immovable
    #24309
    Ez jó. :D Én az ugrókötéllel voltam így. Szidtam az anyját annak is aki kitalálta mikor állandóan csattant a kopasz fejemen a kötél, mert nem tudtam ugrálni.
  • shaba23 #24308
    Tekerni kell napi 2x20km-t melóba mindenkinek úgy, mint én, hogy bármerre megyek a szél tuti szemből fúj és lesz lába meg bírni fogja a kardio-t...
    Első 5-6 alkalommal fele távon már káprázott a szemem, és a bicikli gyártójának is szidtam a kurva anyját, de aztán 1óra 10 perces útból laza 40 perces bicajozás lett, amitől nem döglök meg. Csak szokni kell. Jobb mint a teremben a tükröt bámulva tekerni, bár itt (Pest környéke) nem biztos h egészségesebb:)
  • Roger6
    #24307
    Okés, értve.
  • immovable
    #24306
    Kardió nekem sem az erősségem, kb. 20 percet bírok a biciklin, vagy 5-öt az ugrókötéllel. :) Ha rendszeresebben csinálnám gondolom menne jobban, de hát vmit be kell áldozni az időhiány miatt. Lábazni én is csak fél éve lábazok terv szerűen a 2 és fél év edzésből. A combom van(volt) eléggé elmaradva a többi részemhez képest.
    90 kiló meg abszolút nem sok szerintem az olyan jó kis bemelegítés. ;) Bár igaz guggolni én sem guggolok 100 kilónál nehezebb súlyokkal.
  • Vaxi
    #24305
    kicsit félreértetted amit írtam, vagy nem tudtam rendesen visszaadni amit gondolok. előfordulhat amit írtál, és természetesen senkinek sem kötelező guggolni vagy egyéb ilyeneket csinálni + ki vagyok én, hogy ítélkezzem más felett..
    amit mondani akartam az egésszel az az, hogy tapasztalataim szerint a legtöbb ember (igaz, akiről ezt írtam, róla nem tudom biztosan) lustaságból nem dolgozik lábra, és azért sem, mert azzal nem lehet feszíteni annyira a discoban. ők a leghangosabbak az öltözőben, ők pofáznak az mellezésről hangosan a buszon, csak hogy hallja mindenki stb.
    persze megint nem arról van szó, hogy aki nem guggol az paraszt, vagy ilyesmi.

    az erő is relatív, sok mindentől függ. az egész pusztán annyi, hogy láttam a srácot nyomni és guggolni, és kardiózni, és szerintem nem volt igazán összhangban a három dolog.

    asszem jobban nem tudom körül írni, ebbe is bele lehet kötni, próbáljátok meg úgy értelmezni, ahogy kell :)
  • Roger6
    #24304
    Szerintem a guggolás pont nem a súlyról szól. Persze lehet hülye vagyok. A precíz, szabályos kivitelezése a lényeg. Vörös Zoli is mondta, hogy nem baj, ha csak két 10 kilós tárcsát teszel rá, csak guggolj szabályosan, mélyre. És ha valaki 90-el nyom fekve, simán lehet 35-50-el guggolni, ezért nem kell gyengének titulálni. Nem beszélve ugye a régebbi sérülésekről, a lábát mindenkinek elrúgták/csúszták/törték akármi, ami miatt nem is kivitelezhető a nagy súlyos edzés. Én sem megyek 80-90 fölé, de szépen fokozatosan megyek felfele mindig, és az ismétlésszámok is nőnek már egy idő után. Teljesen elégedett vagyok vele.

    Gyanítom amúgy aki 90-el nyom fekve, és most kezdett lábazni, az nem fogja sokáig csinálni, bele fog unni a lábazásba, főleg ha ilyen súlyokkal dolgozik. Nagyobbakkal meg nem tud.

    "mármint mi értelme van 90 kilóval nyomni, ha különben gyenge vagy, mint a fing?" - ööö.... aki kinyom 90 kilót, az erős? Nekem 95 a max, és egyáltalán nem érzem erősnek magam a 85 kilómhoz. Sőt... Nincs is hozzá alkatom se sajnos.

    Hát igen, a bicepszezéses sztori no comment.
  • Vaxi
    #24303
    igen, ezt én is figyelembe veszem, hogy lehet, hogy nem látom amikor lábazik, de aki 35 kilóval guggol úgy, hogy 90nel nyom fekve, az már sanszos, hogy baszott lábazni :D ja meg 2 perc alatt lefordul a bicajról, és liheg, mint a kivert kutya.
    erre mondom én, hogy mit ér az izom erő nélkül :)
    mármint mi értelme van 90 kilóval nyomni, ha különben gyenge vagy, mint a fing?
    nyilván egy fekvenyomó versenyzőnél ez nem igaz, de esetünkben kötve hiszem, hogy erről lenne szó.
    szimplán leragadnak a mellbicepsznél. minap az öltözőben mesélte az egyik okos, hogy ő bicepszre 2x1,5 órát edz egy héten. nice.
  • Roger6
    #24302
    Ja nem, múltkor láttam egy srácot lábazni, akit eddig soha. Aztán kiderült, hogy eddig azért nem láttam, mert a lábazást mindig vasárnap délután csinálta eddig, amikor én nem voltam. Tehát ez nem új ember, eddig is csinálta, csak nem láttam. Ugye ilyen is van.
  • Roger6
    #24301
    Ja, már látom is, ezrével kezdtek el lábazni... Hol is? Mert itt a kis Győr településen nincs ilyen tendencia. Ezért kérdeztem, hogy te honnan vagy, ahol ily túlbuzgó, s nemes lelkek nekiálltak lábazni, amit soha életükben nem csináltak. Megvilágosodva, tisztán. Vagy a másik ugye, amit írtam, hogy mi a növekvő tendencia? 1 fő? Akkor ja, kurvára igazad van! Amennyiben ez tendenciának nevezhető...

    Eddig is ugyanazok lábaztak nálunk az elmúlt 2-3 évben (pedig rengeteg új ember jött), mint azelőtt. Szerintem ott is ez van, csak eddig nem figyelted.
  • Tyler1
    #24300
    Jah, ha te nem láttál ilyet, akkor az biztos nem is létezik.
  • Rockynhooo
    #24299
    Számomra ez annyira meglepő. Ahova én járok egész pici terem kevés emberrel de több mint a fél banda lábazik is.
  • Roger6
    #24298
    "Szóval növekvő tendenciában a lábat edzők aránya." - te melyik országban is laksz? Vagy merre? Ilyet itthon még nem láttam... Mondjuk ha +1 fő edz, az már növekvő tendencia? Mert akkor igazad van.
  • Tyler1
    #24297
    Nem tudom, szerintem meg egyre több hikomat guggol, meg egyre többen kezdik felismerni, hogy a pipaszárat is ki kéne tömni, amin támaszkodnak, főleg hogy az is látszik ám a strandon. Szóval növekvő tendenciában a lábat edzők aránya.
  • Mka
    #24296
    Jah hát igen guggolás :D
    3-an edzünk edzőtársaimmal és mivel bmxesek vagyunk ezért abból jön rendesen lábra is, de mellette ugyan úgy minden héten simán lábazunk...
    Egyszer bejött egy erősen pigmentált egyén(előtte lőtte be magát valami szarral a wc-be) és a lábtolóra felpakolt vagy 120 kilót...na most ugye a lábtolón van az a kis pöcök amit ki kell akasztani hogy jó mélyre tudd engedni a súlyt és akkor úgy ér valamit..na ő kinyomta 6* úgy hogy ez a kis pöcök nem volt kiakasztva, de még 3-an fényképezték is :D

    Ezen kívül soha nem láttam senkit lábazni a teremben!

    Mell bicepsz az mindig mindenhol van :D
    Na pl felhúzást se láttam még, és egyetlen egy srác csinál hiperhajlítást is...

    Terem 80%-a szteroidozik :P(és mi vagyunk a 20 XD....najó meg 1-2 srác :D)
  • shaba23 #24295
    shhhh...én is ott szoktam kétkezessel:) De én ott is guggolok:)