33479
12316971501353788406.png
  • bardocz
    #32638
    Én csak azt csinálom, amit itthon tudok, az meg nem sok. Egyedül gugolásnál kezdtem el súlyokat használni, de ott se sokat, kb 3-5-7-9 kiló lehet. Egylábas guggolásnál érzem, hogy erősebb a combom. Fekvő, húzódzkodás, tolódzkodás, lábemelés, sokkal többmindent nem. 97 kilóval a 4x10 szerintem kurvajó, nekem most nem menne, csak nagyobb pihenőkkel, utóbbi időben ellustultam eléggé. Amikor ment majdnem 1 kézzel, akkor még ment volna talán az is. Majd ha felrakok egy rudat, akkor meg a húzódzkodás többféleképpen, meg lehet úgy tudok majd lógva "felülést" csinálni. Nem tudom mennyire hasznos, de fekve nem tudok, farcsontomnál van egy csigolya, ami kcisit el van fordulva, kiáll, és mindegy mit rakok magam alá, jön le a bőr. Volt hogy egy évig folyamatosan sebes volt, de inkább lábemeléseket csinálok már.
  • Roger6
    #32637
    Lehet röhögi fogsz, nagyjából 4 éve edzek, és én húzódzkodni 3 hónappal ezelőttig nem tudtam egyetlen darabot sem, vagyis nem nagyon próbáltam. Kimaradt az edzéstervből (ami azért érdekes, mert a mellhez húzás meg ment simán 90 kg-al - de rá kellett jönnöm, hogy egész más a technika, egész máshogy mozgatja meg az izmot). Aztán azon kaptam magam, hogy a fene egye meg, hát az edzőtársam is kurva jól nyomja ezt a témát, nem fogok buzizni, belevágok én is.

    Én úgy építettem bele az edzéstervbe, hogy az első héten minden egyes gyakorlat után a egyetlen darabot csináltam. Tehát ha lement egy sorozat bicepsz, mentem húzódzkodni. De minden sorozat után, bármilyen edzésem is volt, guggolásnál, mellezésnél, hátazásnál, akárminél, minden egyes sorozat után egyetlen darabot húzódzkodtam. Aztán második héten kettőt, harmadikon hármat. Most odáig jutottam, hogy a 4 x 10 egészen jól megy (97 kg vagyok). Na jó, az utolsó 10-es sorozatnál már a rohadt anyjába kívánom, aki kitalálta a gyakorlatot, de valószínű az sem segít, hogy ezt mindig a szent, és sérthetetlen felhúzás után rakjuk be, ami azért rendesen kivesz az emberből. Szóval hátedzésen ez van, amúgy ugyanúgy megmaradt az, hogy minden sorozat után húzódzkodás, 5-öket, az utolsónál fent megfeszítve 5 mp-ig. A kezemen olyan bőrkeményedések lettek, mintha kőműves lennék, de amúgy meg mosolygok, hogy 3 hónap alatt elértem ezt, amit álmomban sem gondoltam volna.

    Jövő héten edzőtársam valami oldalra húzást akar megmutatni, szóval izgatottan várom az újabb kihívást. Azt hiszem ez lett a kedvenc gyakorlatom az elmúlt hónapok során.
  • bardocz
    #32636
    Ő azt mondta, hogy a mozgás miatt, meg hogy egy helyben tartsam annyi minden másra megy el az energia, hogy csak keveset lehet belőle csinálni. Emiatt meg lehet az erőt jobban növeli, de izomtömeget kevésbé. És hát a 65 kilóm nyugodtan gyarapodhatna, 184 centi vagyok... Középen felfüggesztettnél az lenne a jó, hogy ha nem szimmetrikusan fogom, akkor kénytelen vagyok úgy húzni magam a karjaimmal, hogy vízszintes maradjon, és hamarabb meglenne az 1 kezes húzódzkodás újra. Stabil rúdnál hiába húzom magam oldalasan, lehet csalni. 1-2 éve egy darab majdnem sikerült belőle, el tudtam kezdeni felhúzni magam, de a végén nem sikerült koppig. Pedig ez érzem hogy bennem van, csak többet kéne csinálni.
  • Roger6
    #32635
    Igaza van, teljesen statikusnak kell lennie egy csőnek, ha húzódzkodni akarsz rajta. Ma amúgy pont hát edzés volt, gurtnival fogtam a vasat, kétszer annyi ment, mint eddig (ismétlés számra). A hajlított törzsű evezésen is röhögtem csak, mennyire könnyű volt vele :D Nem is értem, hogy eddig miért nem használtam.
  • bardocz
    #32634
    Közbe kitaláltam mégegyszerűbbet, az mozogni se fog. Már csak kötél kell hozzá:) Egy barátom lebeszélt arról, hogy mozogjon összevissza.
  • Roger6
    #32633
    XDDD Ezen most szétröhögtem magam :)
  • shaba23 #32632
    Tegnap öltözős duma:
    Bemelegítsünk?
    Nem kell, iszunk hot blood-ot!
  • shaba23 #32631
    darab 3/4"-os csőre bárhol ráhegesztenek neked egy láncszemet, vagy karabinert. 1000ből kijön :)
    Ha nem, akkor átvertek.
    Utoljára szerkesztette: shaba23, 2015.06.04. 19:48:22
  • bardocz
    #32630
    http://shop.builder.hu/kiegeszitok-fogantyuk-allvanyok/ruilin-rising-ruilin-rising-rovid-lehuzorud-p6059

    Lol, marad a csináltatás. 2-3k még azt mondom oké, de ez :DD
  • bardocz
    #32629
    És se nagyon találtam hasonlót se, mondjuk azt se tudom milyen néven keressem. Lehet végül a hegesztős megoldás marad...
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2015.06.03. 00:16:30
  • Roger6
    #32628
    Aha, értelek. Hát most gyorsan rákerestem, de nem találtam külön ilyen rudat vételre. Biztos van amúgy, csak mélyebbre kéne ásni.
  • bardocz
    #32627
    Csak akkor kéne találnom valakit, aki rá tud hegeszteni a közepére valamit, amivel fel tudom kötni. Ezt meg így kb rögtön fel tudnám rakni, 2 méter lánc meg egy karabiner, és kész.
  • Roger6
    #32626
    Mellhez húzás, vagy tarkóhoz húzás a gyakorlatok nevei. Amúgy gyanítom, hogy ezt egy sima vas cső is tudja helyettesíteni.
  • bardocz
    #32625
    Ezen látszik, a felső rúd. Egy lánccal fel tudnám rakni. Nem tudom a gyakorlatok nevét.
  • Roger6
    #32624
    Haveeeeer... Egy képet dobhatnál, mert fogalmam sincs, hogy mi a tököm az a "húzódzkodás szerűség". Minden gyakorlatnak megvan a maga a saját neve, nem véletlenül.
  • bardocz
    #32623
    Vannak azok a gépek, amikben húzódzkodás szerűséget lehet csinálni, beállított súlyokkal, nem tudom a nevét. Azt a csövet, amit lehúzol meg lehet külön venni? Galériára fel tudnám kötni, és akkor végre nem a csúszós szélén csinálnám, meg nem csak magam elé tudnám húzni magam. Értitek :D Ajtóba beépíthető nekem nem játszik, falra meg szintén nem akarok szerelni, gipszkarton van mindenhol...
  • Stockbauer33 #32622
  • Roger6
    #32621
    Na fogyókúrázz, válts egészséges életmódra. Menj le a terembe, eddz keményen, kajálsz tisztán, és szedj fel tömeget. Nem az a lényeg, hogy picsavékony legyél, van elég csontváz rajtad kívül is.
  • iOlcsy
    #32620
    Kép

    A hasamon kívül máshol alig van zsír a testemen, másfél hónap alatt ledobtam 6 kilót (gondolom ennek nagyja víz), viszont régen 100 kiló felett voltam, hirtelen fogytam le, ezért eléggé megnyúlt a hasamon a bőr.. Nem tudom eldönteni, hogy lenne-e értelme folytatni a fogyókúrát, hiszen a lógó bőr miatt úgysem lesz szép a hasam... Előre is köszi.
  • DarkHorSe
    #32619


    140 kilo, "ok" :D
  • Stockbauer33 #32618
  • Prince of Máté
    #32617
    Tipp: Csináld Smith-keretben és mikor már úgy érzed megy rendesen akkor állj vissza a szabadsúlyos verzóra.
    Trollok pedig mindaddig írkálni is fognak ide, amíg reagálunk rájuk.
  • Roger6
    #32616
    Elég csekély agyi kapacitásra vall, hogy unalom ellen ezt csinálja :)
  • DarkHorSe
    #32615
    unalomuzes
  • veszelka
    #32614
    sokat gondolkoztam, hogy a trolloknak ez miért jó? erekciót okoz nekik? vagy irigyek? neadjisten senki nem áll szóba velük, és így akarnak figyelmet kicsiholni valakikből?
  • sudubigyibó
    #32613
    Ma guggolás közben majdnem orra buktam, nem kellett sok, hogy lefejeljem a tükröt előttem. Igazából elég sokszor fordul elő, hogy megbillenek. Zavaró nagyon, és ez miatt már fosok is a guggolástól... Pedig próbálkozok, hogy hogyan lenne jó, olvasok aztán kipróbálom, de mégis ez van.
  • Roger6
    #32612
    Nekem nincs, de hallgatom, hogy a tiéddel mi a helyzet. Ja bocs, mégsem érdekel.
  • Bazsalusz
    #32611
    köszvényetekkel mi a helyzet?
  • Roger6
    #32610
    Az elég durva egy vádli.
  • Stockbauer33 #32609
  • Roger6
    #32608
    Én aztán nem sajnálom, kapja az ívet az élettől is, de hát meg is érdemli :D
  • Prince of Máté
    #32607
    Megint kezdi... Ő mindig read-only, de 3 havonta feljön ezzel a témával floodot kelteni.
    Nem kell vele foglalkozni. Sajnálom szegényt.
  • Roger6
    #32606
    Szerintem nem érti amit írtál. Nem hiszem, hogy bármit felfogna abból, amit itt beszélünk, a legegyszerűbbtől kezdve.
  • Riddick21
    #32605
    Etessük kicsit a trollt, úgyis áll a meccs itt :)
    Legeslegelőször is: anyádék elmehettek volna inkább moziba, egy szarós-fingós vígjátékkal is többre mentek volna, azt legalább el lehet felejteni. Téged ők nem tudnak :(
    Másrészt: amit nem tudok megemészteni, azt kiszarom. Köszönhetően a tökéletesen működő, rostoktól hajtott emésztésemnek.
  • 0Fritz0
    #32604
    Mondd meg te, mert fogkrémek, gyógyszerek, alkoholos és alkoholmentes italok, rágcsálnivalók, konzervek, édességek és hidegkonyhai készítmények révén te is nap mint nap megízleled.
  • DarkHorSe
    #32603
    fantasztikus
  • balintk
    #32602
    Milyen érzés mesterséges édesítőszerekkel (Aceszulfám K, Splenda) töltött proteint inni, amit a szervezet le se tud bontani?
    Csak érdekelne.
  • Stockbauer33 #32601
    http://generationiron.com/watch-lou-ferrigno-backstage-with-phil-and-kai-at-mr-olympia/
  • Riddick21
    #32600
    Itt van egy videósorozat első része, magyarul, minden gyakorlatot elmagyarázva, Kiss Jenőtől. Négy részes sorozat, meg fogod találni YouTube-on a többit is, beajánlja majd a videó végén vagy jobb oldalt. Szerintem elég jó edzésterv, de ha máshoz nem, ötleteket meríteni biztosan!
    Én heti háromszor járok, mert ennyit tudok megoldani egyelőre, hát-váll, láb-tricepsz, mell-bicepsz a felosztásom, minden testrészre 3-4 gyakorlat, 3-5 sorozattal, attól függ, hogy jön ki jól. Annyit tudok tanácsolni, hogy valamennyire variáld mindig a gyakorlatokat, és ne tartsd magad mindenképpen egy fix tervhez. Sokszor van olyan, hogy 4 sorozat van betervezve, de még érzem, hogy egy 5. is sokat használna, nyilván lenyomom, néha viszont a harmadikban kap el a gépszíj és addig hajtom, amíg már nem lesz erőm felállni sem, nem még egy újabbra.
    Szóval szerintem csináld úgy, hogy próbálj ki néhány hét/hónap alatt sok gyakorlatot minden testrészre (legalább 5-6-ot, vagy még többet) és ezekből válogass mindig úgy, hogy változatos legyen.
    De ez csak egy ötlet, én kezdő vagyok, jön majd olyan, aki jobban ért hozzá.
  • sudubigyibó
    #32599
    Edzéstervvel kapcsolatban tudnátok segíteni? Hogyan érdemes összeállítani? Én eddig a biotech oldalon leírt 4 naposat csináltam, de nem érzem a legjobbnak.