33479
12316971501353788406.png
  • Roger6
    #25259
    Elég troll-gyanús vagy te nekem kippajtás...
  • Vaxi
    #25258
    A lényeg pontosan az, amit Különc leírt :)
    Ha pontosabban meg szeretnéd tudni az okot, akkor az alapismeretek alatt megtalálod az "alapismeretek" linken a választ
  • Fülüke
    #25257
    Köszönöm!
  • Különc
    #25256
    Akkor kijelentő mondatban írom: edzés után van szükség tömegnövelőre, és nem haragszom
  • Fülüke
    #25255
    Ne haragudj, én normálisan feltettem egy kérdést, amire szeretnék normálist választ kapni.
  • Különc
    #25254
    Mert edzés után van szükség tömegnövelőre?
  • Fülüke
    #25253
    Üdv!

    Valaki megtudja mondani, hogy az alább belinkelt terméket miért edzés után kell bevinni a szervezetbe?
    LINK!
  • Renjike
    #25252
    mi a baj a vajas kenyérrel? :'D
  • Tyler1
    #25251
    A szív nem játék, azzal orvoshoz kell fordulni, akár elbassza a kardió idejét, akár nem, akár felborítja a napi kaja ütemét, akár nem. Nem kizárt, hogy csak a meleg miatt van, de az orvos pontosan ismeri az élettani hátterét, míg te csak feltételezel mindenféle hozzáértés nélkül.
  • pamparampa
    #25250
    nah, szóval akkor mostantól mindenki vajas kenyeret egyen reggelire!csak hogy elkerüljük a szív és érrendszeri problémákat!
  • jazzy
    #25249
    Azt hiszem hivatalosan kinevezlek fő tanácsadónak ebben a topicban.
  • pamparampa
    #25248
    azok biztos szteroiodoztak, meg itták a szintetikus proteinporokat.

    de most komolyan, bármeddig mehet a vita hogy most akkor kinek van igaza.de ennyi erővel most szaladok az orvoshoz mert néha amikor túl sok húst eszek fáj a vesém.nem, nem visszaveszek a fehérjebevitelből, és meglátom mi lesz.neeeem.rohanok orvoshoz hogy közölje velem, fogyasszak kevesebb húst.de én hülye vagyok.nem hallgatok rá.megvárom amíg leépül a vesém, hogy végre megműthessenek mert eddig makk egészséges voltam.

    setuh
    hideg vízbe ugrálással óvatosan, mielőtt a többieknek lesz igaza
  • setuh
    #25247
    Nah latom jo kis port kavartam

    Nyugi nem fogok meghalni,legalabbis most meg,annyira hulye nem vagyok,hogy ha erzem hogy ez mar nem jatek akkor forumon fogom megkerdezni a velemenyeket es nem egybol orvoshoz rohanok.
    Valoszinu,hogy el fogok menni igy is,mert tenyleg nem art egy kivizsgalas,csak meg ra kell vegyem magam mert nem vagyok az a mindennel orvoshoz rohangalo tipus.
    Most elmegyek nyaralni szal lesz 2 het szunetem,ha azutan is folytatodik akkor meg biztos,hogy az orvos lesz az elso.
  • jazzy
    #25246
    Lehet azoknak a huszonéveseknek akik a focipályán haltak meg egy hasonló jó képességű mondta, hogy csak a meleg miatt van, hasonló iróniával :)
  • pamparampa
    #25245
    határozottan kijelenthetem, senkinek nincs igaza csak mindenkinek.vagy nem?kapott 2 tanácsot, majd eldönti hogy melyiket választja, lehet mind a kettőt.legyen vigasz, hogyha meghal, az én lelkemen fog száradni egy ifjú titán halála.ha nem, akkor megspórolt némi időt amit kardióra fordíthat.

    setuh, mondj valamit!
    lehet hogy már sétál az alagút végén lévő fény felé.NE!NE MENJ A FÉNY FELÉ!
  • Roger6
    #25244
    Azért mert nálatok nincs egy normális orvos (vagy te viszonyulsz így hozzájuk), máshol még van ám, és tudod nálad hidd el, hogy ezerszer jobban értenek a munkájukhoz.
  • pamparampa
    #25243
    setuh.irány az orvos minél előbb mert lehet hogy meg fogsz halni.
  • jazzy
    #25242
    Azt még lehagytam, hogy azért szerintem fórumon a legbiztosabb dolgot kell tanácsnak adni.

    Miért van az, amikor bejön valaki, azt mondjuk neki, csirkerizszöldséghalvitamin, 5 étkezés, ne egyél szendvicset. Mondhatnánk neki azt is, hogy jó, néha csalhatsz, stb. De nem. Ő úgyis csalni fog, mi pedig a tökéletes választ adjuk neki, ami a legjobb.

    Ezért gondolom, hogy olyan tanácsot adni, hogy szard le, csak a nyár miatt van nem megfelelő. Persze, lehet csak a nyár miatt van, de ha az 5%ban van, akinek nem amiatt? Ha orvosnál vagyunk és lát valami sem mondja azt, hogy áh, kicsi az esélye, hogy komolyabb, szarja le, menjen haza, hanem elküld további kivizsgálásra, amíg biztos nem lesz.

    Így veled értek egyet. Egy kivizsgálás amúgy sem árt. Nekem semmi bajom nem volt és kiderült, hogy gyulladásom van valahol, általános vizsgálaton derült ki, mert magas volt a vérsüllyedésem. Adtak rá valami cuccot, beszedtem, elmúlt. Pedig tünetmentes voltam.
  • pamparampa
    #25241
    volt az a bbtv amikor a a bunny az aerobról beszél és 5 literes vizeskannával járkálhát azon felnevettem

    akkortájt még baromi jól nézett ki :)
  • Roger6
    #25240
    "18-25 évesen nem fog szívrohamot kapni" - nem is tudtam, hogy az életkor biztosíték erre. Soha nem láttam összeesni senkit ebben az életkorban. Ja, de. Mindegy, majd eldönti hogy mit akar, szerintem jól tenné, ha elmenne orvoshoz (én pl. sportorvoshoz jártam régebben).
  • immovable
    #25238
    Én egy másfél literes ásványvizet szoktam magammal vinni. Az esetek 90%-ban el is fogy.
  • Vaxi
    #25237
    a futás nagyon sokat segít. amikor letettem a bagót, 200 méter futás után fulladtam, szédültem és majdnem okádtam is :D
    rendszeres, néha intervallumos futással ma már gond nélkül futom le a hosszabb távokat, és a vérnyomásom is stabilizálódott.
  • Vaxi
    #25236
    áhh igen. ide elfelejtettem bevágni. én is különösen fontosnak tartom a folyadék fogyasztást, de nem csak nyáron, hanem télen is.
    1 liter / 20 tsgk folyadék menjen le naponta. Edzésre is 1,5 literes cappys üveg vízzel megyek, mondjuk csak 1 liter szokott benne lenni. el is szokott fogyni + a turmix utána.
    ha valaki mindig elfelejt inni, fogjon egy shakert, vagy egy műanyag szart, jelölje be rajta, hogy mennyi kb 0,5 - 1 liter, és adon magának egy határidőt, amíg lenyomja.
    állítom, hogy kurva sok probléma megszűnik, ha megfelelő a folyadék fogyasztás
  • setuh
    #25235
    Kosz!

    pamparampa: utanaolvasok es elkezdem mostmar azt is komolyan venni,mert az az igazsag,hogy eddig sose csinaltam es e mellett mast nem sportolok.
  • pamparampa
    #25234
    (kardiót ne felejtsd el, mert attól hogy légkondis a terem még nem lesz rendben a keringésed)
  • immovable
    #25233
    Eltér a véleményünk de nem baj.
  • pamparampa
    #25232
    ebben a városban nincsen normális orvos, hidd el.
    egy kancsal orvos van, kajak nem lát.ferőtlenített a bicepszemnél és a tricepszembe kaptam az oltásta fogorvos detto nyomorék.közölte hogy semmi baja a fogamnak, de mondom öreg, érzem hogy nincsen rendbe mert nyomást érzek benne és színeződik el."á nem annak semmi baja, nem szabad hozzányúlni mert tökéletes, és csak rosszabb lenne".elmentem másik dokihoz másik városba és közölte hogy s.o.s.-ben gyökértömni kell mert ki fog rohadni.azóta minden ok vele.de persze lehet találni jó orvost is.
    bocsi az offért
  • immovable
    #25231
    ITT írnak is a nagy melegben történő edzésről.
  • setuh
    #25230
    Nem dohanyzok :).Fajni nem faj,csak eleg faraszto es ma pl. fel edzesnel abba is hagytam inkabb.

    Kosz a tippeket sracok,valszeg az lesz,hogy most elmegyek a nagy hoseg miatt egy legkondis terembe es ha nem javul akkor orvos.
  • jazzy
    #25229
    Megbízható háziorvosnak hívják ezt a csodát. Én biztos vagyok benne, hogy minden városban van 1. Nekem egy nagyon normális háziorvosom van, akármivel megyek oda segít. És még sosem volt problémám. Maszek szintén megoldás. Várni meg fölösleges ha úgy érzi baj van. Ha nem, akkor lehet várni, de ne azért mert félünk az orvostól mert megesz, meg nincs kedvem várni. Ezt majd ő eldönti, hogy mennyire érzi magán ezt.

    Én mindig azt mondom, jobb a biztonság. 4 óra hossza az életedből meg 3000 forint nem ér annyit, mint egy esetleges betegség.
  • pamparampa
    #25228
    hát baja valóban nem lesz tőle max az idejét vesztegeti.de most érted, annyit írt hogy nem bírja a szíve.ennyi.nem azt hogy szúr, nyom ,fáj, stb. gondolom mindenki érzi azt amikor baj van, elmegy orvoshoz és nem egy fórumon kér segítséget.ha érzi hogy baj van és itt várja a megoldást rá akkor egy marha.én abból amit ő írt azt vontam le hogy gyenge az állóképessége, amin lehet javítani.tettem rá javaslatot hogy hogyan és még oda is írtam hogy ha nem javul a helyzet akkor forduljon orvoshoz.feltehetően 18-25 évesen nem fog szívrohamot kapni.ha mégis akkor sorry
  • immovable
    #25227
    Én a helyében megvárnám míg lecseng a meleg és ha akkor sincs változás, elmenni egy maszek kardiológushoz, vagy belgyógyászhoz. "sztk"-ra ne menjen ha teheti, ott leszarják az embert.
  • jazzy
    #25226
    Tehát ezzel arra célzol, hogy itt vagy te egy fórumon, aki megmagyarázod, hogy mindenkinek nagyobb terhelést kap a szíve nyáron, ne szarjon be. Én meg azt mondom, hogy orvoshoz elmenni amúgy is kéne évente és ha azt orvos megmondja neki, hogy semmi baja, akkor minden oké.

    Félünk az orvostól? Nem esz meg, nem nevet ki, megnézi, hogy minden rendben van-e. SEMMI BAJOD NEM LESZ BELŐLE. Viszont ha (bocsánat a kifejezésért pampa, meg immo, nem rátok értem, csak általánosságban bárkire) minden hülyének akit nem ismersz csak a fórum nickjét elhiszed, hogy nincs semmi baj, mert megmagyarázzák valamivel, na abból már lehet baj. Nem jobb a biztonságos utat választani?

    Igen, én is szarabbul vagyok a nagy melegben, a különbség az, hogy én már voltam orvosnál akinek fizettem pár ezer forintot és azt mondta uram, maga egészséges, most pedig tünés haza.
  • immovable
    #25225
    Én olyat is látok rendszeresen aki edzés közben kimegy bagózni. :D
  • pamparampa
    #25224
    de nem írta hogy fáj csak hogy nem bírja, aki nem mozog eleget, csak a kondiban, azoknál előfordulhat ez.

    setuh
    reméljük nem dohányozol.mert akkor más a kása.
    sajnos sok embert látok akik edzés után rágyújtanak, meg múltkor a figura úgy gyúrt hogy dőlt belőle a bagószag.gusztustalan.
  • immovable
    #25223
    Én mondjuk pont az ellentéte vagyok. Nekem melegre emelkedik a vérnyomásom, voltam dokinál vele, azt mondta van ilyen, nem kell aggódni.
  • Roger6
    #25222
    Értem. Mindenkinek nagyobb terhelést kap nyilvánvalóan nyáron a szíve, de ha már megjegyzi, akkor gondoltam a megszokottnál eltérőbben működik a dolog. A szív meg nem játék.
  • immovable
    #25221


    Mindenkinek nagyobb terhelést kap, hisz a melegben csökken a vérnyomás a kitágult erek miatt. Az erek kitágulnak, főleg a bőr mentén, hogy minél több hőt adhassanak le, így nagyobb munkára van szüksége a szívnek ahhoz, hogy optimális határokon belül tartsa a vérnyomást.
  • pamparampa
    #25220
    én 21 vagyok és melegben érezhetően nagyobb terhelést kap a szívem.szerintem nem kell egyből beszaratni :)
  • pamparampa
    #25219
    a futás vagy gyors séta egyszóval kardio edzés mindenféleképpen jó ötlet.hasonló cipőben jártam én is, megnőttem és már nem bírta a szívem szállítani a sok vért.meleg is közrejátszhat.ha nem javul, irány a doki.