33479
12316971501353788406.png
  • ps7a
    #25744
    Anti maintstream arc :D
    Legdurvább amit eddig láttam:
    Zokniszandál kombó, lila flanel ing és levágott ujjú munkáskesztyű :D

    Le is kellett tennem a súlyt, ne hogy baj legyen :D
  • Effe88
    #25743
    :D:D
    jó de ilyen összeállítást még nem láttam:D:Dhogy lakkcipő-bársony rövid gatya:D:D
    mondjuk még ezt a csávót is most láttam először:DD:
  • Roger6
    #25742
    Nem pazarolta az időt az átöltözéssel, melós ruhában edzett. Edzés mindenek előtt!
  • Effe88
    #25741
    ma olyat láttam a terembe
    45-50 éves csávó barna lakk cipő,világos barna bársony rövid gatya és piros atlétába nyomta:D:DD:
  • hungary27
    #25740
    :D
  • Tyler1
    #25739
    Cedric:

    Random man: "hey man, how much you'll gimme if I beatchya ina arm 'rastlin match? Haha"
    Me: Haha
    Man: "Goddow mighty u big, boy! Whatchyou do?"
    Me: I'm a bodybuilder
    Man: "oh ok... Well how much u benchin?"
    Me: I don't bench press
    Man: "So how u git'tat big den if you'ont bench?"
    Me: bench pressin don't make u big, it's just a chest exercise. There's other chest exercises u can do
    Man: "so how u git'tem arms sa'big den? U da biggest man I ever seen in my life!"
    Me: haha benchin dont make your arms big, i do curls and stuff like that for arms
    Man: (talkin to somebody else walking by) "thasa big ol sucker ain't he?!"
    Lady walking by: "if a fight break out I wontchyou on MY team! Haha"
    Me: haha yes ma'am
    Man walking by with lady: "Maaan if I was'sat big I'll be mean as a wildcat! Haha"
    Me: haha
    Another man 2mins later: "man how u get'so big, u workout for a livin?"
    Me: no sir I'm in the army
    Him: u a big 'ol boy. U ought'ta be a professional 'rastler, u ever thought about that?"
    Me: haha no sir, I'm a bodybuilder
    Him: "bodybuilder? U show is'a big ol boy, I tell ya"
    Me: haha yea I'm tryin...

    :DDD
  • csuszi
    #25738
    évente max 1szer. sajnálom rá elbaszni az edzésem, mert aznapra akkor minden arra van kihegyezve, és az igazi fejlődést, akár erőben, akár mellalakításban, nem a csúcstámadás hozza :)
  • Tyler1
    #25737
    Csak érdekességképpen pár adat:

    Team Scitec
    Obádovics Richárd: Legjobb fekvenyomás: Nem szoktam nagy súlyokkal edzeni. A szériázásnál használt súly 120kg körül mozog. 4x 8
    Bodó Imi: Legjobb fekvenyomás: Nem nyomok nagy súlyokkal! Széria maximum 150 kg-mal!
    Plumbás Ádám: Legjobb fekvenyomás: 140 kg
    Bieder Alex: Legjobb fekvenyomás: 140 kg

    Kéremszépen profi testépítők, ennek tükrében elég nevetséges, hogy itt valakinek az a legnagyobb problémája, hogy nem megy ki a 140, és már tesztoszterongénmódosítottkokszterápiát akar :) A nagy súly és a szépen definiált mellkas sosem volt arányban egymással. Ki kell baszni az egót, és ha kell inkább visszaállni 70-80%-ra, mint óriási súlyt pattogtatni hatékonyság nélkül, és sírni, hogy nem fejlődik az a fránya csöcs. Aki meg csúcsokat akar nyomni az álljon át Mészáros Laciék programjára.
  • Retsu
    #25736
    Kösz szépen, jónak tűnik. Csak az alacsony ismétlésre szívom a fogam igazság szerint. Tavaly pl. próbálkoztam 5ös ismétlésekkel, és nemcsak h nem jött be, hanem rendesen kikészültem idegileg(igaz volt más is, de ez is közrejátszott). Ezenkívül endo vagyok, szal szerintem csak a nagyobb ismétlésekkel kellene elérni vmit. Ez a program jó lehet, ha pl. 5 helyett 8akat csinálok, a magasabb ism.szám meg tényleg olyan 15 körüli? Meg ugye próbálok odafigyelni a melledzésen kívüli dolgokra is, pl. tricepszre 1,5X annyit dolgozok mint bicepszre, a hátat, vállat se hanyagolom. Ezek sokat számíthatnak szerintem a fekvenyomásnál.
  • ps7a
    #25735
    Köszi, pont most olvastam el :D
    Már virtuálisan, fejben össze is raktam egy mellnapot...tisztára megjött a kedvem :D Pláne, hogy egész nyáron csak bringáztam :D
  • tigeroo
    #25734
    kifogom próbálni mindenképp (meg úgy ámblokk ahogy észrevettem ebben a sportban, az jár jól aki nyitott más tanácsaira/új modulokra IS)
  • immovable
    #25733
    Próbáld meg EZT, hátha bejön.
  • immovable
    #25732
    Hát ja. De azért érdemes kipróbálni amit csak lehet. Ezt ajánlják szinte mindenhol, mármint a kísérletezgetést, hogy mi az amitől továbblépsz.
  • immovable
    #25731
    Én 10 hétig EZT a melledzést csináltam, enyhén módosítva, magamra szabva.

    1 hete cseréltem le.

    Fekvenyomás egyenes padon. 2 bemelegítő sorozat, majd 5x6-10
    Fekvenyomás 40 fokos padon egykezes súlyzókkal 3x8
    Tárogatás egyenes padon 3x10
    Áthúzás 3x12-14

    Minden második/harmadik mell edzésnél pedig a sima fekvenyomásnál bukásig megyek nagy súllyal (~110-115kg ami kb. 3x3-4 ismétlést jelent), vagy csúcsot próbálok nyomni - ha van segítség persze.

    8-10 hét múlva váltok majd valami másra, pl. kisebb súllyal 14-18-as ismétlés vagy vmi. Kísérletezünk. :)
  • tigeroo
    #25730
    szerintem a legjobb hatásfok mindenkinek máshol helyezkedik el az ismétlésszám/súly görbén, meghát kinek hogy esik jól, én a 10-15 ismétlésszámokat szeretem pl.
  • ps7a
    #25729
    Épp azt olvasom amit immovable kolléga linkelt be.
    Szeretjük a tudományt :D
  • Különc
    #25728
    Én jó ideje csak súlyzókkal nyomok fekve, rúddal abszolút nem érzem a mellem, viszont a vállam fejlődött tőle rendesen
  • Retsu
    #25727
    Ugye azt szokták mondani, hogy ami beválik, azon nem kell változtatni. Te érzed, ha neked jó a magas volumen, akkor nincs gond. Viszont ha te is(hozzám hasonlóan) akadozol a fejlődésben vagy "platón" vagy úgymond, biztos hogy ezzel az 1 változtatással is fejlődést fogsz elérni. Nekem ilyen HIT-es(magas intenzitás, alacsony volumen) beütésem van mostanság, de ismétlésben van hogy felmegyek 15ig is. De biztos "lehet benne valami", ha pl. Dorian Yates is ennek a híve:) Nézz utána youtubeon, ilyen nevű videók vannak tőle hogy "blood and guts".
  • Vaxi
    #25726
    nekem mostanában 1 + 3 x 12 volt, aztán levettem 1 + 3 x 6-8-ra.
    A mell úgy néz ki, hogy
    fekvenyomás egyenes padon
    fekvenyomás ferde padon rúddal vagy egykezes súlyokkal
    és egy tárogató feladat, vagy keretben tárogatás, vagy súlyokkal, ritkán chest press.
    Megfelelően, koncentrálva. Maxos nyomásom az 90 kiló volt, szóval nekem sem valami erős.
  • ps7a
    #25725
    Akkor megint nálam van a hiba, mert szoktunk olyan napokat csinálni, mikor 8*8as adagot tolunk fekvenyomásból. Akkor ezek szerint rendes bemelegítés után ha 2*8-at csinálnék annyi súllyal ami még megy akkor az többet ér mint 4*8? Lehet benne valami, köv hónaptól kipróbálom.
  • Retsu
    #25724
    Mennyiségileg(volumen) egyáltalán nem sokat, sőt! Lehet átestem a ló túloldalára, mert a törzsem erősebb(nek tűnik) a végtagokhoz képest. Így csak fekvenyomás 2 munkasorozattal, 8-10es ismétléssel, pillangózás gépen ugyanígy. De egyébként mindent hasonló sorozatokkal edzek, nem hiszem hogy ha valaki naturál módon képes 3 vagy több sorozatot csinálni 1 gyakorlatból, azt elég intenzíven végezné.
  • ps7a
    #25723
    Te milyen edzésnek nevezett büntetést követsz el magad ellen általában, ha mellezel? :)
    Milyen gyakorlatokkal és sorozatok/ismétlésekkel?
  • Retsu
    #25722
    A francba is, bocs az estiért! Csak rohadtul el vagyok keseredve hogy mostanában nem fejlődök. Ez már olyan nekem, mintha pl. elvonón lennék a detoxba értitek? Az sem könnyíti meg a helyzetet, h a lelkem nagyon erős, és 1 ilyen viszonylag gyenge test járul hozzá. Na mind1, csak azt tudom mondani, ha még idén nem érem el én is a 140es szintet(könnyebb testsúllyal) akkor tényleg hara-kiri lesz. Ha ezt kapom ettől a sporttól, akkor ezt.
  • immovable
    #25721
    Pedig kéne, mert különben nem tudod mennyivel érdemes szériázni. Legalábbis e cikk szerint nem árt tudni.

    Link.

    Általánosságban, a hipertrófia mértéke akkor volt a legnagyobb ezekben a kutatásokban, amikor az egyismétléses maximum – az 1RM – 65-85%-át használták az alanyok.
  • tigeroo
    #25720
    énvagyok az egyetlen aki nemszokott csúcsot nyomni?

  • Stockbauer33 #25719
    Ok akkor elnézést ha félreértettelek.Hát igen nagyon sokszor,sokaknál a komolyabb neki ugrás egy szuper szettes tömegnövelés után véget is ér.A szálkásítás v formálás ki(el)marad.Most én is bepróbálom majd mert most úgynézek ki mint egy michelin bábú.
  • Solt
    #25718
    Ne megsérteni akarlak, de szerintem egy 43 éves férfitól ez a szóhasználat ( vok és a társai ) elég ciki!
  • ps7a
    #25717
    Hogy egy 50-es kondis barátomat ismételjem: "Ha már szép nem vagyok, legalább erős legyek" :D
  • Roger6
    #25716
    Nem, nem neked címeztem Stock, alleszusammen mindenkinek. Nem kételkedtem benned, miért tenném? Nem kell támadásnak venni mindenkit, és mindenkinek mindent magára vennie. Egy szemernyi rosszakarás nem volt az írandóm mögött. Engem a forma érdekel, mindig is az érdekelt. A számok számomra nem jelentenek sokat. Nálunk a teremben egyik srác 160-al nyom pl. fekve, egy másik 220-al, mégis a 160-as pl. sokkal esztétikusabb, kidolgozottabb izomzattal rendelkezik. MEg ugye egyik testép1ítő, másik erőemelő. Szóval ezért nincs jelentősége számomra a számoknak. Alakot meg csak képből látok.
  • immovable
    #25715
    Ha tudnám mondanám. Olvasgatom a nálam okosabbak cikkeit abból próbálok okulni. Én legjobban a combbal szenvedek. Vádlizni viszont imádok s facán reagál is, de a combom...
  • Stockbauer33 #25714
    Ha nekem címezted a ( képet ) írásod akkor szögezzünkle vmit Grabo.Én 43 éves vok és nemazért irtam amit irtam h itt menősködjek hanem ez a valós adat.185 cm vok és 121kg.Egy 4 hónapos tömegnövelés végén vok és az elején májusba 27 év után leraktam a cigit meg vele 1üt 23 év után a kávét.Ez hozott némi zsír felesleget.Koksz nélkül.Mivel sajnos magas a cukrom 6,2 6,3 ezért sztem már nemfogok kokszolni.A fekvenyomásról annyit h írtam azt is h szar a bal vállam ezért inkább csak 120ig szoktam menni de nemfosokbe ha kikell nyomni a 140et.De pont ma lesz mell-váll beprobálom azért :) hamár kételkedsz a szavahihetőségembe.A kar hidegen 45cm edzésen 46,5cm
  • ps7a
    #25713
    Igen, tudom, de akkor is idegesít és el megy tőle a kedvem :/
    Azt is tudom, hogy míg más a felhúzással, vagy mással bajlódik, az elég jól megy.
    Van esetleg olyan tipp, ami segíthet erősíteni? Totál naturálba tolom, a kezdet óta...nem is akarok másfél mázsával szériázni ... az már természet ellenes :D
  • ps7a
    #25712
    Oké, te nyertél :D
    Azért visszanézve a képeket, elég hülyén néztem ki. :D
  • immovable
    #25711
    Nem vagy egyedül. Nekem is szarul megy (a többihez képest erőben lassan lépek felfele, plusz lassan is reagál, nehezen nő), nem is szeretek mellezni.
  • immovable
    #25710
    Egy teljes ismétlés 140kg. 6-8 ismétlés 90-100kg.

    92kg 189 cm.

    Remélem kimerítő a válasz. :)
  • Különc
    #25709
    Én is csak addig tudtam a saját tömegemnél nagyobbal nyomni, amíg nem volt sérülésem
  • Vaxi
    #25708
    75
  • hungary27
    #25707
    És most mennyi vagy?
  • Vaxi
    #25706
    van akinek ez megy, van akinek az. szerintem rohadtul nem az határozza meg az erődet, hogy mennyivel nyomsz fekve. :)
    Egyébként nem tudom miért nevetsz a 70 kilón, nekem 50 kiló társult a 178 centihez :D az gázabb :DD
  • ps7a
    #25705
    Én nem tudom, hogy mit csinálok rosszul, de ez az egy gyakorlat van amiben alig fejlődöm :( Már edzek néhány éve. Amikor elkezdtem a 178 centimhez társult 70kg-os testsúly ( :D ) Jelenleg 97kg vagyok.
    A fekve nyomásban meg 90-el szenvedek :/ Edzettem már együtt jó néhány orkkal is, különösebb hibát egyik sem fedezett fel.
    Ha van valakinek eladó mellizma csak szóljon :DDD