33479
12316971501353788406.png
  • Effe88
    #26148
    jajjjS:S:S:S:
    itt vannak bajok:D:D
  • Neoncsoves
    #26147
    akkor úgy mondom hogy próbálgatok 4-5 óránként, de sajnos ennyire futja. próbálom betartani az időrendet, de néha lehetetlen :\
  • Roger6
    #26146
    Hát ha 5 óránként eszel, akkor napi 3 étkezés jön ki.

    Én simán 2-2,5 óránként nyomatom a kaját itt a gép előtt melóhelyen. Naponta fixen elmegy egy 250 g-os zabpehely, 2 db 125-ös joghurt, 60 dkg csirkemell, 750 g mirelit zöldség, 350 ml (igen, ml, mert shaker pohárban mérem ki a rizst) rizs. Reggel egy turmix (edzés után is), + amino (múlt hét óta), 1.000 mg C-Vitamin, + 2 multivitamin for Men. 2 és fél éve 63 kiló voltam, most 89,7 voltam tegnap, és rekordot nyomtam fekve szériában. 2 hónapja semmi pia (értsd: egy korty sem).

    A súlyemelgetés mellett bicikli, hétvégente 2-3 óra.
  • Neoncsoves
    #26145
    én amúgy is 4-5 óránként eszek, reggeli fél 7kor, kaja suliban 11 körül, 14-15 körül ebéd itthon, 18 körül "uzsi", vacsora pedig 8-9 környékén
  • Sephirot T
    #26144
    Újabb érdekesség,angol,de érdemes elolvasni,az étkezések gyakoriságáról van szó:

    Meal Frequency
    When it comes to meal frequency we are well aware of the fact that there are many arguments floating around and everyone has their own biased opinion on how many meals and how often one should eat. Research shows if you eat too frequently, it could be counterproductive for overall anabolism. Studies also show that muscle protein synthesis after a meal lasts up to 3 hours and amino acid levels stay elevated up to 5 hours. So, you are better off waiting longer between meals and having bigger doses of protein. This seems to be better for muscle protein synthesis. When you constantly try and elevate amino acids through meal frequency, (having 6-8 meals a day) overtime your body becomes less sensitive to the anabolic effects of amino acids.
    Where if you do larger protein doses and separate apart your meals longer (4-5 hours), when the next dose of protein comes, then your body will be more sensitive to the amino acids thus leading to greater anabolic effects. Also, when you constantly eat every 2-3 hours your body is depending on a glucose spike.
    This could lead to glucose sensitivity being low because of the constant meal frequency. It is much better to eat every 4-5 hours because your glucose levels will be more sensitive. It takes at least 3-4 days of fairly strict dieting to impact on metabolic rate (and some work on fasting shows that metabolic rate goes up acutely during the first 72 hours of fasting); a single meal means nothing. You will not go into ‘starvation mode’ because you went more than 3 hours without a meal. Nor will your muscles fall off as an average sized food meal takes 4-6 hours to fully digest (still releasing nutrients into the bloodstream). Like many areas of nutritional science, there is no universal consensus regarding the effects of meal frequency on body composition, body weight, markers of health and metabolism, nitrogen retention, and satiety.

    Tömören magyarúl annyi hogy a ritkább időközönként elfogyasztott,de nagyobb mennyiségű kaja több szempontból is kedvezőbb hatással lehet a fehérje-szintézisre mintha 2-3 óránként ennénk.
  • Roger6
    #26143
    Pár hsz-el lejjebb már volt. De azért köszi.
  • UltraZord
    #26142


    rendőr :D
  • Neoncsoves
    #26141
    holnap körberohanom a boltokat csirkecombfilé ügyben, hátha. még jó hogy a tescohoz nincs buszjárat így egy 15-20 perces sétát is beiktathatok a boltba menetelhez, de persze egyáltalán nem biztos hogy ott majd lesz.


    ha nem járok sikerrel, akkor marad a kilós fagyasztott hekk, 1100Ftért vagy veszek csirkecombot kicsontozom és kimérem az 1 kilót.. csak akkor árban ugyanott vagyok majdnem mint csirkemellben
  • Solt
    #26140
    De érint, mert az ára mindenben benne van amit szállítanak... :)
  • Neoncsoves
    #26139
    az is szopatós, bár engem nem érint az üzemanyag mivel nincs autóm. csak próbálok betervezni valami étrendet jövőre ha esetleg koleszos leszek, mert akkor már kell koleszre is költeni, nem csak kajára meg vitaminra...
  • Roger6
    #26138
    Abszolút reális. Mi disztribútori áron vásárolunk a cégnél, ahol dolgozom, ott is 1.000 Ft körüli összegért veszem a csirkemellet (illetve +5% még rámegy a disztribútori árra). Amúgy meg ne a húson legyél kiakadva, hanem az üzemanyag árakon. Annak az előállítási költségét nézd meg.
  • Neoncsoves
    #26137
    az is vicces, de azért gondold el hogy a 450ft is sok, pláne ha napi tételről beszélünk. arról nem beszélve hogy a nagyker is eleve haszonnal adja el, szóval az se elképzelhetetlen hogy ennek az "előállítása" alig ha 7-800ft...
  • jazzy
    #26136
    450 ft vicces? Nem nagyon vagy jártas a kereskedelemben, vendéglátásban :) Nem ritka 200%-300%-os árrés sem..
  • Neoncsoves
    #26135
    na ezaz... tesco meg spar nem épp tanácsos hely hús vásárlására, bár rég nem volt semmilyen botrány romlott húsokkal ott.


    apropó, ez mennyire reális? azért eléggé vicces hogy a csirkemellre 450ft hasznot rádobnak + áfa...
  • Roger6
    #26134
    Igen, combfilé lenne talán a legjobb, de sajnos kevés helyen van.
  • Neoncsoves
    #26133
    akkor gondolom tanácsos lenne combfilét találnom valahol... mert ahogy így olvasgatom 1kg csirkecombban kb 25% a csont súlya
  • Roger6
    #26132
    Ez csont nélkül értendő.
  • Neoncsoves
    #26131
    aha, köszi!


    ja és a 100g az maga a hús tömege vagy a csont is? bár gondolom a csont nem számít súlyban olyan sokat, vagy igen?
  • Roger6
    #26130
  • Solt
    #26129
    Amelyik jól esik szerintem... Én komplett hajtókart szoktam venni. :)
  • Neoncsoves
    #26128
    lehet hogy autista kérdés, de anno említette valaki nekem hogyha spórolni akarok akkor csirkemell helyett lehet csirkecombot enni. na már most, egész csirkecomb vagy felső/alsó comb?
  • Tyler1
    #26127
    Ez nem biztos, hogy mind baromság, fizioterapeuták is alkalmaznak hasonló módszereket, de pl. az olimpia alatt mutattak videókat a sportolók edzéséről, hát az atléták, kajakosok pár gyakorlata nem sokban maradt el ezektől. Funkcionális izomzatot erősítenek. Persze nem kizárt, hogy némelyik csak balfaszkodik. Viszont ez a gyerek sztem egy troll, vagy komoly mentális betegsége lehet :)
  • immovable
    #26126
    ITT egy 11 részes összeállítás. Sosem hittem volna, hogy ennyi zseni van. Ahova én járok is jár két hasonló. Mindegy ki mit mond nekik, mi mit bizonyít, ők erősnek és okosnak képzelik magukat. Engem meg csak mulatatt. :)
  • Tyler1
    #26125
    Ez már kamu szerintem :)
  • immovable
    #26124
    Ahova én jérok ott van egy ilyen arc.

  • iko
    #26123
    175 centi, extra hízékony és extra vékony csontozatú, lásd csukló...
  • immovable
    #26122
  • Roger6
    #26121
    Most akartam linkelni én is :)
  • Lazarus
    #26120
    xD
  • Roger6
    #26119
    Diétával.
  • Prince of Máté
    #26118
    Egy ismerősöm kérdezi, hogy hogyan lehet ezt a V-alakú has formát elérni, mint a képen?


    Szerintem a szálkásság a titka, nincs rá külön gyakorlat.
  • Stockbauer33 #26117
    Milyen magas vagy?
  • jazzy
    #26116
  • Roger6
    #26115
  • iko
    #26114
    Huh, jó rég nem updateltem. Kihagytam majd egy évet, kb 2 hónap ja kezdtem újra rögtön diétával. Most vagyok 69 kg. Még leakarok adni pár kilót, aztán tömegelés.
  • Sephirot T
    #26113
    Nyugi nem így telik minden hetem,csak nagyon ritka.Talan eletembe 2-3x fordult elő hogy ehez kellett folyamodjak,igazából naponta főzök,nekem is jobban passzol még időhiányban is inkább napi 30 percet a konyhába tölteni mint nagy adag főzése esetén pár órát.Ez csak alternativa volt,már mondtam,ha tényleg nincs más kiút 1x kibirod hogy ratyi kaját eszel.Bár énse hiszek abban hogy valakinek ne lenne semmi ideje.

    Pro tip: Próbáljátok ki a lencsét,rohadt jó alternatíva néha rizs helyett,diétába főleg.
  • tigeroo
    #26112
    vagy használjon varázslatot
  • Roger6
    #26111
    Aha, jól van, egyed csak. Pénteken fasza lehet a rizs meg a csirkemell még akkor is, ha hűtőben tárolod.

    Más: amúgy meg akinek nincs 15 perce megcsinálni a rizst naponta (kb. a mell is ugyanennyi idő, és párhuzamosan lehet csinálni), annak hogy van ideje egyáltalán edzeni?
  • tigeroo
    #26110
    ugyanúgy romlik más is:D
  • jazzy
    #26109
    Nem is eszel húst, vega :)