33479
12316971501353788406.png
  • jazzy
    #26308
    Igen, megeszed ha nem versenyre készülsz, de ha nagyon nem akarod akkor nem kipiszkálod, hanem szétválasztod 1-1 pohárba és anyuka, nagymama süt belőle süteményt.
  • Neoncsoves
    #26307
    Serpenyő, egy kis olaj -> tojást ráütöttem, sárgákat kiszipkáztam, a tojásfehérjét pedig megsütöttem vagy mi fene:D a sárgáját fel lehet használni valamire?
  • hungary27
    #26306
    Szerencsére a legtöbb gyakorlatot fekve vagy állva kell végezni.
  • Neoncsoves
    #26305
    A professzor aki műtött már külföldön van, a városi orvosokba meg inkább nem bízok, mivel a színvonal a béka segge alatt van. Utoljára a professzorom 3 évvel ezelőtt annyit említett, hogy lehetőleg kimondottan hátra ne edzek. Amennyiben lehet akkor a legtöbb gyakorlatot fekve illetve állva végezzem hogy minél kisebb legyen a terhelés a gerincen.
  • Tyler1
    #26304
    Gerincügyben én kikérnék egy ortopéd sebészi véleményt. Ők tudják pontosan, hogy diagnózis alapján mennyire terhelhető.
  • Neoncsoves
    #26303
    Még az elején nem akarok fehérjét venni, először meglátom mennyire fogom komolyan gondolni, aztán az első 2-3 hónap után (ha még mindig fogom csinálni) akkor veszek fehérjét. Hajlamos vagyok megunni dolgokat sajnos, bár ezzel erősen máshogy érzek, de biztosra megyek. Na meg a másik kérdés hogy a gerincem hogy fogja bírni, mivel mai napig rögzítve van a gerincoszlopom orvosi fémmel (belül természetesen), így akkora terhelés nem mehet rá.
  • Tyler1
    #26302
    Mondjuk fehérjétől is függ, hogy ki mennyire bírja, egy eleve édesebb fehérjével(Scitec, Bio) összekeverve eléggé gyilkos vegyület tud lenni. Volt, hogy én is 2x fél liter vízzel nyomtam az edzés utáni adagot, mert az alatt ihatatlan volt :)
  • Neoncsoves
    #26301
    Oké, köszi szépen a választ. Akkor szőlőcukor lesz ;)
  • Tyler1
    #26300
    Ha azért tartasz tőle, mert egyszerű ch, nyugi, edzés után ezt azonnal felhasználja a szervezet. Sima kristálycukrot is nyomhatnál, azzal is ugyanez történne, csak jóval lassabban szívódna fel.
    Ha meg azért tartasz tőle, mert megdobja az inzulint, vagy erős a gyomrodnak, akkor Supercarb Fast vagy Vitargo.
  • Neoncsoves
    #26299
    tejsavóra gondoltam én is, alapismereteket azért elolvastam :)


    Szőlőcukor helyett nem lehetne valamit? (próbálom nélkülözni a cukrot az életemből, bár ebbe a pár g-be amit ilyenkor beviszek szerintem nem halok bele)
  • Tyler1
    #26298
    Leginkább tejsavó legyen az a bármilyen, azon belül is koncentrátum ha lehet.
  • Neoncsoves
    #26297
    Szénhidrát + fehérje kombó szükséges edzés után, ti a szőlőcukor + bármilyen fehérje + víz kombót ajánljátok?
  • csuszi
    #26296
    mindig alpári, és általában igaza van.

    :DDDD
  • Neoncsoves
    #26295
    nagyon jó! egyébként kezdem megkedvelni a srácot, eleinte utáltam de aztán rájöttem hogy baromira igaza van...
  • Vaxi
    #26294
    "Ezzel semmi gond nincs akkor, ha magas szintű testépítésről beszélünk, mert ott azért van benne sok-sok év és kőkemény munka, egy Kathi Béla, Tóth Dani stb. szintű versenyző munkáját és fizikai teljesítőképességét senki sem kérdőjelezi meg. És módszereiket sem, mert elfogadjuk, hogy egy szinten bizonyos eszközök bevethetők."

    erre írta ezt.
  • Stockbauer33 #26293
    Megdöbbentően tisztán leírja a valóságot.Kicsit kikerekítve mert ugye tudjuk h a nagyok(Arnold,Cutler stb) is komoly szinten koxol(tak)nak
  • immovable
    #26292
    Olvastam több ilyen "kérdez feleleket" tőle. Bicskanyitogató volt ezért abbahagytam, de mond azért jó dolgokat. Tényleg tele hímringyóval a termek többsége. Se erő, se tudás, se alázat, csak arc, kieg hegyek és pofázás.

    A sok okos, nyomja a strici programot (Vaxi féle definíció:) aztán mikor csinálsz y-emelést csak néz és somolyog, hogy ez vajon mi a rákot csinál.
  • Vaxi
    #26291
    nekem nem zavaró ez a stílus, sőt.. szórakoztató.
    de nem szeretnék bunny flémet szítani :D
  • Vaxi
    #26290
    mindig ilyen a stílusa, ez kb kézjegye :)
    régebben írt ebbe a topicba is :D volt ám flém :)
  • immovable
    #26289
    Olvastam. A stílusa alpári, de igaza van.
  • Vaxi
    #26288
    Tudom, hogy sokan nem szeretitek Bunnyt, de ezt érdemes lehet elolvasni
    http://body.builder.hu/edzo_valaszol_egyvalasz.htm4?id=1351100970
  • Breki33
    #26287
    nem értem miért vitáztok ezen, de a ti dolgotok :)

    viszont C-vitamin kapcsán érdemes a bioflavonoidok hatásával is tisztában lenni

    http://www.naturalvitamin.hu/c19/mit-nyujthatnak-onnek-a-bioflavonoidok-

    http://www.vitaminsziget.com/ecikk.php?id=2161
  • csuszi
    #26286
    jahajj. meg nem beszélve arról, hogy kötelező ráírniuk már azt is, ami legszörnyűbb rémálmaikban előjön egyszer is, meg ami szignifikánsan nem kimutatható. meghalhat, elájulhat, megtörténhet, kaphat, lehet, hetet havat :)
  • csuszi
    #26285
    "hogy minél nagyobb mennyiséget adjon el az adott termékből"
    igazad lenne, ha csak c-ét árulna. :)
    de vajon min van nagyobb árrés, a c-én, vagy a különböző gyógyszereken? ;)
  • immovable
    #26284
    Ez így van. De mivel ez a téma kb. olyan, mint a tojás evéssel kapcsolatos kutatások, melyek jószerivel évente változnak - egészséges e vagy sem - ezért szerintem érdemes tudnia az esetleges árnyoldalát is. Pláne, hogy ha valaki azért jön ide, hogy tanácsot kérjen.

    Valamint ha egy gyógyszercég - ami ugye abból él, hogy minél nagyobb mennyiséget adjon el az adott termékből, de ennek ellenére felhívja a figyelmet az esetleges mellékhatásokra azt megfontolandónak tartom.

    A C-vitamin mellékhatásai is nem törvényszerűek, mint ahogy az egyes gyógyszereké sem, ha tendenciózus és bizonyos valószínűséggel fordulnak elő.

    De szerintem ennyi elég is a témából. Kapott kétféle tanácsot is. Egyen vitamint, de ne ész nélkül. Azt fogad meg belőle amit akar, vagy amit majd a tapasztalataiból leszűr.
  • csuszi
    #26283
    nekem is volt főorvos a faterom...napi 5 g c-ét nyom. én 8at :)
    meg úgy ánblokk az egész család eltol naponta vagy 50 g-ét (mindenki átlagol minimum 3-at).
    speciel a rákoshoz annyit hogy mérték a c felszívódását egészséges embereknél ritkán megy 10 fölé, gyulladásos esetekben 20-30 is összejött, rákosoknál mértek 80at...egy antioxidánsra mondani hogy rákosnak nem ajánlott. hm.
    de felesleges a vita, olyan távol áll egymástól a két oldal, hogy meggyőzés nem lesz, magyarán meddő.
  • Roger6
    #26282
    A feltevésed jogos. De mondjuk érdekes, hogy ha beírod keresőbe a c-vitamin és vesekő szavakat, akkor az első oldalon ha jól látom mindegyik amellett szól, hogy téveszme a c-vitamin vesekő kreálása. Elegendő víz elfogyasztása mellett lehetetlen. Aki meg nem fogyaszt vizet, az nem értem mit keres itt a topicban.
  • immovable
    #26281
    Elolvastam, mint az eddigieket is. De akkor erre írjam amit te.

    A gyógyszercégek által támogatott orvosi oktatásról beszélünk? - Egy olyan oldalon van feltüntetve a tanulmány ami vitamint árul. Hmm érdekes. :)
  • Roger6
    #26280
    Ha megengeded, még ezt linkelném. Talán ezt elolvasod, ha az írásomat nem is. Tanulmány. Nem hosszú, érdemes talán megnézni.
  • immovable
    #26279
    Ahogy gondolod. :)
  • Roger6
    #26278
    Tudod ha pl. kinyírok valakit, aki kinyírta mondjuk egyik családtagom, akkor is sittre vágnak. Vágod? Bocs, hogy nem kussolok, ha hülyeséget terjesztenek, a birkák szerepét másra hagyom.
  • immovable
    #26277
    Oké. A bünti pont is ezért van rajtad gondolom. :)
  • Roger6
    #26276
    Elég nehéz értelmesen vitázni azzal, aki bunkó módjára nem olvassa el a másik írását. De ezt is elmond rólad valamit.
  • Vaxi
    #26275
    nah, ne menjünk át anyázósba srácok, legyen a vita normális :)
  • immovable
    #26274
    Bocsi de az nwo/konteó-hoz nem tudok hozzászólni, az nem érdekel.
  • Roger6
    #26273
    Tudod, őket is biztos csak a pénz érdekelte, íme:

    "A C-vitamin felfedezéséért Nobel-díjjal kitüntetett Szent-Györgyi Albert élete során napi 1000 milligrammot szedett a vitaminból, idősebb korában (93 évesen hunyt el) és betegség idején az adagot 8-9000 milligrammra növelte. A molekuláris biológiával foglalkozó, szintén Nobel-díjas Linus Pauling kémikusról pedig ismert, hogy napi 10 000 -18 000 milligrammot szedett élete során a vitaminból. A tudós 91 évesen hunyt el."

    Pfejj, a rohadékok...
  • immovable
    #26272
    Retard kapszula pl. a Cetebe 500 vagy 1000mg.
  • Roger6
    #26271
    Orvosi? A gyógyszercégek által támogatott orvosi oktatásról beszélünk? Két orvos szülővel rendelkezem, csak gondoltam szólok. És ha megnézted volna a videót, tudnád, hogy a mai orvostudomány is vesekő ellen 1.000-3.000 mg C-vitamint javasol. Tehát kifejezetten nagy mennyiségűt. Nekem mindegy, de pont egy Richterrel jönni, az egyik gyógyszermaffia - na ez elmond valamit.

    Egy betegségre milyen gyógyszereket írnak fel? Igen, mert nem kezelik a betegséget, hanem a tüneteket kezelik. Hm? Nem fura? Egyszerre több gyógyszer írnak fel? Melyik a tünet? Melyik a mellékhatás? Hogy tudok gyógyítani, ha nem is tudok különbséget tenni ezek között?

    Kiváló példa. Derékfájás. Okés mama. Írunk fel fájdalomcsillapítót. Ami NEM szünteti meg a fájdalmat, csupán eltompítja az ideget az agy és csípő között. Aztán gyere kis unokám, ülj a mama ölébe, lovagolj! Fasza, még jobban tönkreteszi. Mert itt is csak tünet kezelésről van szó.

    Hashajtó. Kinek szokott szorulása lenni? Pl. azoknak, akik kevés vizet fogyasztanak. A vastagbél kiszívja a vizet a salakanyagból, így pótolva a vizet a szervezet számára (ettől lesz szorulása). Na nem baj! Kapsz hashajtót! Na ez mit csinál? Visszaereszti a vizet a vastagbélbe! Azt a vizet, amit a szervezet azért vett el onnan, hogy megfelelően működjön a szervezet! És távozni fog! Hát ezzel még egy lapáttal rárakunk a bajra.

    Az orvostudmány régen nem jó irányba halad, édesanyám főorvos és kórházigazgató. Ennek tudatában beszélek, írok.

    És azt tudtad, hogy magyarban nem a Hippokratészi esküt tesznek az orvosok? Nem sok köze van hozzá. Érdekes ez is...

    Azt hiszem a testépítés is százmilliószor meghazudtolta már az orvoslást. Olyan emberek mozgatnak száz kilókat, akikről már régen lemondtak.
  • jazzy
    #26270
    Kíváncsi lennék mi az a retard kapszula, jól hangzik, de amúgy nekem napi 1-3at ajánlottak bent még régen, de reggel beveszem a multit, délután 1 C-t és nekem az elég, max akkor szedek reggel-este egyet ha beteg vagyok. Nem érzem 3nak a szükségét.
  • Effe88
    #26269
    Persze, hogy meglehet csinálni, csak sok a nyafogó
    amúgy jól néz ki