33479
12316971501353788406.png
  • jackoneill90
    #26468
    Tudja valaki? Nincs kedvem megvenni havernak , ezért tudnom kéne hogy árulják e vagy sem
  • Roger6
    #26467
    Ki a franc az a Gábor? A videót privátban elküldöm, ha érdekel, miért jöttem a vadakkal.
  • jackoneill90
    #26466
    pump&flex magazint már nem árulják az újságárusoknál? Ugye nem árulják?
  • Retsu
    #26465
    Ez így van. És mint írtam, az állatoknak nem csoda h nem lesz bajuk tőle. Még 1 háziasított marha szervezete is kb. 10g C-t termel NAPONTA, akkor gondolhatjuk a vadaké még többet. Ezért tartom nevetségesnek h a vadakkal jött pl. Nem kötekedni akarok, de kedves Gábor tudjuk h többet tudsz az átlagnál, de tessék gyarapítani az ismereteidet! Ja, meg valamennyire elfogadni h nem minden fekete vagy fehér.
  • csuszi
    #26464
    drága volt az hidd el, nem volt divat a hús, csak heti egyszer. pláne hogy akárhogy sírunk válság ide vagy oda, a reálbérek kurva nagyot nőttek, minden fejlett országban. főleg itt keleten. volt idő amikor azt nézte az ember az m1-en, hogy ausztriában 10-12szer annyit keresnek mint itthon. ehhez képest a dupla vagy 3szoros különbség lófasz :) - bár ez nem tartozik ide.
  • Neoncsoves
    #26463
    nyilván nem arra gondolok hogy drága 1kg paprika vagy 1kg paradicsom, csak hirtelen más nem jutott eszembe:D
  • Neoncsoves
    #26462
    nem hiszem hogy régen olyan drága lett volna (amikor még volt tápértéke a zöldségeknek) 1 kg paprika vagy paradicsom, vagy akármi hasonló. sőt, még a csirkehús se volt ilyen csillagászati árakon mérve...
  • csuszi
    #26461
    szerintem az egészséges mindig is drága volt, csak régen leszarták. mióta nem szarják le, teret nyert, ergo a szarnak illik azóta olcsónak lennie :)
  • Neoncsoves
    #26460
    Ehhez az élelmiszer vitához annyit tudnék nagy bölcsen hozzászólni, hogy 180 fokot fordult a világ. Régen az egészségtelen étkezés volt a drága (chips, kóla, cukrok, etc), manapság meg pont az ilyen hízlaló és egészségtelen ételek lettek az olcsók, és az egészségesek meg rohadt drágák...
  • csuszi
    #26459
    nem magamra mondtam a drágát, hanem a fűszergyártókra...ők gondolom tonna számban gondolkoznak :)
    mert akárhogy nézem, konteo ide vagy oda, nekik az az érdekük, hogy elégedett legyen a vásárló, legkevésbé halott. ez ellen nem vagyok naiv egy dolog szólhat, ez pedig az ár. ha megérné a jobbat belerakni, megtennék, nem ellenségeik nekünk, csak ha anyagi érdekeik kívánják :) valszeg nem vagyok élelmiszeripari mérnök, a bekerülési áron kívül még máshogy is befolyásolhatja az árképzést. minőségromlás, tartósítás, csomósodás, tököm tudja, etc.
  • Sephirot T
    #26458
    Vicces dolog ez a koleszterin is,mindenki azt mondja mennyi bajért és problémáért felelős holott önmagában teljesen ártalmatlan,ehetnénk zsírt zsírral is,nem halnánk bele (lásd ketogén diéta)

    A gondokért nem a koleszterin a felelős hanem a nagy mennyiségű és szar minőségű szénhidrát fogyasztás.

    A képlet egyszerű: Tulajdonképpen mi is a koleszterin feladata a szervezetben? Az érfalakon levő sérüléseket,szakadásokat,repedéseket szépen betömködi.Lerakódik azokra a helyekre ahol szükség van rá(értelemszerűen minél inkább sérül az érfal annál több és több fog lerakódni igy gátolva a keringést,egyre több galibát okozva)

    De mitől keletkeznek a sérülések?A szénhidrát a mumus,főként a gyorsan felszívódó cukrok és egyéb egyszerű szénhidrátok.Innen látjuk,hogy egyik probléma maga után vonja a másikat.Ha kicsit odafigyelnénk a CH-ra nem pusztitana a koleszterin sem.És még erre rájön az is hogy mennyire kevés ún. jó zsírt fogyaszt az átlag ember,hiszen ezek a zsírok segítenek a lerakódott koleszterin mennyiség csökkenésében.

    És akkor mit mond az orvos ha megvan a baj? Semmi zsír,szigorú diéta.AZ már mindegy,hogy a probléma gyökerét teljesen máshol kéne keresni,bár honnan is kéne tudjon ilyesmit egy orvos...
  • Roger6
    #26457
    400 Ft/kg a NaCl. Parancsolj. Nekem nem drága, pedig átlagkereset alatt keresek jelenleg. Nem beszélve arról, hogy a kálium nem igazán jó a szívnek, azzal bénítják le műtét közben, de pl. az elítéltek halálos injekciójában is az volt.
  • csuszi
    #26456
    mert az a fűszer 150-300ft az igazi só meg geci drága... nem igazán hibáztatom érte őket, szerinted ki a fasz venné meg a dupla annyiba kerülőt? :)
  • Roger6
    #26455
    Az meg mégnagyobb baj, hogy nem nátrium-kloridot használnak só gyanánt, hanem kálium-kloridot sok helyen (Horváth Rozi fűszerek pl.).
  • csuszi
    #26454
    sóval egyetértek, rengeteget viszünk be, és nagyon káros a keringésre. ráadásul olyan vízvisszatartása van hogy ihaj. kumma sót nem használok, éppen elég jut be a sima fűszerekből és egyéb úton. állatoknak kell, mert egyéb úton csórik nem jutnak hozzá, de mi el vagyunk árasztva vele, még az édességet is telibebasszák vele. szinte mindenben van. statisztika kimutatta, ahol csökkent a sófogyasztás nőtt az átlagéletkor és csökkent a kerinmgéis halálozás.
    most olvastam indexen, megdöbbentő hogy nálunk minden MÁSODIK ember keringési zavarba hal bele. hihetetlen tré eredmény...
  • Retsu
    #26453
    A gyógyszerek nyilván más téma, ott azt forgalmazzák, amelyik cég jobban lobbizik. A sóval kapcsolatban: nekünk azért 1-2 dologban eltér a szervezetünk a vadakétól. A legtöbb állat szervezete pl. automatikusan rengeteg antioxidánst termel, így jó hogy meg se kottyan nekik közben a sótömb... Persze nem azt akarom ezzel mondani h minden stimmel, de régen azért közel se volt akkora a környezetszennyezés mondjuk. Abban a korszakban lehet nem volt baj a kicsivel magasabb koleszterin. Végül, de nem utolsósorban:itt javarészt stimulánsokról van szó,amik még akkor is okozhatnak zűrt ha engedélyezett anyagból készülnek.


  • Roger6
    #26452
    Áh, értem. Akkor az első mondat tárgytalan, a többi igaz.
  • jazzy
    #26451
    Ezek EU által kitiltott termékek, a magyar államnak nemigen volt hozzá köze.
  • Roger6
    #26450
    Azért árulták, mert eddig nem ütötte meg ezeket az értékeket. A magyar állam nem első lépése, hogy szintet emelnek, és ezáltal teszik kifogásolhatóvá a termékeket. Érdekes módon régen nem volt ennyi cukorbeteg sem. Mára ezek száma is megnövekedett, mert eldöntötték, hogy más értékek a határok. A koleszterinnél ugyanez a helyet volt, régen javasolták a napi 2-3 tojás fogyasztását, mára már veszélyes.

    Az is érdekes, hogy olyan gyógyszereket vontak ki azzal az ürüggyel, hogy nem hatásos, amelyek 20 éve forgalomban voltak. Addig hatásos volt?

    A sófogyasztást már fel sem hozom... Az állatoknak kiraknak a vadgazdálkodásban sótömböket, nekünk meg... Mindegy, hagyjuk is. Nem kell tudósnak lenni ahhoz, hogy rájöjjünk: itt sem stimmel valami.

    Tudnám még folytatni.
  • hungary27
    #26449
    Nekem nemrég fogyott el.
  • KaBuTo666
    #26448
    Pedig nálam ez az egyetlen telj. fokozó ami tényleg bevált...még van egy havi adagom belőle...
  • Retsu
    #26447
    Azta... Ha jól emlékszem a Jack3D pl. builderéknél is kapható(vagy csak volt?). Tényleg nem árt vigyázni, ha már ők is ilyen alaposan utánajárnak mit is árulnak!
  • Effe88
    #26446
    hát az még messze van:)
  • Effe88
    #26445
    hmmm
    érdekes dolgok ezek
    kint akkor miért nem olyan szigorúak a szabályok mint itthon???
  • csuszi
    #26444
    :DDDD jó kép.
    kis faszlámák, no para...:D
  • Tyler1
    #26443
    Tiltólistás termékek
  • immovable
    #26442
    Értem.
  • Tyler1
    #26441
    Veszélyes termékek a magyar boltokban

    Vigyázni a jenki gyártmányokkal...
  • immovable
    #26440
    Karácsonyi ajándék ötletként asszonynak felvettem. :)
  • Effe88
    #26439
    A Schwarzi új könyvét olvasta már vki??(Emlékmás - Életem hihetetlenül igaz története)
    Mert tervbe van, hogy megveszem.
  • Roger6
    #26438
    Érdekességből végignéztem pár hozzászólást.

    Összegyűjtöttem azokat a hozzászólásokat egy időre visszamenőleg, amikre szavaztatok, amiken meg lehet nézni, hogy ki mit szavazott. Érdekes (bár számomra nem meglepő) eredmény született. Bármi, ami a testépítéssel kapcsolatos, nem volt Effe-nek, poruljartal-nak, UltraZord-nak, Jojobaba-nak (ez ki a faszom egyáltalán?), Kulonc-nek egyetlen egy pozitív szavazata sem! Azért Immovable és Retsu sem panaszkodhat, ha jól láttam nekik egyetlen plussz szavazatuk volt, és ők talán egyszer-egyszer még segítettek is hozzászólásukkal. Effe hozzászólása egyszer kapott pozitív értékelést, amikor megemlítette, hogy ne trollkodjak. Ez is jelent valamit, ugyebár...

    Itt van pl. amikor Jazzy megemlítette, hogy c-vtamin a téma a szavazós topicban, aki akarja nézze meg. Erre mi a faszom értelme van negatívan szavazni? Na ez egy tökéletes példa, hogy mennyire csak azt nézi ez a pár ember, hogy ki írt, és nem azt, hogy mit. Van egy 100%-os szavazatom a kajáról, gyorsan keressétek meg (a képen látszik), elfelejtetteket ott leszavazni, kis droidok. Destruktív személyiségek vagytok, semmi építő jelleg nincs bennetek.

    Ha egyetlen pozitív szavazat sincs, akkor az azt jelenti, hogy csak trollkodni jöttök. És ha valaki segít másnak, még azt is leszavazzátok. Bár kétlem, hogy felfognátok azt a szellemi sugallatot, amit tartalmaz az üzenet, és a saját statisztikátokra is negatívat nyomtok, de megnyugodtam, hogy azok, akik beszólogatnak, csak unatkozó, trollkodni vágyó egyének, nulla jószándékkal, nulla segítőkészséggel, alregekkel. TUdom nem tudjátok teljesíteni, de próbáljatok gondolkodni ezeken a dolgokon, hogy miért vagytok egy olyan topicban, ahova semmi értelmet nem tudtok behozni (tisztelet a kivételnek), csak kötözködtök.
  • Roger6
    #26437
    Na ez a trollkodás. Ott volt smiley, ebben az esetben meg nem volt. És még mindig le vagyok tiltva, de itt fröcsögsz, hogy írjak privátot ha akarok valamit mondani. Fura, nem?

    Ja, még valami. Ha szerintem idióta az, aki beültet szilikon bicepszet és hasonlókat, akkor aki lepontoz, aszerint nem idiótaság?
  • Effe88
    #26436
    Ez igaz. De hát sajnos sok a tudatlan.
  • Effe88
    #26435
    Nem akarok ebbe bele szólni, mert semmi közöm hozzá, csak hirtelen ez jutott eszembe.#26386
    Egyébként nekem is csak viccnek tűnt.
  • hungary27
    #26434
    Jó, de azért sokan így csinálják mert rendesen nem tudják hogyan kell. 60 kilóval akarnak bicepszezni amikor talán 20-al se tudnának rendesen.
  • poruljartal
    #26433
    lol, te írtad először, hogy a jojobaba az alregem privátban, arra írtam; most nehogy kihozd ebből, hogy az én alregem itt is, mindenki alreg már mi? na letiltottalak, részemről ennyi
  • Effe88
    #26432
    semmikor, van rajta öv!
    egyébként néha érdemes ilyen "csalós" bicepsz gyakot csinálni, Arnold is alkalmazta
  • Roger6
    #26431
    És ugye Effe ha szól, akkor okés, ha én, akkor hiszti? Te kis lurkó. Ja, és ha poén, tegyél smiley-t. Ugyebár...
  • Roger6
    #26430
    Igen, szóval a te alreged. Azt tudod, hogy az alregért mindegyik accodat bannolják?
  • poruljartal
    #26429
    ne írogass kérlek privátot, humor volt csak, de látom már hisztizel a modiknál, szép mondhatom