33479
12316971501353788406.png
  • Retsu
    #26548
    Na igen, vhogy úgy. Más: tegnap már egész normálisan állt a dolgokhoz a hg. Én is írtam neki nyíltan, kultúrált stílusban. 1 ideig még a tiltásom is fel lett oldva az "elit" fórumban. Ahova megjegyzem, 1 kérdésre megintcsak teljesen normális hangvétellel vélaszoltam, minden hátsó szándék nélkül. Most megint a tegnapelőtti helyzet van.

    Ja, Roger: Nem sértődöttségből nyitottam új témát, hanem gondoltam legyen vmi átmenet az erősen cenzúrázott és a szteroid off téma közt!
    Az ilyen lépések amiket nyomtok, inkább vallanak besértődésre, mint az enyém. Most nem azért h vkit megsértsek, de én is csak a tényeket írtam le.
  • Effe88
    #26547
  • Vaxi
    #26546
    Beteszem ide is, hogy ne csak a flém legyen ...

    A mostani BB.TV-t érdemes megnézni, engem főleg a Kathi Bélás interjú érdekelt. Mondott is néhány érdekes dolgot, pl, hogy ha egészségi állapota (és az orvosa) engedélyez neki egy újabb komoly felkészülést, akkor elindul egy profi kvalifikációs versenyen, hogy megszerezze a kártyát.
    Ugyanis, elmondása szerint erősebb, mint a mostani legerősebb profi (szerintem nem túloz), és ha meglenne a kártya, meglenne ez a cím is. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz belőle, Béla egy gép, egy állat, és rohadtul motiváló.

    végül a 2012-es superbody szabadpóza
  • immovable
    #26545
    Akkor félúton van az igazság. :)
  • LocalPatriot
    #26544
    De mindegy nem avgyok én itt senki, meg nem akarom megmondani a tutit, csak mondom leírom a véleményem, mert én is jártam már így.
    Lényeg, hogy mindenkinek jó edzést mára! :)
  • LocalPatriot
    #26543
    Ez teljesen igaz mondjuk...
    Ez pont egy olyan téma, ami nem annyi, hogy ide másold és jó lesz...
    De a tapasztalatokat csak azért is le lehet írni röviden, + kiegészíted az adott olvasmánnyal.
    De mégis csak normálisabb a hsz,(és segítségnek veszik) mint ha annyit ír az ember hogy olvass utána... lehet hogy iagazt írsz, de sértegetésnek veszi...
  • immovable
    #26542
    Te dolgod.
  • immovable
    #26541
    Szerintem pedig, pont fordítva, fórumokon sokan a könnyebb megoldást keresik, nem tanulnak, hanem készen várják a konklúziót, mert az egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb.

    Van amit nem lehet pár szóban leírni, mert még a haladó is folyamatosan tanul. Am attól is függ mit kérdez, ha süt a kérdésről, hogy az alapok is hiányoznak akkor azt nem lehet összefoglalni két sorban.
  • Roger6
    #26540
    Mondjuk így már érthető, miért mínuszolsz annyit. Tulajdonképpen leszarod mit mondanak, a lényeg hogy milyen stílusban.

    " Hiába mondasz okosat, ha szarral kened össze." és ha egy szardarabot tejszínhabozol össze, attól még szar marad...

    Mert kb. most ezt írtad. Én meg azt mondom, hogy inkább azt kéne nézni, hogy hasznos tagja-e valaki a közösségnek, segít stb, vagy nem. De én már csak ilyen maradi hülyegyerek vagyok.
  • immovable
    #26539
    Ere azt szokták mondani, hogy a stílus maga az ember. Hiába mondasz okosat, ha szarral kened össze.
  • LocalPatriot
    #26538
    "Ha bemész egy matek szakköre és ott a deriválás a téma, te pedig a törteknél tartasz, akkor nem fogja az egész csoport újra átismételni veled a törteket, hanem mutat egy könyvet amivel felzárkózhatsz."

    Véleményem szerint, ennél rosszabb példát nem is írhattál volna... ez egy fórum, ha egy kezdő kérdez, nehéz pár szóban leírni a segítséget, amit az évek alatt szerzett? Miért nem lehet segíteni?
    Azért mert ez a tipik magyar mentalitás. Könnyebb annyit írni, hogy olvass.
  • Roger6
    #26537
    "Abban igazad van, hogy sokan válaszolnak itt "bunny" stílusban, de ezzel csak annyit tehetsz, hogy nyomsz egy mínuszt és ignorálod" - ha jó tanácsot mond és segít, nem értem miért kell mínuszolni? Tehát ha kedves vagyok, akkor mondhatok hülyeséget, nem fogok mínuszt kapni?
  • immovable
    #26536
    bejön vki, és még ha nem is vmi orbitális baromságot kérdez, automatikus választ kap:"olvasd az alapismereteket!"

    Ha bemész egy matek szakköre és ott a deriválás a téma, te pedig a törteknél tartasz, akkor nem fogja az egész csoport újra átismételni veled a törteket, hanem mutat egy könyvet amivel felzárkózhatsz.

    Ebben nincs semmi "arcoskodás", de ha az alapokkal nincs valaki tisztában, annak akkor hiába magyarázol "speciális" dolgokat.

    Abban igazad van, hogy sokan válaszolnak itt "bunny" stílusban, de ezzel csak annyit tehetsz, hogy nyomsz egy mínuszt és ignorálod, majd megkérdezel egy másikat, ha nem találtad meg egyedül a választ.
  • LocalPatriot
    #26535
    Sajnos sok fórumon megy ez. Van egy kezdő az adott témában, segítség kérés céljából, egy fórumra ír, és ahelyett, hogy segítenének neki, elküldik, hogy olvasson utána.
    Én is megkaptam ezt sokszor, na de most felteszem a kérdést: mire való a fórum? Kérdezni nem lehet, csak mindenki az elolvasott anyagot, véleményezi? kiv lennék, aki elküld, hogy olvass utána, nem kérdezett-e előtte valamit... ha igen, akkor szívlapát...:)
    Egyébként meg felsleges idegeskedni ezen, elég sok fórum van, valahol biztosan segítenek.
  • Vaxi
    #26534
    pusztán azért, mert magamból kiindulva, amikor elkezdtem foglalkozni a témával, és az edzéssel, áttúrtam a netet, mielőtt kérdeztem volna bármit is. és ezek az irományok segítettek megérteni azt, amit kell.
    a másik ok, ami a legfontosabb, hogy ezek terjedelmes leírások, viszont itt se te se én nem fogunk egy adott kérdésre ekkora lélegzetvételű írásokat adni. így szerintem fontos az alapismeretek átolvasása. de persze lehet, hogy én gondolom rosszul
  • Különc
    #26533
    Maradjál már ezzel a különcözéssel
  • Roger6
    #26532
    Engedtessék meg: na TE aztán tényleg semmi nem raktál hozzá a topichoz. De semmit az ég világon. Egyetlen értelmes hozzászólásod az volt, hogy melegvizes fürdőt használsz izomlázra (másfél hónappal ezelőtt). Ez szeptember 21-én postoltad, és majd másfél hónapig semmi. Most is persze csak azért vagy itt, mert balhé van a házigazda szerepét illetően. Egy ilyen ember egyáltalán miért szavazhat, aki 2 havonta idebök egy kommentet? Előtte kox témában persze megint nyomtad, az nagyon fontos valóban, hogy beszéljünk róla (kb. 5 hsz a részedről). Beszéljetek, már lehet. Szívetek vágya teljesült. Aztán visszanéztem július elejéig, szintén SEMMI hozzászólás tőled, EGYETLEN darab sem, másfél hónapig ismét. Tovább nem néztem, de gyanítom ismét hónapokig nem találtam volna tőled egyetlen hozzászólást sem.

    Az elméleted alapból hibás: "szerintem azzal sincsen semmi baj, ha valaki nem olvassa el, mert pl nincs ideje" - ez ugyanolyan kamu duma, mint az, hogy nincs 15 perced megfőzni a rizst, vagy sütni a húst. Mint írtam - akkor hogy lenne az ilyen embereknek edzésre ideje, ha fél órányi olvasás nem fér bele az idejébe? Ezek KIFOGÁSOK.

    Ezt meg ajánlom figyelmébe annak, aki mindig kibúvót keres:
  • DarkHorSe
    #26531
  • poruljartal
    #26530
    az alapismeretek jók, hogy kint vannak, viszont azt kéne, hogy csak olyan válaszol, aki segíteni is akar, nem ahogy eddig, hogy a különc, vagy valamelyik doktorháuznak képzeli magát, vagy menőnek, ha beleköthet

    szerintem azzal sincsen semmi baj, ha valaki nem olvassa el, mert pl nincs ideje, vagy nem az egész téma érdekelni, hanem csak konkrét dolgok, a lényeg, hogy tényleg csak az válaszoljon aki nem a saját egóját akarja fényezni, vagy itt menőzni... vagy pontokat szerezni, hogy később gecizhessen, mert ugye ő segített már...

    bírja ki a többi, vagy akinek erre van szüksége...nem is , ott a másik topik, a jazzy warez topikja :D
  • Roger6
    #26529
    Saját fórumon belül szíve joga, akár 20-at is. Én mondtam, nekem ez inkább sértődöttségnek tűnik, hiszen van egy szteroidos off topic is, ahova mehetne minden tabuk nélkül. Ha ezt akarják, ez lesz.
  • hungary27
    #26528
    Most komolyan, te miért nyitottál új topikot?
  • Roger6
    #26527
    Mondjuk én speciel szoktam segíteni a kezdőknek. Ha nagyon alapot kérdez valaki, akkor mondom, hogy alap dolgokat az alapismeretben fog találni. De egyáltalán nem bunkó módon.

    És ha jól tudom, mindenki szabadon adhatott volna tanácsot a topicban, helyette vagy csend volt ha ilyen kérdés érkezett, vagy trollkodás pár ember részéről. És ha valaki meg azt meri mondani, hogy olvasd el az alapokat, akkor az már leszólásnak minősül?

    Nagyon egyszerű, nézd végig az egyik olyan személy hozzászólásait, aki bannolva van a másik topic-ból, aztán írd fel, hogy mennyi tanácsot, tippet adott. Meg fogsz lepődni, hogy pár embernél ez mennyire alacsony szintet üt meg. Amikor utoljára néztem, két ember is volt, aki 1.000 hsz alatt 2 tanács, vagy az alatt volt. Most már lehet talán az 5-öt is eléri, amióta a moderátor topicban megjegyeztem ezt.

    Moderátor topicban is jeleztem, hogy vannak haszontalan tagok, maga a MODERÁTOR is mondta, hogy igen, ezt ő is megfigyelte már. És ők hőbörögnek, akik semmi de semmi plusszt nem adtak a topicnak.

    Természetesen akinek nem inge, ne vegye magára.
    Én ezzel a témát lezárnám, én tényeket közöltem, nem véleményt.
  • Retsu
    #26526
    Nyugalom, már megtörtént.
    Vaxi: Nem értem miért kellene az alapismereteket ennyire nyomni. Időről-időre átírják(sokszor a korábbival ellentmondásos dologra). Arról nem is szólva, h mondjuk ki: nem csak a "trollkodás" riasztott el innen sok kezdő kérdezőt. Nagyban szerepet játszott az is, h évek óta a mai napig is a következő a helyzet: bejön vki, és még ha nem is vmi orbitális baromságot kérdez, automatikus választ kap:"olvasd az alapismereteket!" A "nagyok" kissé ellszálltak maguktól, elküldik szegényt a francba már szinte bunny-stílusban.
  • csuszi
    #26525
    ",ráadásul "itt ugye sok troll van" akkor meg minek" tipikus egoista hozzáállás, eszedbe se jut hogy nem maga miatt csinálja.
    mindenki magából indul ki persze.
    mondjuk ha annyira zavar titeket (szigorúan kis t-vel) akkor uccu csináljatok új topicot magatoknak, mert ugye itt sok a jazzy :))))
  • csuszi
    #26524
  • jazzy
    #26523
    Nem fogok törölni, mert nincsen súlya. Többször előfordult, hogy 5-10x visszaírták a törölt hszt. Amikor többen csinálják én unom meg először nem ők sajnos nem véges az időm. Pedig ha az volna csinálnám.

    Ha gondoljátok folytassátok itt, ti kértétek, én megcsináltam, ti döntötök.
  • Tyler1
    #26522
    Fórumon mindig is lesznek viták, flémek. És nem akarom egyik oldalt se védeni vagy támadni, de ahogy Vaxi is írta, a pangást rendszerint a flém törte meg, arra ugrott mindenki. Klasszikus esete a "troll etetésnek", aztán meg egymásra mutogatás. A másik topik jó alternatív megoldásnak, de pl. egy újreg, akit érdekel a téma és kezdő, ezt a topikot fogja találni a keresőben.
    Lehet itt is normális hangvételben folytatni a fórumozást, aki nem megy, hg törli a hsz-ét, de ugyanolyan egyszerűen át is lehet rajtuk nézni, mint általában az ON témákon. Egyszer mindenki megunja :)
  • Effe88
    #26521
    Na így már mindjárt jobb a banner!Remélem nem fogja a továbbiakban törölgetni a hozzászólásaimat jazzy...
  • Stockbauer33 #26520
  • Vaxi
    #26519
    Sajnálom, hogy ilyen lépésekre van szükség, én sokat köszönhetek ennek a topicnak, sok érdekes dolgot láttam, olvastam itt, és igyekeztem segíteni az újakat.
    Azt viszont még jobban sajnálom, hogy egy ideje csak a flém, meg a trollkodás megy, ha pedig bevágok valamilyen testépítéssel, vagy erőemeléssel kapcsolatos hírmorzsát, képet, vagy bármit, kommentár nélkül marad.
    Természetesen nem az a lényeg, hogy nem válaszol senki ezekre a posztokra, hanem az, hogy fontosabb egymás szapulása, mint a sport, amiről ez a topic szól.

    Egymás anyázára is megvan a megfelelő hely, javasolnám a Szóld le topicot.

    Részemről mindegy, hogy hol folytatódik a dolog, javaslom viszont, hogy az alapismeretek-es hozzászólásomat, vagy a linkeket, amik ott vannak valamilyen formában (akár kiegészítve, vagy mittudomén) tegyétek ki (az összes topicba) az újonnan érkezőknek, mert sok fontos link van benne.

    Azért szeretném, ha lenyugodna mindenki egy picit. Ha pedig bajod van a másikkal, akkor a jó öreg szarok rá módszerrel meg tudunk férni egymás mellett.
  • Retsu
    #26518
    Felőlem megtarthatja, csak gyertek akkor az új topikba(Testépítés&Fitness). Hiába látszólag ua. a téma, ott nekünk is van külön helyünk akkor innentől kezdve. De igencsak kettős mércét mutatna a dolog, hogy nekik lehet új külön témájuk, nekünk nem. Közösen igenis megtaláljuk a megoldást, meglátjátok!
  • Effe88
    #26517
    Jól van akkor tartsd meg.Légy boldog vele.Na további minden jót!
  • jazzy
    #26516
    Nem tudtatok viselkedni, 1 éven át kértem szépen, kértem csúnyán. Alregeztetek, privátot írogattatok, minuszolgattatok agyba főbe, pocskondiáztatok mindenkit a moderátorokat és adminokat is beleértve. Ezért be lett ez vezetve és ez marad. Akinek nem tetszik [email protected] -ra mehet panaszkodni. Házigazda jogomat nem adom át, 5 éve vagyok itt házigazda és az emberek 95%-ának ezzel soha semmi baja nem volt. Egyétek meg amit főztetek. Máskor megtanultok viselkedni. Túl sokan jelezték már nekem privátban, hogy legyetek kitakarítva a topicból. Ez volt az egyetlen hivatalosan engedélyezett módszer azon kívül, hogy a moderátorok 24/7 lesik a topicot, aminek értelme nincs pár időmilliomos troll miatt.

    Akin látom, hogy tud viselkedni itt, vagy meggyőz privátban, hogy befejezte amit művelt beengedem. FYI 3 ember van kitilva. Immo nincs ezek között, mert akármennyire is láttam, hogy minuszolgat, nem alregezik és témában hozzáértő.
  • Effe88
    #26515
    Nem megyünk ne aggódj,külöben is ki vagyunk tiltva(immo,én,poruljartal,retsu).Nem zavar minket, nyugi.Saját topikjával az ember azt csinál amit akar tiszta sor.
    Viszont erről mondjon le legalább a jazzy!Ennyi legyen benne!
  • hungary27
    #26514
    Nem vagyok senkinek sem az alrege. Amúgy van már új topik ahova szerintem ti ne gyertek, nem nem tudtok értelmesen forumozni.
  • Effe88
    #26513
    támogatom
  • poruljartal
    #26512
    A topikot felesleges bezárni szerintem, mert ez egy jó hely lenne, kultúrált beszélgetésre, tabuk nélkül, hiszti nélkül, arra ők létrehoztak egy másikat, ahova átvándorolnak, ezért szerintem felesleges jazzy, hogy itt is maradj, itt is.
    A banner most full hiszti. A következő házigazda vissza tehetné a régit, vagy egy újat, és mindenki boldog.
  • Effe88
    #26511
    fölösleges
    van sajátod amivel jogosan azt csinálsz amit akarsz, az a te dolgod
    de minek neked kettő,ráadásul "itt ugye sok troll van" akkor meg minek
    legjobb lenne leadnád, nem értem miért ragaszkodsz hozzá de előtte a bannert töröld ki
  • jazzy
    #26510
    HG marad, továbbra is követem a topicot.
  • Effe88
    #26509
    akkor azért szólogat be nekem mindig hungary27 mert különc alrege, már minden világos:)

    Na de ne offoljunk, én is azt mondom.
    Két dolog van vagy legyen be zárva a topik vagy legyen új hg de így ne maradjon mert ennek semmi értelme.Főleg ennek a bannernek nincs értelme.
    Én Tyler1-re gondoltam hg-nek, korrekt srácnak ismertem meg itt az sg.