33479
12316971501353788406.png
  • LocalPatriot
    #26669
    Jó, értem már, hogy mennyire fontos a kaja. De nehogy már csak a kaja miatt legyek erős? Azért ne essünk már túlzásba. Börtönökben nem hiszem hogy azt esznek amit kéne, mégis hogy néznek ki? Nyilvám sok a szabad idő, de nehogy már 70%:30% legyen:D Azértm ezt nem akarom elhinni :)
  • LocalPatriot
    #26668
    Dehogy fitymálom le... minden taácsot szívesen veszek. Azért is írtam. Szeretnék fejlődni, de nem annyira veszem komolyan a kondit. Lejárok minden nap, edzek ahogy lehet, de nem nézegetem magam a tükörben stb. Már csak dumálni is szeretek lejárni. Azért se akarok a kaján változtatni. Lényeg, hogy belátom, hogy ez az edzésterv nem jó, azért érdekelne, hogy ti mit ajánlotok. De persze nézegetek én is.
  • Roger6
    #26667
    Kaja : edzés = 70%:30%

    Az vagy, amit megeszel
  • Retsu
    #26666
    A változtatás már önmagában jó lenne szvsz. Azon belül is neked is tudom javasolni Brooks Kubik: The Dinosaur Training című könyvét. A lényegre helyezi a hangsúlyt. És mielőtt lefitymálnád az alapozó típusú edzést azzal h "én már más szinten vagyok", gondolkozz milyen pozitív változásokat tapasztalhatnál ha 1 időre a fenti edzésmódszerre váltanál. A kajához nem tudok mit hozzáfűzni, pláne h nem akarsz változtatni rajta.
  • LocalPatriot
    #26665
    Lehet genetikai csoda, de ő akkor így csinálta 4 évig, megszakítás nélkül, és hidd el, baromi izmos volt. De lényegtelen.
    Tudnál akkor adni nekem egy edzéstervet? Nem tudom milyen szinten vagy, de hogy én milyenen vagyok talán már tudod.
    mielőtt elküldesz a csába, hogy keressek, ígérem keresek én, de hátha így már hogy pár infót tudtok rólam, hátha tudtok olyat adni, ami nekem tényleg jó lenne. Persze azt kiemelném, hogy étrenden meg stb-n változtatni nem akarok. Nem akarok Svarci lenni. :)
  • Roger6
    #26664
    Igen, az edző ezt azért javasolta, mert ez egy felhozó, és szinten tartó edzésterv kezdőknek, akik kvázi pille súlyokkal dolgoznak. Neked már régen kellett volna váltanod. De nekem mindegy, leírtam a véleményem, ha a haverod ilyen edzésterv mellett ki volt gyúrva... Az genetikai csoda.

    "Csak ugye én, nem szedek semmi komoly cuccot, csak vitamint, és kondi végén fehérje turmixot." - mint mi sem, és ha ezt írod, akkor elérted a pszichikai korlátodat -- ezek a súlyok... semmilyen cucc nem kell hozzá. Bár én hülye naponta 20 perccel kevesebbet alszok azért, hogy tudjak reggel sütni.

    Felőlem azt csinálsz amit akarsz, de 2 naponta mell + hátat a világ legnagyobb hülyeségének tartom. Ebből az jön le, hogy egyiket sem tudod megfelelő intezitással edzeni + még szarul is kajálsz elmondásod szerint. Csak azon lehet segíteni, aki maga is akarja. Béke.
  • SNICKER
    #26663
    3-4 év alatt legalább zyzz szint de már annál is több izom.
  • LocalPatriot
    #26662
    8 éve, de volt, hogy 1 év kiamaraft, meg fél évek is... tehát ha ezheket kivesszük 4-5 éve járhatok gíúrni, csak megszakításokkal. Szted 90-el nyomnék fekve, ha 8 éve járok le, kicsi megszakításokkal? Kb főbe lőném magam...
    A többi nap ismétlődik. szerdám megint váll-kar.
    És a mell közben csinálom a hátat is. Felváltva.
    lehet, hogy ez így nem jó, demég mikor az egész kondit elkezdtem (voltam kb 54 kiló, és a sima rúddal nem tudtam fekvenyomni, ezért francia rúddal csináltam:D) akkor egy edző ezt az edzést javasolata. persze volt ismerősőm aki szintén így csinált mindent, és baromi jól fejlődött, és ki volt gyúrva rendesen. Azóta is így csinálom. Csak ugye én, nem szedek semmi komoly cuccot, csak vitamint, és kondi végén fehérje turmixot. Étrendre is csak minimálisan figyelek. Szóval ezek miatt hiszem inkább hogy nem fejlődök, és nem az edzésterv miatt.
  • Retsu
    #26661
    Való igaz, a regenerálódás kérdése nem egyszerű. De a teljesen szabályos végrehajtás szerintem kulcsfontosságú, legalábbis ha kis-közepes súlyokról van szó. Igenis ki kell olyankor akasztani a könyököt, hogy a segédizmok is dolgozzanak(jelen esetben tricepsz).
    Az ucsó dologgal abszolút egyetértek, alapgyakorlatokra kell helyezni a hangsúlyt. 1 rendes hát-tricepszedzés, 1kezes fekvenyomás beiktatása, plusz dinamikus gyakorlatok: ha ezek megvannak, szerintem garantált az áttörés!
  • Roger6
    #26660
    Szerintem alapvető gondok vannak az izmok elosztásaival. Mell hát egy napon? Egy mellezés után hogy van erőd hátazni? Akkor a melledzés volt gyenge, ha még tudsz hátazni, vagy a hátedzésed hurka. És ha 5 napot mész (ugye hétköznap), első nap váll-kar, másikon hát-mell, mi van a többi 3-on?

    + 82kg kevés 182 centihez. És ha 8 éve csinálod, nem volt fura, hogy ennyi idő után nem tudsz fejlődni? Itt kardinális változtatásokra lenne szükség. 3 havonta én is cserélem az edzéstervet. Persze nem vagyok senki, de akkor úgy írom inkább, hogy javasolt pár havonta változtatni az edzésterveden.

    Ez a fajta edzésterv inkább szintentartó edzés, mint tömegnövelő. Saját vélemény persze.
  • LocalPatriot
    #26659
    Ja, az nem tudom számít-e, de 182 centi vgyok, és 82 kiló.
    Lehet a kis testsúly miatt fejlődik nehezen a mellem?
  • LocalPatriot
    #26658
    Így van. Lábazni nem szoktam, csak nagyon ritkán. Minden hétköznap járok le, szombat, vasárnap pihenő. Első nap Váll-kar, másnap mell-hát, és így tovább. Így csinálom kb 8 éve, és egy egyszerű húzódásom nem volt. Persze a 8 év alatt sok kihagyás volt. Azért tartok még mindig csak 90-nél. Futni szoktam, meg lépcsőzni.
  • Roger6
    #26657
    Abban teljesen igazad van, hogy néha a szabályokat át kell hágni, de az speciel nem fog eredményre vezetni, ha 2 naponta fekvenyom.

    Egy egyszerű indok: a sérült izmomrostok még nem regenerálódtak pl. Én említettem, hogy a hibát a kiegészítő gyakorlatokban kéne keresnie főleg. Amúgy az 5 kilónkénti lépcső is kicsinek tűnik nekem. 70-80-90-100 --> így csinálnám (természetesen a megfelelő bemelegítés után).

    Aztán tartanék ligh-weight napokat, amikor nem megyek 80 fölé. Ilyenkor nyilván a technika a lényeg, és a rudat ne fogjuk át, csak a tenyerünkbe fektessük, így az alkart és a vállat szinte teljes mértékben kizárjuk a gyakorlatból --> minden a mellre megy. Ahogy vége egy sorozat fekvenyomásnak, felvesszük magunk mellől pihenő nélkül a tárogatáshoz használt súlyt, és hajrá! Ezek milliórszor többet fognak használni, mint 2 naponta fekvenyomás böszme, és feleslegesen nagy súlyokkal, amik ráadásul tönkre is fogják vágni az ízületeket. ) Az eddig megszokott 90 kg-ról kapott egy 110-es terhelést, azért az majdnem 25% plussz!

    Továbbá egyik bunny videóban felhozzák a "túl" szabályos fekvenyomást, mint hátrányt. Tehát a kisebb és közepes súlyoknál nem kell teljesen kinyomni a súlyt, nem kell megállni a felső ponton, hanem egyből ereszteni vissza. Lassú negatív, dinamikus pozitív szakasz.

    És a saját faszságom: amikor elkezdtem rendesen guggolni, 10 kilóval nőtt meg a széria utolsó sorozata fekvenyomásban 3 hét alatt. Ez valószínűleg inkább pszichikai dolog, de használt, és elhittem hogy képes vagyok rá --> az voltam.
  • Retsu
    #26656
    Néha muszáj kicsit félretenni a szabályokat, ha át akarjuk törni a platót.
  • Breki33
    #26655
    kétnaponta van fekve-nyomás?
  • LocalPatriot
    #26654
    Tegnap kipróbáltam ezt a nagy súlyba való nyomást.
    Megcsináltam a szokásos sorozatot (75-80-85-90) majd 110.be akartam nyomni. Hát... 1-et sikerült, azt is kis segítséggel:)
    Ma váll-kar lesz, de holnap majd 100-ba próbálok nyomni, talán több sikerrel:)
  • Tyler1
    #26653
    Szegééény :D

  • LocalPatriot
    #26652
    Így van! Pont ezért kezdtem tolódzkodni! Egyébként én a fekvenyomást úgy csinálom, hogy 4X 8, de a negyedik sorozatnál, nem kell a 8 elég a 6. És a 90-be megy a 6 (6ik kis segítséggel), de már nem is tudom mióta... magát a fekvenyomást 75-ről kezdem (75-80-85-90)
    De ma majd belenyomok 100-ba, 2-őt, 3at. Azt majd emglátjuk 1 hónap múlva.
    Én mondjuk néha szélesebben, néha szűkebben csinálom a fekvőtámaszt. Néha magasan vabn a két lábam, néha nem, tehát elég változó.
  • Retsu
    #26651
    Vállszélességben. Nekem fontos, hogy a tricepsz is profitáljon a mozdulatból, a vállszélesnél szélesebb már nagyon adja a mellnek. Az amúgy is túlfejlett a karjaimhoz képest pl., szal simán vállszéles tartással nyomom.
  • Tyler1
    #26650
    Ezért szokták leginkább a piramis módszert alkalmazni ennél a gyakorlatnál. Fokozatosan emeled a súlyt, és csökkented az ismétlésszámot.

    De lehet egyebek mellett a segédizmok gyengesége is az ok, hogy erőben nem fejlődsz, mivel nem bírják a nagyobb terhelést.
    Tolódzkodás segíthet ebben, mivel komplexen igénybe veszi a fő-, és segédizmokat is a végrehajtás során.
  • LocalPatriot
    #26649
    Köszönöm mindenkinek a tanácsot. AKkor néha, csinálom a nagy súlyba nyomást. Nyilván azért ésszel, mert lesérülni gondolom elég könnyen lehet így...
    Fekvőtámaszt én is imádom csinálni, és én is úgy hogy sokszor csinálok keveset.
    Neked a kezed vállszélességben van, vagy inkább szélesebben?
  • Effe88
    #26648
    nem hülyeség egyeltalán
  • Retsu
    #26647
    Azt nem mondom h hülyeség, de mindenképpen tudni kellene először hogy bírja az idegrendszer. Saját példámat tudom felhozni, én idegileg nem tolerálom a nagy súly/alacsony ismétlést. Ezért más módszerrel próbálkozok(dinamikus fekvőtámasz, több sorozat, alacsony ismétlésekkel). Ennél azt mondják nem szabad bukásig menni, de jól hozza az erőt. Tehát a gyors, robbanékony pozitív szakaszra kell koncentrálni(egyáltalán nem muszáj tapsolni közben, elkerülve a szó szerinti pofára esés veszélyét:D).
  • KaBuTo666
    #26646
    Ezt csinálom én is, mivel csak így vagyok képes fejlődni valamennyire fekvenyomásban.

    Nekem a gyengém a karom azaz a bicepsz, tricepsz. Egyenlőtlen a testem, széles vállam van, van hátam hasam minden de a karjaim látszik hogy nem megfelelőek, sok mindent kipróbáltam de most újabb tippet miszerint azt az izmot eddzük meg először amelyik gyenge. Eddig mell-bicepsz ment de mostantól cserélni fogom, mint ahogy a hát tricepszet is. Így több erővel tudom beleadni magam. Valaki csinálta/csinálja így?
  • Roger6
    #26645
    Szerintem jó ötlet, de gyanítom hogy a kiegészítő feladatokat is kicsit át kéne szervezni, változtatni rajtuk az jobb eredmény érdekében.
  • LocalPatriot
    #26644
    Kondiba többen ajánlották, gondoltam megkérdem tőletek, nektek mi a véleményetek erről a módszerről.
    Amiből az egész kiindult, hogy nekem úgy tűnik, hogy lassan fejlődök fekvenyomás terén. Nem tudok 90 felé menni.
    A lenti kolegák azt tanácsolták, hogy néha, nyomjak nagyobb súlyba (100 körül) 2-3-at, hogy szokjam a nagyobb súlyt.
    Nektek mi a véleményetek, csináljam, vagy nagy hülyeség?
  • LocalPatriot
    #26643
    Te látsz ott kérdőjelet?
    Mert, ha nem akkor feleslegesen léptél be az oldalra, és nyilvánultál meg.
  • KaBuTo666
    #26642
    510×377 a kép.
  • LocalPatriot
    #26641
    Ez mekkora kép :))
    Azért nekem Stallone a király!

  • Effe88
    #26640
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ezen de jót röhögtemXDXD
    Szia Bandi! Érdeklődni szeretnék, hogy ezeket a tömegnövelő készítményeket esetleg seggbe is be lehet adni intravénásan?
    krisztian_e04b66
    Válasz 2012-11-16 00:05:01
    Ha a seggedben találsz vénát, köcsög, nyugodtan.
    Bunny
  • Tyler1
    #26639
    Én is gondolkozom rajta, de inkább megvárom a karácsonyt, és erős ráhatással megajándékoztatom magam :)
  • Effe88
    #26638
    Megvettem.
    Érdemes megvenni, nagyon profi munka az egész könyv, pont olyan profi mint amilyen Arnold is volt.
  • Roger6
    #26637
  • Tyler1
    #26636
    Emlékmás - 10 sztori Arnold új könyvéből

  • jazzy
    #26635
    Nyugodjon békében.

  • Vaxi
    #26634
    "Breaking News-

    3X Mr. Olympia, Sergio Oliva also known as "The Myth" has passed away."
  • Tyler1
    #26633
    A gladiátorok legalább olyan összetetten táplálkoztak, mint manapság egy testépítő, vagy sportoló. Magas fehérjetartalmú ételek, hús, tojás, tej, hal, magas ch tartalmú ételek, kenyér, zabkása, hüvelyesek, (rizst nem hiszem, hogy sokat ettek, akkoriban az luxuskaja lehetett), emellett rengeteg zöldség szerepelt az étrendjükben. És legalább napi háromszor ettek.
  • Palinko
    #26632
    meg a gladiátorok is valszeg, az ő csontjukból kimutatták hogy a bab és rizskeverék volt a legfőbb ételük, szerintem is finom saláta de én szeretem mellé a tonhalat és a csirkét is.
  • Roger6
    #26631
    Csak ők hetente egyszer ettek, ezért voltak olyan kemények.
  • Tyler1
    #26630