33479
12316971501353788406.png
  • Roger6
    #26709
    Na, kiváló példa. Itt volt fekvenyomás, edzés, táplálkozás, vitaminok, stb -- erre mihez szólsz hozzá? Ennyi.
  • Effe88
    #26708
  • Roger6
    #26707
    "Mivel Biotech-et szedsz" - fogyasztok esetleg.
  • Retsu
    #26706
    Simán van értelme amúgy. Sokkal többet is "bevesz" a szervezet ha szükség van rá. Márpedig az intenzív edzés pl. pont ilyen állapot.
  • Tyler1
    #26705
    Vitaminokat, tablettákat, pirulákat szedni szokták, ne keressünk a kákán is csomót :)
  • LocalPatriot
    #26704
    Végülis én is azért kérdeztem, hopgy van-e értelme kettőnek, mert ugye amit nem "vesz be" a szervezet, vizelettel távozik.
    Egyébként én multivitamint, c vitamint, omega 3-at, és Calcium+ magnézium vitaminokat szedek, napi kettőt. (Eddig c vitből 1-et.)
    A fekvenyomásos módszerről eddig még nem hallottam, de lehet kipróbálom majd.
  • Roger6
    #26703
    "szedsz.."
  • Breki33
    #26702
    Mivel Biotech-et szedsz érdemes elolvasnod melyik kiegészítőt mikor milyen adagban kell szedni

    http://www.biotechusashop.hu/your-body/2012/09/06/itt-a-kiegeszitk-ideje-de-mikor/

    Mondjuk én személyszerint kettőt feleslegesnek tartok
    szedek reggel egy multivitamint és kora délután C vitamint edzés előtt

    viszont nagyon ajánlanék izületvédő-t omega 3-at napi háromszor

    melledzéshez pont ma olvastam

    Scitec Magyarország
    Napi edzéstipp

    1 + ¼ ismétléses fekvenyomás

    A fekvenyomás a leggyakrabban alkalmazott gyakorlat a mellizom fejlesztésére. A mozdulat jelentős részében azonban a feszülés nem a mellizomra koncentrálódik – ahogy a halad felfelé a súly, úgy veszi át a munka egyre nagyobb részét a tricepsz. Hogyan tudnánk megnyújtani azt a szakaszt, amelyben a mellizom van döntően terhelve?
    Erre az egyik módszer a 1+ ¼ ismétléses technika. Indítsuk a gyakorlatot úgy, ahogy szoktuk. A felső, nyújtott karos, pozícióból engedjük le a rudat a mellkasunkra. Ezután indítsuk meg azt felfelé, de a teljes mozgástartomány kb. negyedénél (kb. az un. holtpontnál) álljunk meg, majd engedjük vissza a rudat a mellkasunkra. Fontos, hogy ez a negyed-ismétlés ne „pattintás” legyen. Az alsó helyzetből aztán nyomjuk ki a súlyt teljesen. Ez a lényegében 1+ ¼ ismétlés számítson egy ismétlésnek.
    Az ¼ -es részismétlés beépítésével a gyakorlatnak a mellizom fejlesztése szempontjából legproduktívabb szakaszát toldottuk meg egy kicsit. Érdemes kipróbálni, különösen, ha úgy érezzük, hogy megakadt a mellizmunk fejlődése.

  • Retsu
    #26701
    Ja, az egyik legjobb, ha nem a legjobb gyakorlat tricepszre. Ha már a 3fejűnél tartunk, fordított fogású fekvenyomással van-e vmelyikőtöknek tapasztalata, és ha igen milyen? Még 1 régebbi cikkben olvastam h mivel szokatlan szögből edzi a tricepszet, gyorsan észlelhető fejlődés kb. már 3 hét után. Nem akarom vele felforgatni a programom, csak mondjuk edzés végére pados tolódzkodás helyett néha beiktatnám. Vélemény?
  • LocalPatriot
    #26700
    Rendben, akkor az azért marad.
    Köszönöm!
  • Roger6
    #26699
    Legkomplexebb tricepsz-gyakorlat, nagyon hasznos.
  • Effe88
    #26698
    én szoktam
    tricepsz gyakorlat alapvetően
  • LocalPatriot
    #26697
    Mindegy, tanultunk belőle és az a lényeg. Lehet én kicsit későn, de hát most már mind1.
    Olyan kérdésem lenne még, hogy sehol nem olvasok a szűk fekvenyomásról. Ugye ilyenkor a két kéz kb 15-20 centire van egymástól, és úgy nyomsz fekve. Ezt a gyakorlatot én világéletemben csináltam. A jövőben hanyagoljam?
    Ti csináljátok?
  • Vaxi
    #26696
    én is beleestem ebbe a hibába, minden nap edzeni akartam, és minden nap nyomtam fekve. :D
    most már azt hiszem nem tudnám megcsinálni, edzések után 2-3 napig lángol a mellem, a lábazásról meg ne is beszéljünk.. :)
  • LocalPatriot
    #26695
    Szerintem, ha a jövőben jobban odafigyelek, és úgy csinálok mindent, ahogy írnak, sztem 2-3 hét múla már lesz fejlődés. De ha nem az se baj, lényeg, hogy talám még időben világosítottatok fel.
    Ezer hála, főleg neked Roger6!
  • Roger6
    #26694
  • LocalPatriot
    #26693
    Komolyan mondom, el sem hiszem...
    "Fejlődésetekhez az edzés mindössze 30-40%-ban járul hozzá. A többi a táplálkozáson, a táplálék kiegészítőkön és a pihenésen múlik.
    • Az edzés mennyiségénél a több, nem feltétlenül jobb is. Kezdőként nem kell a profik példáját követve minden nap, vagy akár naponta kétszer edzened. Elégedj meg a heti háromszori edzéssel. Meg kell adnod a szervezetednek, izmaidnak a regenerációra szánt időt (edzések közt 1-1 napot). Csak ekkor képesek izmaid növekedni. Ha többet edzel, hamarosan kiégsz, túledzed magad. Ilyenkor nemcsak, hogy nem fejlődsz, de még le is betegedhetsz, mivel az immunitásod is leromlik."

    Mindenhol ilyeneket olvasok. Azt hiszem, radikális változtatások kellenek. :) nem hiába nem fejlődök. szinte mindent szarul csináltam eddig.
  • LocalPatriot
    #26692
    Értem, akkor napi 2 lesz.
    Igen tudom, hogy fontos a pihenés is, csak szeretek minden nap lejárni :)
    Csinálom akkor úgy hogy lemegyek hetfőn, csinálom az első részt, kedd pihenő, szerda másik edzés, csüt kimarad, pénteken meg sok nyújtással, kis súlyokkal egy edzés.
    Vagy lehet nézek másik edzéstervet :)
  • DarkHorSe
    #26691
  • Roger6
    #26690
    Mehet a 2 x 1 g C, reggel, este, sok vízzel.

    Mellet, hátat nem kell, nem szabad többször edzeni egy héten.

    "Minél többet edzel, annál nagyobb leszel

    Nem, nem, nem!!! Ez a legkártékonyabb tévhit, ami létezik. A profik 95%-a állítja, hogy a legnagyobb hiba, a mit a sportban elkövetett, az a túledzés volt – akkor is, amikor éppen szteroidokat szedtek. Ezek után képzeld el, hogy mennyire könnyû egy naturál testépítõnek túledzeni magát… Ha sûrûbben edzed az izmaid, mint hogy regenerálódni tudnának, nulla növekedés az eredmény, vagy akár össze is mennek. Eddz minden nap megfelelõ intenzitással, és iszonyúan túl fogod edzeni magad. Egy testrész regenerációja – amennyiben rendesen meg lett dolgoztatva, bukásig végzett sorozatokkal – 5-10 nap is lehet.

    Mondok jobbat, más testrész megdolgoztatása a következõ pár napban szintén eredményezhet túledzést. Ha például tényleg meggyötröd a combjaid, totál szövetgyilkos bukásig végzett gyakorlatokkal, a másnap végzett erõedzés, például fekvenyomás vagy felhúzás valószínûleg akadályozni fogja a növekedést. Egy komoly lábedzés után az egész tested a gyógyulást segíti az intenzív edzés után. Ezt hogyan tehetné meg, ha másnap megint kimerítõ tréninget kapna? Sehogy, legalábbis a katabolikus folyamatokat meggátoló drogok nélkül (és néha még azokkal sem).

    Tanuld meg elfogadni, hogy a pihenés az edzés értékes része. Valószínûleg ugyanannyi napot kell a teremtõl távol töltened, mint a teremben."
  • DarkHorSe
    #26689
    Egyel nyugodtan 2 db 1000-es C vitamint.
  • Roger6
    #26688
    "alapozó edzés testépítőknek" - biztos alapozni akarsz?
  • LocalPatriot
    #26687
    Sziasztok!

    Azt hiszem megtaláltam a nekem megfelelő edzéstervet. Mától már így csinálom: edzésterv

    Szerintetek milyen?

    Ám az étkezésre jobban figyelni fogok. (több rizs, csirke, több gyümi zöldség, zabpehely) Vitamint meg szedek. Szerintetek 1000-es C vitaminból kell a napi kettő? Mert a BioTech-ben kettőt mondtak egy napra, de a dobozán egyet írnak.
  • Effe88
    #26686
    vádli nagy kedvenc nekem is:)
    nincs olyan edzés, hogy kihagyjam
    meg a legjobb amikor már felpakolom a keretbe a kb 200 kilót már az is jó kis edzés:D
  • Roger6
    #26685
    Jó melót (ha van ilyen)!
  • LocalPatriot
    #26684
    Hát nekem is kéne, és fogok is lábazni. Bár szerencsére nem két szívószál a lábam, mert 7 évig atletizáltam. Így nem volt nagy kéztetés a lábazásra.
    Na megyek dolgozni, ezer hála mindnekinek a segítséget, jó kondit mindenkinek!
  • Roger6
    #26683
    Én most vettem új rövidgatyát, mert elrepedt a másik két hete. Mondjuk passzentos volt már fél éve is, de azóta canga + lábazás megtette a hatását.
  • immovable
    #26682
    Vádli a kedvencem, így aznap azzal "vigasztalom" magam. :) De már megszerettem a lábazást, főleg ahogy egyre szembetűnőbb - még nekem is - az eredmény.
  • LocalPatriot
    #26681
    Köszönöm szépen!

    Az a hétfői nap amúgy is utálatos, pont aznap még az edzés is legyen az?:D:D
  • LocalPatriot
    #26680
    Korrekt, és elég meglepő ez a kaja dolog. Bár, azért mert sok helyen ezt írják, nekem még mindig túlzásnak tűnik, de lehet nincs igazam.
    Ám mint írtam. Csak azért kérdeztem, mert kiv voltam ilyen étkezés mellett, hogy megy Neked a gyúrás. Előző hsz-ekből sztem neked kiderült, hogy én nem azért járok le, hogy nézegessem magam...
  • immovable
    #26679
    * A combom meg a vádlim persze azért nő ilyen gyorsan, mert az elején vagyok velük, itt még könnyen fejlődik.
  • immovable
    #26678
    Én 14 hónapja kezdtem újra. Előtte egyszer másfél (10 évvel ezelőtt), majd egyszer fél évet (3 évvel ezelőtt) edzettem.

    Heti 4x járok. Hétfő, kedd, csütörtök, péntek. "Esti edző" vagyok, nappal, reggel nem szoktam, nem tudok. Az edzésterveket 12 hetente cserélem. Figyelek a periodizációra és az intenzitásra - ezt jobban nem ecsetelem, majd utána olvasol ha érdekel, mit takar ez.

    Figyelek az étkezésre - de nem csinálom a "csirke, rizs, brokkoli gasztronómia kómát", ennyire nem érdekel - igyekszem fehérjedúsan étkezni (csirke, hal, sok hús, tojás, túró, tejtermékek, stb. nincs alkohol) de nem számolom a kalóriát. Étrend-kiegészítőként napi két fehérjeturmixot iszom, multivitamint, magnéziumot és kálciumot szedek.

    Edzéstervem jelenleg.

    Hétfő: comb, vádli, has
    Kedd: váll, csuklya, hát, (néha kocogok utána)

    Csütörtök: mell, bicepsz, alkar, vádli
    Péntek: tricepsz, comb, has

    Egy edzés olyan 70-80 perc.
    Mint látod heti kétszer van láb és has. (az igazat megvallva lábat csak 7 hónapja csinálom rendesen, ezért van így.)

    189 cm vagyok és 94 kg. 14 hónapja 100 kg voltam, lediétáztam 10-et, majd innen jövök felfele.

    Súlyokról nem tudok sok mindent mondani, főleg a periodizáció miatt. Rendszerint a fekve-nyomást kérdezik. 100-110 kg-al szériázom (6-8 - 4-6 ism. körül), olyan 140 kg-ba tudok egyet nyomni, de az ritka. Guggolni olyan 90-100 kg-al szériázom (6-12 ism.), egyet guggolni 130 kg-ba tudok.

    Szerencsés alkat vagyok (az úr neve legyen áldott ezért:), tudok hízni, de könnyen kordában tudom tartani, szerencsére gyorsan fejlődöm. Az utóbbi 3 hónapban a combom 5 cm-rel nőtt, a vádlim kettőt.

    Na. Remélem ez elég részletes. :)
  • Roger6
    #26677
    Nekem mindegy, ki hogy csinálja, de ezeket gyorsan kigyűjtöttem. Amúgy visszatérve kicsit: 2 és fél éve edzem, 63 kg-ról 92 lettem.

    Nem tudom miért olyan fontos ez a "te mennyiveeee nyomol fekve" téma sokaknak, ez inkább a "gyúrósoknál" megy, akik magukat nézni járnak le a terembe. Ahogy Retsu is írta, én edzeni megyek le. Fekvenyomás előfárasztás után: sima rúd x 20-30, 50 kg x 20, 70 kg x 10, 90 kg x 8, 100 kg x 6, 105 kg x 3-5, és vissza 90-re, majd 70-re. Csúcsot soha nem nyomtam, hogy Csuszi szavaial éljek: sajnálom rá az időt.

    "A haladó edzéstervről: minden alakformálás sikere a táplálkozáson múlik, kb. 70%ban."

    "A testépítésben van egy aranyszabály: 70% táplálkozás, 30% testmozgás.

    "[URL=http://www.musclebuilder.hu/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=297461]"Ebben a sportban 70% az étkezés és 30% az edzés" /Szakács Sanyi - Gyurma/[/URL]

    "Köztudott, hogy a testépítés 30% edzés és 70% táplálkozás, vagyis igen fontos momentum az étkezés.

    "A testünk összetétele függ a genetikánktól (30%) és az életmódunktól (70%).

    "Egy dolog tényleg nem kamu: A testépítés 70%-a konyhában történik és csak 30% a teremben.
  • LocalPatriot
    #26676
    "Röhögtem rajta" ezt elírtam: Röhögtek rajtam...
  • LocalPatriot
    #26675
    Értem. Igazából azért kezdtem futni, meg lépcsőzni, mert mondták, hogy az egész keringés, meg stb miatt jobban fejlődhet a mell kar stb... szóval kellene lábazni az tuti, meg hasazni, de ezeket gyűlölöm... de lehet h hétvégén egy nap ezzel fog telni a jövőben...
    megfoadom a tanácsod, és a jövőben váltani is fogok.
    Ám olvasva, hogy neketek is volt hasonló edzéstervetek megnyugodtam, mert akkor csak nem volt olyan rossz az amit eddig csináltam, csak váltani kell.
    De egyébként mindegy is, mert minden nagyképűség nélkül mondom, hogy nekem eleinte bevált, mert mint írtam, mikor elkezdtem a műfajt francia rúddal nyomtam fekve. Röhögtem rajta de nem érdekeltm viszont fél év után dobáltam a 70-80 kilót,és úgy hogy nem foglalkoztam a kajával, nem lábaztam, és nem hasaztam. De. nyilván ez kezdő edzésterv, mostmár nás kell nekem.
  • Breki33
    #26674
    szerintem kéne lábazni, először is

    most ezzel kapcsolatban csak azért írok, mert nekünk is volt hasonló edzéstervünk
    hogy egy héten kétszer ugyanaz és most váltottunk olyanra hogy egy héten minden egyszer, kivéve hast

    Azóta szinte mindig van izomlázam és szerintem gyorsabban fejlődünk.
    Egy konkrét edzőtársam által hozott edzéstervet követünk, de variáljuk.

    Pl mellnél maradva egyszer súlyzós alapgyakorlatok egyszer gépes gyakorlatok egyszer pl tárogatás gépen máskor áthúzás súlyzóval 45 fokos padon stb.

    ja amúgy én márciusban kezdem újra
    187 centi vgyok, és 86 kiló, 74 kilóról indultam és úgy érzem fejlődök.
    Nem nyomok fekvenyomáskor 90 kilóval, de nemis a súly a célom.

    Szerintem az edzéstervet érdemes félévente cserélgetni nincs legjobb edzésterv mindig az új változtatott a jobb - persze ha megfelelő.

    Ha gondolod megkérdem a mostani edzéstervünk alapja honnan van, de abban egy nap csak láb illetve has:P
  • LocalPatriot
    #26673
    Persze, hgy túlzás:D
    Ám, ebből az idézetből is látszik, hogy én full hobbi szinten "edzegetek":D És a dolog amiből az egész kiindult, hogy furcsálom, hogy 90-ig gyorsan felmentem de ott megállt az élet. De, nézek másik edzéstervet, + kiegészítő gyakorlatokat is végzek a jövőben!
    Szóval köszönöm a segítséget.
    De az az idézet nagyon ott van. Ezt valamelyik könyvében olvastad, vagy hol?
  • Retsu
    #26672
    A 70%ot magam is enyhe túlzásnak tartom, ettől függetlenül tényleg sokat számít. A másik meg a hozzáállás kérdése. Abszolút nem kötekedésből, de különbség van gyúrás és edzés közt. Én, meg itt jó páran az utóbbi kifejezést szeretjük. Még ha hobbiszinten nyomja is vki, akkor is sokkal jobb eredményt ér el, ha 100%osan koncentrál edzés alatt, kizárva a külvilágot. "Mindig, mikor beléptem az edzőterembe, azt gondoltam: ide dolgozni jöttem."-Arnold Schwarzenegger
  • LocalPatriot
    #26671
    Értem.
    Nézek valam tervet.

    Ám, ha Te úgy eszel, mióta jársz gyúrni. Fekvenyomás mennyivel megy, és mellett hány kiló centi vagy? Csak azért kérdem, mert komolyan érdekel, hogy a kaja mit számít. (semmi hátsó szándék nincs)
  • Roger6
    #26670
    Pedig bizony a kajáért megy a harc ott is Nem véletlenül A kaja ad erőt, a kaja miatt épül az izom. A MEGFELELŐ kaja miatt. Nincs kaja, nincs erő, nincs izomépítés, nincs fejlődés.

    Egy Aston Martin sem megy banya nélkül, MEGFELELŐ benya nélkül.