33479
12316971501353788406.png
  • tmilan87
    #26749
    ja és táplálék kiegészitöt van értelme hasznlni? mert egy kamionos alapból nem tudja kivitelezni a csirke meg az ilen alap kajákat minden helyzetben,szal fehérje meg ilyeneknek lenne értelme?vagy hanyagolos?
  • tmilan87
    #26748
    üdv mindenkinek.melot váltottam így most kamionozni fogok egy ideig.viszont már most hiányzik a kondizás,de kamionban ugye nincs sok hely és lehetöség erre.nézegetem a lehetőségeket hogy mit és hogy lehetne kivitelezni.van valami jó ötletetek hogy milyen eszközt tudnék esetleg venni?vagy használni ami nem tul helyigényes és mégsem hülyeség. nézegetem ezeket az elastic band-eket,az jó? van értelme? használt/használt már valaki ilyet? köszi a segitséget!
  • Palinko
    #26747
    lehet hogy mássá bontja, de felbontja. fél kg izomban 80 gram a fehérje, a többi nagy része víz, érdemes ezen elgondolkodnod, 100 kg testépítő megeszik naponta 200 gram fehérjét, tehát valamennyi elmegy ebből, de így is 1kg tiszta izmot kéne nyerjen minden egyes nap! és meg is csinálják igaz? :) ha nem akkor mondd meg nekem hová megy a fehérje?
  • Retsu
    #26746
    1 kis motiváció, ha már a másik topikból törölve lett(franc tudja milyen indokból):
    www.musclemag.com/blog/musclemags-list-of-top-10-training-montages/
  • Retsu
    #26745
    Egyrészt főleg 25 év alatt jobban beépül, akkor van értelme többet nyomatni. Amúgy elég 1,5-2g/tskg. A másik meg h minél nagyobb szintre jut vki, annál nehezebb fenntartani a fejlődést. Csúnya kifejezéssel élve 1 idő után ez is olyan, mint a drog. Egyre több kell, minél nagyobb a vázizomzat tömege, annál több. De ez a része nyilván elsősorban tényleg a versenyszintűeket érinti.
  • Breki33
    #26744
    szóval a fehérjét lebontja a szervezet szénhidrátra, világos :-)
  • Palinko
    #26743
    persze hogy nincs mert a kiegészítő gyártók bérenceit olvassuk, persze hogy húszmillió gram fehérje vagy máskell kg onként. aztán meg ugyanúgy lebontja a szervezeted szénhidrátra ha nem tudja felhasználni :D ha annyit nőne az izom amennyi fehérjét beviszel néhány testépítő kinőtte volna a házát :D szerinted mégis hová lesz az a fehérje ami nem épül be? (válasz fent)
  • Lazarus
    #26742
    szép
  • Tyler1
    #26741
    Miért? Hát evéssel kezdjük a napot :) Alvás után egyből edzés?
    De thx :)
  • DarkHorSe
    #26740
    train eat sleep szerintem, de amugy jo lett! :)
  • Tyler1
    #26739
    Na készítettem ide is egy bannert a régi helyett, ha van rá igény :)

  • zsófika92
    #26738
    Hú, köszönöm mindenkinek a tanácsokat :) Azt hiszem, akkor a kreatinnal várok még picit, viszont a fehérje nagyon csábít. Az étrendemmel szerintem nincs nagy baj, igyekszem egészségesen és változatosan táplálkozni, vitamint is szoktam szedni, főleg ilyenkor, ősszel-télen. Igazából ezekre mindig is figyeltem,szerencsére erre anyuék nagyon adtak kicsi korom óta. Mi ilyen sportos család vagyunk :) csak a kondizás új dolog számomra. Ez a lány tényleg nagyon jól néz ki a videón, bár én azért idáig nem szeretnék eljutni, csak picit formásodni :D
  • Klemice
    #26737
    Mindenki beszervezi a csaját?
  • Breki33
    #26736
    De hogy Scitec is legyen :-)



    szintén ajánlott

    http://www.facebook.com/Scitec.Hu?ref=ts&fref=ts

  • Breki33
    #26735
    nem tudom ismered-e a testcsere programot

    énis jelentkeztem rá, de most ezt nem ezért írom

    ott meg lehet nézni a jelentkezőket akiknek profik állították össze az étrendjét és hogy miket szedjenek

    http://www.testcsere.hu/r%C3%A9sztvev%C5%91k/

    gondolom te pl. őhozzá vagy hasonló itt megnézheted miket szed és mi az edzésprogramja

    http://www.testcsere.hu/r%C3%A9sztvev%C5%91k/Makovinszky_Nikolett/

    Most ugye ez nem azt jelenti, hogy neked pont ezeket kéne szedned, de kezdetnek támpontot adhat.

    Fehérjét multivitamint, c-vitamint, omega 3-at mindenképpen ajánlanám

    Én jobban nem szólnék bele egy hölgynek az edzésébe és étkezésébe férfiként, de ajánlom ezt a facebook oldalt itt sok infót szerezhetsz és tanácsot is kérhetsz

    http://www.facebook.com/PinkFitOfficial



  • Breki33
    #26734
    ez azért egyáltalán nincs így
  • Vaxi
    #26733
    a többiekkel ellentétben én mégis javasolnék neked valami finom fehérjét, edzés utánra.
    természetesen pontosan, ahogy a többiek írják, ameddig a kajálás nincs rendben, addig picit pénzkidobás lehet.
    viszont. gondolom Te is szereted az édességet :) mivel ezek a fehérjék simán felérnek egy-egy csokival, ha úgy érzed, hogy keményen edzettél, akkor megiszol egy finom turmixot belőle, jutalom gyanánt. Ez még jót is tesz majd :)


    viszont, mielőtt megvennéd a méregdrága fehérjét, menj el pár edzésre, és próbáld ki magad, és picit alakítsd át az étrendedet.


    hosszútávon pedig, az én véleményem szerint, vitaminon és fehérjén kívül nem lesz másra szükséged.
  • Vaxi
    #26732
    Párom is edz velem egy bő fél éve, és decemberben ott lesz a brutal challange nevű versenyen, amire sajnos én sérülés miatt nem tudtam felkészülni. :)
    véletlenül sem pasis dolog, sok sikert hozzá!
  • Palinko
    #26731
    ja kajálást muszáj rendbe rakni, meg a multivitamin is kell mert az edzés miatt kiürül sok vitamin és ez nem jó így télen mert egy megfázás nagyon hátráltathatja az edzést. de én még mindég nem ajánlok neki ezen kívül semmi kiegészítőt, max később ha úgy érzi.
  • Tyler1
    #26730
    Helyes táplálkozás fontosabb, mint a kiegészítők, ha az még nincs rendben, arra érdemes inkább pénzt költeni. Aztán ami mindenképp fontos az a multivitamin, ezek után mehet a fehérje, tömegnövelő, stb...
    Más igazából nem is kell egy kezdőnek.
  • zsófika92
    #26729
    Köszönöm az infókat, nagyon hasznosak ezek a cikkek :) Viszont írtad, hogy kezdésnek nem ajánlod. Tudnál valamit ajánlani amit nyugodtan használhatok?
  • Klemice
    #26728
    sziasztok, tömegeltek még?
  • Palinko
    #26727
    hülyeség bármi kiegészítőt is venni ha csak nem akarsz profi lenni.
  • Breki33
    #26726
    Szia

    Nem csak pasis dolog bár ha még csak most kezdtél edzeni én még nem ajánlanám, de olvasd el ezeket.

    http://shop.builder.hu/cikkek.htm4?id=825

    http://www.fitbuilder.hu/cikk/Kreatin_uj_arcai_1.html
  • zsófika92
    #26725
    Sziasztok! Új vagyok még itt,tudna nekem valaki segíteni? Nemrég kezdtem el kondizni, mindig is sportoltam, de szeretnék kicsit izmosodni, kerekedni itt-ott, mert elég vékonynak érzem magam. Olvastam a kreatinról, ezt lányok is használhatják, úgy mint a fehérjét, vagy ez kimondottan pasis dolog?
  • Retsu
    #26724
    Na lehet félreérthető voltam. Úgy értettem, a 3 napon kívül(tehát kedd-csütörtök) lenne a kardio, felhúzás+dinamikus edzés. Ami így is terhelés szó se róla, de azért nem annyira mintha a fő edzéseimmel 1 napon csinálnám. És ezen belül kellene szétosztani rendesen h ne legyen belőle túledzés, meg bírja az idegrendszer(ballisztikus edzés azért odavág neki).
  • Roger6
    #26723
    3 nap ehhez kevés lesz. Illetve értelmetlennek tartom 3 napba belezsúfolni az osztott edzést + kardiót + még felhúzást is.
  • Retsu
    #26722
    Vki tudna segíteni? A másik topikban is feltettem a kérdésem, de nem kaptam választ... Bemásolom ide:


    Srácok, durván szoros a beosztásom, heti 6 napot meg azért nem kéne edzeni:) Szóval a "fő" edzések hétfő-szerda-péntek elosztásban vannak. Eddig rendben is volna. Csakhogy 1. Az 1ik edzésről külön napra tettem a felhúzást, mást nem nagyon tudnék utána érdemben csinálni. 2. Kardio és dinamikus edzést szintén külön napokra gondoltam. De hogy lenne érdemes, pl. 1ik nap brutálabb lenne, és akkor mondjuk reggel kardio, délután dinamikus aztán pár óra múlva(este) felhúzás? Csak mert a robbanékonysági edzést nem akarom közvetlen semmivel 1be rakni, hogy bírja az idegrendszer. Előre is köszönöm!
  • DarkHorSe
    #26721
    Ja rajuk gondoltam, angliaban 5 kilo 16200forint kb 3ezer a szallitasi koltseg. Naluk megvehetem szerintuk UGYAN azt csupan 15790 forintert, biztos ugyan azt aruljak...
  • Tyler1
    #26720
    muscleteam.hu árulja a termékeiket.
  • DarkHorSe
    #26719
    http://www.myprotein.com/uk/ ez az oldal lenne az
  • DarkHorSe
    #26718
    MYS44BDF07-1

    Mi a velemenyetek roluk? Valaki rendelt mar? probalta mar? Elegge jo ar/ertek aranyban dolgoznak. MO-n nem lehet kapni, csak ilyen kamus viszonteladoktol...

    Mondjuk ez, elvileg 80%os 16ezer 5 kilo
  • Roger6
    #26717
    Hátat én is kétszer edzem, hét első felében van teljes hát, a második felében pedig csak felhúzás maximális súlyokkal, és döntött törzsű evezés rúddal, szintén ami a csövön kifér.
  • Breki33
    #26716
    A tegnapival kapcsolatban

    Napi edzéstipp

    Milyen gyakran dolgoztassuk meg az egyes izomcsoportokat?

    Talán ez a leggyakrabban felmerülő kérdés, a különféle edzésprogramokkal kapcsolatban. A válasz a kérdésre számos tényező függvénye, de viszonylag széleskörű egyetértés van abban, hogy az izomcsoportok heti egyszeri megdolgoztatásával biztosan nem lövünk nagyon mellé. Van azonban három izomcsoport, amelyek ennél gyakrabban
    is terhelhetők – a túledzés kockáztatása nélkül. Kettő ezek közül automatikusan beugrik mindenkinek: a vádli és a has. Ez a két izomcsoport gyorsabban regenerálódik, mint a többi, így a heti kétszeri (sőt akár háromszori) edzésük sem fog problémát okozni. A harmadik izomcsoport, amely bírja a heti többszöri igénybevételt, az a hát. Nem azért, mert a hát gyorsabban regenerálódik, mint mondjuk a mell, hanem mert sok izomból áll, sok izomra oszlik szét a terhelés. A hátunk antagonistája a testünk egész „elülső” része. A maximális fejlődés érdekében, érdemes lehet tehát hátunkat heti kétszer megdolgoztatni. Mondjuk az egyik nap a hát felső részére, a másik nap pedig az alsó részére koncentrálva. De lehet egy „szélesítő” és egy „vastagító” napot is tartani – lehúzásokra, húzódzkodásokra fókuszálva az egyik, míg evezésekre, felhúzásokra összpontosítva a másik napon.

  • Palinko
    #26715
    már a bukásig edzést sem nagyon preferálják állítólag az a legjobb ha még 2-3 ismétlést bennehagysz.
  • Roger6
    #26714
    De, igazad van. Elnézést, újra.
  • Effe88
    #26713
    Szerintem teljesen tökmindegy, egyetértek veled, kár ilyen butaságokon fenn akadni.De lehet rosszul gondolom:S
  • Tyler1
    #26712
    Fogyasztod, szeded, igazából nem tök mind1?

    BB-ről: "C-vitamin.....Vízben oldódó vitamin, vagyis a szervezet nem tárolja, így folyamatosan kell szedni."

    "A-vitamin
    Mi az amit a szedésével elérhetsz?"
  • Roger6
    #26711
    Vitamin ugyanúgy tápkieg, nem? Azt pedig fogyasztjuk. De elnézést érte, ha valakit szíven szúrtam vele.
  • Tyler1
    #26710
    Igen, Biotech vitaminokról volt szó, gondolom arra értette, nem általánosan a gyártó termékeire.