33479
12316971501353788406.png
  • Palinko
    #27189
    köszi a cikket mindig is érdekelt mióta hallottam a historyn, de ott csak részlet volt. az ottani festmény alapján nem épp hájpacnik, gondolom embertelen mennyiségű edzés, vagy munka volt a szénhidrátbevitel mellett, mert rabszolgák voltak.
  • Roger6
    #27188
    "én legjobban akkor lepődtem meg mikor gladiátor csontokból kimutatták, hogy szinte nem is ettek húst, rizs+bab kombón éltek". Igen, és hájas vegetáriánusokként emlegetik őket azóta, mivel csak szénhidrátot ettek. Szóval hajrá, ha te is hájpacni akarsz lenni.

    És kiemelném ezt a részt: "látszólag azt bizonyítják" - szóval ez nem biztos egyáltalán.
  • Palinko
    #27187
    inkább nézném azt kardnak a kezében, de lehet hogy súlyzó. nem maradt fent írásos emlék hogy edzettek?

    a húst érdekes hogy említed, én legjobban akkor lepődtem meg mikor gladiátor csontokból kimutatták, hogy szinte nem is ettek húst, rizs+bab kombón éltek. egyszer kipróbáltam kíváncsiságból milyen összekeverve és csak ajánlani tudom finom :D persze én szeretem vele a tonhalat vagy a csirkemellet ha úgy van.
  • Tyler1
    #27186
    A hús, tejfélék, tojás, zab nem 21. századi találmányok, mint ahogy a súlyzós edzés sem.

  • donkompot
    #27185
    egy doboz BSN axis ht elado, bontatlan 120 tablettas:
    erd: [email protected]

    esztergom es kornyeke
  • Roger6
    #27184
    Valóban, ahogy a C-Vitamint sem. Sőt, a ketlebellt sem. És még lehetne sorolni azokat a felfedezéseket, amelyek pozitívan hatottak az emberi test formálására.
  • Palinko
    #27183
    ja meg a csigás gépeket, és a tárcsás súlyzókat sem ismerték amit most olyan nagy örömmel árul a fitnesz ipar :D
  • Palinko
    #27182
    és valahogy azt kétlem, hogy épp fáról szakított whey protein dobozokkal szaladgált volna :D van ezekről a görög szobrokról több kép? úgy tudom van egy összefoglaló nevük is amit egy könyvben olvastam, csak nem igazán ugrik most be :(
  • Tyler1
    #27181
  • sersalust
    #27180
    sziasztok.adagolásban kellene némi segítség.
    Szedek fehérjét ,t növelőt (forced mass 5000),tesztoszt növelőt (big T),
    aminot (bcaa x),vtaminokat(multi pro).
    1 héten 3-4 X edzem ,80 kg vagyok ,nehezen zsírosodom.
    a kérdés ,miből mennyit és hogyan ?előre is köszi ha valaki válaszol.
  • Roger6
    #27179
  • Vaxi
    #27178
    lábazás előtt szoktam bekapni 1 c-vitamint, nekem segít.
    így csak 3 napig nem tudok járni.
  • Renjike
    #27177
    respect én meg tespedek és fél hónapja nem voltam edzeni suli és pénzhiány miatt :( közben azért megy a diéta és futás ,szobabiciklizés , még van 4-5 kiló amíg megfelelően "szálkás" leszek :D
  • oliwwer
    #27176
    2-3 éve néztem egy vagy bbtv-t vagy valamilyen youtube-os videót, amin Vörös Zoli edzés előtt után kapkodja a cét, valami szöveggel, hogy ne legyen izomláza.
    (Nekem a forróvizes tusolás segít nagyon egyébként)

    De ha google-be beírod hogy "izomláz C vitamin", akkor jópár találatot ki ad.

    Emellett több kísérlet is azt látszik igazolni, hogy a C-vitamin kiegészítő szedésével az izomláz időtartama csökkenthető.
    lnik

    egyes tanulmányok szerint az edzés előtt és után bekapdosott nagyobb dózisú (3g/nap) C-vitamin csodamód csökkentette az izomláz felbukkanását
    link 2


  • Különc
    #27175
    Azt hittem itt a fizikumról van szó
  • Palinko
    #27174
    az jó a tél miatt is és úgyis kiizzadod, kipisiled a felesleget. de az izomláz ellen nem konkrétan a magnézium a jó? bár a magnéziumhiányosokról egész más jut eszébe annak aki tudja a reklámot meg néz showderklubbot
  • oliwwer
    #27173
    Esetleg még annyit megpróbálhatsz, hogy megduplázod a C vitamin bevitelt ma holnap
  • Palinko
    #27172
    igen, minden vágyam kivénhedt filmsztár lenni :DDDD
  • Különc
    #27171
    Vagy irigység
  • Tyler1
    #27170
    Gratula. Ahhoz is, hogy átdiétáztad a karácsonyi szezont :) Mennyiről indultál?
  • Vaxi
    #27169
    azigen! szép teljesítmény!!
  • iko
    #27168
    175/66
  • hungary27
    #27167

    cm, kg?
  • iko
    #27166
    Diéta vége...

  • Prince of Máté
    #27165
    Hát nem tudom, hogy csak onnét lehet-e eredetit rendelni... Utánaolvastam és jópáran azt állítják, hogy itthon is árulnak eredeti MyProteint.
  • UltraZord
    #27164
    penn régen is trollra gyúrta már magát, de szerintem sem szer nélkül
  • Palinko
    #27163
    miért, szerinted lehet 50 en túl ilyet építeni hormonok nélkül? megtartani lehet , mint az a 70 éves bácsi is csinálta, de azon már rajta volt előtte is.

    milyen az a roid has, vagy mire írjátok?

    The Protector, nincs mit, remélem használni fog. másik ami nekem bevált egy ilyen égetős sportkrém, az 1 nap alatt kihozta a lábamból, persze sétáltam is rá, meg égette jó sokáig de megérte :D valami gyógynövényes cucc nézd meg a termékeket.
    http://www.perskindol.hu/

    én szereztem jó pár tasak termékmintát azért próbáltam ki és tetszik.
  • The Protector
    #27162
    hungary és palinko köszönöm a tanácsod,megfogadom őket.
  • Attila8805
    #27161
    Roid has befigyel :)
  • jazzy
    #27160
    Neked valami üldözési mániád lehet
  • Palinko
    #27159
    aerob edzést csinálj mondjuk 2 órát minden nap még el nem múlik, sétálj gyorsan a vérkeringés gyorsul és gyorsabban elmúlik az izomláz is.
  • Palinko
    #27158
    tényleg jól néz ki. remélem sikerült hormonok nélkül is.
  • hungary27
    #27157
    Rá ne dolgozz, inkább nyújts vagy meleg-hideg vizes zuhanyt csinálj. Ez javítja a regenerálódást.
  • The Protector
    #27156
    Hy.Több mint egy éve nem edzettem és eléggé mozgásszegény életmódom volt a munkám és suli stb... miatt.A héten itthon elkezdtem edzegetni de csak ilyen formába hozó szinten.Hasaztam is(nekem ez körülményes mert a hasamat műtötték és sérülékeny),nem erőltettem túl magam de azért adtam az érzésnek.Most már 2napja olyan hasizom lázam van, hogy csak na.Kérdés.Ráedzek egy picit vagy nyújtsak vagy mifene legyen, hogy csillapodjon mert az ágyból is nehezen kelek fel:)
  • Tyler1
    #27155
    Sean Penn is jól összeszedte magát 52 évesen, ahhoz képest, hogy nem tartozott a kimondottan sportos színészek közé. Állítása szerint nem szerep kedvéért csinálta, hanem saját szorgalomból.

  • LocalPatriot
    #27154
    Hát most nem tudom megnézni, hogy E vitaminból mennyit szedek, de otthon meglesem majd. Fura, eddig másfél hónap alatt nem volt semmi bajom...:S De lehet hogy most 1 hónapig nem szedek semmi vitamint. nem lehet hogy felgyülemlett? vagy távozik mindig a nem szükséges vitamiN?
  • Vaxi
    #27153
    úgy gondoltám, igen :)
  • immovable
    #27152
    Nekem osztott az edzéstervem, akkor nyomatok egy könnyedebb teljes test edzést átmozgatásra. Kösz.
  • Vaxi
    #27151
    ne legyen túl intenzív az edzés szerintem, első edzés legyen átmozgató jellegű, aztán mehet a menet.
  • immovable
    #27150
    Akkor már én is kérdezem.

    1 hete nem edzek, mert izomgyulladás miatt "fetrengek". (megsérült a csuklyám jobb oldali része edzés közben, és begyulladt a teljes jobb oldalam tőle. Jobb váll, teljes kar, jobb mell, jobb hát, vádli! Nincs bennük erő, fáj, akaratlan izomrángások, mozgástartomány szűkülés, tehát igen finom.) Gyógyszeres kezeléssel gyógyulok, lehet még ez a hét is rámegy a felépülésre.

    Soha nem hagytam ki 4-5 napnál többet. Egy-két hét után már figyeljek arra, hogy nem ugorjak be a mély-vízbe, mert iszonyú izomlázam lesz, vagy ennyi idő után simán edzek tovább mint rendesen?