33479
12316971501353788406.png
  • Retsu
    #27309
    Először is tisztázzuk mit értesz hagyományos alatt. Manapság vannak akiknek a befelé fordítgatás is hagyományos, pedig nagyrészt csak az erejüket/idejüket vesztegetik. Az alsó fogásos bicepsz a hagyományos, a fordítgatásnak nincs sok értelme NAGYON haladó szint alatt. Én se csinálom, a mozdulat komplexitása 1szerűen csökkenti a használható súlyt.

    A kalapácsfogást személy szerint nagyon hasznosnak tartom(minden komoly karprogramban megérdemelné a helyét). Odatesz a bicepsznek, a brachialisnak, bizonyos mértékig az alkarnak is! A fordított fogást, hacsak nem kifejezetten gyenge az alkarod nem javaslom. Megintcsak a súlycsökkenés, de ezúttal 1 brutális 50%! mértékben a hagyományos bicepszhez képest. Szóval szerintem a hagyományos és kalapács fogást kell használni. Ja, könnyen megfigyelheted h kalapácsnál még valamivel nagyobb súllyal is tudsz dolgozni mint hagyományos fogással. Ez is bizonyítja, h attól h nem komplex mozdulat, igen komplexen beviszi a karizmokat a munkába.
  • shaba23 #27308
    a karozást mennyire befolyásolja, hogy váltogatom-e a fogásokat? hagyományos, kalapács, fordított) érdemes, ha igen, milyen sűrűn?
  • Retsu
    #27307
    Na majd kiderül hogy lesz, mindenesetre eddig olyan hírek vannak h eléggé bukásgyanús a film. Ebben az esetben lehet mégiscsak jobb lett volna neki a csúcson abbahagyni.

    Más: Kérdezném hogy van-e itt vkinek, esetleg ismerősének Anthony Ditillo könyvei közül? Nem tudom h adtak-e ki belőle, nekem megfelelne eredeti(angol) nyelven is. Vagy hogy hol érdeklődjek ilyesfajta "régiség"ekben?
  • Tyler1
    #27306
    Szerintem van elég tapasztalata és külön orvosi stábja, hogy tudja mit csinál (még 65 évesen is).
  • UltraZord
    #27305
    na igen, de ne felejtsük el, hogy gond volt a szívével
    kíváncsi lennék, hogyan "tartja karban" magát ezután
  • Prince of Máté
    #27304
    Na ez már hozzáállás :) az életkor csak egy egyszerű szám, semmi több :)
  • Effe88
    #27303
    fasza:D
    ennyit tesz ha nincs felesége:D:D
  • Tyler1
    #27302
    Arnold belecsapott a lecsóba :)

    “Well, age doesn't mean anything to me, because I work out every day. I work out twice a day, as a matter of fact. At night I work out with weights, and in the morning I do cardiovascular training. So for me, to get on the set and to swing the sword around again and to ride the horses and all those things doesn't mean anything [does not scare me], because I feel like I did thirty years ago."
  • bfrenk
    #27301
    Ujjközi papucs zoknival. :D Amúgy ez tényleg igaz, az ilyen fajták nem is járnak 1 héten 2-nél többször.
  • hungary27
    #27300
    és ha a fején oldalt nem lenne haja D:DD
  • Effe88
    #27299
    XDXD
  • oliwwer
    #27298
    Akkor lenne igazán menő, ha Nike cipő helyett ujjközi papucs lenne a lábukon :D
  • hungary27
    #27297
    :DDDD
  • oliwwer
    #27296
    Today's people in the gym...
  • oliwwer
    #27295
  • Retsu
    #27294
    Hehe, Rocky-style. Mondjuk bizonyos mértékig magam is rá vagyok kényszerülve h úgy nyomjam. Nemrég zsinórban 4 napig napi kb. 1 óra fafűrészelés...azért odavág a karnak.
  • Tyler1
    #27293
    Ha zárva a terem... :)

  • Retsu
    #27292
    Csak keményen Aztán majd beszámolót hogy ment!
  • Roger6
    #27291
    Én ma kipróbálom (kb. 2 óra van edzésig) ezt a felrántás dolgot, kíváncsi vagyok rá.
  • Retsu
    #27290
    Na az engem is:( Tegnapira amúgy vki???
  • The Protector
    #27289
    A szaunán kívül minden megvalósítható.Köszönöm.Igyekszem nem megerőltetni magam,de az a baj, hogy ez a front is eléggé megvisel.
  • DarkHorSe
    #27288
    Pihenes,szauna,c vitamin, nyujtas, masszazs.
  • The Protector
    #27287
    Hy.Ismételten jótanácsért jöttem hozzátok.
    A tegnapi napom meghúztam az oldalamat,na de nem is edzés közben hanem a rohadt bkv befékezett és nyugalmi állapotban hírtelen rántott egy hatalmasat miközben kapaszkodtam,meg is húzódott tőle az egész bal oldalam.Eléggé rossz érzés,fáj mikor levegőt veszek de inkább mozgáskor nagyon kellemetlen érzés.Rotyog,rastog a bal felem,nehezen hajolok le stb......Valami tanácsotok van esetleg h hamar elmúljon.Előre is köszi a választ.Üdv
  • Retsu
    #27286
    Nyilván nem talált dolgokra gondoltam:) Akkor jó, majd megbeszélem a dolgot apámmal és vmikor megcsináljuk(esztergályos volt).

    Amúgy kivesézhetnénk 1-2 gyakorlatot. Vegyük például új kedvencemet a felrántást. Waterbury szerint pl. akik belekezdenek, először jobb ha nem földről kezdik, hanem lengő pozícióból, mert úgy még könnyebb. Miért is könnyebb? Mert az h fölről vmivel nehezebb súlyt lehet használni 1 dolog. De úgy még nagyobb lehet a lendület szal nem egészen értem... Szó se róla, lengősúllyal is nagyobb a mozgástartomány, mint a felhúzásnál. Nem akarom, ismétlem NEM akarom ezzel leszólni a felhúzást. Csak szerintem ha vki nem egóra eddz és bevállalja h 1 darabig inkább ezt csinálja relatíve kisebb súllyal, igen jó eredményekre számíthat.
  • Tyler1
    #27285
    Attól függ mit értesz "házilag" alatt? Ilyen lim-lom talált dolgokból biztos nem, de ha veszel mondjuk zártszelvényt, akkor akár ugyanolyan állványt is lehet gyártani, persze ha van aki összetudja hegeszteni. A teherbírás meg a méret függvénye.
  • Retsu
    #27284
    A tacticalshop-on néztem 1 guggoló állványt 32ért. Kérdezném azzal vagy ilyesmivel kapcsolatban tapasztalat h mennyit bír, megéri-e? Vagy házilag is lehet kb. 140-160 kilós terhelhetőségűt csinálni? Még pár hónapig lehet nincs rá szükség, de aztán úgy vagyok vele nem szeretnék 15öket csinálni rudas Hackkel... csöppet nyírná az alkart.

    Amúgy tegnapi edzésem: Fekvenyomás
    Döntött törzsű evezés
    1kezes nyomás állva
    Viszonylag nehézre mentem, főleg az 1kezessel 4eket végezve. Ezt majd tervezem 2-3 ismétléssel emelni, de érdekes módon így se volt semmi gond. Ahogy korábban írtam ez A gyakorlat stabilizálókra, nem a fitballon végzett baromságok... Meg azért odavág a vállnak, tricepsznek is rendesen.
  • Prince of Máté
    #27283
    A minap olvastam Bunny az edző válaszol rovatát, hihetetlen milyen emberek írnak neki :D

    "jo napot 12 és fél éves vagyok szeretnék edzeni mert a suliba folyamatosan megvernek meg ilyesmi kérek szépen egy jo tervet csaak láb ezés hogy erös legyen meg kéz kellene meg hát meg mell ezdés meg has kérem szépen agyon egy edzési tervet a minden napokra
    soos_ccd9c1

    Válasz 2013-01-13 21:46:32
    Azért vernek meg, mert buta vagy. Tanulj inkább. Aki 12 évesen nem tud értelmesen írni, azt szerintem is agyon kéne verni."
  • oliwwer
    #27282
    Szép, így tovább. Én is bezsírosodtam egy kicsit, pedig mindig megvolt a kockahas, öregszem :( tavasszal indul a buli, addig pihenek, itthon edzés
  • hungary27
    #27281
    Hívjátok Montez-t. :) acm érteni fogja
  • Retsu
    #27280
    Na srácok, most 1 jó kis, power-stílusú edzésen vagyok túl. 2, nem elírás tényleg 2! gyakorlat: felrántás 3X6, UTÁNA nyomás állva 4,3. Megintcsak nem akarok senkit megsérteni, de aki mindig az új "tudományos" alapon nézi az edzést, 25 sorozatot végezve, szinte biztos hogy nem lenne képes ilyen intenzív munkára rövid idő alatt! Legalábbis a többségre szerintem ez igaz. A másik, tényleg nem dicsekvésképpen: ha vki már mondhatni 1fajta előfárasztás után képes a testsúlya bő felét 4X kinyomni, szerintem nem mondhatni h annyira rossz formában lenne. És teszem hozzá ezt a hülye időjárás, frontok ellenére tettem, amire érzékeny vagyok! Hasonlóan jó edzést kívánok mindenkinek!
  • csuszi
    #27279
    ajj te fiú ne menj. nekem ugyan hülye vagy meg puhapöcs (vagy egyiket vagy másikat elbírom - együtt gáz) de vannak itt aranyos srácok akik segítenek meg minden, nem is szekálnak. én levettem rólad a kezem...ah ilyen keresztapás feeling :D
    na levettem, mert olvasni meg írni se tudsz. neeem, ne hidd hogy azért mert ismered a bötűket, már tudsz. az csak a felszín...

    :D
  • csuszi
    #27278
    most ingyen lehet nevet változtatni sc-ben, el is gondolkoztam hogy akkor csusziról lesz

    a bőrgyógyász

    vagy

    a gép

    :DD
    olyan mémek vannak a fejemben geci...áll a faszi a mérlegen, több 2vel, 3al, 0val stb...aztán nagy nehezen 5 hónap alatt észreveszi hogy gecó kicsit túlléptem a dolgon, oszt kikerekedett szemmel áll :D
    kérdik sc ben. te amúgy mér vagy a the maCHINE? úgy játszol mint egy gép?
    - ááá. nem. (ilyen félhangosan, ninja szamuráj módban halkan mondom, kurtán röviden.) azér mer ha a mérleg dob egy havi 5-öst, akkor azt felfogom elég hamar, nem úgy 15kg késéssel...
  • Roger6
    #27277
  • acm1899
    #27276
    Bőrgyógyászként nem tudom minek szólsz akkor bele olyan dologba, amihez egyáltalán nem értesz (úgy látom). Nekem sem szakmám, de én legalább vettem a fáradtságot ahhoz, hogy nagyjából 3 hónapon át bújjam a szakoldalakat, tanulmányokat, megtanuljam a dietetika alapjait, mielőtt fejest ugranék ebbe a dologba.
    Azt sem értem, hogy mi értelme kiemelned információ-morzsákat a teljes kontextusból, talán hogy így értelmét veszítse a szöveg és jobban úgy hangozzék, igazad van?
    Nem hiszem, hogy felfogtad a dolgot, különben nem lovagoltál volna azon, hogy "5 hónap alatt én 72ről max 80ra lőném be magam." NEM MONDOD?!?!?! Hát ez majdnem pont a havi 2kg amiről beszéltem! Jééééé...
    Természetesen nem edzem minden délelőtt és délután ahogy a versenyzők, mivel nem tolok semmi cuccot, nálam a regeneráció folyik a saját kis biológiailag meghatározott medrében, de ettől függetlenül ugyan úgy keményen kell edzeni, ahogy nekik. Erről beszélek amikor azt mondom, a módszer ugyan az.
    Aztán nem tudom, hogy tisztában vagy-e azzal, hogy a 2-2,5g x testtömeg fehérje és az 5-6g CH naturál testépítéshez ajánlott, akik a kémiát hívják segítségül, azok lényegesen több fehérjét és CH-t fogyasztanak a növekedett fehérjeszintézis miatt, tehát ezt sem úgy csinálom, mint a versenyzők, de ugyan úgy be kell szigorúan tartani az előírt mennyiségeket, mint nekik, ezt meg erre értettem, csak azt hittem ez evidens... Ezen belül viszont rohadtul nem mindegy, hogy 5-6 vagy esetleg csak 4g a CH. De nyilván neked úgy működik a tested, hogy van egy digitális...illetve a te korodban még inkább analóg kijelző, ami kidobja az infót, hogy mennyi CH-t kell belapátolnod a kazánba. Sajnos nekem ki kellett tapasztalni én már csak ilyen fogyatékos vagyok, remélem meg tudod nekem ezt bocsájtani. Hiába mértem magam hetente, volt olyan hét, hogy stagnáltam, aztán 2kg ugrott fel, aztán megint stagnáltam (vagy csak pár deka változott), aztán újra megugrott a súlyom. Most, hogy végeztem decemberben a kreatinnal sikerült belőni jól a CH mennyiséget, tehát tekintve, hogy a 3 hónapból 2 hónapig baszakodtam egy kreatin kúrával talán mégsem vagyok annyira debil, hogy eddig tartott belőni a megfelelő mennyiséget, de következtess csak a magad kis logikája szerint, biztos azt gondoltam, hogy "Höööö, feljött 5 kiló, milyen fasza vagyok". Hogyne. Higgy amit akarsz, ironizálj nyugodtan, csak ez a Te szegénységi bizonyítványod, hogy így akarsz egy vitában valakin felülkerekedni, hogy ilyen eszközökhöz nyúlsz. Nem is értem minek szólaltál meg, amikor tényleg leírtam, hogy nem jó ez a súlygyarapodás, nagyon bezsírosodtam. Ennél jobban én sem tudom elmagyarázni, hogy felfogd, feleslegesen kötekedtél.
    A hozzászólásaim/képeim kicsit több információt tartalmaznak, ha Te ezeknél tovább nem látsz, akkor valóban nincs miről beszélni, amire kíváncsi lettem volna tapasztalatok alapján például, hogy: mennyire lesz gáz a végeredmény szálkásítás után, van-e lemaradt izomcsoport ránézésre, a szimmetrián kell-e dolgozni valahol, satöbbsatöbbisatöbbi...
    A zsírosodás és a tömegváltozás témaköre a probléma jellegéből adódóan egy és ugyan az. Ha csak azt a mennyiségű zsírt szedtem volna fel, ami az összes tanulmány szerint is megfelelő (nyilván a Te tanulmányod szerint már nem), tehát a havi 1kg-ot mellé az 1kg száraz izomtömeggel, akkor nem lenne miről beszélni, tehát mégiscsak a zsírosodást fedi le a tömegváltozás, csak egy picit kéne gondolkodni is. Mindegy, be is fejezem ezennel az itten "pályafutásomat" és nem azért, mert negatív kritikát kaptam és nem tetszik, hanem mert nem szeretek olyan megkeseredett emberekkel beszélgetni, akik csomót keresnek a kákán is, amikor a káka előtte szól, hogy "ne keresd, tudom, hogy van".

  • csuszi
    #27275
    "csak azt ne mondjátok, hogy sikerült bezsírosodnom" - ezt leírtad százszor, mind a 100szor felfogtam.
    --->"nem a formád miatt gáz, hanem a terhelés miatt"; " toltál a tömegeden egy laza 20%ot" én csak 2szer írtam, nem 100szor, ízlelgesd.

    "Csak semmiben sem különbözik az étrend és edzésmódszer attól, amit ők csinálnak"
    pont erre írtam hogy baromság.
    ami neki kevés, neked túledzettség, ami neki kevés, az neked sok. kaja, kieg., edzés, bármi...

    "Erre nincs írott szabály, ami mindenkinél beválik" --> sehol nem írtam hogy ne lenne így. elég hetente ráállni a mérlegre és lereagálni a dolgot. ha 4-5 hónap alatt nem reagáltad le, az annyit tesz jó az neked. erre írtam, hogy nekem is, ha neked is :)

    "de úgy látom eddig elkerülte a figyelmed" - neked kerülte el pár dolog a figyelmed...

    "de már elmondtam, hogy az ideális az havi kb 2kg lenne"
    nem, Te nem ezt mondtad. arra reagáltál, amikor én írtam hogy sok a Tied. erre jöttél azzal, hogy 2kg az ideális. a Te növekedésed védve. nem ugyanaz, számít mire reagálunk és milyen szövegkörnyezetben. ilyen kis álnok a kommunikáció.

    "A második kommentedre meg mit mondjak...ki mondta, hogy 30at akarok fél év alatt?"
    irónia; költői túlzás; illetve jelzés, nem vagy se kutyám, se macskám - vica versa, nem zavar ha téged sem, biztos vannak akik veled értenek egyet a topicban, hallgass rájuk, magadra, bárkire. nem offense, vélemény. nem kötelező. ennél jobban egy alsósnak fordítom le mondandóm...

    "Utálom amikor sík hülyének néznek." eddig nem néztelek hülyének. most annak nézlek és agresszív kismalacnak.
    nem kell pampogni, leírtam hogy gáz a tömegnövekedés (mivel eddig nem néztelek hülyének, nem emeltem ki részleteket, úgy látszik kell), nem zsírosodásról beszélek. mit vártál? elemzem az edzésed? fekvenyomásod? vitaminbeviteled? bőrgyógyászként elemzem hogy van-e rosszindulatú anyajegyed? a hozzászólásod/képeid tartalmaztak 3 infot: zsírosodást, tömegváltozást, időt. ebből én reagáltam 2-re, pont arra nem amire kérted a topicot hogy ne. ne csodálkozz ha innentől hülyének nézlek...
  • acm1899
    #27274
    Nem oké a 87...így kezdtem az egészet olvass vissza! Tudom, hogy túlságosan bezsírosodtam, kértem, hogy ezzel kapcsolatban ne mondjatok semmit. Erre fel csak ilyen jellegű kommenteket kapok.
    A vérnyomásommal semmi gond, hetente mérni szoktam. Az állóképességemmel sincs baj, 10 évig fociztam ezelőtt, valami csak megmaradt a kondícióból ezek szerint, ráadásul minden nap sétálnom kell 10 percet egy kellemes emelkedőn, észrevettem volna, ha nagyon gáz lenne a dolog.
    A versenyzős dologra meg csak annyit mondanék, hogy túlreagáltad kissé. Nem azt mondtam, hogy az vagyok vagy leszek. Csak semmiben sem különbözik az étrend és edzésmódszer attól, amit ők csinálnak (persze a kémia ilyen szinten még kimarad és minden ami ennek a hozadéka), ez nem úgy megy, hogy én amatőr vagyok és kicsit akarok csak izmos lenni akkor nem tartok be minden szabályt. Kiszámolt étrend szerint kajálok minden nap, más kérdés, hogy a CH szükséglet az változó mindenkinél az anyagcsere gyorsasága miatt, fizikai aktivitás, genetika, stb. Ezzel egyet kell, hogy érts. Erre nincs írott szabály, ami mindenkinél beválik. Majd kitapasztalom, most így jött ki a lépés sajnos, tanultam belőle. Épp ezért nem ezzel kapcsolatban vártam volna kommenteket (mint már előzőleg leírtam), hanem más egyéb észrevételekkel amit esetleg nem tudok (mert ezt tudom én is magamtól, mint már számtalanszor leírtam ,de úgy látom eddig elkerülte a figyelmed).

    A második kommentedre meg mit mondjak...ki mondta, hogy 30at akarok fél év alatt? Vagy tettem volna szerinted olyan megnyilvánulást, ami szerint a 4 hónap alatt felszedett 15kg ideális? Nem hiszem. Elmondom ezredszer is, de már elmondtam, hogy az ideális az havi kb 2kg lenne. De nekem nem ennyi lett. Tudom.

    Sajnos, főleg egy kezdőnél ez nem így megy, hogy "négy hónap alatt 80-ra lövöm be magam". Nem gépek vagyunk. Már rájöttem, hogy nekem az 5g testtömeg CH rohadt sok, 4g-al vagyok már november óta, így a havi 2kg jön csak fel, következő ősztől ez lesz a tendencia. Utálom amikor sík hülyének néznek.
  • csuszi
    #27273
    de tőlem nyomhatsz 30at is fél év alatt. dicséretes hogy beraktad az előtte utána képeidet, kértél reakciót, ez az enyém.
    5 hónap alatt én 72ről max 80ra lőném be magam. de inkább 78. és nem azért mennyi izom jön, mennyi zsír, hanem se nem egészséges, se nem ideális.
    ha neked oké a 87, hajrá.
  • csuszi
    #27272
    hát nálam 3kg jön ki rád. amit elfeledsz, hogy direkt %ot írtam, nem mindegy hogy 72ről mész 87re vagy 90ről 105re.
    nem a formád miatt gáz, hanem a terhelés miatt. ezt is írtam. vérkép, vérnyomás, nem bírja a tüdőd, szíved, keringésed.

    "Egyébként nem vagyok versenyző persze, de attól még a módszer ugyan az mindenkinek."
    ezt kéne megértenie mindenkinek:
    ne keverjétek magatokat oda. van edződ? orvosod? esetleg orvosi csapatod? munka/tanulás nélküli életed? nyugodt háttered? pénzed "mindenre"? edzésmúltad? regenerációs képességed? genetikád? testtömeged? biofeedback? meg még száz dolog...
  • acm1899
    #27271
    Kapkodott a fene. :) Havi 2kg az ideális naturál testépítésben az első évben, ilyenkor még a lehetséges potenciál havi 1kg száraz izomtömeg:

    http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_06_142_natural_genetikai_potencialod.php

    És ha 1:1 arányban jön fel a zsír/izom, akkor még szerencsésnek mondhatom magam. Más kérdés, hogy nálam nem ennyi zsír jött fel mert sok CH-t számoltam, ráadásul csináltam egy kreatin kúrát is, amivel jött fel sok víz is, tehát ezt is bele kell számolni mindenképp a súlygyarapodásba. Szerintem a havi 1kg száraz izom azért feljött, plusz a "sallang" sajnos.
    Még a kitűzött célig elmegyek, azaz február végéig tömegelés marad, most már szolidabb szénhidrát mennyiséggel, aztán szálkásítás. Talán még 1kg izmot fel tudok addig pakolni magamra és nem leszek full gebe a szálkásítás végére. :) Persze a következő tömegelési periódusnál már okosabb leszek, egyelőre ki kellett tapasztalnom, hogy mi az a CH mennyiség, ami sok/kevés az én fizikai aktivitásomhoz.
    Egyébként az összkép így néz ki, így nem annyira vészes, persze ezzel nem akarom azt mondani, hogy olyan rohadt jó lenne a forma, eléggé fedett vagyok sajnos:



    Egyébként nem vagyok versenyző persze, de attól még a módszer ugyan az mindenkinek.
  • csuszi
    #27270
    nem tudom, nekem soknak tűnik 4-5 hónap alatt toltál a tömegeden egy laza 20%ot. már mindegy, de legközelebb elég lesz ennek a fele is :)
    nem csodálkoznék ha elszállt volna vérnyomásm pulzus, kevesebb levegő meg ilyenek. nem kell ide több tömegelés, szépen fordulj vissza.nem versenyző vagy. neked elég ha lépsz előre 2-öt vissza 1-et dolog, ez inkább előre 5-öt, időd is van rengeteg, nem kell így kapkodni.