33479
12316971501353788406.png
  • Roger6
    #27429
    Havonta 950 Ft-os többletet nem engedhetsz meg? Ez nem a te sportod.
  • pero001
    #27428
    950 Ft a különbség, csak hogy ha az embernek kell havi 30at arra költeni, hogy lakjon valahol ( és én még jó helyzetbe vagyok) plusz a könyvek,plusz a tandíj, + még egy csomó minden akkor az a kurva ezres is sok pluszba és ez csak a rizs, ha a csirke adag emelés is hozzá jön pluszba akkor az még 2 ezer. Ezért kell kompromisszumokat kötnöm, mert szeretnék szakítani az eddigi életvitelemmel, de nem dúskálok a pénzben és ha csak 10Ft-ot tudok spróolni egy kg akármi már tripla annyit sétálok ha kell... Ez van, majd ha kereső képes leszek rendesen, biztos nem fogom sajnálni a + 200 Ft-ot kilónként rizsre...de addig kellenek az alternatívák... Ennyi
  • csuszi
    #27427
    uhh. a tej tojás kombós fehérjéknek van ám ára, min 6rugo per kg de inkább 8-10.
    na azzal vesd össze szépen a szójádat. és még ez sincs közelében a csirkének. semmi nincs...
    szvsz lehet jönni a gyors felszívódással, lehet maradi vagyok, de szerintem az edzés utáni kaijában is inkább töltöm a búrám félkg sült csöccsel mint 1 csokis turmixal.
    a turmix nálam a kényelmességre jó, meg amikor nincs másra mód, ez olyan szamár ha nincs ló cucc.
    meg arra jó ha túróval elkevered vagy máshogy trükközöl, akkár ÉDESSÉGNEK kurva jó, amikor már ki akarsz rabolni egy csokis bótot. na akkor nagyon kafa.
  • csuszi
    #27426
    az a szójafehérje az pont úgy van, mint minden másban, olcsó húsnak híg a leve.
    a 10rugós 4kg szójafehérje az annyit is ér. a legolcsóbb még normális fehérje 4kg min 20ropi. lehet kevesebbért is, de az már szépen hozza a kompromisszumokat.
    kezdjük látatlanban azzal hogy szója...van ám borsó is, meg mindenféle. az nem TEJSAVÓFEHÉRJE.
    azért olcsó, mert minőségileg is olyan.
    napi 150g rizsnél az a különbség forintokban mérhető. havi lebontásban te vagy a táblázatos mennyi is? 1-1500ft bukta? cserébe a gi indexe sokkal jobb, nem ejtegeti a vércukrot oszt marod le a bőrt a képedről az éhségtől.
  • csanyigabor
    #27425
    Szia,

    természetesen anaerob edzésre gondoltam (azaz súlyzós edzés), csak elírtam :). Az alacsony ch-s testépítő kajálás tényleg tekinthető paleónak, de azért meglehet csinálni úgy is, hogy kevésbé legyen az.
  • csuszi
    #27424
    ráadásul a weider féle testépítő biblia asszem a neve azzal kezdi a kaja részt hogy kerüljük a feldolgozott élelmiszereket. még az éttermekben se bízzunk.
    van vagy 30 éves az a könyv. paleo ugyanezt mondja. ch le, fehérje fel, ahogy az őskorban. meg ahogy itt is csináljuk.
  • pero001
    #27423
    illetve nem cserélném le, hanem ezzel egészíteném ki
  • pero001
    #27422
    Hát a fehér rizs 175, ahhoz képest azért kilónként 225 Ft nekem elég sok.
    Turmix: 1 adag 25 g ( egy mérő kanál) és ebből lenne 6x.
    Én egy 4kg-os szója fehérjét néztem ki ( már vagy 20 fórumon végig olvastam és azt írják, hogy jó, sőt két ismerősőm is ezt szedi 2 éve már és meg vannak elégedve vele) az 11800 Ft, ha 2-t veszek akkor már csak 9900 a 4 kg, ezért cserélném le a csirkére, mert így már olcsóbb.
  • csuszi
    #27421
    a paleo az az alacsony ch testépítő diéta. kocc ugyanaz ;) ugyanúgy van paleo böjt és testépítők is csinálják. speciel én is ezt tolom. napi egy vagy 2 kaja.
    az aerobnál a hiit ezerszer többet ér. sokan nem tudják, de a súlyzós edzés tuldajodnképpen hiit.
  • csanyigabor
    #27420
    Én edzés napon (gyúrás délelőtt, hiit délután) csinálom a "kardiót" / funkcionális edzést.
    Heti 3 gyúrás, és a két távoli napon a hiit / kardió stb.
    Az arányt idővel meg is tudod fordítani (3 állóképességi edzés, 2 gyúrás a céljaid függvényében), de a diéta alatt szerintem jobb a nagyobb hangsúlyt az aerob edzésre fordítani.

    Egyébként nekem a szálkásításhoz jobban bejött a paleó táplálkozás 18/6 órás böjttel mint az alacsony ch-s testépítő kajálás.
  • csuszi
    #27419
    ja és már kétszer levezettem itt, a turmix drágább mint a csirkecsöcs grammra lebontva.
    a legolcsóbb fehérjeforrás grammonként a cici a hentesbácsinál.
    most 1300ért vettem 1kg csirkét. abban van 220-250g fehérje. az grammonként kb 5-6ft.
    turmixban veszel valami közepeset, akkor nem tudom most az árakat de olyan 25rugóper 5kg. és akkor rendes voltam, mert
    1. egyben perkálsz nem 2000et hagysz a hentesnél.
    2. nem 35000premium cuccot hoztam példának
    na szal 25rugóért kapsz 5kg port. abban van 5000x0.73 ha jó fej vagyok és van benne annyi fehérje. az 3650g fehérje. az grammonként majdnem 7 ft.
    cserébe többet költesz egyszerre, nem olyan finom mint a szilárd étel, nem olyan hasznos, nem olyan tartalmas éhség szempontjából, és az se biztos hogy az van benne amit mondanak.
  • csuszi
    #27418
    - nem értem baszki. milyen hat adag?
    6 turmixot tolsz?

    - barna 400ft 1kg a sparban. nem hiszem hogy drága lenne

    - ok

    - ok

    - kevés. c min. 3g. multivitmin nem mindegy milyen. gyógyszertári felejtős. tápkieges kell. lenkei vagy scitec vagy biuo amelyik szimpatikus.

    edzés nap vs pihenőnap. nem kell ennyire specializálni. btw az életben nem mozogsz 1000kcal. amúgy a jó edzéssel utánégetést csinálsz és nem lesz pihenő vagy sima nap. 1600per nap oszt cső. ha kevés, emelsz. ha lassan fogysz tovább csökkentesz.
    láttam válaszoltál olivernek. de emlékezetből tolom, valami úszást meg aerobot láttam. hát az pont nem jó edzés. unalmas hosszú és nincs utánégetés.
    súlyzós edzés kell meg hiit azaz high intervallum tréning.
    1perc sprint 2perc pihi 1perc sprint 2 perc pihi. pulzust feldobjuk, leejtjük, feldobjuk, leejtjük. stb, ameddig el nem hányod magad. sokkal keményebb, de cserébe nem uncsi, rövid, és 72 órán át hat. az aerob meg csak amíg tolod.
    persze ezt úszással bármivel lehet csinálni. kurva gyors egy hossz, utána koca úszás, kurva gyors stb. 1perc sprint bringa 2 perc majdnem elesel olyan lassan mész. aztáén megint spirnt. általában 10-12 perc elég, úgysem bírja tovább senki.
  • Retsu
    #27417
    De kreatív vki :D Nálam 1előre mégis az a best of best kretén, aki nemrég 1 videón vmi csigán lerántásokat csinált, közben ugrálással meg kitörésekkel.
  • pero001
    #27416
    A tervem 2 nap súlyzós edzés és kardio fél -3/4 óra nem nagy intezintással, majd egy pihenőnap amikor elmegyek úszni, de nem megterhelően.
    A célom pedig, az, hogy a kb 19-20 kg zsíromat leadjam és emellett, a meglévő izmaimból semmit se fogyjak, sőt fejlődjenek.
  • pero001
    #27415
    köszi a választ!

    -A fehérje 260-grammra jön ki, hiszen: 6 adagom van= 6*20 fehérje az kapásból 120+zabpehely 200g ( 28 fehérje)+csirke 300 g (75 g fehérje) ez már itt eleve 220 felett van és az apróságot bele sem számoltam most.
    -Rizsből én is a barnát szerettem volna, de tandíjas vagyok, koleszes vagyok, így anyagilag nem bírnám, szintén ezért próbáltam meg a csirkét lecsökkenteni 0,3-ra és ezért emeltem 6 adagra a turmixot.
    -A vizet ki is felejtettem, természetesen az is min 3 liter
    -Puffasztott rizst ha láttad, csak bent maradt a táblázatban, nincs mellette semmilyen érték, az nincs is benne az étrendemben.
    -Vitamin: 1x1000mg C-vitamin és egy multivitamin

    Az edzés napokon vigyek akkor lejjebb a 2600 kcal-ból és a pihenőnapon meg 1600-ról feljebb?


  • Roger6
    #27414
    Na ki a fasza gyerek?
  • csuszi
    #27413
    sót nullát használok.
    van a szokásos fűszercuccokban minimális.
    káros az érrendszerre, és olyan sok sóval dolgoznak midnenfelé, hogy rengeteg jut be amúgy is.
    kocc felesleges, és pillanatok alatt leszokik róla az ember, és már zavaró is lesz ha véletlen bekerül a kajába.
    meg asszem a vitaminokban is van elég, hogy ne kelljen pluszba főzéshez. de szerintem ha nem lenne is, túl sok van a többi cuccban.
  • csuszi
    #27412
    ha szálkásítani akarsz, miért mész a 2100-as kcal felé?
    szerintem az 1600 kevés, inkább olyan 1800körül. aztán ha HETENTE mérve túl gyorsan fogysz, még több kcal, ha lassan, akkor kevesebb. heti 0.5 az ideális, max 1/hét.
    nem számolgatom át a táblázatodat, de kapásból a hétfőben a fehérje a büdös életben nincs 260g fehérje. (ami amúgy nem is kell).
    cickó kevés. olyan 0.5re lőném be.
    nem fehér rizs, hanem barna. vagy durum tészta. és amúgy kevés. 150 körül kéne.
    se a cickó se a rizst nem számolgatom ki neked, csak tapasztalatból mondom, nekem 150kell köretből min., de inkább 200-250, meg hús napi 0.5.
    nem 2l hanem 3l víz.
    diéta, tél, vitamin kötelező.
    felesleges heti lebontás kcal meg fehérje stb. az napi.
    súlyvesztés heti. pénz havi.
    puffasztott rizs kuka. minek? köretnek jó? nem. ott a barna jázmin vad stb rizs meg a durum cuccok, meg a zöldségek.
    arányokban 40 feh. 40 szénh. 20 zsír.

    dicséretes a lelkes táblázatosdi, ezért javítom. de a számolgatással már gondok vannak.
  • Palinko
    #27411
    jó az egyszerű konyhasó sztem is, bár én tengerit használok. meg kéne kérdezni a többieket nekem soha nem volt célom vízből veszíteni, de fogyás kell, és olvastam szálkásító dolgokat. ott már végén mennek a brutál szintre, azt most nem is emlegetem, de már előtte sem használnak sót és a vízből is kiszűrnek valamilyen ásványi anyagot ami elvizesítésben segítene. tényleg elég halvány az emlékezetem, jobb volna többiek is segítenének neked. bár én sem aggódnék a helyedben, vízt simán kiizzadod majd, zsírt leadni az érdekes :)
  • oliwwer
    #27410
    Nem tudom mi a célod, súlyzós edzést szeretnél-e végezni (én ajánlom).

    Egyébként meg mindenki azt fogja itt mondani, hogy ne diétának ess neki rögtön, hanem kezdj el edzeni rendszeresen, és ami tiszta kaját megkövetel az edzés, nagyrészt úgyis helyrehozza az alakod, mert nem annyi szutykot fogsz bevinni mint eddig és ez rögtön látszani fog, pláne ha még pakolod magadra az izmot ezerrel. Ha van rajtad némi izom (2év), akkor mehet a diéta.
  • pero001
    #27409
    Sziasztok!

    Rengeteget olvastam a témában, és igyekeztem összeállítani egy megfelelő étrendet szálkásításhoz.
    21 éves vagyok 93 kg, 185 cm. Másfél éve sérültem le egy fociedzésen, és azóta sikeresen felszedtem 15 kg-ot,sajnos elhagytam magam, de itt az ideje újra formába hozni magamat.
    Készítettem egy táblázatot excelben, ami tartalmaz szinte mindent ( remélem nem hagytam ki semmit se) Testsúly,kalória igény,testzsírszázalék, árak, napi tápérték igények, ételenként szintén.

    Ha valakinek van ideje tudna vetni rá egy pillantást?
    http://data.hu/get/6173019/Szalkasitas.xlsx Főleg az étrend tábláról alkotott véleményetekre lennék kíváncsi Ha vannak, akkor milyen hibák vannak benne? mit lenne érdemes növelni, vagcs csökkenteni?

    Köszönöm a segítségeteket!

    Sziasztok!
  • Neoncsoves
    #27408
    sóval? asztali sót használok, nem is olyan sokat, bár azért érezni a kaján, lehet visszaveszek belőle
  • Palinko
    #27407
    talán a sóval rontottad el, én is valamiért elkezdtem zabálni a sót mostanában, és megköti a vizet, ez van.
  • oliwwer
    #27406
    http://shop.builder.hu/cikkek.htm4?id=1116


    Nem olvastam végig, de biztos vannak benne okosságok. Egy átfutást megér
  • Roger6
    #27405
    Egyetértek. Nem kell semmilyen extrém magas ismétlésszám hasazásnál, inkább pakoljunk súlyt a mellre.
  • Retsu
    #27404
    Ne aggódj, majd ha diétás időszak jön(amit még szerintem nem muszáj sürgetni) le fog az menni. Addig is, ha adhatok 1 jótanácsot, nem csak nneked de mindenkinek: neúg y fogjátok fel h hasra 100akat kell csinálni d etényleg... keményen,mint más izomcsoportot, persze ha lookra megy vki akkor nem. De ha IGAZÁN erős törzset és hasat akar vki, 1 idő után mindenképpen ott is növelni kell at erhelést,és ez súlyokat jelent. Sokkal sérülésmentesebb leszel töle,mint a kockahashajszoló napi 200 hasgyakorlatot végző emberkék.

    UI: Bocs a gépelési hibákért, kicsit most megemeltem az antioxidánsbevitelem kékfrankossal
  • Neoncsoves
    #27403
    188cm magas vagyok. tudom hogy elvileg nem sok, de a pocakon kezd meglátszódni a dolog, engem csak ez zavar. rengeteg küzdöttem anno azért, hogy lemenjen és zavar hogy jön vissza.
  • Tyler1
    #27402
    Hát most abban versenyzik, abból indultam ki :)
  • Retsu
    #27401
    Nem akarok indiszkrét lenni, de hány centi vagy? Mert az h 80ról 82re felmentél, szerintem nem ok a parára. Félreértés ne essék, nem vagyok az a fajta aki azt mondja h 100 kiló alatt lófaszjancsi az ember, de egyelőre szerintem még szedhetsz tömeget.
  • Neoncsoves
    #27400
    1 hónapja visszaemeltem 500g-re a napi csirkemell adagot, a rizs adagot is emeltem egy picit. 300g-ról álltam át erre, de vészesen gyorsan nő a súlyom (december végén még 80kg voltam, most 82-t mérek), bár nem igazi tömeg, legalábbis ismerős szerint csak bevizesedek. miután elmegyek bulizni és fogyasztok alkoholt, másnap lemegy a súlyom 79.5kg köré, úgyhogy valószínűleg tényleg bevizesedek. mitől lehet? napi 4l vizet mindig megiszom, szénhidrátból pedig most elkezdtem visszavenni.
  • csuszi
    #27399
    nem hiszem hogy erősember lesz.
    inkább erőemelő. már ha van esze, és belátja, hogy az a pálya.
  • Retsu
    #27398
    Szerintem nem is strongmanre van/lesz berendezkedve. Ugye sokan mondják h a felhúzás az erő igazi fokmérője. Asszem aki ilyet állít, nem csinált egyetlen strongman gyakorlatot sem... Ettől függetlenül szép eredmény, még ha köhh... úgy is, na. Piszkosul jó a gyerek szó szerint
  • Tyler1
    #27397
    Na igen, csak a strongman gyakorlatoknál, mint pl. a kőgolyó emelésnél, cipelésnél(páros cipelésnél főleg), hajításoknál hátrányos az alacsony termet.
  • csuszi
    #27396
    pont a magassága miatt ilyen erős és halmozott fel ennyi izmot.
    a kicsik "szeretnek" izmosodni. a magasak kevésbé.
  • Tyler1
    #27395
    Hát igen, nagy jövője lehet, talán nem is csak a határokon belül, bár a magassága nem valami előnyös ebben a sportban :)
  • Vaxi
    #27394
    nem mondtam, de azért sikerült megfogni a lényegét a dolognak
  • KaBuTo666
    #27393
    De nem mondhatod hogy nem fogalmaztam szépen.
  • Vaxi
    #27392
    szinte már vártam egy hasonló kérdést
  • KaBuTo666
    #27391
    Oszt genetika miatt ilyen?
  • Vaxi
    #27390
    tavaly már indult a brutalon, 15. helyen végzett. most ugyebár megnyerte, 9800 kilós összteljesítménnyel. láttam videón 300-as felhúzását. beszarás :D
    szerintem nagy jövője van a magyar erősportban :)