33479
12316971501353788406.png
  • Neoncsoves
    #27549
    kisebb súllyal nagyobb ismétlésszám esetleg?
  • Prince of Máté
    #27548
    Nagy súllyal eléggé, szerintem felejtős hátproblémával :/
  • Prince of Máté
    #27547
    Kössz a tippeket, lefekvés előtt szoktam enni 250g túrót, meg ugye ébredés utána ez a PP, és sajnos vaniliás :D legközelebb fahéj lesz
  • Neoncsoves
    #27546
    lábtolás mennyire terheli a derekat/hátat? tapasztalat?
  • Tyler1
    #27545
    :DDD
  • Retsu
    #27544
    Van értelme, főleg ha utána 1 darabig nem viszel be jelentős fehérjét. Amúgy meg este is tényleg van értelme, szépen lassan hasznosul. Nem olyan rossz egyébként a típusa sem, csak a szója-hating miatt sokan alulértékelik a powert pedig nem olyan rossz anyag.
  • hungary27
    #27543
    Szerintem az esti kazein jobb lenne.
  • oliwwer
    #27542
    Nagyon is sok értelme van. Éjszaka kiürül a szervezeted. Ami van igyad, nekem is volt power protein, remélem nem a vaníliással küszködsz :D

    Testépítők még éjszaka is fel szoktak kelni egy-egy táp erejéig
  • DarkHorSe
    #27541
    Jot fog tenni, 8 oraig semmit nem vettel magadhoz. Tolhatod siman.
  • Prince of Máté
    #27540
    Szerintetek mennyi értelme van reggel, közvetlenül ébredés után inni kevert fehérjét? (azt tudom, hogy tejsavó nagyon hasznos ilyenkor, de nekem Power proteinem van)
    Vagy a fehérje típusa miatt "pazarlás" lenne?
    Előre is köszi!
  • Roger6
    #27539
    Én nemtom ennek miből van a dereka...

  • csuuzli
    #27538
    Pláne, hogy a buni mostmár nem titkoltan humorherodkodik a játszóterében, lehet belerokkansz egy-egy jobb poénja után.
  • hungary27
    #27537
    elég drágának tartom. sima monohidrát is elég lenne
  • tariatya
    #27536
    Sziasztok!
    nemsokára szeretnék beújítani ILYETeddig csak MultiProt meg 100% whey prot szedek,de így 2 év edzés után szerintem kipróbálom már a kreatint is,erről elég jókat olvastam,szerintetek megéri?!
  • csuszi
    #27535
    kalk
    túladagolás

    szerintem ha a 2őt összeadod akkor nem sok. általában alul kalkulálják a vitaminokat, lásd c vagy d vagy a stb. jóval több van ezekben a cuccokban.
    nem hinném hogy hamarosan zsibbadna a szád vagy bélproblémáid lenne.
  • Retsu
    #27534
    Nekem is lenne 1 vitaminos kérdésem. Vettem 1 új Sciteces multit, a neve Euro Vitamins. A napi ajánlott adag 4 tabletta. Idáig rendben is volna, csakhogy nézem az 1 adag(a 4 tabi) tartalmaz leírást, és vmin megakadt a szemem: 2040mg kalcium! Azért nem sok ez 1 cseppet, pláne h a C-m is tartalmaz hozzáadott kalciumot?
  • Neoncsoves
    #27533
    Multivitamin mehet a reggeli (zabpehely + joghurt + narancs) mellé halolajjal? felszívódik belőle minden vitamin ami kell? Mert akkor reggel szedném az 1ik multivitamint, a második tablettát pedig edzés utáni étkezéskor venném be. Illetve a calcium-magnesiumot is edzés utáni étkezésre időzíteném.
  • Tyler1
    #27532
    Amúgy bírom Norbi írásait, mintha szándékosan szembe úszna néha az árral, vagy csak "szarna bele" az alapszabályokba, az eredmények mégis igazolják a módszereit :)
  • Tyler1
    #27531
    Múltkor volt téma, hogy mennyi az ideális Pr bevitel turmixból

    "Illés Norbert
    Táplálékkiegészítő - hagyományos étel aránya. Sokszor gondolkodom, hogy van-e egyáltalán jelentősége ennek. Be kell tartani valamiféle szabályt arra, hogy a napi 2 vagy 300g proteinből csak 50 vagy 100g lehet a fehérjepor a többi hús vagy más forrás kell hogy legyen? Én diéta alatt mindig is sokkal több fehérjeturmixot fogyasztok, mert praktikus és szerintem sokkal jobb tulajdonságokkal rendelkeznek, mint egy csirke vagy hal. Reggel turmix, edzés előtt turmix, edzés után turmix, késő este turmix. Gyakorlatilag 4 turmixot iszom egy nap, aminek a tiszta fehérjetartalma 180-200g (naponként változó). a maradék részt csirkéből fedezem általában, ami 2 étkezésre van elosztva. Én személy szerint nem bírnék 2-3 óránként 30-40dkg húst lenyomni. Persze, ha jó zaftos marha steak lenne. krumplival az más...:D"
  • hungary27
    #27530
    :D
  • KaBuTo666
    #27529
    Van karesz vagy ki a edző válaszolóban, tőle kérdezd, meg az orvostól, személyedzőtől...ez azért nem játék, én nem bíznám magam egy fórum embereire aztán majd véletlenül ad valaki egy rossz tanácsot ami csúnyán végződik.
  • Neoncsoves
    #27528
    Esetleg Bunnytól kérdezek edző válaszolban, bár szerintem ő inkább azt mondja kérdezzek meg valami személyi edzőt. Majd valamit kitalálok.
  • Prince of Máté
    #27527
    Felhúzást, evezést ne csinálj szerintem, de szerintem a húzódzkodás is felejtős...
    Hozzá nem értőként én nem merek tanácsot adni.
  • Neoncsoves
    #27526
    Egyébként mi a tapasztalatotok hátizom gyakorlatok terén, van olyan ami kevésbé veszi igénybe a csigolyákat? úgy néz ki a dolog, hogy van alul és felül szabadon hagyva 1-2 csigolyám és a között le van rögzítve fém rúddal a gerincoszlopom (csavar,stb). nyilván kis súlyokkal végezném a hátizom gyakorlatokat, de a gépen lehúzáson kívül nem nagyon tudok más gyakorlatot aminél nem kéne hajolgatni.


    vagy esetleg nézzek valami gerinckimélő tornagyakorlatot hátizomra és fejlesszem azzal?
  • hungary27
    #27525
    úgy-úgy
  • Prince of Máté
    #27524
    Bölcs döntés, a vitaminok a legfontosabb táplálékkiegészítők!
  • Neoncsoves
    #27523
    Kivettem őket, kibontottam a vitaminokat. Olyan jó rájuk nézni és látni, hogy belefogtam valamibe, ami valószínűleg maradandó lesz az életemben talán először (ha a hátam nem szól közbe a dolgoknak, ezt tényleg szeretném éveken át csinálni)...
  • Prince of Máté
    #27522
    Pontosan azért van benne
  • Neoncsoves
    #27521
    Megjött a vitamincsomagom, kérdés: mik ezek a vatták a vitaminok dobozaiban? /Elsőre azt gondolom, hogy azért hogy ne törjön össze a kapszula vagy ne repedjen meg, vagy csak simán ne csörögjön/
  • Vaxi
    #27520
    ízületvédő meg c-vitamin mehet mellé
  • Neoncsoves
    #27519
    Értem, köszi a válaszod. Egyébként most hagytam abba a diétázást, de mivel picit vékonynak érzem magam (pocak mondjuk van, de úgy az alkatomat vékonynak találom) elkezdtem tömegnövelni. Holnap megyek le terembe edzeni, gondoltam berendelek vitaminokat, egyelőre ezeket néztem ki (gerincműtétem volt, értsd: 2 fémmel majdnem végig le van rögzítve a gerincoszlopom, csavarokkal a csigolyákba bele van fogatva, ebből az okból kifolyólag nem árthat nekem a kalcium gazdag életmód):


    Scitec Calcium-Magnesium (100 tab.)
    Mega Daily One Plus (120 tab.)
    Scitec Omega 3
    Scitec C-1100


    kezdésnek ennek elégnek kéne lennie, gondolom :)


    Január elején voltam 78kg ("kiszáradva"), 80kg körül vizesedve, jelenleg 82kg körül pörgök, a sót megpróbálom elhagyni az étrendemből illetve átálltam napi 500g csirkemell, 150g rizsre. reggelire leküldök 100g zabpelyhet, illetve a vacsorámat kiegészítem 3db tojással.


    szeretnék fejlődni picit, sportosabb alkatot elérni, meg amennyire lehetséges azt a pocakot elhagyni (bár ahhoz diétáznom kéne megint és megmondom őszintén: meguntam :D 3 hónapot végigdiétáztam aztán Karácsonykor elkezdtem hízni így január óta hagyom a fenébe inkább)
  • poruljartal
    #27518
    multi pro mellé kell még szedni valami vitamint, ha már itt tartunk?
  • Tyler1
    #27517
    Önmagában nem fog észrevehetően nagy zsírcsökkenést produkálni, ki lehet vele egészíteni a diétát, de nem ez az első. Én mindenképpen aminót ajánlanék elsősorban, mert a jó diéta+kardió mindenképpen mossa majd a felesleget, viszont az elkerülhetetlen izomveszteséget célszerű minimálisra csökkenteni.
  • Neoncsoves
    #27516
    Mit gondoltok erről a termékről? Szálkásítós időszakra megéri rá beruházni?
  • oliwwer
    #27515
    Én is ilyet eszek, napi 3-4 szem
  • Neoncsoves
    #27514
    Üdv!

    Amennyiben veszek Omega 3 kapszulát, akkor olívaolajat fogyasztani mellé "felesleges" nem? Mármint ugyanúgy telítetlen zsírsav mind a 2 és ha költséghatékonyságra megyünk, akkor elég az egyik a kettő közül igaz?
  • csuszi
    #27513
    ja
  • Prince of Máté
    #27512
    Az jó, de azt meg pont most vonták be a forgalomból, újradolgozott verziót adnak ki belőle.
  • hungary27
    #27511
    mega daily one
  • Prince of Máté
    #27510
    Biotech alatt erre gondolsz?