33479
12316971501353788406.png
  • Neoncsoves
    #27629
    most csalok egyet, hoztam 2 tábla csokit, bár ebből szerintem csak az egyiknek a felét eszem most meg... de akkor is, már hónapok óta így kajálok, de nem volt jellemző rám ez a mentális destabilizáció (lehet hogy a sok magyar tétel miatt kergültem meg?:D)
  • hungary27
    #27628
    Ha nem versenyre készülsz, akkor nyugodtan ehetsz egy kis csokit, meg néha csinálhatsz úgynevezett "csalós" napot. Nem fontos annyira grammra pontosan betartani az étrendet. Az a fontos, hogy meglegyen a kötelező mennyiségű fehérje, szénhidrát, zsír.
  • Prince of Máté
    #27627
    Nagyon egyszerű, csokis protein :D
  • Neoncsoves
    #27626
    Üdv!


    A szigorú étrend (csirkerizs, zabpehely, fehérje,tojás) miatt hónapokig minimalizáltam a csokoládé és hasonló "értelmetlen" ételek fogyasztását, de az elmúlt 2-3 napban elmondhatatlan vágyat érzek ezek a cukros szarok iránt, valamiért úgy érzem, hogy nem túl egyedi a problémám. Néha belerosszalkodok az étrendbe, de akkor se nagyon térek el (gyrostál rizzsel, esetleg PS party alatt 2 szelet pizza lemegy, 2 hetente ha 1x), de a cukros dolgokra vágyok újabban nagyon. Valami ötlet, hogy hogyan csillapítsam ezt? Teljesen megkattanok, főleg ilyen esti órákban.
  • kovad007
    #27625
    Köszönöm Retsu! :)
  • Tyler1
    #27624
    Köszi a tippeket, ezek nagyon jók :)
  • Palinko
    #27623
    hát szerintem ez legenda :D
  • Retsu
    #27622
    Uram, üdvözlöm a klubban!:) Én is nagy rajongója vagyok a korai edzésmódszereknek, írásoknak. Akkor még tudták mi a lényeg. A sandowplus-on sok régi könyvet lehet tölteni, némelyiket online nézni.
    Van 1 blog, asszem ditillo2.blogspot a címe. Ott rengeteg cikk, edzésterv van(igaz csak időrend szerint listázva nem kategóriák szerint, de ha vkit érdekel rászánja az időt).
  • Retsu
    #27621
    Szerintem heti 3 edzés jó lenne. Edzéstervre 1 példa:

    Hétfő: Fekvenyomás
    Ferdepados nyomás
    Tolódzkodás vagy tárogatás

    Szerda: Fejfölé nyomás
    Felhúzás vagy felrántás(high pull)
    Evezés
    Lehúzás
    2kezes bicepsz

    Péntek: Guggolás
    Elölguggolás
    Félguggolás
    Vádli

    Széria-és ismétlésszámot próbáld ki h jön be, bár szvsz nem kell túl sok széria. Ha kevésnek érzed, egészítsd ki 1-2 gyakorlattal, de nem kell túlzásba vinni. Ja, és vállra konkrétan azért csak 1 gyakorlat, mert a fekvenyomások+hátgyakorlatok is rendesen megedzik. Amellett nem kell egyből minden makacsnak tűnő izomra bevetni a "nehéztüzérséget".
  • Tyler1
    #27620
    Ez most olvastam, Hermann Görner a 20 évek híres erőemelője egy kézzel felhúzott 329 kg-t, mindössze 2 ujjal pedig 270 kg-t. Azmi? :)

    Egyébként a napokban kicsit elmerültem a testépítés korai szakaszának "tanulmányozásában". Érdekelnek a legelső edzéstervek, gyakorlatok kialakulása, étrendek, diéták, tápkiegek megjelenése, életrajzok, stb. Szóval ha valaki ismer ilyen oldalakat, akkor kérnék egy megosztást :)
  • Roger6
    #27619
    Nincs bizony, és nem is két hónapot írtam, hanem PÁR hónap. Még mindig túl sokat törődtök ezzel az edzés dologgal. Változatosan kell edzeni, pont. Számomra 4 melledzés vagy 4 bicepsz egy héten baromság, én a testet akkor is két részre osztanám, ha kezdő az ember, ráadásul 4 edzés kezdőnek nem biztos hogy optimális egy héten.

    Továbbá egyszer arról írtok, hogy kezdőnek jó a teljes testes edzés. Aztán akkor is jó, ha megakad az ember, aki nem lehet kezdő, hiszen egy kezdő attól is fejlődik, ha ránéz a súlyokra (megfelelő étrend mellett persze), tehát nem akadhat meg. Nem tudom ti hogyan edzetek, de nekem fekvenyomás után 4-5 napig mindig izomlázam van, így kizártnak tartanám, hogy az adott héten még egyszer rádolgozzak bármit a mellre. Ez lehet saját probléma, és szar a regenerálódásom. Tegnap fekvenyomás + tárogatás szuperszettben, ajánlom mindenkinek, akit szeretné, hogy hordágyon vigyék haza.

    Kokszolni az fog, aki fogékony (gyakorlatilag elég hülye) rá.
  • kovad007
    #27618
    Sziasztok!
    174 centi vagyok és 80 kiló 26 éves.Korábbról van egy kis kondis alapom 2-3 éve gyúrtam 2-szer fél évig előtte pedig sokat sportoltam.Lényegében abbahagytam 2 éve mindent az eredménye hogy nőtt egy jó nagy pocakom de a váll kar hát bicepszemből azért maradt valami.Amint elkezdek fekvőzni egyből szépen bedurranak.2 hete megint vettem egy bérletet a kondiba, ugyanolyan kedvel megyek újra mint régen.Tömegnövelni szeretnék elsősorban tehát szép nagy vállakat nagy bicepszet és nagy combot amelett hogy a hasam egy kicsit laposodna (nem kockás!!! csak picit laposabb!).Erre kellene egy jó edzésterv hetekre lebontva.Nem tudom hogy kellene csinálni a legjobban.Heti hány edzés hány pihenő.Egy nap mire és arra egy héten hányszor kéne edzeni stb...Jelenleg úgy csinálom hogy 1 nap mikor edzek mindig 2 izomra megyek rá azt is úgy hogy ne üssék egymást..Mondjuk Hát-Has, Váll-Láb , Mell-Bicepsz vagy hasonlók még most kombinálva össze-vissza edzek persze mindíg csak 2 izomcsoportra.Nem tudom hogy ez így helyes-e?
    Most hogy alig vagyok túl az első izomlázon minden testrészemen kb ilyesmi súlyokkal szériázok:Mell-fekve : 65 kiló 4x8 (simán) 70 - 75kg döcögve 3x vagy 4x 5-6-7.Ferde padon 5kg-al kevesebbel de ugyanígy.A hátrafelé döntött padon +5 kilóval ugyanígy.Lábra:Taposó:120kiló 4x8 simán A női gépeket is bevonom 2 térddel kifelé nyomás teljes súllyal asszem 80 kiló ez 4x8 erőlködve (ez seggre nagyon jó) , illetve ugyanaz térdel befelé ez pedig a két golyóm melletti két csontot illetve belső külső izmot is nagyon feszíti ezt is teljes súllyal.Hátra és vállra különféle gyakorlatokat csinálok különféle súlyokkal nem tudom mi a nevük de vállra elég fontos lenne egy jó gyakorlatsor vagy inkább 2.Hasra lábfelhúzás felülés illetve az az egyszerű kis primitív szerkezet amire ráálsz és jobbra balra mozogsz körkörösen.Arra összesen 40-50 kilót is rá.aszok és a mozdulatsor végén a "fékező" hatás amit te fejtesz ki az edzi a hasam.Én úgy vettem észre hogy hatásos.Bicepsznél ha egykezes súlyzót veszünk 10kilóssal 2x8 , 1x7 és végül 1x6 kb ahogy bírom és ahogy fáradok.12.5 be is bepróbálkozok ott kb 4-5-6 megy egy kétszer ismételve.Nagyjábó most ilyen a formám szerintem 1-2 hónap és kicsit azért emelkednek majd a súlyok tényleg nem akarok szálkásodni (mert nem tetszik a szálkás izomzat) csúnyának tartom a másodlagos izmokat sőt szerintem a testépítés haladó és profi szintem egy picit ciki is.Bocsi tényleg tudom hogy ezt nem jó helyre írom de ez csak az én véleményem, annyit mondtam hogy én milyen akarok és milyen nem akarok lenni.Szóval aki tud segíteni az frankó gyerek megköszönöm ha tudnátok ajánlani egy jó kis edzéstervet az igényeimnek megfelelően!
    Köszi
    Adam
  • Pukkka
    #27617
    Én azt mondom, ha valaki elkezd edzeni, ez első fél évben a teljes testedzésnél nincs jobb.
    Az, hogy ki, mennyi időközönként vált edzéstervet, egyénfüggő. Egy idő után, egy ÁTLAG embernél, szinte elkerülhetetlen, hogy megakad egy szinten. Ekkor szokott előfordulni, hogy valaki kikacsingat a koksz felé. Ilyenkor érdemes váltani egy nagyot az edzésterven, hogy valami teljesen új behatás érje az izmokat, és valami, olyan sokk érje őket, amihez nincsenek hozzászokva.
  • Retsu
    #27616
    Jókat írsz Mondjuk nem hinném, h izolációs gyakorlatokra az első 1-1,5 évben különösebb szükség lenne, sokaknak még aztán se. Igen, az alapgyakorlatok a fontosak. Az osztott edzéssel kapcsolatban meg az a baj h sokan azt hiszik csak testrészenként lehet osztani és küldik orrbaszájba 30 sorozatos edzésekkel. Úgy is lehet osztott edzést végezni h tulképp "teljes testes" legyen szinte minden edzés. Heti 3-4 ilyen edzéssel nem hinném h baj lenne a regenerálódással.

    Roger, szerintem 1 ideig nincs kőbe vésve h mindenképpen 2havonta változtatni kell a terven. Lehet vannak akik azt mondják h azért nincs fejlődés, mert nem elég változatosan eddz az illető. Ha variálod 1 kicsit közben a széria-és ism.számot, valójában akár évekig is fejlődhet vki 1 programmal. Hogy nem elég változatos? Tegye mindenki a szívére a kezét, és mondja meg h fokozatosan emeli-e a terhelést... ez önmagában változás. Attól hogy vki egyik programról a másikra ugrál, de közben ugyanolyan intenzitással edz, ugyanolyan súlyokat használ, nem igazán fog fejlődni. Ami bevált azon minek változtatni?
  • csuszi
    #27615
    de ahogy fejlődik a világ, egyre inkább túl akarják misztifikálni ezt a sportágat,


  • Pukkka
    #27614
    Lehet nem voltam érthető, de pont ezeket emeltem ki, mint te.
    Ezekben a dolgokban teljesen egyetértünk. A kaja és a pihenés a lényeg. Illetve én sem szeretem túlmisztifikálni a dolgokat, ezért is preferálom az alapgyakorlatokat.
    Viszont egy ÁTLAG ember, nem fogja tudni betartani ezeket az alapfeltételeket, és meg kell vizsgálni, hogy az adott körülmények között, mi a számára megfelelő.
  • Roger6
    #27613
    Elég szépen általánosítasz. Aki meg pár havonta nem cserél edzéstervet, halál mindegy mit csinál, úgyis megakad a fejlődésben. Innentől fogva mindegy, hogy osztott, vagy nem, nem fog fejlődni. És a lényeget megint nem említi egyikőtök sem, a kajálást. 70-30% még mindig. Az edzéstechnika másodlagos a testépítés terén, minden a konyhában dől el. Aki becsületes, az meg fogja csinálni a kemény munkát helyesen, aki nem, annak meg aztán írhatod hogy mit-hogyan-mikor-mennyit, de már leszoktam arról is, hogy önként segítsek bárkinek is a teremben.

    Lehet én vagyok hülye, de ahogy fejlődik a világ, egyre inkább túl akarják misztifikálni ezt a sportágat, és egyre több szemét lát napvilágot könyvek, cikkek formájában. Ne 45 fokos padot használj, hanem 47,57 fokosat, mert húha... Miért kell ezt túlbonyolítani? Aludj, egyél, eddzél keményen, egyél, aludj. Ez nem nagy művészet, bár elég fura, hogy valaki egy kajálással akarja bevinni a napi szénhidrát és fehérje szükségletet, és meg van győződve arról, hogy az egész napi éheztetés aztán marha kedvező az izom számára...

    Dezinformációval van tele a net, és hihetetlen mennyien bekajálják az egyszerű logikának ellentmondó állításokat. Gondolkodjunk kicsit.
  • Palinko
    #27612
    tetszenek a nézeteid és a hozzáállásod, én is hasonló vagyok, csak saját testsúlyos edzést próbálgatom most. de a te gyakorlataid is jók mert szabadsúlyosak és nem csiga biga :D
  • Pukkka
    #27611
    Innen-is onnan-is. De a könyvek/cikkek csak egy alapot adnak. Mindig az a mérvadó, amit a tested üzen.
    Az esetemben pl, adottságaimat tekintve ( 2m+, ectomorph, gyors anyagcsere ) csak a Hard Gainer edzések, amik eredményre vezetnek. Csináltam én évekig volumen edzést, és még most is csinálok, mert az izolációs gyakorlatok is fontosak. De számomra mindig a nagy súlyos, alacsony ismétlés számmal végzet, szabad súlyos, ALAP gyakorlatok ( felhúzás, guggolás, merevlábú felhúzás, húzodszkodás, fekve nyomás, vállrol nyomás ) voltak azok, amikkel jelentős mennyiségben tudtam felpakolni.
    Alapvető hibának látom sokaknál, hogy nem hajlandóak váltogatni az edzésmódszereket. Pedig, mindig az a jó edzés, amit éppen nem csinálsz. Az átlagemberek 90% lemegy, nyomja a jólbevált Mell/hát/váll/bic+tric edzéseket, egy ketten a lábat is beveszik, de a többség inkább elhagyja, merthogy úgyis lejár focizni. Lejárnak heti 4-5 napot, minden testrészre csinálnak 4-5-6 gyakorlatot 0 intenzitással, és 1.5-2 órát keringenek a teremben, mint gólyafos a levegőben. Nyilván egy szintre így is el lehet jutni még az elején, de egy idő után megáll a folyamat. Ilyenkor jönnek elő a "csakegykisstanazolaznemárt", meg az "ez csak szemes" beszólások.
    Aztán ott a másik fele, aki baszik a pihenésre, és a kajára, csak nyomja orrba-szájjba az edzéseket, mert azt hiszi, minél többet edz, annál nagyobb lesz.
    Nem akarok megsérteni senkit, félre értés ne essék, nyilván vannak kivételek, én csak azt látom, hogy az átlag emberek közül ez a többség.
    Én sem készülök testépítőnek, de ha már valamit csinálok, azt szeretem jól csinálni.
  • Palinko
    #27610
    érdekes amit írsz, könyvből vagy cikkekből tanultad? esetleg küldesz privátban nagyobb anyagokat? igaz nem testépítő vagyok de szeretem olvasgatni az edzésmódszereket, meg a regenrációról minél többet szeretnék megtudni.
  • Pukkka
    #27609
    A HIT-nek pont az a lényege, hogy a regenerálódást tolod ki. Kevés sorozat az adott testrészre, 1 széria bukásig. A kezdetekeben max heti 3 edzés, és ahogy csökken a növekedés, a három edzést csökkented 2-re, 1-re, majd akár havi 1-re.
    A gyakorlatokat koncentráltan, és lassan kell kivitelezni. Tehát nem a "jólbevált" jurotréning-es dobálózás.
    Ez kicsit extrémnek hangzik tudom.
    Én mondjuk azt preferálom, hogy HIT szétbontva 3 napra. Leg/Push/Pull
    Így egy normál embernek, aki doglozik, nője van, stb, is van elég ideje regenerálódni.
    Heti 4x-i volumen edzéssel is simán túl tudja magát edzeni az ember, hiába van neki bontott edzésterve. A túledzettség nem izomcsoportra bontva jön elő.
  • Palinko
    #27608
    lehet így kicsit lassabban nő az izom ahogy csinálod, de biztos, hogy állóképesség nő. báris ismét csak szvsz :D
  • Roger6
    #27607
    Tehát ha négyszer edzem, akkor heti négy mellezés van? Regenerálódásnak jót tesz.
  • Pukkka
    #27606
    Lehet hogy igazad van, és azt már HIT-ből emeltem át. mea culpa
  • Palinko
    #27605
    szinte egyetértek :D de nem bukásig kell, úgy hallottam mindig benne kell hagyni 1-2 ismétlést még.
  • Pukkka
    #27604
    A teljes testedzésnek az a titka, hogy szinte minden testrészre az adott napon 1 max 2 féle gyakorlatot, alacsony sorozat számmal csinálsz, azt viszont bukásig. Így effektíve nem edzel többet mint egy normál osztott edzésnél. HIT-el kombinálva nálam, működött.
  • Roger6
    #27603
    Egyszerűen a teljes testes edzésbe nem tudsz annyi energiát belevinni egy adott izomra, mintha le lenne bontva napokra. Nem beszélve arról, hogy pl. egy bicepsznek nem baj, ha nincs háromszor megdolgoztatva egy héten.
  • KaBuTo666
    #27602
    Elején azaz a kezdetben mindenki jól fejlődik, szóval erről ennyit. :D
  • hungary27
    #27601
    Meg kell próbálni. Mindenki mástól fejlődik jobban, ha te teljes testedzéstől akkor csináld azt. Két-három hónap múlva írjál majd, hogy tényleg jó-e a teljes testedzés.
  • Palinko
    #27600
    van olyan elmélet, hogy teljes testes edzés, minél több izmot mozgató gyakorlatokkal, heti 3 MAX 4 edzés, és mindég emelni az intenzitáson, tehát, minden edzésen kicsit többet. röviden ennyi hosszan meg googlevel találhatsz valamit.
  • DaemoonHunter
    #27599
    Valaki csinált már hosszú távon teljes testes edzést? Ahogy lejött nekem elsősorban hozzászoktatás végett van, de van néhány cikk amely szerint hatásosabb mint az osztott, egy bizonyos, számomra komoly szintig...
    Nincs nagy izomtömegem, csak 66-67 kiló vagyok, s néhány éve edzek kisebb nagyobb megszakításokkal...
  • oliwwer
    #27598
    Ez teljesen testfelépítés függő. Van akinél nem zsírként épülne be, mert gyorsabb az anyagcseréje.

    Egyébként meg a wm 35 meg ezek is maltodextrint, dextrózt tartalmaznak, esetenként zabpelyhet, mint pl a jumbo, és ezeket is megtudod csinálni otthon, csak nagyon apróra kell darálni a zabpelyhet.
  • hungary27
    #27597
    így sokkal jobban megéri és nem a cukorér fizetsz több ezret
  • Neoncsoves
    #27596
    Köszi, megnézem ezt a megoldást, aztán lehet inkább belenyúlok mélyebben a pénztárcába. :)
  • hungary27
    #27595
    na meg persze cukorbeteg sem akar lenni az ember nemde?
  • Prince of Máté
    #27594
    Támogatom az ötletet, (bár tejsavó kéne edzés utánra) viszont szőlőcukrot CSAK edzés után szabad fogyasztani, mert különben zsírként épül be.
  • oliwwer
    #27593
    Ha nagyon nincs rá, akkor veszel egy olcsóbb (kinek mi, olcsó fehérje nincs:D) tejsavót, vagy kevertet, pl Power Pro nekem nagyon bevált, 13 000ft - 4kg, és egy pár kiló dextrózt.

    Egy adag fehérje shékerbe, plusz rá 40gramm dextróz, edzés után mehet belőle 60 is, és kész. Vitaminod úgyis van, és a fehérje is tartalmaz, a tömegnövelőkben meg nagyrészt az van, néha kreatin, meg felszívódást segítő cuccok, de az szintén megtalálható a fehérjében. Legolcsóbb kombó
  • Neoncsoves
    #27592
    Tömegnövelőt keresek (tudom, Jumbo az istenkirály, de nekem 20 naponta nincs erre 14ezrem a vitaminok, kondibérlet, stb mellett), a Full Force Full Mass tömegnövelőjéről van valakinek valamilyen tapasztalata?
  • The Protector
    #27591
    Okkés.Amúgy itt mindenki ilyen kigyúrt állat vagy szálkás vékony esetleg testes(van felesleg) de izmos.
  • adam46
    #27590
    Próbáld ki, kifújt levegővel oldal emelést 10 kilóval, meg tele tüdővel. Van különbség.