33479
12316971501353788406.png
  • oliwwer
    #27869
    Nem is szoktál amúgy cht bevinni edzés után? Csak mert írtad hogy a fehérjével ülsz le újságot olvasni edzés után
  • oliwwer
    #27868
    Edzés után van helye a kiürült glikogén miatt, máskor nem
  • Neoncsoves
    #27867
    nem akarok sok dextrózt használni. helyette egyébként esetleg tudsz valamit ajánlani?
  • Roger6
    #27866
    Hát nem tudom, én nem szórakoznék dextrózzal. Tudom, edzés után 20-30 perccel visszatöltésnek megfelel a fehérjébe. De az inzulinszintet is emeli, baszogatja. Mindenki maga dönti el. Bár általában pont szarnak az ilyen dolgokba észrevételem szerint.

    Ha igazi ínyenc lennél, akkor edzés és fürdés után az előtérben leülve szépen, kortyonként fogyasztanád a fincsi fehérjét, közben valami újságot lapozgatva. Én véteknek tartom lehúzni pár mp alatt.
  • Neoncsoves
    #27865
    a fehércsoki-eper turmixnak magában is jó íze van (volt szerencsém megkóstolni nem egyszer), dextrózzal gondolom még jobb lesz. igazából az az érdekes, hogy edzés közben elfogyasztok kb fél liter vizet (lábazásnál van hogy elfogy a 1,5 liter), de edzés után 1 perc alatt leküldöm a majdnem fél liter turmixot :D
  • oliwwer
    #27864
    A dextróz+fehérjének jó íze lesz az fix, én úgy várom minden edzés után mint a megváltást
  • Neoncsoves
    #27863
    Rendben, köszi a választ!
  • Tyler1
    #27862
    Elsőre keverd ki külön mindkettőt, aztán próbálj meg egy keveset együtt, ha nem vészes akkor utána tudod hányadán állsz, de szerintem bűnkeservesen eltudja rontani a bcaa a fincsi turmixot.
  • Neoncsoves
    #27861
    BCAA-t külön keverjem 250ml vízben? mert hát a leírásban azt írják, hogy valami turmixhoz csapjam hozzá, de lehet ebben az esetben inkább külön fogom tolni...
  • Tyler1
    #27860
    A BCAA-t ne azzal keverd, annak az ízesítés ellenére elég sajátos íze lesz, ami nem biztos hogy jót tenne a turmixnak. Meg hát a pink lemon sem passzol nagyon a fehércsokihoz(aminek valószínű vanília az alapja).
    Fehérje+dextróz mehet együtt, ha nagyon édes használj több vizet.
  • hungary27
    #27859
    edzés után bármilyen az íze a turmixnak könnyen lemegy
  • Neoncsoves
    #27858
    Hmm... holnap érkeznek a megrendelt termékek, de csak most futott át az agyamon: a turmixom íze mennyire lesz undorító 1-10 skálán? Fehércsoki-epres a fehérje, ebbe a turmixba kéne elkevernem 1 kanál BCAA-t (pink lemon ízű...), illetve valamennyi szénhidrátot (szőlőcukor). Szerintetek nem lesz túl édes?
  • Prince of Máté
    #27857
    Oké, sejtettem, hogy néha-néha egy égett hús nem vág földhöz, csak hipochonder vagyok :)
    Egyébként olíva olajjal sütni sem jó, (ha csak nem külön sütésre való!) mert a melegítés miatt káros anyagok szabadulnak fel benne.
  • csuuzli
    #27856
    amit nem tud lebontani a szervezet az a rákkeltő, meg néha beékelődhet a gyomorfalba, bélrendszerbe és az a rákkeltés

    amúgy meg pl a teflonnal is vigyázni kell, ha pattogzik le a serpenyő aljáról az a serpenyő kuka, mert az tud igazán gáz dolgokat okozni, főleg, ha valaki gyomorfekélyre hajlamos
  • hungary27
    #27855
    ennyitől nincs
  • Retsu
    #27854
    Az hogy egyszer-egyszer előfordul, szerintem nem olyan nagy gond. Nyilván azért nem kell rendszert csinálni belőle.
  • Prince of Máté
    #27853
    Ez igaz, hogy az égett hús rákkeltő? :S
    Amit most sütöttem pillanatok alatt odaégett (mézes mustáros hús), az egyik fele teljesen fekete lett, de megettem mivel éhes vagyok... Szerintetek van okom félni? :/
  • Effe88
    #27852
    A Breki nincs rajta a banneron!:D:D
    Lehetne a jele egy bioteches vödör?!:D
    Vagy szmeagol mert már csak az maradt:D
    Ja meg Renjike sincs rajta
  • Roger6
    #27851
    Jó az, agyban is teljesen ráálltál az edzésre. Baj nem lehet belőle.
  • Retsu
    #27850
    Halljátok, én meg már álmomba is edzek :D Vmi olyan volt h kint a fövenyen csináltam "padlónyomást", +volt vki kb. versenyzői szintű fizikumú, aki magyarázta h ezt így meg úgy kell csinálni. Mi ez az álom?
  • csuszi
    #27849
    :))
  • Panzermeyer
    #27848
    Tegyél rá is viseld férfiként
  • Breki33
    #27847
    énmiattam beszélhetünk, de lehet vkit zavar én meg nem szeretnék itt sokminuszos lenni :)
  • Roger6
    #27846
    Tényleg jogos amit írsz. Elnézést. Amúgy szerintem nem gond, ha ilyen témákat is megbeszélünk itt. Egészséggel kapcsolatos véleményem szerint.
  • Breki33
    #27845
    na megpróbálom még szájbarágósabban

    arról volt szó, hogy szerinted, lúgosító kúra során gyorsan kell lenyelni
    mert károsítja a fogakat, mert lebontja

    Na ez oltári nagy baromság :-)
    A vele való rendszeres fogmosás esetén mondják azt hogy nem tesz jót a zománcnak, mert felérdesíti.
    De erre is sokan mondják azt hogy egy két hetente nyugodtan lehet.

    Mindeneset az biztos hogy az ivás során a fogat nem bontja :-)
    De ez már elég off itt
  • Roger6
    #27844
    Elnézést, amit lekarcol, azt bontja, nem? Vagy az érdesség miért is alakul ki? Nem azért, mert a zománcot ledörzsölöd? Tehát bontod?

    Nagyon jó, hogy említetted, hogy régen még a fogporba is beletették. Na és ma már miért is nincs benne? Köszönöm. Nem tesz jót a fognak, hidd el.
  • Breki33
    #27843
    ezzel pont azt kerested meg amit leírtam lol

    tehát nem bontja le hanem mechanikusan karcolja ahogy írtam
  • Breki33
    #27842
    attól hogy dörzsölöd a szemcséivel
  • Roger6
    #27841
    "Természetes módszerek

    ...A másik elterjedt módszer a szódabikarbónás fogmosás. Érdekes, hogy miközben rengetegen félnek a fogfehérítés káros hatásaitól addig a szódabikarbónás módszert sokan kipróbálják. Pedig ez az, ami egyértelműen károsítja a fogzománcot, hiszen a szódabikarbóna szemcséi össze-vissza karcolják azt."

    Welcome to the internet :)
  • Roger6
    #27840
    Már nem azért, de mitől lesz érdes a felszíne mégis? "A fogfehérítés során a szódabikarbóna felérdesítette a fogfelszínt"- na akkor mit csinál a zománccal?
  • Breki33
    #27839
    Látom vannak itt még tévhitek

    A szódabikarbóna a fogat egyáltalán nem bonja le a tisztítás mechanikusan történik.
    Inkább azzal van probléma, hogy a vele való fogmosás felérdesíti a felszínt
    és utána nincs polírozás mint fogorvosnál.


    "A leggyakrabban használt otthoni fogfehérítés módszer a szódabikarbónás dörzsölés volt. Néhány évtizeddel ezelőtt még a fogporba is beletették adalékanyagként, a fogfehérítés elősegítéseként. A szódabikarbóna valójában sikeresnek volt mondható, a fogfehérítés valóban megtörtént, ám milyen áron. A fogfehérítés során a szódabikarbóna felérdesítette a fogfelszínt, főként, ha valaki nagyon gyakran használta, így az érdes felszínen később sokkal könnyebben megtapadtak a szennyeződések, az elszíneződés sokkal nagyobb méreteket öltött, mint a fogfehérítés előtt. Talán innen ered az a tévhit, hogy fogfehérítés után sokkal erőteljesebb lesz az elszíneződés és egyre gyakrabban lesz szükség fogfehérítés eljárásra."

    Szódabikarbóna enyhén lúgos, vízben jól oldódó só.
    Bikarbonát-ionból (HCO3-), és nátrium-ionból (Na+) áll. A savakat semlegesíti, és közben szén-dioxid szabadul fel
    A környezetre ártalmatlan, sokoldalúan használható.

    És hogy mennyi mindenre használható:

    http://antalvali.com/hirek/szodabikarbona-felhasznalasa.html

    http://egeszsegtaplalkozas.shp.hu/hpc/web.php?a=egeszsegtaplalkozas&o=fuben_fabanszodabikarbona_kADl
  • Panzermeyer
    #27838
    Szerintem az a probléma, hogy a szódabikarbóna egy lúgos anyag. Fehérítésre, hús puhítására, sütemények sütésére és túlzott gyomorsav lekötésre szokták használni. Nem hinném, hogy okos dolog "lúggal" szórakozni, ha a szervezetünk besavasodott. Inkább a magas zöldtartalmú növényeket fogyasszuk. Ez a savasodás megszüntetésének természetes és kíméletes módja.
  • Roger6
    #27837
    Azért sem árt gyorsan lenyelni, mert (bár fogfehérítésre használják mint házi praktika) a fogat konkrétan lebontja a szódabikarbóna.
  • KaBuTo666
    #27836
    Az íze nem kellemes, de gyorsan le kell nyelni és kész. :D
  • Effe88
    #27835
    mekkora trinyóXD
  • UltraZord
    #27834
    Ez de dúrva! :D

    Simán túl megy az egészségesség határán
  • Breki33
    #27833
    A legolcsóbb és legjobb házilag is megoldható a lúgosítás gyógyszertári szódabikarbónával és a citromlével.

    "A szódabikarbónából 1-5 g azonnal ható savlekötő szer, a sav közömbösítésekor felszabaduló széndioxid feszítő és gyenge érzéstelenítő hatása reflektorikusan (reflexesen) oldja a görcsöt, gyorsítja a gyomor kiürülését és enyhíti a gyomor fájdalmát.

    A szódabikarbóna vízben oldékony, felszívódva általános lúgosító hatást fejt ki (a NaHCO3 a bélnedv bikarbonátja helyett közömbösíti a sósavat, és az ily módon "megtakarított" bikarbonát a bélből felszívódva a vér pH-ját is lúgos irányba tolja el). A szervezet lúgosítása, méregtelenítése szempontjából célszerű időnként egy 2 hetes kúrát végezni, melynek során naponta 2* (reggel-este) egy kávéskanál szódabikarbónát feloldva vízben elfogyasztunk."
  • Breki33
    #27832




  • gabo91
    #27831
    hali.

    Bő másfél éve kezdtem az edzést, 60kg-ról 82-84 re mentem fel, ezzel nincs is gond. A gond az hogy nagymértékben nőtt a kajaigényem, ill felgyorsult az anyagcsere, van hogy este 10-11 felé kénytelen vagyok enni mivel akkora mértékű az éhségérzet/gyomorsav.

    Alap probléma hogy kaja nélkül nehéz edzeni ugye, valamiből fent kell tartani a szervezetet. Viszont mivel a nap nagy részét ülő munkával töltöm így szépen rakodik combra hasra, seggre, oldalra.

    Mivel tudnám ezt leküzdeni? Milyen feladatokat és hogy kellene, esetleg rendszeres futás? Alapból is erős a lábam, nem igazán kell hogy növekedjen csak szálkásodjon a comb. Csináltam hogy kicsit kevesebb súly 8*30 lábtolás végére fájt, de semmi izomláz nem lett belőle.
    Futásnál mondják hogy ott mindenről menne le, kéz, hát, mell stb.
  • KaBuTo666
    #27830
    Hát annak sok, akinek kevés a fizetése. :) Szerintem nem vészes.
    Vannak itt is hatalmas lehúzások. Lúgosító kúrák több tízezer forintért, na az a lehúzás. :)