33479
12316971501353788406.png
  • Breki33
    #28110


  • Breki33
    #28109
    edzés közben 6-8%-os szénhidráttartalmú izotóniás sportitalok fogyasztása ajánlott, szénhidrát fogyasztás üteme 30-60 gramm legyen óránként, a korábban írt 6-8 %-os oldat formájában, 10-15 perces rendszerességgel.

    Edzés közben ügyeljünk a hidratáltságra, de csak kortyolgassunk az italból- vízből, hogy elkerüljük a puffadt has okozta baleseteket.
    A fáradtságküszöb kitolására alkalmazhatunk aminosavakat, főként glutamint, kevés mennyiségű szénhidrátot izotóniás formában, valamint direkt erre a célra tervezett edzés közbeni táplálékkiegészítőket.

    " A kérdés ezek után az lehet, hogy pontosan mit is kortyolgassunk a szériák közben. Első nekifutásra három olyan elemet kell kiemelnünk, aminek edzés közben hasznát vehetjük:

    Folyadék és elektrolit pótlás alapvető jelentőségű és megelőz minden mást!
    Szénhidrát utánpótlás
    Aminosav bevitel

    Ami a mennyiségeket illeti egy optimális edzés közbeni keverék a következőképp nézhet ki, ebben a fontossági sorrendben:

    elektrolit keverék, amennyiben lehetséges az nyomelemek citrát-sók formájában legyenek!
    5-15 g BCAA, a felső határ kb 20 gramm lehet (az EAA és az intakt fehérjék is tartalmaznak BCAA-t ezt számoljuk bele). A kapcsolódó kutatások szerint a leucin elvileg 0,05/ttskg mennyiség mellett megtesz mindent, amit tud, így a 2/1/1 a „szokásos" leucin/izoleucin/valin arány mellett ez 10g BCAA-t jelent egy 100kg-os súlyú testépítőnek edzés közben.
    5-10 g glutamin
    10-15 g szabad aminosav keverék vagy intakt fehérje
    30-60 gramm/óra szénhidrát, ha épp zsírvesztésért küzdünk, akkor ez a rész egy picit kérdőjeles.

    A fenti lista egyfajta sorrend is! Ha valaki eddig semmit nem fogyasztott, és gazdaságilag korlátozott helyzetben van, akkor is a minimum, amit tegyen meg magáért az a folyadék és elktrolit pótlás! Ha tovább mehetünk, akkor BCAA és glutamin kerüljön még bele. Ha pedig még tovább mehetünk, akkor esszenciális aminosavak vagy intkat fehérje (tejsavó), és végül szénhidrát is kerülhet bele! És ügyeljünk arra, hogy az egész NE legyen 8 %-os koncentrációnál töményebb! "

  • KaBuTo666
    #28108
    "sztereoidot?"
    Csak nekem tűnt fel? :D
  • Neoncsoves
    #28107
    tegnap ingyenes szállítás volt, rendelt valaki kiscsomagos (250ft) fehérjét? :DDD
  • Tyler1
    #28106
    "Az edzés közbeni szénhidrátpótlás az egyik leghosszabb idő óta alkalmazott és leginkább igazolt hatású teljesítményfokozó eszköz! Az edzések közbeni szénhidrát fogyasztás fokozza a teljesítményt, csökkenti a kortizol szintet, a fehérje oxidációt és így fokozza a száraz izomnövekedést! A kapcsolódó felmérések szerint az edzés közbeni szénhidrát pótlás 19-30 %-kal is kitolhatja a kifáradás bekövetkeztét!"

    Vagy az alapismeretek táplálékkiegészítés cikkében van róla egy hosszabb cikk is. (apropó az alapismeretek visszakerülhetne bannerba, vagy nem?)
  • Tyler1
    #28105
    Érdekes, akkor az edzés közbeni formulák alapja miért a magas ch? Mondjuk a dextrózt én sem javasolnám pont a vércukor miatt, de a ch-nak van előnye edzés közben, ugyanis a glikogénraktár intenzív edzés során elég gyorsan lemerül, ami utána fokozatos energiaszint vesztéssel jár, egészen a turmix elfogyasztásáig.
  • LocalPatriot
    #28104
    Ez nagyon korrekt volt.
    Köszönöm!
  • Breki33
    #28103
    edzés közben én nem ajánlanám a szőlőcukrot inkább a végén

    "edzés lényege hogy kimerítsük a glikogén raktárakat majd edzés végén vissza töltjük és ezzel minél több tápanyag fogadására serkentjük az izomsejtjeinket. "

    ha közben felnyomod a vércukrot, de utána hirtelen leis esik a seggem alá akkor az nem túl jó edzés előtt és közben, lehet pont ez okozta a tüneteid

    "Ugyanígy nem javaslom szőlőcukor tabletták eszegetését edzés közben: pár percig van energiád tőle aztán megint be kell venni egyet. Ez se nem normális, se nem egészséges játék! "

    "ki kell ürülnie a ch raktáraknak, hogy utána az edzés utáni turmixban legyen helye a ch-nak. Az edzés utáni gyors ch mintegy pumpaként húzza az aminosavakat az izomsejtekbe. Ehhez viszont üres glikogénraktárak kellenek.
    Másik ok, hogy hirtelen felviszi edzés közben a vércukorszintet, majd hamar leejti, ami szédülést, energiahiányt okozhat. "

    részletesen
    http://blog.builder.hu/blogs/index.php?blog=17&c=1&more=1&pb=1&tb=1&title=dextrasz_acs_maltodextrin_mainia_dedasci
  • LocalPatriot
    #28102
    Mégegyszer köszi az infót. Valszeg tényleg mg hiány miatt voltak a tüneteim. A korábban írt vitaminokat szedem napi rendszerességgel, és azóta semmi hasonló sincsen. + edzés közbe dobálom be a szőlőcukrot.

    Darkhorse - látod?, mégiscsak a fórumon mondták el, hogy mitől voltam szarul...
  • csuszi
    #28101
    :DD
  • Muttley
    #28100
    :))

  • hungary27
    #28099
    aki meg nem köszön az nem is érdekel
  • csuszi
    #28098
    nyújtott karral kell kiemelni.
  • Neoncsoves
    #28097
    én utálok fekvenyomásnál figyelni, a gerincem miatt csak kisebb súlyokat bírok el a csekély izomzat miatt, illetve ha behajolok és úgy fogok nagyobb súlyt könnyen beáll a derekam...
  • The Protector
    #28096
    Nálunk a teremben az volt a jó hogy amivel én nyomtam fekve azt utána srác felkapta,felemelte és azzal csinálta a tricepszet:)Vicces volt.

    A másik legjobb az volt,hogy amikor fekve nyomtak a haverjaim,nem lehetett semmit sem csinálni mert még a 2kk-os súlyokat is feltették.Na meg kiadásban segíteni az kész rémálom volt.Mikor 120kilót kellett kiadnom egyedül ott megszakadtam de rendesen.
  • csuszi
    #28095
    segítettem én már nem is egyszer 30-40kg-os fekvenyomásnál, gondolkodtam is (igazából nem:)) hogy beszálljak-e mellé 21 bicepszezni :)
  • hungary27
    #28094
    nálunk is így van. kezdőknek segítünk ha látjuk nem megy valami, meg jó lejárni a terembe. na persze nem egész végig beszélgetünk de sorozatok között simán mehet. ha valakit megkérsz hogy segítsen a fekve nyomásnál biztosan segíteni fog. amúgy meg mindenki magával van elfoglalva és senkit sem érdekel, hogy ki mekkora súlyokat használ.
  • Neoncsoves
    #28093
    ez egyébként abszolút így van, nálunk egy zártabb közösség van lent a teremben, ismerek 1 pár arcot lent, meg haverral járok le, de a 95%uk normális. Még a legnagyobb darab emberek is tök normálisan válaszolnak, megkéred odébbrakják a törölközőt, ha úgy van engedik hogy beállj 1 sorozatra a géphez (kevés gép van), és ha arról van szó hogy nincs hely, akkor hajlandóak odébb menni, hogy neked is legyen helyed. meg ha kérdeznék valami szakmabeli dolgot, nyilván segítenének is. imádom az ilyen termeket :)
  • csuszi
    #28092
    senki nem mosolyogja meg a kezdőket, csak a gyökerek. normális ember nem.
  • Effe88
    #28091
    én 2007 februárba kezdtem el
    de emlékszem hogy remegett mindenem mikor először fekve nyomtam vagy 25-30 kilóval
  • Succor
    #28090
    Én a rúddal kezdtem mindenféle súly nélkül és már az is rohadt nehéz volt .... :D

    De nem érdekelt ki mosolyog meg, célom volt, így hát nem adtam fel...Most se hú de sokkal nyomok így jó pár hónap után(70-75 kg)de a 0 mellizomból sikerült már domborulatot csinálni.Azért ez jelent valamit :P
  • csuszi
    #28089
    már nem emlékszem, de vagy 40-el, vagy 45-el kezdtem a fekvét :))
  • csuszi
    #28088
    hát nem öcsém... én is azt gondoltam amit Te, vagy a paleot változtatták $ szerint, vagy eleve tré volt és nem vágtuk. inkább az előbbi.
    mégis hogy a faszba adjunk el paleo kókuszolajat meg pálmacukrot ha nem paleozzuk meg? :)
  • Neoncsoves
    #28087
    az alkoholfogyasztásról szóló cikk a bodybuilder.hu -n egész jó! mondjuk tisztában voltam ezekkel a dolgokkal...
  • Tyler1
    #28086
    Szép kutya

  • Kiriyama
    #28085
    Totál agyament emberek vannak. Az egyik ismerősöm is ráállt a paleo táplálkozásra,ami nem lenne baj,de a kiskorú gyerekeit is erre kényszeríti. A másiknak meg most született egy fia,és ő már mostantól vegetáriánust nevel belőle,soha nem ehet majd húst,mert az szar. Persze nem lehet őket lebeszélni,annyira ragaszkodnak a hülyeségükhöz.
  • Breki33
    #28084
  • Breki33
    #28083
    Ma ingyen szállítás a Shop.Builderen, de ez nem minden: akár egy 2,2kg-os 100% Whey Protein Professional is a tiéd lehet, ajándékba!

  • Panzermeyer
    #28082
    Én is azt hittem, hogy jó, de én csak hallomás után gondoltam, mivel ugye azt mondták, hogy olyat kell enni, amit az ősember is evett, vagyis csupa finomítatlan, adalékmentes, cukormentes élelmiszer. Ők azzal indokolták, hogy olyanokat ne együnk, amihez X ezer év alatt nem tudott hozzászokni a szervezetünk.

    Én akkor még csak annyi bibit találtam benne, hogy oké, de az ősember lehet, hogy napokig se evett, vagy volt olyan napja, hogy csak egy maroknyi magot tudott összeszedni, és az volt a betevője.

    Erre tessék... Egyél kókusztejet, paleoolajat (WTF???), meg hajdina és mandulalisztet, de ne egyél paradicsomot, meg paprikát. Mégis azok a nyomorék kontinensek hány millió éve is vannak szétválva, hogy kókuszt lehet enni, paradicsomot meg nem? Wáááááááá... A paleo édesanyátok b*dös p*csáját.
  • The Protector
    #28081
    Én mikor kezdtem akkor a 30kiló rajtam maradt és azon röhögtek a haverjaim.Mellben nem vagyok valami jó de a 80kg-ot kinyomom.
    Anno dagadt koromban futással fogytam le 40kilót és az izmaim is elröppentek így mint vmi ovis nyomi kellett nekiállnom és bicepsznél sem volt nehéz súly a kezemben.:)
  • oliwwer
    #28080
    mindenki így kezdte
  • Neoncsoves
    #28079
    olyan rossz látni, hogy a testalkatom ellenére ilyen lófing súlyokkal dolgozok. na de nem baj, ezért járok edzeni, hogy ne így legyen :D
  • Effe88
    #28078
    jó ez teljesen rendbe van:)
  • Neoncsoves
    #28077
    egyébként a mellizom mindig is a gyengém volt, karom mindig is formásabb volt meg úgy érzem talán erősebb is, de azt hiszem a lábam a legerősebb jelenleg a testemen. régen sok foci, bicikli na meg a jó öreg 4. emelet panelban megedzett az évek során. így kezdőként is 35-40kilóval álló vádligépezek, lábnyújtón 40kg lesz a cél a héten, kitörést 2x8as súlyzókkal csinálom, lábhajlításban viszont 15kilóval szenvedek. guggolás és lábtolás kilőve gerincem miatt... csinálom amit lehet :)
  • Neoncsoves
    #28076
    terembe most járok 1,5 hónapja, az elején még voltak gondok a szabályos nyomással. azelőtt meg csak akkor nyomtam fekve ha a sors tesiórán a konditerembe vitt ahol osztálytársakkal megnéztük ki mennyit tud kinyomni.


    mostmár viszont elértem, hogy fekvenyomáskor végre csak a mellemet érzem meg a vállamat, eleinte a karom durrant be tőle mindig rettentő módon. ja és a 35kilóval ferdepadon szenvedtem, nem tudom mennyit számít ez :D
  • Effe88
    #28075
    mennyi ideje kondizol?
  • Neoncsoves
    #28074
    fogyózással óvatosan. azt hittem milyen kurvajó vagyok hogy minden megerőltetés nélkül repülnek lefele kilók - izom is ment le rendesen, régen 40kilóval tudtam fekve nyomni, múlt héten meg a 35tel gondjaim voltak...
  • Kiriyama
    #28073
    Nincs akaraterejük
  • MEdievil
    #28072
    Bakker én totál elrontottam a diétámat. Paleolaj nélkül éltem eddig :(
    Ha hamarabb tudom hogy a nyírfacukor meg a kókusztej az igazi egész máshol tarthatnék.

    (amúgy meg 5 hónap alatt -19 kiló mindenféle megerőltetés nélkül, nem tudom miért nem tudja a sok birka végig csinálni a © not$$ diétát ©.
    Lassan végzek vele de most már úgy vagyok vele hogy legyen már tényleg nagyon szálkás ha idáig eljutottam :)
  • Vaxi
    #28071
    ezt biztosan nekem szántad?