33479
12316971501353788406.png
  • Smithie
    #28150
    Én is kb 15-20 perc alatt érek a konditerembe, sokat melózok, de valahogy nem zavar. Kaját+1 hotbloodot vagy hasonlót legurítok, fülest felcsapom, valami jó "motiváló" zenével, és mire odaérek már szét akarom szedni a berendezést. Hazafelé meg laza kardiónak fogom fel. :)
  • Neoncsoves
    #28149
    ez jó ötlet egyébként, de nem romlik meg a hús 4-5 óra alatt? hűtés nélkül... elég zárt táskában
  • Guren
    #28148
    vidd magaddal az ebédet suliba
  • Neoncsoves
    #28147
    dilemma előtt állok, nem tudom ki jár hasonló cipőben, de röviden felvázolom a helyzetet:

    Jelenleg a napi programom (suli időben) úgy telik, délelőtt suli, 3 körül hazaérek (néha 1kor) , beverem az "ebédet" (csirkerizs) majd a tisztes 1 óra megvárásra után elindulok a konditerembe (cirka ~5-10 percre van innen), edzek 1,5-2 órát, majd 5-10 perc alatt hazaérek (közben iszogatom a turmixot), majd pihenek ill. bcaat megiszom és nekiállok főzni.


    a dilemma az lenne, hogy van egy másik, sokkal jobban felszerelt konditerem, ami viszont a belvárosban található (20-25 perc busszal és gyalog is kb. ugyanennyi), így az egész napom ingázással telne jóformán. haza suliból gyalog, kaja, gyak. egyből indulhatnék el konditerembe, edzenék, buszhoz kéne igazodnom, bcaa-t is csak edzés után fél órával - órával tudnám meginni, illetve főzni is jóval később tudnék, "rengeteg" időm kiesne.


    gondolom van itt más is, aki "ingázik" az edzés miatt, tőle(tőlük) kérdezném, hogy nem demotiváló picit? nem veszi el a kedveteket az edzéstől ez a sok hercehurca ill. sietés? én pl. hullafáradtan is ha kell lemegyek az itteni terembe, mert tudom hogy közel van, onnantól meg hogy leértem, teljesen felpörgök...
  • hungary27
    #28146
    ebben is van igazság, hogy reggel jól megy a kardió
  • Retsu
    #28145
    Nekem is inkább az este. Valahol írták pár éve hogy késő délután-este tudsz legtöbb erőt kifejteni. Reggeli edzésnek inkább az állóképességi edzés való szerintem. Az szép fokozatosan "felébreszti" az idegrendszert, nem sokkolja le mint a súlyzós edzés.
  • Prince of Máté
    #28144
    Akkor bocsi, ezt benéztem :D
  • Effe88
    #28143
    reggel a legmagasabb a tesztoszteron szint
    de mindegy
  • Prince of Máté
    #28142
    Nekem ez személyes tapasztalatom, hogy este jobban megy, nem általánosságban írtam.
    Talán ahhoz köthető, hogy reggel alacsonyabb a tesztoszteronszint.
  • Neoncsoves
    #28141
    apropó, valakinek van innen ilyen pólója? anyagra, kinézetre milyen? L-es méretben lehet rendelek egyet.
  • hungary27
    #28140
    pont, hogy a reggeli edzés megy jobban. élsportolók is reggelente edzenek és nem azért mert délután dolguk van
  • Neoncsoves
    #28139
    hát, ha fél 12kor kelek, akkor nekem az bizony reggel :D hétvégén meg szünetek alatt hajlamos vagyok a késői kelésre :)
  • Prince of Máté
    #28138
    A fél1-es edzés az reggelinek számít? :D
    Én reggel 11 re szoktam menni edzeni, mert akkor kevesen vannak, de a délutáni/esti edzés jobban megy, elvileg a tesztoszterin szint miatt.
  • Neoncsoves
    #28137
    ti hogy vagytok ezzel a reggeli / ébredés utáni edzéssel? most tavaszi (téli:D) szünet van suliban, fél 12kor kelek, fél 1kor már lent vagyok teremben, és úgy érzem, hogy a teljesítményem sokkal jobb, mint akkor amikor délelőtt suli és csak késő délután tudok lemenni terembe.
  • Retsu
    #28136
    Reméljük nem fognak belekötni a tartalmába pl.,egyesek manapság sok mindenre képesek sajnos. Edzési vonatkozásban meg nem tudom, én nem értek a tetkóhoz de nehogy szétmenjen ha majd nő a karod. Bár nyilván nem 1ik napról a másikra megy.
  • LocalPatriot
    #28135
    Kérdeztem, nem gond. Manapság teljesen elfogadott dolog. Nem úgy mint régen.
    Persze azért ha lesz valami vezetői, akkor hosszú ujjú ing.
  • shaba23 #28134
    Melóhelyen kérdezz rá, hogy mit szólnak hozzá, mert nem mindenhol fér bele a látható tatu :(
  • LocalPatriot
    #28133
    Majd lefényképezem ha kész lett.
    Addig meg erősítem kicsit az alkart:))
  • hungary27
    #28132
    jól néz ki
  • LocalPatriot
    #28131
    Az biztos nem lesz.
    Szerintem ilyen vagy ehez nagyon hasonló lesz:
    http://www.fontspace.com/tattoowoo/lydia-puente

    tehát mindenképpen "rendes" betűkkel akarom. Csak ilyen ívekkel.
  • hungary27
    #28130
    rovásírással
  • LocalPatriot
    #28129
    Tegnap felhívtam egy komoylabb szalont, és ott azt mondták, hogy nyáron is lehet csináltatni, csak akkor jobban oda kell rá figyelni. De persze most sokkal ideálisabb lenne. Állítása szerint 1 hét után már lehet menni gyúrni is. Csak napi 4-szer kenegetni kell majd, asszem bepantennel. Egyébként köv fizunál (április 8.) mjegyek csináltatni.
    A jobb alkaromra akarom azt iratni hogy Lokálpatrióta. Betűtípust még nem tudom, de holnap beugrok, aztán megkérem, hogy 4-5 tervet csináljon, aztán majd választok. Azon filóztam, hogy lehet lesz egy XV-ös szám is valahol, de ezt még nem tudom.
  • Effe88
    #28128
    nyáron para egyrészt a napsütés miatt+izzadság miatt
    csípné meg el is fertőződhet

    csináltasd meg most:)
  • oliwwer
    #28127
    Egyébként milyet gondoltál? Valami képt dobhatnál az elképzelésről, kíváncsi lennék
  • LocalPatriot
    #28126
    Néztem azt a fórumot, de elég kihalt. Abból indultam ki, hogy nálunk a kondiba elég sok a tetovált ember.
    De nemsokára felhívok egy szalont, és rákérdek.
    Köszi szépen!
  • LocalPatriot
    #28125
    Nagyjából képbe vagyok mivel jár, és az nem okozna gondot. Az már igen, hogy nyáron nem tudom, hogy a nap miatt, vagy a meleg miatt nem jó csináltatni. Mert áprilisba már elvileg lesz napsütés, de meleg nem lesz annyira. Tehát ha csak a nap a gond, azt is meg lehet oldani, hosszú ing stb.
    CSak ez a gyógyulás is... lehet az is van vagy 2 hét. Vagy több.
    Mindegy, szerintem felhívok egy szalont, és kérdezősködök. Azért köszönöm!
  • jazzy
    #28124
    Én a helyedben itt kérdeznék rá. Illetve ott is :) Nekem nincs, de régebben azt olvastam kb 2 hét. De ez mérettől és egyéntől is függ.
  • csuszi
    #28123
    gondold át. alkar mo.-on még mindig problémás.
    nyáron a nap miatt nem jó. nem tesz jót neki, kipereg.
    tetoválás után lefóliázzák és sebként kezelendő. fürdés, kosz ellen védekezés, krémek, olajok, kenőcsök. ahogy begyógyul lehet használatba venni. előtte feszül, fáj, stb.
  • LocalPatriot
    #28122
    Nem teljesen ebbe a témába vág, de lenne egy kérdésem.
    Úgy gondolom, az itteni hozzászólók tudnak válaszolni a kérdésemre.
    Szóval szeretnék csináltatni köv fizunál egy tetoválást az alkaromra.
    Mennyi ideig nem lehet utána gyúrni? Mit tanácsoltak?
    Tudom, menjek el, és érdeklődjem meg, de a köv pár napba egyéb dolgok miatt ez kivitelezhetetlen. Nyilván sokatoknak van tetoválása, biztos van aki tudna segíteni. Azt is hallottam, hogy nyáron nem érdemes csináltatni. Ez mit takar? Köszönöm, és bocs h félig off!
  • Prince of Máté
    #28121
    De a súlyzós edzésnek pont az a lényege, hogy KIÜRÍTSD a glükögénraktárodat, majd edzés után visszatöltsd.
    Ha te edzés közben pótolod akkor nem fogod kiüríteni.
  • Succor
    #28120
    "Viszont a hirtelen bevitt túl nagy mennyiségű szőlőcukorral szemben a szervezet inzulintermeléssel védekezik."

    Na és mennyi ez a mennyiség?

    1 szőlőcukor kb 3-4 gramm ez lófütty....nagyobb mennyiség gondolom vagy 40-50 grammnál kezdődik, tehát kb olyan 12-13 db-nál...tehát egyszerre ennyit ne egyél :D
    Most ha valaki egész edzésen megeszik 5 db-ot avgy 7-et az 1, 1.5 óra alatt semmi baja nem lesz...sőt
  • Breki33
    #28119
    a szőlőcukor elég jó kis cucc, edzés utáni fehérjeturmixba kifejezetten ajánlott

    a lényeg

    "A leg tökéletesebb szénhidrátot a szőlőcukor tartalmazza, a testépítők gyakran fogyasztanak akár edzés közben is szőlőcukrot. Ez pont azért van, mert rengeteg energiát tud adni hirtelen, nem hizlal, nincsenek benne olyan anyagok, amiket a szervezeted nem tudna hasznosítani. Viszont a hirtelen bevitt túl nagy mennyiségű szőlőcukorral szemben a szervezet inzulintermeléssel védekezik. Aminek a következménye fáradtságérzet, szédülés. Szőlőcukrot csak akkor érdemes enni, mikor hirtelen megnövekszik az energiaszükségleted. "

    testépítőknek lehet pl, hosszú edzés közben szőlőcukros vizet iszogatni de nem szabad azt sem meghúzni csak kortyolgatni. más sportokban úszás (pl balatonátúszásnál is azt adnak), kerékpár (plusz szőlőcukor, banán, még csoki is :), futás teljesen ok hosszú verseny vagy edzés közben

    kondis edzésnél viszont jobb előtte lassú felszívódású ch ami edzés végéig energiát biztosít, és csak utána a gyors szerintem

    http://www.tesztoszteron.hu/szakerto_valaszol.php?id=2395
    http://www.tesztoszteron.hu/szakerto_valaszol.php?id=316

  • LocalPatriot
    #28118
    Foggalmam sincs, hogy használt-e. Eddig két alkalommal ettem 3 szemet.
    De lehet hogy tényleg túlzásba lett víve a dolog. Végülis ez csak szőlőcukor, nem valami komoly cucc.
  • Succor
    #28117
    Szerintem túl komplikáljátok ezt a kérdést...Ha eddig úgy érezted használt valamit vagy jobban ment tőle az edzés, szedjed...
    hacsak nem 1-2 teljes zacskót eszel meg edzés közbe nem lesz semmi bajod...
    Én futás közben szoktam 1-2 szemet eszegetni ha már fáradok és néha segít, bár a futás más fajta sporttevékenység.
  • LocalPatriot
    #28116
    Igazából én nem vagyok akkora szakértő mint az előttem szólók, nekem lent azt tanácsolták, hogy edzés közben jó szőlőcukrot enni. Hogy miért stb nem kérdeztem, mert láttam hogy sokan viszik magukkal és dobálják befele. Így megfogadtam a tanácsot. De most ott vagyok, hogy nem tudom szedjem-e vagy nem.
  • oliwwer
    #28115
    jah látom már jött az okosság utána, akkor nem szóltam :))
  • oliwwer
    #28114
    Örülök hogy tudtam segíteni

    Az edzés közbeni szőlőcukrot egyébként miért szeded? (csak azért kérdem, mert én nem tartom a legjobb ötletnek, az inzulinszint ugrálása miatt)
  • Succor
    #28113
    Engem is húzogathatna a melléhez :D

    Egyébként pont ma hátaztam és megpróbáltam minél jobban csak a hátamra koncentrálni.Piramisba mentem föl súlyt emelve és ismétlésszámot csökkentve de amikor már csak 6-ot 4-et tudtam nem ment teljesen csak háttal, már ott kegyetlenül éreztem a bicepszemet.Így úgy döntöttem húzóckodok inkább bukásig :D
  • Breki33
    #28112
  • Breki33
    #28111