33479
12316971501353788406.png
  • Retsu
    #28190
    Szerintem is. Hol élünk már tényleg, mégcsak nem is magyarul van a szöveg hanem "jóféle" globális nyelven, és rasszista? Agyam eldobom milyen dolgok vannak. Kíváncsi vagyok a gyerek ugyan elmondta-e a főnöknek h elutasított 1 vendéget...
  • Tyler1
    #28189
    Orvosnál természetesen nem a közszférában dolgozókat értem, hanem szabadfoglalkozásúakat. Pl. ha egy magán klinikán dolgozó plasztikai sebészhez bemegy egy nő és irreális mellimplantátum beültetésére, és a doki nem vállalja el, az a fogyasztóvédelmi törvények szerint nem tilos. Ha van egy vállalkozásod, akkor az abban működő tevékenységet te határozod meg, amit szabályzatban kell előírnod. Ha az szabályzatba foglaltak alapján a szolgáltató úgy is sérti a fogyasztó jogait, akkor van szó károsulásról. Tehát ha a tetováló mondjuk elbassza a tetkót, vagy szar tintát használ, elfertőződik, vagy ahogy írtad hovatartozás alapján küldi ki az illetőt stb.
  • Roger6
    #28188
    Hát hogy orvos nem utasíthat vissza beteget, és annak ellátását (műtétek) sem munkaidő alatt (sem ügyeleti), ez biztos, most beszéltem édesanyámmal.

    A többivel nem vagyok teljesen tisztában, de ha te szolgáltatást nyújtasz (tetoválsz), akkor úgy tudom, köteles vagy kiszolgálni a vevőt, ha az nem kér törvénybe ütközőt, és nem kényed-kedve szerint válogatod a kuncsaftokat. (Emlékszünk Üvegtigrisre?) Ha téged ráadásul még rasszistának is titulálnak egy ilyen tetoválásért egy szalonban, szerintem még jogi lépéseket is tehetsz mindamellett, hogy a panaszkönyvbe bevezeted, hogy nem szolgáltak ki. Panaszkönyv meg nem kellemes dolog, mert kivizsgálják mindig a beírásokat.
  • Tyler1
    #28187
    Nincs törvény, sem szabály, ami munkavállalásra kötelezhetne akárkit is. Ahogy az ügyvéd nem köteles elvállalni akármilyen esetet, az orvos nem köteles elvállalni akármilyen beavatkozást, úgy a tetováló sem köteles olyan munkát elvállalni, amit nem akar. Fogyasztóvédelem akkor jöhet szóba, ha a fogyasztót jogsérelem éri, ilyen esetekben azonban nincs ilyenről szó. Egyébként ezek a működési és üzletszabályzatban megvannak határozva.
  • Neoncsoves
    #28186
    Jobb helyeken egy horogkeresztet, illetve nyilaskeresztet is rádvarrnak...
  • Roger6
    #28185
    Nem ők döntik el, szabályok vannak. Ha nem szolgálnak ki egy boltban, akkor jöhet a fogyasztóvédelem. Ha azt mondják egy kocsmában, hogy nem kapsz sört (amikor még nem is ittál előtte, és elmúltál 18), akkor jöhet a panaszkönyv + feljelentés. Ez nem így megy, hogy nem tetszik a szalonnak egy szó, aztán nem tetoválja fel, amire nincs törvény, az mehet. Felső szomszéd tetoválóművész.
  • Tyler1
    #28184
    De, ők döntik el! A komolyabb szalonoknak azért van bizonyos etikai szabályzata, pl. nem tetoválnak minden 14-5 éves hülyegyereket, vagy max ha szülő engedélyezi, nem tetoválnak tiltott vagy fajgyűlölettel kapcsolatos szimbólumokat, vagy ehhez kapcsolódó személyek portéjait, nem tetoválnak nemi szervekre, vagy nem vállalnak el olyan munkát ami a "hírnevüket" csorbítaná. A szakmában nagy hírük van a komolyabb tetoválóknak, és nem mind1 mihez adják a nevüket.

    A lent említett esetben egyszerű fogalmatlanság a magyarázat, valószínű ha tisztázva lenne a szó jelentése, máshogy állna hozzá, de ezek után én nem is csináltatnék ott semmit.
  • Roger6
    #28183
    Úgy látszik nem mindenkinél van válság. Én már csirkecombot eszek mell helyett fizetésig, pedig aztán bulizni sem voltam a hónapban.
  • jazzy
    #28182
    Manapság sok helyen örülnek ha bemegy a vásárló, durva, hogy bizonyos helyekről meg elhajtják.
  • hungary27
    #28181
    Ja. Nehogy már ő döntse el mit tetovál.
  • jazzy
    #28180
    Egyébként meg marha jól mehet az üzlet, ha még válogathat is kinek a munkáját vállalja el.
  • LocalPatriot
    #28179
    Nagyon köszönöm a gyors hsz-t, megnyugtattál.
    Akkor tényleg vmi idétlen srác volt.

    És mégegyszer bocs, hogy itt offolgatok napok óta, csakhát máshol nem hinném, hogy kapok választ.
  • jazzy
    #28178
    Semmi rasszista nincsen benne, a srác aki mondta egyszerűen nem ismeri a szó jelentését. Vagy tök hülye, ez a 2 választás van.
  • LocalPatriot
    #28177
    Üdv ismét!

    Bocs, hogy megint off, de kiv lennék a véleményetekre.

    Írtam, hogy csináltatok tetoválást stb. Meg is van, hogy mit, meg hol, mennyiért, de mondom hazafele benézek egy másik helyre, és kiváncsiságból megkérdezem ott mennyiért csinálnák meg ugyan azt. (Ugye a Lokálpatrióta szót csináltatnám a jobb alkaromra.)

    Erre azt mondja nekem a srác, hogy ilyen rasszista stb tetoválásokat nem csinálnak... most kérdem én, én nem lennék tisztába a szó jelentésével? Mert nekem semmi rsszizmus nem jut a szóról eszembe, csak az hogy olyan személy, aki túlzottam kötődik egy adott helyhez... Lehet hogy kopasz vagyok, azért hitte?
  • Kiriyama
    #28176
    Nem az én oldalam,csak használom,és nekem megfelel. Persze nem hiper szuper kokszolok a picsámba,de hazudok hogy csak csirkemellet és rízst zabálok testépítőknek való,de amatőröknek nagyon jó.
  • csuszi
    #28175
    de vannak jó dolgok is, a heti 0.5 kg és a vitaminok pl.
    meg biztos más dolgok is, de amiket felsoroltam, azok...hát azok tyűha.
  • csuszi
    #28174
    semmi gáz nincs a reklámodban, de akkor azért pár dolgot felhánytorgatnék:

    Ideális testsúly kalkulátor
    kuka. nem lehet megmondani, lehet 80kgosan is zsíros azzal a magassággal amivel más 100kg-osan adonisz. sport, izom, zsír arány tagek. tükör kell oda, bár arra nincs weboldal.
    testsúlykalkulátor egy szó

    Napi kalória kereted
    kuka. honnan számolja ki? mennyit mozgok, milyen az anyagcserém, mennyi izom van rajtam!!, mit sportolok, milyen intenzitással... bla bla
    nem meghatározható, még kb sem. inkább mérleggel lőné be, de erre sem lenne weblap.
    kalóriakeret egy szó

    fehérje, szénhidrát, zsír, arányok.
    kuka, zsír durván 2-3szor annyi kcal mint fehérje, ch 4-5szor annyi...no comment.

    Táplálkozási szakemberek javaslata alapján a változatos étrendnek a következőképp kellene összeállnia:
    10-15 % -a az energiának fehérje
    50-55 % -a az energiának szénhidrát (cukrokat is beleértve)
    30-35 % -a az energiának zsír (telített zsírsavakkal együtt)

    kuka

    nem folytatom az olvasást, ezek alap hibák, problémák. de ha valaki fogy veletek, gg.
  • Kiriyama
    #28173
    Próbáld ki ezt az oldalt.kaloriabazis.hu .
  • Palinko
    #28172
    helyi fogyásnál azt kell érteni, egy adott testrészről fogysz. még nem tudták tudományosan bebizonyítani, hogy lehet.

    szavakat meg nem dobálok, hanem értelemmel írok, Olivérnak sokkal barátságosabb a stílusa szerintem többet is segített mint én.
  • Prince of Máté
    #28171
    Synthol, beszúrod az olajt a bőr alá, és ilyen szép lesz tőle.
  • Tyler1
    #28170
    Az implantátum is erős kifejezés, nem tudom hol és mivel oldották meg, de hogy nem rendes klinikán steril körülmények között, orvosi szilikonnal, az biztos :)
    Ellenben azt eltudom képzelni, hogy a sarki kocsmából lenyúltak 6 billiárd golyót :D
  • oliwwer
    #28169
    erős kombó :D
  • Prince of Máté
    #28168
    Nem izmos, de legalább szarul néz ki :D:D
  • Roger6
    #28167
    XDDD Bicepsz implantátum -- szakadok rajta, mekkora hülye emberek vannak.
  • setuh
    #28166
    Ertem,ezt a hetet vegignyomom igy,meglatom,hogy erzem magam, aztan valoszinu visszaterek a regi etrendemhez,csak kikukazom belole ami tenyleg szar,mert kezdem vmennyire erteni,hogy mi az,es kezdek rajonni mennyi szart megettem :)
  • oliwwer
    #28165
    Figyelj, én nem szólok neked bele tényleg, csak egy tanácsot adok.

    Ha diétázol, vagy úgy döntesz hogy nekimész bármiféle diétának, próbáld meg az értelmi részét megfogni a dolognak. Az ember egy alapjáraton lusta lény (vegyed meg a ab king prot meg a hasrázós övet és akkor meglesz a kockahas), két véglet van diétát illetően, a szar, humbuk, nátriumdiéta meg ezek a szarok, kiveszed a testedből a legértékesebb organogén vegyületeket és akkor majd lefogysz, és tök egészséges leszel 3 hét alatt, meg van a tudományos része, amit hosszú évtizedek óta csinálnak a normális szellemi beállítottságú testépítők, sportolók.

    Elég sok szar van a neten, de ha jó helyen keresgélsz információt, tanult embertől utánajársz, hogy hogyan kell diétázni, akkor nemlesz gond, de ők is azt fogják mondani, amit mi mondtunk (nagyrészt).


    A kockahast illetően pedig, nem kell ám kövér disznónak lenni, ahhoz hogy nagy karod legyen. 86 kiló voltam ma reggel, épp hogy kis zsír van a hasamon, és még a diéta gondolata sem fogalmazódott meg bennem. Nálunk is vannak olyanok, akik nagy dögök, a koksz megy, fehérjéje meg nincs, azért veszi a danabolt, mer' akkor nem kell a fehérje ugye.. (de kell).

    Tömegelj szépen, csoki szprájt kuka, relatíve értelmes kajára alapozd az étkezésed, sportolj, mozogj rendszeresen, és nem leszel kövér 90 kilósan sem
  • setuh
    #28164
    Attol tartok,ha meg tovabb tomegelek tulsagosan sok zsir lesz rajtam,mert nem tudok 100%ban helyesen taplalkozni,es nem fogom tudni leadni aminel mar az is jobb,ha maradok 70-75 kozott.Koszi az ertelmes valaszt!

    Palinko:

    Azt iratam,hogy nem banom ha leadok izmot is amibol sztem ha kicsit gondolkozol az kovetkezik,hogy tudom,hogy nincs CSAK helyi fogyas.Csak azt tudom melyik korbe nem akarok tartozni,amit latok a teremben az emberek 80%-nal: nagy kar,nagy has.Am meg ne dobald a buzit.

    Nem mondtam egy szoval se,hogy jol csinaltam,vagy,hogy belefer,csak egyszeruen igy jott ossze.
  • csuszi
    #28163
    #28068 és környéke, már ami a paleolitot illeti.
  • Palinko
    #28162
    Olivér is adott egy választ, itt vannak amiket még én láttam hibákat

    hasadról akarod leadni a hájat, miközben helyi fogyás nincs. ugye csak neeeeem véletlenül te is a feltűnési mániás kockahas buzi csapatba tartozol? :DDD

    mindent eszel, mert tömegeléskor belefér, ilyet egy komolyabb ember nem mond.

    paleolit marhaság nagyon jól fog jönni ha majd szénhidrát hiányos állapotban kell edzened kiürült glikogén raktárakkal meglátsd :D
  • oliwwer
    #28161
    76 kilósan nem diétázik az ember (ha testet épít). Először pakolj magadra jóó sok izmot, tömeget, 178magas vagy, akkor mehetsz egy jó 90 kilóig és utána diétázz. Nincs értelme lediétáznod magad 76 kilóról, pálcika leszel. Persze lesz némi izom, de azért abból is vesztesz , ez elkerülhetetlen, hiába a tökéletes értend. Feltolod magad 90 kilóra, nem full zsírba persze, aztán mehet az első diéta, de még lehet az a 90 is kevés.
  • setuh
    #28160
    Azer annyit mondhatnal,hogy hol a hiba,hogy legalabb kiindulasi pontom legyen az olvasasba.
  • Palinko
    #28159
    olvass, még nagyon sokat olvass tesztoszteronon meg a fenti képre kattintva.
  • setuh
    #28158
    Am szerintetek mi lenne a legjobb modja,hogy a hasamrol leadjam a hajat?
    178/76 vok kb masfel eve meg 60 voltam,szoval viszonylag hamar felszedtem ezt a 16kg-ot,csak az lehetett a baj,hogy nem csak csirkerizset ettem,hanem szinte mindent ami belemfert.
    Eddig csak tomegeltem,de most kezdtem bele a szallkasitasba/paleolit dietaba.Nem akarnek sokat leadni izombol,viszont vmennyire hajlando lennek ha a haj is eltunne a hasamrol,meg azt se bannam ha kicsit szalkasabb lennek.Jo lesz ez igy?
  • setuh
    #28157
    Koszonom!
  • poruljartal
    #28156
    mennyi időre vennétek max multiprót vagy olyan vitamint amiben van úgymond folyadék? hány hónapra előre, értem ez alatt
  • hungary27
    #28155
    Minél nagyobb százalékban fehérjét tartalmazó tejsavófehérje koncentrátumot.
    http://wheyprotein.hu/termekeink/feherjek.html
    http://muscleteam.hu/webshop/hu/whey-koncentratum/191-impact-whey-protein.html
  • setuh
    #28154
    Hello!

    Edzes utan, dieta kozben, milyen shaket igyak?
  • oliwwer
    #28153
    Ha kondi előtt úgy jön ki a dolog hogy nyugalmi állapotban vagy akkor olyan zenét rakj be ami motivál meg felpörget aztán még ott sem vagy a teremben de már szét akarok baszni a súlyokat meg a gépeket, jó nőket viszont nem - azt majd edzés után.

    Lehet hogy megzavart az óraátállítás, de nem nagyon értettem hogy ki az alanya ennek a néhány sornak :D


    Retsu #28152: Kétkezes

    Sokáig keresgéltem, fel is húzott mert odaírják hogy milyen szép krómozott, de hogy mennyit bír, azt nem.

    Ennek a leírása (a megnézettek közül messze a legjobb, árban is):

    Kétekezes rúd 210 cm Méretei:
    Súlya: kb. 20kg
    Átmérő: 30mm
    Hossza: 210cm
    Maximális teherbírása: 220 kg
  • Retsu
    #28152
    Vki tudna ajánlani olyan 2kezest, ami nem szabványos olimpiai(30milis tárcsáim vannak), de azért kb. 2mes és vmivel 150 fölött van a terhelhetősége? Előre s kösz ha vki tudna segíteni!
  • KaBuTo666
    #28151
    Kimaradt a tanulás. :D
    Ha kondi előtt úgy jön ki a dolog hogy nyugalmi állapotban vagy akkor olyan zenét rakj be ami motivál meg felpörget aztán még ott sem vagy a teremben de már szét akarok baszni a súlyokat meg a gépeket, jó nőket viszont nem - azt majd edzés után.
    Pl nálam az van hogy munka miatt pörgök, de nem mehetek munka után egyből kondiba mert pont az az időszak megy mikor kurva sokan vannak így van max 2 órám kondiig, azaz ez alatt az idő alatt lenyugszom ezért én is zenével felpörgetem magam. A többi csak kifogás. 12 óra munkával, 5 óra alvással is ott voltam nem egy nem tíz alkalommal, szvsz hozzáállás kérdése, agyban dől el.
    Ismerek olyat, aki ha tudja hogy agyban nem lesz ott, el se megy kondiba ami szerintem baromság de vannak ilyenek is.