33479
12316971501353788406.png
  • oliwwer
    #28271
  • Breki33
    #28270
  • Breki33
    #28269
  • Breki33
    #28268
  • Breki33
    #28267
    http://www.bodybuilding.hu/supersite/index.php?option=com_content&task=view&id=146

    de még ebből is kimaradt kettő

    egyik



    Másikat körbeírni tudom, fekvenyomorúd egy saroktartóba másik felére 25-45 kiló tetszés szerint, terpeszállásba felvenni a súlyos végét és kicsit előredőlve testtel egyik vállról kinyomni majd át a másik vállra át onnan kinyomni vissza ezt kb 10-15* és kész az első :P
    egyik kedvencem ez a gyakorlat

  • Tyler1
    #28266
    A hát gyakorlatainál inkább az alsó részek kapják a terhelést, a váll gyakorlatoknál meg a felső része, így célszerű ketté osztani az edzését.
    A képhez meg: szerintem a melle sem sokkal nagyobb, csak jól van bevilágítva
  • LocalPatriot
    #28265
    Köszi szépen!
  • Retsu
    #28264
    Közvetlenül ott van pl.rudas vállvonogatás hát mögött, állighúzás. Közvetetten jelentős terhelést kap pl.felhúzásnál, evezéseknél, archoz húzásnál.

    Tyler: a balos kép Tényleg így nézett ki, vagy csak előnytelen beállítás? A válla, karja cseppet kicsi a melléhez képest.
  • Tyler1
    #28263
    Nyomorúttakba se vót olyan gány, Rozsomákra rászedett némi tömeget.

  • LocalPatriot
    #28262
    Nekem egyből a csuklyás izma tűnt fel.
    Ám, milyen gyakorlat van rá, a két egykezes súlyzós, nyújtott karú, emelgetésen kívül?
  • Retsu
    #28261
    Jó formában van az nem vitás. Csak írnak ilyen cikkeket hogy hú de kigyúrta magát, közben meg már 2009ben is közel ilyen szinten volt :) Remélem azért rövidgatyás jelenetek nem nagyon lesznek, valljuk be a láb hagy némi kívánnivalót maga után.
  • LocalPatriot
    #28260
    Szimpatkus gyerekek :) Hihetetlen ahogy kinéznek, mennyi munka lehet benne...?

    Breki33 - csak nem Hugh Jackman, a hacker? :)
  • Breki33
    #28259
  • hungary27
    #28258
  • KaBuTo666
    #28257
    Edzés utáni fehérjével nyugodtan ihatod. :D
  • vsly
    #28256
    Ahh vörösborban is...hmmm akkor abban oldom fel
  • Roger6
    #28255
    Jól van na, nem kell mindent komolyan vanni, főleg nem Szalacsi papát.
  • Breki33
    #28254
    igen a patikában drága olcsóbban is beszerezhető
    ugyanis ezt írtam
    "Korábban itt is volt róla szó hol lehet a patikai ár kb feléért beszerezni."

    A másik nem tudom, hogy jön ide, de talán így érthető lesz
    másik fórumon még jobb árak voltak.

    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=983474819&no=26192

    #28253 szó se volt arról, hogy bajod lesz belőle, de ha valaki a nap folyamán folyamatosan issza gondolod, hogy mellette mindig eszik narancsot hozzá? :)

    "Bioflavonoidok (P-vitamin) az alábbi táplálékokban található:

    Citrusfélék (citrom, narancs fehér héja)
    Zöldpaprika
    Fekete ribizli
    Hajdina
    Dió
    Fehérrépa
    Spenót
    Zeller
    Lencsefajták
    Szeder
    Csipkebogyó
    Eukaliptusz
    Bodza
    Kökény
    Alma
    Rutafű
    Hagyma
    Áfonya
    Brokkoli
    Paradicsom
    Sárgabarack
    Cseresznye
    Szőlő
    Szilva
    Vörösbor
    Tea



    Amennyiben természetes C-vitamin készítményt fogyasztunk, tehát a fent felsoroltak valamelyike meg van jelölve forrásként, akkor nincs szükség külön flavonoid pótlásra.

    Mesterséges, avagy tiszta C-vitamin plusz fogyasztása esetén minden bevitt 1000 mg C-vitamint célszerű kiegészíteni 200 mg bioflavonoiddal, tehát az ideális arány az 5:1."
  • Panzermeyer
    #28253
    A C-vitamin hasznosulásához igen csekély bioflavonoid is elég. Gyakran látni tablettákat, amelyek 25 vagy 50mg bioflavonoiddal, vagy csipkebogyó kivonattal operálnak. 50mg bioflavonoid szinte semmi. Megeszik az ember egy pár gerezd narancsot, vagy 1 fél almát és máris hasznosul a színtisztán bevitt aszkorbinsav.

    Nem mellesleg én évek óta fogyasztok por alakú c-vitamint, semmi bajom tőle. Inkább akkor van baj, ha elhanyaglom a fogyasztását.
  • Effe88
    #28252
    csak vicc volt
    nem kell mindent komolyan venni;)
  • vsly
    #28251
    Látom kiragadtad a lényeget...Elírtam,sry,sajnos nem tudok szerkeszteni...
  • vsly
    #28250
    drága?
    a linkelt oldaladról akkor egy ár összehasonlítás.
    Pl.ez a termék+ Highland PR325 Super Citrus C-vitamin magas bioflavonoid tartalommal 1000mg,90tabletta = 90g - 6.665Ft / 90 = 74Ft/1g
    patikában aszkorbinsav 50g - 500Ft / 50 = 10Ft/1g

    Persze én is annak a híve vagyok,hogy amennyit lehet azt zöldségből/gyümölcsből fogyasszunk,de a sportolás melletti c-vitaminigényt nem lehet ezekből fedezni (+3kgpaprikát,vagy 4kg citromot naponta)a bioflavonoidokat meg bevisszük a napi zöldség/gyümölcs adaggal...szerintem...

    Na nem vitázni akartam... :)
  • Effe88
    #28249
    a malvin
  • Effe88
    #28248
    3 vagy 30 ezer liter...
  • Retsu
    #28247
    Namost szerintem a legfontosabb az alapanyag, tehát a"C-vitamin" tényleg aszkorbinsav legyen. Pl. 1 bizonyos gyógyszergyár "C-vitaminja" 500 mgos kiszerelésű rágótabletta. Nagybetűvel ráírják hogy 500 mg... aztán kisbetűvel ott van hogy 220mg aszkorbinsav és 371,25mg! nátrium-aszkorbát. Értitek,még csak a számok se stimmelnek. Aztán ugye ott vannak még a vivőanyagok, amiket inkább nem sorolok fel. De erős a gyanúm, h nagyobb mennyiségben az ilyen tényleg okozhat akár vesekövet is aztán mondhatják "ezért nem jó a sok C"...
  • vsly
    #28246
    50g,50000mg...nahh
  • vsly
    #28245
    5000mg=500Ft,sry
  • Breki33
    #28244
    Ehhez csak két dolgot.

    1. Az aszkorbinsavat a patikákban elég drágán adják és sok helyen nem is adnak nagyobb mennyiséget. Korábban itt is volt róla szó hol lehet a patikai ár kb feléért beszerezni. Keresőbe beírva könnyen megtalálható.

    2. "Ha zöldség vagy gyümölcs formájában kerül a szervezetbe a vitamin, akkor nem csupán az aszkorbinsavat juttatjuk ne, hanem mellette számos egyéb faktort is, például: bioflavonoidokat, K-, P-, J-faktort, aszkorbinogént, stb. is.

    Ennek ismeretében már egyszerűen megérthető az, hogy szintetikus C-vitamin fogyasztásakor a szervezet a hasznosulás érdekében a többi komponenst a testszövetekből vonja el. A felhasználásra nem kerülő aszkorbinsav a vizelettel távozik. A C-vitaminhoz hasonlóan a többi vitamin hasznosulásához is egyéb faktorok szükségesek."

    "A bioflavonoidok lényeges szerepet játszanak a C-vitamin felszívódásában és annak a szervezetben történő feldolgozásában, a tiszta formában előállított aszkorbinsav kevésbé hatásos a mellette található „kísérőanyagok” nélkül.
    Tehát célszerű a c vitamint úgymond P-vitaminnal (antipermeabilitás-vitamin)
    fogyasztani ahogy Szent-Györgyi Albert meg is állapította."

    Erről részletesen itt lehet pl olvasni
    http://www.vitaminsziget.com/ecikk.php?id=2161

  • jazzy
    #28243
    Ha 500mg 500 ft akkor az elég húzós lenne.
  • vsly
    #28242
    C-vitamin kapcsán:ha a patikában nem C-vitaminként,hanem aszkorbinsavként kéred,máris minimum fele annyiba fáj, mint tabletta formában...
    3000mg = csapott teáskanál(nem kávés,ez a nagyobbik "kiskanál") tessék utánaszámolni - 500mg aszkorbinsav = 500Ft.
    Én a napi 3000mg-ot 1,5 - 2 liter vízben feloldva fogyasztom egész nap iszogatva, így a feloldódás egyenletes, ízre emlékeztet a klasszikus citrompótlóra.
    Ha a vízbe facsarsz még 1 citromot,akkor ki sem érzed.
    Sokkal olcsóbb, egyenletes a felszívódás, +nincsenek benne a ragacsok:stabilizátor, szinezék stb...
  • csuszi
    #28241
    húzódzkodás kivételével szinte mindenre jó.
  • shaba23 #28240
    El is felejtettem, amiért benéztem a topikba...
    Ismét költözöm, természetesen még mindig isten háta mögött maradok, így nincs lehetőség edzőteremre.
    Van viszont egy fekpad (olyan tesco minőség) tud ferde padot, meg van rajta "lehetőség" lábazni is (bár azt ezen nem erőltetném), valamint van 2x15kg, 2x2,5kg, 2x1,25kg, 8x1kg, 4x2kg tárcsa, 1x rúd, ami 10kg valamint 2 egykezes rúd.
    Ezekre kellene valami edzésterv. Nyilván nem lehet testépítésre használni, de egy formában tartós edzés azért úgy-ahogy összehozható vele.
  • Roger6
    #28239
    Gyanítom valami helyi speciális kifejezésről lehet szó.
  • shaba23 #28238
    mit jelent a laggolós tricepsz?
  • Effe88
    #28237
  • Retsu
    #28236
    Jó kis karedzésen vagyok túl. A változatosság kedvéért 1. gyakorlatnak szűknyomás fordított fogással...igen jól éreztem tőle az izmot, úgy tűnik 1előre bírni fogja a csuklóm is, abszolút nem fáj.Úgyhogy párhétig-vagy hónapig szerintem megtartom. Akinek laggol a tricepsze, szerintem mindenképen megér 1 próbát.
  • KaBuTo666
    #28235
  • Roger6
    #28233
    Tibi atya!Legjobb
  • jazzy
    #28232
    :)

  • csuszi
    #28231
    50%...süket vagyok :)