33479
12316971501353788406.png
  • Retsu
    #28671
    Így van, számít az idő is de azért a súly is. Mondjuk én annak örülök hogy most fogyok, és nem igazán gyengülök. Nem célom kifejezetten se a szálkásítás, se a túlzásba vitt tömegelés. Inkább ilyen testkompozíció-változás. Egyébként csak azért kérdeztem, mert 96 kilósan csak olyan 15 körül megy a 60ba. 1részt tényleg nincs még túl sok edzésmúlt+ugye egyedül nyomom, és 1 10 kilót szerintem biztos elvesz ez mentálisan mert nem merek mindent beleadni tudatalatt.
  • Prince of Máté
    #28670
    Kezdőként magasabb ismétlés számot ajánlanék.
    Bemelegítés 20 ismétlés, utána 16-14-12-10
    Hajlamosak vagyunk túl nagy súllyal dolgozni, és így nem érzed annyira az adott célterületet, mint kéne.
  • Roger6
    #28669
    Csirkerizst szúr sok-sok éve, meg heti 6 edzést. Most készül valami magyar bajnokira, majd utánaérdeklődöm mire.
  • rhdk
    #28668
    erős nagyon,mit szúr?,deca?
  • Roger6
    #28667
    Füves barátom 90 kilósan 100 kg x 35 ismétlés. Videó között van 200 kilós guggolás, meg ilyesmik.
  • csuszi
    #28666
    derék :)
  • Tyler1
    #28665
    Nem rég a scitec raw videóiban volt egy kinövésű srác, 45 kilóval 130-ba nyomott :) Valóban nem a testsúly az elsődleges tényező.
  • rhdk
    #28664


    nyomjátok a kokszot meg a gyúrást is!!!
    gyerünk nyomjadddddddddddddddddddddd
  • rhdk
    #28663
    lazán belegugolok
  • csuszi
    #28662
    szvsz ez nem testsúly függvénye.
    90es testsúllyal is nyomok bele 60at (60x60:)), sose próbáltam, 30ig szoktam bemelegíteni, de azt észre se veszem. alkat kérdése, barátom nem sokkal gyengébb mint én, mégse tol bele többet 20nál.
    meg persze az is számít mióta súlyzózik az ember.
  • Retsu
    #28661
    Hány kiló vagy, hogy 60ba lazán nyomsz 20at?
  • Retsu
    #28660
    Igen, én is sokallom az ilyen sok melegítést főleg ilyenkor. Télen még vmennyire indokolt lehet, de én jól megvagyok most viszonylag melegebb időszakban 1 bemelegítő sorozattal. Meg azért még fiatalok vagyunk, ráérünk szerintem 40 meg afölött ilyen 3 vagy több szériás melegítésekre :D
  • csuuzli
    #28659
    jó, hát aki az anyukájával él :D
  • Neoncsoves
    #28658
    bár ilyen könnyű lenne :D



  • Különc
    #28657
    Mappakészítés, bele egy .txt formátum, abba beleírva egy mondat
    Excel táblázat, Wordbe kép beillesztése, csupa nehéz feladat lol, na álljá neki szépen a főzésnek
  • Neoncsoves
    #28656
    az alapanyagok beszerzés alatt állnak... a túrós fagyihoz már megvan minden, asszem a mai nap folyamán el is készítem :D


    viszont így jobban megnéztem, a Csirkenyér meg a Steak lehet kimarad, vagy max. a végére.


    egyébként még készülök mellette az informatika érettségire is (ezen múlik minden), úgyhogy ja... :D
  • Különc
    #28655
    Nekem ez fekvenyomásnál volt így, 60-nal melegítettem 20-at és 110-be már alig ment úgy hogy 60 után jött a 70-80-90-100, szvsz ha 60 után egyből mondjuk 80-nál kezdem a piramist akkor lehet jobban ment volna, szerintem ez függ a "lépcsők" mértékétől is

    Szerk: hol vannak már a gasztro builder ételek és képek róluk má'
  • Neoncsoves
    #28654
    Egyébként azért kérdeztem, mert nem érzem teljesen tisztának a dolgot. Értem, hogy be kell "melegednie" az izmoknak a "nagy" súlyhoz, de azért közben fárad is az ember rendesen, ergo a nagy súlyból valószínűleg kevesebbet tud, mintha úgy csinálná, hogy a bemelegítés után lenyomna egyet közepes súllyal majd egyből ugrana a nagyra.
  • Különc
    #28653
    Majdnem 10 éve így edzem, kivétel néhány gyakorlat ill. időszak, ahol minden sorozatnál bukásig. Meg kicsit piramis-módszer is, szerintem jó módszer
  • Neoncsoves
    #28652
    kérdés:


    Tömegnövelésnél szerintetek jó módszer a következő:


    4 gyakorlat, mindegyikben 4 sorozat.
    1. sorozat: bemelegítés kis súllyal, 10-15 ismétlésszám (bicepsznél kb. 4-5kg)
    2. sorozat: nagyobb súly, 10-12 ismétlésszám (bicepsznél kb 7-8kg)
    3. sorozat: megint emelés, 8-12 ismétlésszám (bicepsznél kb 10kg)
    4. sorozat: max. súly 6-8 ismétlésszám (bicepsznél nálam kb. 12kg)
    4. sorozat után pedig mindig csökkentve a súlyokat, bukásig nyomom.




    ?
  • LocalPatriot
    #28651
    Világos.
    Én mint hobbigyúrós csak azt mondtam amit hallottam. Lényeg, hogy mellre megy.
  • Prince of Máté
    #28650
    Azt meg felejtsük el, hogy mell külső meg belső része...
    A mellizmok vízszintesen vannak felépítve, így maximum alsó vagy felső rétegről beszélhetünk.
  • LocalPatriot
    #28649
    Na, valahogy én is így tudtam.
  • Roger6
    #28648
    Nem, a szűknyomás egy komplex tricepsz gyakorlat.
  • shaba23 #28647
    Ahogy Tyler1 is írta, ha a könyököd marad a törzs mellett, akkor tricepsz edzés, ha a könyököd széttárod, mint fekvenyomsánál, akkor a mell belső része.
  • LocalPatriot
    #28646
    A szűknyomás az nem mellre megy? Nekem annó még azt mondták, hogy a mell belső felét erősíti. Persze nyilván más izmokat is erősít, de főleg nem a mellre megy?

    Lehet nem volt teljesen magyar a szöveg, de mobilról írok:D
  • Neoncsoves
    #28645
    Intersparban vettem 8990ért kerámia bevonatos edényt (elég nagy, legalábbis nekem bőven elég), nagyon megéri! nem fröcsög az olaj, nem tapad le a hús, stb... eddig nagyon frankó, mellesleg a teteje is nagyon jól zár.


    eddig ég és föld a különbség a teflonos meg a kerámia között, a kerámia javára :)
  • Attila8805
    #28644
    Jorge Chavarro és mtsi. 2008-as vizsgálata bizonyította, hogy a

    szójafogyasztással arányosan csökken a spermaszám (Chavarro és mtsi., 2008). A szerzők tárgyalják azt a szokásos ellenvetést, hogy Ázsiában sok szóját fogyasztanak, és rámutatnak arra, hogy a vizsgálatok szerint az ázsiai férfiaknak kisebb a heremérete, és a spermiumokat termelő sejtek száma is kisebb, s ennek

    megfelelően a sperma koncentrációjuk is kisebb.
  • Attila8805
    #28643
    Idézet egy fórumról egy testépítőtől.
    "Uraim, jobban jártok ha kerülitek a szójafehérjét! Sokáig én is szója alapú fehérjét ettem /p.... protein/ Aztán amikor összejönni nem akaró babaprojekt miatt volt egy spermavizsgálatom, hidegzuhanyként ért, hogy milyen rossz az eredményem. Nekem aki sportol egézségesen eszik és szteroidokat sem használok már jó pár éve. Aztán elhagytam a szójafehérjét, ráálltam a tejsavófehérjére, vitaminbevitelt megnöveltem. Fél év alatt rendeződött a dolog és jók lettek az értékeim. Szóval valószinű igaz a cikk amit saját tapasztalatommal is alá tudok támasztani. Nem kell még szteroidoznod sem hozzá, hogy lerontsd a spermáidat, csak enni a sok génmódosított szójafehérjét és a többi szójatartalmú ételt."
  • shaba23 #28642
    Azért van olyan kevés kínai, mert sok szóját esznek...
  • Tyler1
    #28641
    A szója és a pöcsöd - Dedócikk by Bunny
  • oliwwer
    #28640
    Ennek rengeteg valóságalapja lehet, lévén hogy a szupermarketek polcain is rengetek szója tartalmú étel van.

    Mégis szaporodunk.
  • Neoncsoves
    #28639
    a főzős prodzsekt alapanyagok híján picit késik :D
  • Attila8805
    #28638
    Szóját érdemes kerülni főleg ha szeretnél gyermeket nemzeni :D
  • shaba23 #28637
    Olyat karoztam, hogy remeg a lábam
  • Különc
    #28636
    Volt a minap egy cikk Shop Builderen, ami arról szólt, hogy nem az ismétléseket kell számolni, hanem hogy mennyi ideig van stimuláció alatt az adott izom. Azt hiszem ez a hét most ennek fényében fog eltelni
  • Tyler1
    #28635
    Vállszélességnél szűkebb fogás, leengedésnél egyenes felkar, könyök szorosan a törzs mellett, rúd a mell alá érkezzen, kinyomásnál nem akasztjuk ki a kart, és lassú koncentrált végrehajtás. Kb. ennyi a mechanika. Ha nem a tricepsz dolgozik, akkor csökkenteni kell a súlyt.
  • DarkHorSe
    #28634
    En szoktam neha, foleg a melledzes vegen teszem be ezt a gyakorlatot, utana ugyis tricepszre edzek es jo atvezetes a ketto kozott. Akkor kellene erezned a tricepszed, amikor a teljesen kinyomtad a sulyt. Tricepszre van millio gyakorlat, olyat csinalj amit meg is erzel vagy csinald kevesebb sullyal.
  • shaba23 #28633
    A szűknyomást csinálja valaki tricepsz edzéshez? Próbálom a tricepsznyújtást kiváltani, mert nem szereti a vállam, de valahogy nem sikerül eltalálni a mozdulatot, hogy érezzem tőle a tricepszemet (bár tény, hogy csak lórúgással és azzal sem mindig sikerül bedurrantani)
  • Különc
    #28632
    Izomnöveléshez nem ajánlott