33479
12316971501353788406.png
  • Vaxi
    #28711
    Szerintem keresd fel Verebély Tibor tanár urat
    http://www.betegmagzat.hu/component/content/article/56
    Nekem ő végezte. Ne tévesszen meg, hogy gyermek klinikán dolgozik, 21 évesen még megműtött ott.
    hány éves vagy?
  • JuHaSz JoCi
    #28710
    ez nagyon durva.nekem nincs olyan mélységű,mint amit linkeltél,de kezdeni kellene vele valamit,csak már így is van elég vas bennem
  • Különc
    #28709
    Hát erre csak ennyit tudtam mondani, hogy "Hűha"
  • Vaxi
    #28708
    valami ilyesmi mélységű volt nekem is. talán egy picit kisebb
  • Vaxi
    #28707
    igen, azonnal látható volt az eredmény. egy vassal jóformán kitörték a szegycsontot, ami aztán alátámasztotta azt.
    2 évig volt bennem a vas, aztán kivették. azóta nincs semmi problémám, keresek majd képet róla.
    a 2 év nagyon kínzó volt, főleg az első fél - 1 év.
    aztán az volt még a legjobb, hogy egyszer, amikor jazzyvel edzettem, sikerült úgy meghúznom a hátam, hogy elmozdult a vasam is egy jó 10 centivel, így kivételnél egy új vágást kellett eszközölniük rajtam :D
    ha érdekel valakit, leírom neki pontosan, hogy mi hogy ment.
    érdemes megnézetni, idősebb korban nyomhatja a szívet és a tüdőt is!
  • JuHaSz JoCi
    #28706
    műtik?változott valami,segített?
  • Különc
    #28705
    Kösz
  • Attila8805
    #28704
    Íme a válasz :)
  • Különc
    #28703
    Én nem tudom hogy ez mit jelent, leírnád?
  • Vaxi
    #28702
    nekem is tölcsérmellkasom volt, meg is kellett műteni..
  • Roger6
    #28701
    Köszönöm az értelmes hozzászólásod. Mondjuk tőled nem vártunk mást.
  • JuHaSz JoCi
    #28700
    nekem is a vállam nagyon erős,egyébként tölcsérmellkasom van,de 200kg-ba így is simán beleverek 17et fekve
  • UltraZord
    #28699
    Hagyjad, ő itt a helyi kihaénnem, nem érdemes vitázni.
  • Attila8805
    #28698
    Hát ha komment ha nó komment ez az én véleményem és nem fogom se te se a haverod kedvéért megváltoztatni de mint láttad nem én vagyok az egyetlen.
    Fél perc alatt tudsz 30-at húzódzkodni mert én igen.
    Te most arra fogsz gondolni hogy versenytechnikával csinálom vagy arra hogy simán?
  • Roger6
    #28697
    No comment.
  • Attila8805
    #28696
    Elhiszem hogy verseny de a verseny az más tészta a hétköznapi életben nekem senki ne jaszkarizzon homorításos fekvenyomás eredménnyel mert le fogom kulázni nagy ívből.
  • tippmix945
    #28695
    jó tanács:egyik gyakorlatból se végezz többet 2 szériánál
  • rhdk
    #28694
    Le is szopatott már téged ugye?
  • Különc
    #28693
    Nem, vagyis 2009-ben nem az volt
  • Prince of Máté
    #28692
    Kiss off: Rendőrtisztin nem az van, hogy a saját testsúlyodnak megfelelő súlyt kell kinyomni 20x? :D
  • Roger6
    #28691
    Az hogy szerinted ez csalás szerintem egyik erőemelőt sem hatja meg nagyon. Mondtam, hogy bajnokira készül, felhúzás, guggolás, fekvenyomás, ahol ez a szabályos. Majd Mészinek is szólok, hogy ne homorítson, mert szerinted ez kurva nagy csalás. Nem tudom milyen helyre jársz hogy csicskáznak, de nálunk ez nem divat. Ő az egyik legsegítőkészebb ember a teremben. Megnéztem neked ahogy ígértem a számokat --> 225,5 kg felhúzás 245 kg guggolás).
  • Különc
    #28690
    Erős volt akkor a vállam, a mellem mindig is satnya volt és béna, az agy-izom kapcsolat nem túl jó, folyamatosan az elülső vállam dolgozik fekve nyomáskor, amit próbálok kiküszöbölni, de elég nehezen megy, valószínű ezért ment
  • Retsu
    #28689
    Szerintem kb. építi annyira a mellet, mint a fekve a vállat azért. Még ha túlzás is, amit Vince Gironda állított hogy a fekvenyomás "90% elülső delta munka", azért van benne vmi. Meg régen más gyakorlatokat csináltak. Grimek idejében szvsz nemigen dívott a fekvenyomás :D

    Különc: Az igen, akkor mint kivétel erősítetted a szabályt. Mert nem akarok senkit megsérteni, de tényleg az állomány nagy része szerintem töredékét se tudná megcsinálni...
  • Különc
    #28688
    90kg voltam mikor ment, most már nem menne, jelenleg 117,8kg vagyok

    Szerk: igazából 32-t toltam bele, mert a Rendőrtiszti felmérőjén volt ez, és mondta a vizsgáztató, hogy ha ennyire megy "plusz pontért" menjen még
  • csuszi
    #28687
    azért lett alapgyakorlat mert a fekve, gugg, felhúzás trióval közel tökéletes testet lehet alkotni. ez a gugg, felhúz, állva nyomásról nem mondható el.

    a fekvenyomás a felsőtest guggolása című mondókát tudnám ide passzítani, rengeteg izom vesz részt a gyakorlatban, összetett, és a teljes felsőtestet (még a hasizmot is) erősíti, edzi. megnézném állva nyomásnál milyen mellizmot építenél :) - míg a fekvenyomás terheli a vállat is rendesen (ahogy mindent a felsőtesten).
  • Neoncsoves
    #28686
    Túrós fagyi - Builder Gasztró!


    Régóta kiszemeltem magamnak ezt a receptet, így a meleg eljöttével együtt pont aktuális lett a fagylaltozás. Na persze, az ember minél jobbat akar kihozni az adott helyzetből, így mivel van fehérjém itthon, gondoltam nekifogok ennek. Tegnap beszereztem az Intersparból a krémtúró (tehéntúró, 20%os), innen-onnan meg a maradék hozzávalókat.


    Fehérje: MHN 100% Whey Pro (3kg kiszerelés)
    Az oldódása nem a legjobb, ezért eltértem a receptben írt 1dl víz 90g fehérjepor előírástól, és 1dl vízhez 3 adagolókanálnyi (3x35g) fehérjét raktam, így nagyjából hasonlított is a videóban mutatott állagra a cucc. Az íze nem olyan erős, ezért egy kevés (kb. 20g) szőlőcukorral a végén megfejeltem a dolgot, persze előtte megkóstoltam összekutyulva is, de hiányzott belőle a dextróz.


    Mazsola, zabpehely, citromhéj, fél citrom leve, fehérje, krémtúró. Ezek vannak benne, már csak meg kell fagynia aztán kezdődhet is az esti nassolás!


    A fagyasztás előtti állapot:



    A következő alany pedig a "Csirkegolyó gyúrós módra" lesz.
  • Retsu
    #28685
    Egyébként tényleg az a 2 gyakorlat demonstrálja jobban az erőt. Fekvenyomás helyett meg állva nyomás. Végülis eredetileg a fekvenyomás 1 assist gyakorlat volt a nyomáshoz. Aztán a sportpolitika alapgyakorlattá avanzsálta.
  • Neoncsoves
    #28684
    na, kész a túrós fagyi. fagyasztás előtti és utáni kép együtt fog jönni! még 3-4 órát áll a fagyasztóban aztán jó is
  • Attila8805
    #28683
    Pontosan.
    És a legszebb mikor megkérdezi te mennyit nyomsz bele mondasz egy jóval kisebb számot amit ugye homorítás nélkül csinálsz és te vagy a csicska :D
  • Attila8805
    #28682
    Én elhiszem hogy erős és látszik is rajta hogy kimenne simán is a 100 de biztos nem ennyiszer.
    Lehet én vagyok a fasz hogy homorítás nélkül nyomok ne haragudj.
    Az is rendben van hogy versenytechnika húzódzkodásból én is megcsináltam erőfelmérőn fél perc alatt 30-at "versenytechnikával".
    De nem voltam májer mert tudom hogy az egy geci nagy csalás :D
  • Prince of Máté
    #28681
    Mészáros László erőemelő, és ott homorítanak, mivel az a szabály, hogy addig kell leengedni a súlyt, hogy a mellkasodhoz érjen. Ha hidat csinálsz, nem kell annyira mélyre engedni.
    Most egy átlagos edzőterembe inkább testépítők járnak, és ha ott elhangzik, hogy valaki 35 öt nyom x súlyba, akkor senki sem az erőemelő "technikára" gondol szerintem.
  • Retsu
    #28680
    Ez igaz. Én még nem homorítok, mert úgy érzem nem árt hozzá erősebbé/hajlékonyabbá tenni a hátat. De 1-2 hónap múlva majd úgy fogom nyomni. Azért, h attól meg nem fejlődne annyira a mellem...épphogy örülök neki mert így is volt már rá példa hogy haver barátnője: "Nagyobb melled van,mint nekem!"
  • Roger6
    #28679
    Tudod, pont ő volt az, aki ezt mondta: " ha tudná sok ember, milyen nehéz 120 kiló, nem pattognának, hogy ki tudják nyomni" - aztán 15-öt homorítás nélkül belenyomott, és mentünk feljebb - mármint ő. Ez versenytechnika. Azért nem értem a kérdésed, és ezért említettem Mészit, mert ő ha kinyomja a 300-at ugyanígy, az rendben van, de ha egy "ismeretlen", akkor jajj de könnyű így, meg 10 centit engedi le, meg hú de sokat segít ez, bla-bla-bla. Vedd fel videóra, homorítás nélkül mennyi megy neked 100-ba, és homorítással mennyi, és máris tudod az eredményt, hogy ez mennyit segített.

    Van ott 170 kg is megállítással a videói között, de megnézem ma a táblázatot neked felhúzásban és guggolásban mennyit csinál. Abban nincs versenytechnika, csak hogy tudd, nem azért erős, mert homorít.
  • Attila8805
    #28678
    Sokat segít tudom jól pont ezért kérdeztem :D
    Mert menő mikor valaki mondja ennyit meg annyit nyomok fekve de úgy behomorít hogy 10 centit kell leengedni a súlyt.
  • csuszi
    #28677
    sokat segít, eleinte első 1-2 évben én is így nyomtam, aztán leszoktam róla. szerintem azért erős a srác, homor nélkül is menne neki 25-30.
    35 nem az tény. de erős.
  • csuszi
    #28676
    már nem emlékszem a fejlődési ütememre az elejéről, 45 körül kezdtem és az elején mentem havonta 5öt fel, olyan 90be6ig. ott slow down volt és megállj saját testsúly 25x, 140-150 felé nem tudok menni, sose fogok szerintem, magyarán saját testsúly 1.5ször.
    96os tests.nál azért 1 év után illik a 100at karcolni 5x. ha nem, rosszul nyomsz fekve, vagy rossz módszer szerint edzel. rengeteg ember visszafogja magát, a 80%.
    munkasorozat 3-4-5 bukásig. súllyal kell babrálni nem az ismétlészámmal! úgy megválasztani, hogy 6-7-8 menjen ki. segítő nélkül is simán tolom úgy, hogy még egy nem menne ki, és csak kevésszer marad rajtam súly :D olyan 3 évente egyszer. :D
  • Roger6
    #28675
    Nem tudom, erőemelő, ennek ez a technikája. Megkérdezni nem fogom tőle csak akkor, ha is megkérdezed Mészitől hogy neki menne e a 300 kg homorítás nélkül, és utána még tudsz ide írni.

    De tudod mit? Próbáld ki a technikát, hogy mennyit segít, és meg is válaszoltad magadnak a kérdést.
  • Retsu
    #28674
    Na igen, 8-10 alá kezdőként főleg nemigen kéne menni. De szerintem kezdőknek(sőt még később is) nem az "érzést", "célterületet" kell hangsúlyozni,hanem a kemény alapgyakorlatokat-no offense de így gondolom.
  • Attila8805
    #28673
    És homorítás nélkül?
  • csuszi
    #28672
    tippem szerint 60ba nyomna vagy 80at :D ha nem többet.
    100ba olyan 20at tudnék. vannak itt erős emberek kérem szépen. :)
    ismertem egy srácot, sose láttam edzeni, de nem hantaboy típus volt, hatalmas csöcsökkel, az 4x40et tolt 100ba, az volt a heppje :DD brutál nagy mellizma volt/van.