33479
12316971501353788406.png
  • Vaxi
    #28951
    ez sajnos nem igazán tejsavó, ez egy kevert fehérje, de főleg szója.
    tejsavóból az izolátum drágább, mint a koncentrátum :)
    sajna, ha 11k drága, akkor gondolom az 1 kilós tejsavó (ami 7 ezer környékén mozog) szóba sem jöhet. ebben az esetben inkább azt javasolnám, hogy ebből a pici pénzből szerezz be egy jó vitamint, vagy vegyél husit :) ha mindenáron fehérjét szeretnél venni, akkor nem rossz ötlet a power pro, csak tudd, hogy az nem egy jó minőségű (nem magáról a porról vagy az ízről beszélek, hanem a biológiai értékéről) fehérje
  • Trichie
    #28950
    És milyen tejsavó fehérje izolátumot ajánlotok? Power pro-nál maradva egy ilyen kis egy kilós kiszerelést eszegetve mennyi időre lenne elég?
    http://shop.builder.hu/vegyes-novenyi-allati-proteinek/biotech-usa-power-pro-1-kg-p9542
    Vagy akkor már érdemesebb egy két kilosat? A 4 nem jöhet szóba mert az drága, 11ezer Ft..
  • Renjike
    #28949
    Már nagyon elegem van , 2 hete alig tudok edzeni mert állandúan beteg leszek ....
  • Retsu
    #28948
    Igen, a katabolizmus elkerülésénél szerintem 3 alapvető táplálkozási módszert mindenképpen érdemes követni: 1.Fehérje felkelés után, mind1 hogy szilárd forrás vagy kiegészítő. 2. Edzés után. Többen írták itt, hogy edzés után nem kell azonnal rohanni fehérjéért...Nos ez attól függ milyen az a fehérje. Ha izolátum(amit sokan,pl. én magam sem engedhetek meg magamnak), akkor ok hogy várunk 1 órát, mert gyorsan felszívódik. De kevert fehérjénél más a helyzet, igyekezni kell edzés után minél hamarabb bevinni. 3. Lefekvés előtti fehérje: megintcsak a minőségi kazein lenne az ideális, de ugye az anyagiak...szal akkor is legalább 1 adag kevert fehérje.

    Ha ezek megvannak, kezdő-középhaladó szinten elég jó anabolikus állapot érhető el szvsz. Persze kell szénhidrát is, de nyilván az se mind1 milyen azért.
  • Breki33
    #28947
    miért nem viszel gyors felszívódású fehérjét shakerben, edzés után öntesz hozzá vizet esetleg +szőlőcukor összerázod megiszod és kész

    "Edzés után: a legfontosabb időpont a fehérje turmix fogyasztásához. Ilyenkor gyors felszívódású fehérje forrást érdemes a szervezetbe juttatni, hogy minél előbb beinduljanak az anabolikus folyamatok. Az edzést követő maximum fél óra az úgynevezett anabolikus kapu időtartama, amikor a szervezet különösen jó hatásfokkal használja fel a regenerációhoz szükséges aminosavakat. Egy-két órával edzés után pedig egy komplex, lassú felszívódású fehérje forrást artalmzó étkezés szükséges."

    "A Tejsavó fehérje a legjobb fehérje forrás edzés után, mert nagyon gyorsan emésztődik és felszívódik. Ám ugyanakkor szükséges mellé szénhidrát, amelynek magas a glikémiás indexe. (70, vagy afölötti). A glikémiás index az a szám, ami megmutatja a hatására bekövetkező vércukorszint emelkedést. Alapvetően napközben célszerű alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat fogyasztani, edzés után azonban épp a magas vércukorszint hatására bekövetkező inzulin kibocsátás a fejlődés kulcsfontosságú pontja!"
  • Breki33
    #28946
    Azt ne mond, hogy a Lidl-ben nincsen állandóan lehet kapni sokszor akciósan is, több fajta is van kék és sárga színűek

  • Tibi7
    #28945
    Sziasztok! Jelenleg melyik fehérjét tudnátok ajánlani amelyik jó ár-érték arányban? Nem szeretnék nagy kiszerelést venni, inkább 6-7 ezer lenne a max amit rászánnék. Full force fehérjék valamint a scitec szója fehérjéje milyen?
  • Guren
    #28944
    sparban is van
  • Gaba94
    #28943
    Köszi szépen!
  • Roger6
    #28942
    Én CBA-ban veszem speciel, fél kilós kiszerelésben. Van olcsóbb fajta is amúgy, de arról nem találtam képet. Müzlik körül szokott lenni főleg.
  • Gaba94
    #28941
    Én elhiszem neked, de hol a fenébe lehet kapni? Se a helyi Coopban, REAL-ban nem találtam, se a Lidl-ben, se a TESCO-ban..
  • Roger6
    #28940
    Csak gyorsan annyit megjegyeznék, hogy nyersen tojást soha, az csak szóbeszéd, hogy "az az igazi". Főzéssel és sütéssel is ugyanazt tartalmazza, és az emésztést sem befolyásolja különösebb mértékben. Ellenben ha nyersen fogyasztod, kaphatsz jó kis szalmonellát. Nem kellemes dolog.

    Ha édesszájú vagy, akkor reggelire nyomhatsz ízesített joghurt + zabpehely kombót, akár fehérjével megszórva. Zabpehely nagyon jó dolog, hidd el.
  • Trichie
    #28939
    Nahát látom ez tényleg elég részletes :) lesz mit tanulmányoznom az este
  • Trichie
    #28938
    Ez a szöveg valahogy kicsit széthullt ...
  • Roger6
    #28937
    Itt szinte minden linket megtalálsz.
  • Trichie
    #28936
    Melyik oldalt ajánlod? Régen a shopbuilder fórumoldalán olvasgattam ott az maradt meg hogy tömegnövelésnél sok szénhidrát és fehérje kell a szervezetnek hogy elkerüljük a katabolikus (izombontó) hatásokat és a szervezet a bevitt \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
  • Trichie
    #28935
    Melyik oldalt ajánlod? Régen a shopbuilder fórumoldalán olvasgattam ott az maradt meg hogy tömegnövelésnél sok szénhidrát és fehérje kell a szervezetnek hogy elkerüljük a katabolikus (izombontó) hatásokat és a szervezet a bevitt "minőségi" tápanyagból nyerje az energiát és az izomépítést
  • Trichie
    #28934
    Köszi én sem akarok világbajnoki szintet csak kicsit fel szeretném gyorsítani a fejlődést így természetes anyagokkal Látom mindenki a tojást mondja holnap bebuszozok Vácra és veszek végre magamnak egy 10est :) Tojást sütni vagy főzni szoktad? Sajnos a boltit nem merem nyersen benyomni pedig azt mondják úgy az igazi
  • Roger6
    #28933
    A cukrot nem azért kell kerülnöd, mert világbajnok akarsz lenni, és a kenyeret sem. Szerintem olvass még a témában. Sokat.
  • Renjike
    #28932
    This is wrong... on so many levels
  • Succor
    #28931
    Nem kell ezt ilyen komolyan túlaggódni.
    Kezdő szinten ha edzés után 2 órán belül kajálsz egy nagyot meg pihenőnapon RENDESEN fejlődni fogsz.
    Nyugodtan ehetsz akkor mikor hazaérsz nem lesz semmi bajod.
    Egy a lényeg viszonylag gyors fehérje legyen(Tojás stb..De nem halsz bele ha lassabbat eszel) meg valami cukros...Én úgy szoktam, hogy lenyugszok(itthon edzek) ez kb 20 perc, és utána ütök 4-5 tojást 2 szelet kenyérrel meg egy pohár jó cukros limonádé...Nem kell itt túlzásokba esni nem mindenki vágyik világbajnoki címre :D
  • Trichie
    #28930
    Ha másfél órás mell-hát-bicepsz edzés után azonnal megeszek egy óriás túrórudit az használ bármit is? Mert utána fél óra míg hazabicajozok és mégis (ha nem is sok) egy kis cukor meg szénhidrát :) Hazaérve pedig most este pörköltet egy kovászos ubival ez volt 10 perce
  • shaba23 #28929
    [URL=http://www.fitbuilder.hu/cikk/Dwayne_The_Rock_Johnson.html]Dwayne "The Rock" Johnson [/URL]
  • Neoncsoves
    #28928
    én "mell mell mell tricepsz tricepsz tricepsz"re voksolok. ha mellezős gyakorlat után elmennék tricepszezni és utána mennék ferdepadra fekvenyomni akkor behugyoznék szerintem!
  • veszelka
    #28927
    egy hülye kérdés: ha egy napon két izomcsoportra edzek, pl mell, tricepsz, mindkettőre 3 gyakorlat, akkor melyik felbontásnak van nagyobb értelme?

    mell tricepsz mell tricepsz mell tricepsz
    vagy
    mell mell mell tricepsz tricepsz tricepsz.
  • DarkHorSe
    #28926
    Amugy ja, mindenki csodakat var ezeketol a termekektol. Bar ezek csak kiegeszitok, sima kaja a legjobb :)
  • hungary27
    #28925
    vitamin a legfontosabb
  • Prince of Máté
    #28924
    Ezt nem értem, kajára nincs pénzed de már tömegnövelőt akarsz venni?
    Először legyen rendben a kajád, ha ez megvan akkor vegyél vitamint, ha ez is megvan akkor fehérje.
    Kaja nem nagy cucc, 1 kilót csirkemell 1100 ft, 1 kiló rizs 300, egy adagra kijössz 250-300 ft-ból.
  • DarkHorSe
    #28923
    Persze, szerintem siman jobb is. Idd edzes utan egy kis szolocukorral.
  • Trichie
    #28922
    szerinted a kettő helyett egy nagyobb adag Power Pro is megteszi?
    http://shop.builder.hu/vegyes-novenyi-allati-proteinek/biotech-usa-power-pro-1-kg-p9542
  • DarkHorSe
    #28921
    Attol fugg mit akarsz elerni. Tomegeleshez inkabb a Gainer, abban jo sok szenhidrat van :D Bar szerintem tomegnovelot venni alapbol hulyeseg. Szoval ha valasztani kene en a masikat valasztanam.
  • Trichie
    #28920
    szerintetek brutal gainer vagy muscle on?
    http://shop.builder.hu/tomegnovelo-haladoknak/brutal-nutrition-brutal-gainer-1-362-kg-p6681
    http://shop.builder.hu/kombinalt-izolatum-koncentratum-tejsavok/brutal-nutrition-muscle-on-0-908-kg-p6574
  • Trichie
    #28919
    Ilyen egy kemény edzés!
    http://www.youtube.com/watch?v=ANKxSQJDScU
  • csuszi
    #28918
    sokkal olcsóbb és finom is van.
    nem kell flanc
    cickó, pirít, zöldség párol, oszt helló. van ilyen finom...fűszer a lényeg.
  • Trichie
    #28917
    pénz nagyon számít:) itthon rakott krumpli, rántott hús, tojásos nokedli szokott lenni. Ez mellé szeretnék havi 10ezerből valamit hozzátenni ami segít a fejlődésben és finom is
  • csuszi
    #28916
    ez inkább diet mint tömeges, már ha a végén levő számok jók. :) - már ha a köret a gyümölcs. :)
    sonka hót felesleges. nem lesz finomabb csak drágább (ha a pénz számít neked).
  • Trichie
    #28915
    Szerintetek ez jó tömegnövelő recept?

    TEJSZÍNES HAWAII CSIRKEMELL

    Hozzávalók:
    1000 gr csirkemell
    100 gr csirkemell sonka
    370 gr ananász
    200 ml ananászlé
    360 ml tejszín

    őrölt fekete bors
    olíva olaj

    Elkészítés:
    1. Kockázzuk fel a hozzávalókat, fűszerezzük.
    2. Serpenyőben az olajon pirítsuk meg a sonkát és a csirkét.
    3. Adjuk hozzá az ananászt.
    4. Majd a tejszínt és az ananász levet.
    5. Pár percig forraljuk össze.

    mennyiség fehérje zsir szénhidrát energia
    Csirkemell filé 1000 g. 247 g. 10 g. 5 g. 1098 kcal
    Csirke Sonka 100 g. 22 g. 1 g. 1 g. 101 kcal
    Ananász, friss 370 g. 1.48 g. 0 g. 44.4 g. 196.1 kcal
    Ananászlé 200 g. 0.8 g. 0.2 g. 26.8 g. 116 kcal
    Tejszín 360 g. 11.88 g. 72 g. 14.04 g. 751.68 kcal
    Olivaolaj 5 g. 0 g. 5 g. 0 g. 45 kcal
    Összesen 2035 g. 290.36 g. 88.2 g. 91.24 g. 2307.78

    Vajon mennyiből jöhet ki egy havi adag ha heti 2x akarom magamnak megengedni ezt a kaját? Oliva tudom elég drága
  • hungary27
    #28914
    evilkonyha facebook oldalról vannak. jó recepteket lehet arra találni
  • Retsu
    #28913
    Hehe, it doesn't count, cunt! XD

    #28907: Jól néznek ki
  • Renjike
    #28912
    olyan a teste mint egy nápolyi.