33479
12316971501353788406.png
  • Renjike
    #29231
    nekem a lányok tetszenek
  • Tyler1
    #29230
    Azért van mire neki, stílustól függetlenül. Egyébként jókat ír a builderen, pl. legutóbb volt egy írása Jeff Seid 18 évesen ifbb profivá kinevezéséről, a cikkről annyit, hogy azóta törölték is :) Pedig volt benne igazság.
  • DarkHorSe
    #29229
    Attol hogy ellenzi meg o is koxolt, mostanaban meg eleg szarul is nez ki, a regi onmagahoz kepest :D
  • oliwwer
    #29228
    Molnár Peti micsoda formát hozott, atyaég:





    #29227 - Bírják azok, csak figyelj, hogy ne maradjon nyitva a teteje. Legyen lezárva, simán betolod mire lejárna.
  • Neoncsoves
    #29227
    Srácok! Tegnap berendeltem a Scitec 500g-os BCAA-ból, ugyanis 2 áráért 3at adtak (gyak. 8ezret spóroltam ezzel), a kérdésem az lenne, hogy ezek a porok mennyire romlandóak?
  • hungary27
    #29226
    Ő amolyan hobbi testépítő, ő írta a Sárga Kapszulát és a body.builder oldal főszerkesztője. Mindig próbálja népszerűsíteni a testépítést, meg híres arról mennyire ellenzi szteroidokat. Megh át elég befolyásos személy is.

    Nem én teszem a hsz-eimet olyan lenyithatóba, az új sg-s rendszer rakja. Be lehet állítani a beállításokban, hogy mennyi az az érték amitől ne mutassa a hsz-eket. A negatív értékelést az ide járó troll(ok) adja. Csak vissza kell lapozni a 3-4. oldalra és meglátod miről beszélek.
  • DarkHorSe
    #29225
    ahany a dobozra van irva
  • balintk
    #29224
    Vettem egy 5kg-os 100% Whey Protein-t. Hány kanállal rakjak az italomba?
  • The Protector
    #29223
    Ahham.Néha nagyon tenyérbemászó a stílusa,de jókat szokott írni.
    Lehet tudni hogy kicsoda az illető?Megnéznék róla amúgy egy képet,hogy mire fel faszagyerekeskedik ennyire.

    Miért teszed ilyen lenyithatóba a hsz-aid?
  • hungary27
    #29222
    lehet, hogy a legtöbb embernek nem szimpatikus, de legalább nyíltan és őszintén beszél a testépítésről.
  • The Protector
    #29221
    ez az edző figura sosem volt nekem szimpatikus.
  • mgkp
    #29220
    Trec Nutrition termékekről tud valaki véleményt mondani?
    Előre is köszi.
  • Retsu
    #29219
    Jó kis alapvitamin szerintem, nekem is ez van. Mondjuk beszédes, hogy véletlen se a 120 szemest akciózzák...
  • hungary27
    #29218
    el is felejtettem, hogy régen mennyit röhötem az edző válaszol rovaton.

    Kérdés
    ÜDVÖZLÖM. SZERETNÉK SEGÍTSÉGET KÉRNI. A BARÁTNŐM FIA ÉS ÉN SZERETNÉNK ELKEZDENI EDZENI DE NEM IGAZÁN TUDJUK HOGYAN. A FIÚ 13ÉVES AKIN SOK A FELESLEG EZÉRT SZÁLKÁSÍTANI SZERETNE ÉS KOCKA HASAT. AZ EGYIK KÉRDÉSEM AZ AZ LENNE HOGY LEHETNE KÉRNI OLYAN SEGÍTSÉGET MINT PÉLDÁUL HELYES TÁPLÁLKOZÁS,(PIZZA,GYROS...EZEKEN KÍVÜL SOKAT NEM ISMER),EDZÉSTERVET ÉS OLYAN TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐT AMITŐL HAMAR EREDMÉNYT LÁT. A MÁSIK AZ ÉN VOLNÉK. NAGYON VÉKONY VAGYOK,197CM MAGAS ÉS 70KG. NEKEM IS EDZÉSTERVRE LENNE SZÜKSÉGEM ÉS OLYAN SZEREKRE AMITŐL HAMAR VÁLTOZÁST LÁTOK. NAGYON KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A SEGÍTSÉGÉT.


    Válasz
    Kisbetű nincs a billentyűzeteden? - Bunny
  • Renjike
    #29217
    shop builder 2+1 akció !

    szerintetek ? :)
  • Tyler1
    #29216
    Ez nem is volt kérdés senki részéről. Arról volt szó, hogy lemaradt a mell a többi izomcsoporthoz képest, amiből én arra következtettem, hogy talán erősebbek a segédek a mellnél Nem biztos hogy így van, sőt ahogy Succor írta nem valószínű hogy erről van szó. Viszont aki tömeget akar rá, annak nyilván olyan technikát kell alkalmaznia amivel leghatékonyabban képes megcélozni a mellizmot, mindegy hogy azt minek nevezik.
  • Retsu
    #29215
    Persze hogy vesznek részt benne más izmok is. A fekvenyomás ilyen, mondom hogy eredetileg a kinyomás felhozására találták ki. A mellre specializált, váll-leejtéses+egyéb technikák nyilván valamelyest javítanak a hatékonyságán mellre, viszont az már nem nevezhető igazi fekvenyomásnak.
  • Renjike
    #29214
    nekem "vállvonogatásnál" szokott a nyakam fájni/zsibbadni de semmi vészes :DD
  • Succor
    #29213
    Lehet az a gond, hogy amikor kezdtem az első fél évbe a hátamra és a lábamra, sokkal jobban rá tudtam koncentrálni mint a mellemre, utána kezdtem a mellet kitapasztalni teljesen.
    Lehet aza pár hónap ennyire látványos különbséget eredményezett
  • Succor
    #29212
    Nem vagyok már teljesen kezdő, kitapasztaltam, hogy fejlődik a mellem, csak az sokkal lassabban mint a többi...
    Melledzést mellből csinálom, ezt érzem is edzés után 4-5 napig.
  • Tyler1
    #29211
    Akkor lehet az is a problem, hogy az erősebb segédizmok veszik át a munkát a mell elől :) Ez még mindig a legegósabb gyakorlat, "muszáj" nagy súllyal csinálni, ezt diktálja a konditársadalom, de közben lehet, hogy a nagy súlyt a váll és a tricepsz mozgatja elsősorban.
  • Succor
    #29210
    Hát akkor még azt hiszem szorgalmasan kell edzenem meg ennem :)

    Sajnos a mellem kicsit nehezebben fejlődik mint a többi nagy izomcsoport,de hát nem vagyunk egyformák.
  • Tyler1
    #29209
    Nem. Definiált akkor lesz a belső rész, ha tömege lesz az egész mellnek, és láthatóan elkülönül majd a szegycsonttól a tapadása. Amíg nincs tömeg, addig nincs mit izolálni.
  • Succor
    #29208
    Mellnek belső részét, hogy tudnám minél jobban definiáltabbá tenni?
    Alakulgat,felső része jó,alsó része gyorsan befejlődött, belső oldaláról is jó de mintha kicsit kisebb lenne a többi részhez képest.
    Keresztcsigás behúzások meg szűkebb negatívval korrigálni tudnám?
  • Neoncsoves
    #29207
    próbáltad már?
  • balintk
    #29206
    Az mitől van, hogy elkezd fájni hátul a nyakam, amikor elkezdek gyurmázni?
  • Retsu
    #29205
    Rendes bemelegítés után ha nem 3akat húz fel miért sérülne? Miért jó az, ha kisebb súllyal lehet csak csinálni? Bocs, hogy ilyen "maradi" vagyok, de azért a felhúzást csak alsóhát-gyakorlatnak titulálni nekem már sok
  • Renjike
    #29204
    Ez jó ötlet köszönöm!

    Minden más tanácsot is köszönök :)
  • Retsu
    #29203
    Nem marad az le ha rendesen edzed. Konkrétan fekvenyomáshoz ugye kemény hát-váll-tricepsz edzés, és megy az majd. Írtam a törzs erejének fontosságáról is már. Szóval ha nincs gond derékkal, vmikor alapos melegítés után ne félj csinálni még pár sorozat jó reggelt-et!
  • Prince of Máté
    #29202
    Ez így fasza, de ha mindenképp 2 gyakorlatot akarsz alsóhátra, akkor előbb hiperhajlíts, így tutira bemelegedik az alsó rész is. (+ kisebb súllyal fogod tudni csinálni a felhúzást, így még kisebb az esély, hogy lesérülsz)
  • Renjike
    #29201
    Volt már a kihagyás előtt , de a két testrész nálam akkora energiába kerülne hogy nem igazán szeretném . Hátat hajtom mert vissza szeretnék állni erőben (már mindenből behoztam sőt fejlődtem is). Mell meg nem szeretném hogy lemaradjon szóval ott is be kell hozni valamivel a fekvenyomások defektességét.

    Áthúzásban nagyon hamar fejlődtem de most meg annyira fáj a vállam közben hogy ki is vettem az edzésemből .. valami ötlet hátha rosszul csinálok valamit és csak kijöttem a gyakorlatból?
  • Retsu
    #29200
    Na ha te is otthon nyomod, akkor simán kipróbálhatnád mondjuk váltogatni a mell-hát gyakorlatokat. Pl. kezdj háttal, de aztán pihenj rendesen(tehát nem szuperszettről beszélek). Aztán fekvenyomás...felkészülhetsz 1 egyéni rekordra
  • Renjike
    #29199
    Igen minden nyár előtt összeszedek valamit :) Télen a 3 hónapos kimaradás az műtét miatt volt. Télen nem voltam beteg :) (azthiszem)

    Hát : bemelegítéssel együtt 1.5 óra

    lehúzás szűken aztán szélesen
    evezés
    fűrészelés
    felhúzás
    hiperhajlítás
  • Retsu
    #29198
    Miket csinálsz hátra? Amúgy nem azért hogy beleszóljak de múltkor írtad ugye sűrűn elkapsz vmit. Na ha ilyen sokat+keményen edzel, attól is lehet. Szal vagy lentebb kell venni az időből, vagy rengeteg vitamint szedni sztem.
  • Renjike
    #29197
    hétfő Mell-Tricepsz
    Szerda Bicepsz-tartalmasabb has
    Csütörtök Váll-Csukja ha ezt említeni kéne
    Szombat Hát

    Örökletesen erős(ebb)lábú vagyok , futni járok stb gugolás itthon nem is férne bele állvány hiányában . Kiemelném hogy én nem nagy szeretnék lenni , a futás még az apróbb dolgok tökéletesen megteszik lábedzésnek (nekem)de még elég messze vagyok akármitől is.
    Először kikéne találni hogyan fejlődjek fekvenyomásban mert borzasztó vagyok :DD inkább a vállam dolgozik közben mint a mellem , hiába engedem a mellkasomig a rudat . Nem vagyok rá büszke de akárhogy odateszem magam akkor is csak 60 kilókat tudok és annyit is tudtam kinyomni , mellemet egyáltalán nem érzem a gyakorlat közben.
  • Trichie
    #29196
    itt mindenki arra ment hogy minél többel guggoljon... én nyomtam kezdőként 40-el meg 45el ezek meg 120-140ekkel csak úgy koppant mikor a végén leengedték
  • Trichie
    #29195
    az igen 1,5 óra? akkor biztos heti 5x edzel és minden nap más izomcsoportra mert egy mell hát bicepsz akkor kb 4-4,5 óra lenne neked
  • Renjike
    #29194
    Hátazás nekem 1,5 óra :D Isten ver ezért nehezen fejlődök , 3 hónapos egészségügyi kihagyás után (2 hónapja lassan visszatértem) annyi izmot vesztettem hogy 80 kiló alatt vagyok jelenleg és nem tudok húzódzkodni... persze kezdő voltam előtte is és nekem nem is a testépítés a célom inkább a Fitness része a dolognak.

    Hú miért is írtam én ennyit? :D
  • Vaxi
    #29193
    a strici program itt is menő, de a guggolás? bezzeg én soha nem látok senkit guggolni :(
  • Trichie
    #29192
    Hátnövelő gyakorlatokat nem igazán csináltam, mikor nyilvános terembe jártam ott mindenki szinte csak mellezett, bicepszezett meg guggolt.. 25 percbe 1 perc pihenőkkel sokminden belefér, legalábbis nekem emrt én kisebb súlyokkal dolgozom mint itt a tapasztaltabb, több éves vagy évtizedes tudással rendelkező testépítők