233
Coca Cola a kedvenc italunk...
  • CSOCSO
    #153
    nem coca cola de azert erdekes:

    a polcomon van egy ket red bull... van az 5-6 is.. mindegy.. most reggel vettem eszre hogy az egyik valamilyen modon eleresztette magat es kifolyt ugy 3 cm meter szeles savban 20 cm hosszan. fogalmam sincs hany oraja/napja folyt ki oda a cucc... de szoszerint zselesse valt az allaga sokkal surubb volt mint az etolaj!!!erdekes!! soha nem lattam ilyet hogy egy ital nem oda szarad hanem megzselesedik... Fujj...
  • trident
    #152
    /off
    -azt nem tudom mi a helyzet a kólába áztatott szöggel, de a foszforsav oldaja a csontok szervetlen anyagát.
    -a kóla jót tesz a cukorháztartásank is. Diabetes rulez.
    -Fogszuvasodás? Hát persze hogy jót tesz az amikor a cukrot el kezdi bontani a szádban lévő baktériumflóra.
    -A vesének és a májnak is biztos jót tesznek azok a szinező és adalékanyagok amik a kólában vannak.
    ...........
    Én is szoktam kólát és egyéb üdítőt inni, de ne mondja már nekem senki, hogy egészségesek...:)
    (szántszándékkal írtam k-val az üdítő nevét)
  • Cat #151
    Újjászervezi marketing részlegét a Coca-Cola

    Kiemeli és egy egységben fogja össze a marketing, az innováció és a stratégiai növekedés területeit a Coca-Cola. Az új részleg feladata, hogy meghatározza az üdítőipari óriás jövőbeni fejlődési irányvonalait. Új részleget hozott létre a Coca-Cola a nemzetközi marketinggel, innovációval és stratégiai növekedéssel kapcsolatos feladatok koordinációjára.

    Az egység élére Mary Minnick-et, a cég ázsiai tevékenységeiért felelős elnökét nevezték ki, Chuck Fruit marketing igazgató és Danny Strickland innovációs igazgató pedig közvetlenül Minnick irányítása alatt dolgozik majd. A csoport még egy - egyelőre ismeretlen -, a stratégiai növekedés területét irányító vezetővel bővül a közeljövőben.

    Neville Isdell, a Coca-Cola elnök-vezérigazgatója elmondta: "Ez az új részleg mintegy előretolt egységként segíti majd további növekedési lehetőségeink felkutatását, valamint új termékeink fejlesztését és a fogyasztói attitűdök megismerését, illetve befolyásolását."

    Az üdítőipari óriás időközben átstrukturálja európai, ázsiai, eurázsiai és közel-keleti tevékenységeit is, mivel Sandy Ellen, az ügyvezető alelnök, valamint a Coca-Cola Europe, Eurasia and the Middle East elnök-vezérigazgatója hamarosan visszavonul.

    Európában a cég új csoportot hoz létre az Unióban folyó tevékenységeinek irányítására. A régió élére Dominique Reiniche-t nevezik ki, aki korábban a Coca-Cola Enterprises Europe elnöke volt.
  • blackgamer
    #150
    Coca Cola Christmas song.mp3
  • Kori
    #149
    ---AHA----------
  • blackgamer
    #148
  • Sith
    #147
    "...ugyanis a kezelt területre csalogatja a hangyákat, akik megeszik a kártevő rovarok lárváit, ezenkívül az édes anyag a növények immunrendszerét is megerősíti"
    milyen jó hogy végig olvastad...
  • I.C.ram
    #146
    "Szakemberek szerint a cukor az, ami segít a rovarok elleni küzdelemben." Tudtommal a cukros vízre jobban gerjednek a rovarok mint bármi másra. Kétlem, hogy ezzel el tudnák riogatni a rovarokat.
  • Cat #145
    Kólával permeteznek indiai földművesek

    A földművesek szerint a kólával olcsóbban jönnek ki, és hasonló eredményt kapnak, mintha növényvédő szert használnának. Szakemberek szerint a cukor az, ami segít a rovarok elleni küzdelemben.

    Az indiai Chhattisgarh tartomány földművesei vízzel hígított kólával permetezik pamut-, rizs- és csiliföldjeiket. Állításuk szerint az üdítőital legalább olyan hatékony eszköz a kártevő rovarok ártalmatlanítására, mint a direkt arra a célra kifejlesztett rovarirtók, viszont a kóla tízszer olcsóbb azoknál.

    Mióta erre a földművesek rájöttek, a környéken húsz százalékkal növekedett a kóla iránti kereslet, az üdítőt gyártó cégek mégis ellenérzésüknek adtak hangot. A Coca-Cola és a Pepsi nyilatkozataiban tagadja, hogy üdítője bármi olyan hatóanyagot tartalmazna, ami alkalmas lenne a rovarok kiirtására.

    A kólagyártó cégek azzal érvelnek, hogy ha tényleg igaz lenne az indiaiak állítása, akkor ők is inkább permetezőszerként árulnák a kólát, hiszen több pénz van abban az üzletágban, mint az üditőiparban.

    Mezőgazdasági szakemberek szerint a kólában lévő cukor hatásos a rovarok ellen, ugyanis a kezelt területre csalogatja a hangyákat, akik megeszik a kártevő rovarok lárváit, ezenkívül az édes anyag a növények immunrendszerét is megerősíti.
  • Frank99
    #144
    arra van időd, amire szakítasz
    a Totalfood az ország nagy részére hord kaját, átlag 600-650-ért egy valag kajából választhatsz.
    nem kell bemenni, helybe hozzák.
    ízletes, és elég.
  • LittleL
    #143
    Próbáltátok már az:

    1 deci Kóla + 1 deci szódavíz összeállítást ?

    Nagyon finom az is.
    Kólafröccs.
  • Sir Quno Jedi
    #142
    Mer' a kóla igenisaz egészséges ! Peeersze ! Jóóóvan ! :DDD
  • szando
    #141
    nem káros a szervezetre! loál!

    és te ezt elhiszed?
  • szando
    #140

    ok. de akkor tényleg nem kioldja, csak elősegíti a kioldódást :DD
  • Sir Quno Jedi
    #139
    Vietnámi munkatársnőm mesélte, hogy náluk a háborúban jéghidegre behűtött Coca-Colát dobáltak le az amcsiknak repülőről, mert az amcsi "katonák" nem voltak hajlandó meginni melegen, nameg akkor már harcolni sem ! A kongok meg az éhhalál szélén sunnyogtak egyszál kalával a partmenti mocsárban, míg egy szál is élt közülük ! Ennyit a morálról ! :DDD
  • zakika
    #138
    kellemes egesszeg tonkretetelt a melo miatt
  • Holy
    #137
    csak az embernek pl melo kozben nem mindig van ideje rendes etterembe beulni :(
  • Mentol
    #136
    Ráadásul, úgy tiltják, hogy a joint nem is káros szervezetre! Ugyanakkor kb.100 éve még itt kishazánkban is kultúrája volt a fűszívásnak...(azaz nem volt tiltott)
  • zakika
    #135
    kolatol elkanyardotunk a kajaig...

    en is inkab etteremben kajalok. majdnem anyiba kerul mint gyorsettermek de komplet menu, kiszolgalnak es kellemesebb kornyezet. az hogy melyik egeszsegesebb, arrol nem akarok vitazni, mindenesetre valtozatosabb kaja. ja esmigiszok hozza egy kofolat :)
  • Frank99
    #134
    gyorsétkezdében tuti nem.

    akkor főzetek az asszonnyal :-)
    vagy főzök én...
  • Holy
    #133
    sajnos manapsag az etteremben sem lehetsz teljesen biztos
    de ilyen alapon akkor nem eszel inkabb semmit?! :)
  • Kata
    #132
    "Nem mindig, de ha másképp nem áll helyre a családi béke, akkor megcsinálja ezt."

    Amúgy meg anyagilag nem állnak rosszul, és akkor finoman fogalmaztam.
  • Frank99
    #131
    jó nekik, hogy több ezer Ft-ot kidobnak a kukába...
    ahelyett vennének egy boltban souvenírt nekik...

  • Kata
    #130
    Egyik barátnőmnek két pici gyereke van. Ők is szoktak cirkuszolni ezekért a göncökért. Meg is veszi nekik, de a kaját laza ívben a kukába vágja, a gyerekek meg megkapják az áhított kacatot. Nem mindig, de ha másképp nem áll helyre a családi béke, akkor megcsinálja ezt. Ő is azt mondja, hogy olyan szemetet nem etet a gyerekeivel. :)
  • Wing Rockling
    #129
    AZ éttermi kajába meg belefosnak majd belehánynak, összerázzák és kicsapják neked tányérba
  • Wing Rockling
    #128
    PEPSI sokkal jobb, geciek!
  • Frank99
    #127
    nem nindenki issza kolát és eszi mekit.
    1x voltam mekiben, és röhögök azokon, akik több pénzért, feleannyiért sem laknak jól, mint én egy étteremben.

    és iszom után egy jó sört, amiről bizonyatott, hogy jótékony hatással van az emésztésre, a vesére, a szívre.
    aki akarja, csak tegye.
    a gyermekem 6 éves, egyszer voltunk mekiben vele, és nem fogom rászoktatni egy olyan kajára, amiről nem tudni mikor és miből készült, csak azért, mert kap mellé egy SEGA kvarcjátékot.
  • krob
    #126
    Hali!
    Nem állítok semmit a témában, de a nagyfiam (14) nemrég volt a központi szívklinikán és orvos javasolta, hogy még fejlődésben lévő szervezetét óvjuk a szénsavas italoktól (nem kólát mondott), mert elvonják a szervezettől a kálciumot.
    NEM kifejezetten a CSONTOKTÓL!
  • fifi
    #125
    a vasszöges dolog nem igaz...van egy magyar nyelvű site/dátumokkal, képekkel/ ott vmi 3hétig áztatták Colában a szöget és nem történt lóf@sz sem!!!
    Tartok tőle hogy a tejfogas dolog is csak ilyen urban legend...
  • Rafaelo
    #124
    most beszéljünk arról hány patkány fogat találtatok a hamburgerben
  • Holy
    #123
    lassan kezdek megijedni, akkor itt az iq szag :)
    mindenki mindent jol tud, megis szarik ra, issza a kolat eszi a mekit... ::))))
    emberek: nem cigizunk, nem kolazunk, nem csajozunk -- NEM ELUNK :))
  • Ron Ragm
    #122
    Szénsav (avagy a szén-dioxid vizes oldata) nem csak kólában van, márpedig a legnagyobb probléma a hozzászólások alapján a Ca kioldása, hanem pl az oly egészségesnek tartott ásványvízben is...
  • Rafaelo
    #121
    egyszer egy levelet találtam még régen a kólás üvegben
  • Holy
    #120
    a tejfogat oldja.. valoban eltunik
    de egy egeszseges fogat nem szed igy szet
  • Holy
    #119
    mivan ?
    kolaban aztatott husdarab ?

    bazdmeg :
    probald ki, hogy belefexel egy kad vizbe, es 2 hetig ki sem mozdulsz
    szerinted mi lesz veled ?

    baromsag ilyenen vitazni
    mindenkinek megvan a maga velemenye
    aki szereti a kolat, az igya
    aki meg nem szereti, az igya a "tisztanak hitt" vizunket ...
  • hen-tes
    #118
    pff
    hát ha ilyen hülye kényes a gyerek.. nem mondom hogy megérdemelte [csakgondolja:P]
  • Dzsini
    #117
    2.: ott van a #100ban :)
  • szando
    #116
    Igen, igen..
    a sok tévhit megint előjött :DD

    1. kólában áztatott csont/húsdarab
    persze hogy megpuhul, mivel szénsav és foszforsav van benne, amik ha gyengék is, akkor is savak. de ha tanultatok kémiát ezek a szervezetre kis mennyiségben (még napi 2 liter kóla is kis mennyiségnek számít) nem ártalmasak. 2 napig meg különben se lesz egy pohár kóla a szervezetedben, hogy kimarjon az ott valamit.

    2. kioldja a kalciumot
    ezt talán egy kicsit részletesebben is ki lehetne fejteni, mert közvetlenül csonttal nem érintkezik az a szerencsétlen lötty, nem tudom hogy hogy oldaná ki a csontodból a kalciumot...
  • Rafaelo
    #115
    rákot kaptok tőle geciek
  • Kandurex
    #114
    szénsav...a sörben is szénsav van... nem kell a duma a sör egészséges :ED