1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • tony11
    #1716
    Szerintem sem erősödik,sőt határozottan mondom,hogy nem!Én nyáron mindig leborotválom az egész felsőtestemet, télre visszanövesztem és nem nagyobb,vagy erősebb mint volt.
  • Yossarian
    #1715
    gondolkodj már egy picit! mitől sűrűsödne, ha borotválod? Szerinted hirtelen új szőrtüszők bukkannak fel az arcodon, mert a szomszédos szőrszálat levágtad?
    Ez a "borotválástól erősödik, sűrűsödik a szőrzet" csak egy városi legenda...
  • Abruzzi
    #1714
    bocs most vettem észre h ide írtam a múltkor is :D úgy emlékeztem hogy az egyik másik fórum volt :D
  • Abruzzi
    #1713
    Üdv!

    Idősebbektől kérdeznék annyit hogy kb meddig alakul a férfiak arcszőrzete, és lehet-e valahogyan befolyásolni?

    19 éves vagyok és rendesen szőrösödök mindenfelé, a "szőrösebb fajtába" tartozom, de annyi gondom van hogy az arcomon nem egyenletes. A bajszom máshogy nő mint a többi részen, valamivel sűrűbb is. Ez lehet azért, mert a bajszom kb heti 3szor szoktam lenyomni, az arcom többi részén meg csak heti 1szer? A többi részen ritkább és azon belül is van ahol több van van ahol kevesebb. Azért kérdem h meddig alakul, mert még mostanság is láttam 1-2 új szőrszált ami ott "jött elő" ahol eddig nem volt. Szeretnék normális borostát mert imádom meghagyni de egy idő után így igénytelen hogy nem egyenletes...
  • Yossarian
    #1712
    nyakamon nekem is sokat elhagyott a braun, a mostani 20-22K-s philips-szel meg vagyok elégedve, báááár... Az első2-3 borotválkozás után nagyon kivolt a nyakam tőle. Aztán szép fokozatosan elmúlt ez a nyúzás effekt. valszeg hozzá kell szokni.
  • red13
    #1711
    Nekem 1 éves Braun van, szerintem elég jó, viszont a nyaknál nagyon megszoktam szenvedni. Ezért is megyek át rajta csak az igazítóval, tehát olyan mintha a hajnyírón a nullással mennék át rajta, így nagyon marad egy kicsi, de semmi pattogzódás. Lehet valamilyen körkésest kéne bepróbálnod, elvileg akármerre nő a szőr az leviszi, de ebben nem vagyok biztos. Amikor vettem az enyémet azt mondták szinte mindegy milyet veszek, csak ne az olcsó noname márkák közül válasszak. 12K volt a Braun, ez nem tudom mennyire olcsó/drága. :D
  • Tetsuo
    #1710
    Brutaleros es dus arcszorzethez milyen elektromos borotvat ajanlotok?

    Regebben probaltam 2 keses Braunt, de fajt es foltokban borotvalt, tovabb tartott, mint egy ocska hagyomanyossal es szarabb is lett az eredmeny.. :S

    Nem akarok ugy jarni, hogy kifizetek egy halom penzt, azutan megse hasznalom!
  • Yossarian
    #1709
    nem vágja le az orrod, ráadásul azt a részt elég könnyen viszi.
  • Yossarian
    #1708
    nekem volt régi orosz borotvám és "szörnyű" braunom is. Az orosz borotva után olyan volt a nyakam, mintha elkapott volna a kombájn. Ellenben egykéses Braunom volt kettő is, nagyon kezes kis jószág volt mindkettő. Elismerem, a mai sokkal jobb, de az az egykéses se volt olyan szörnyű, mint hiszed.
  • smith09 #1707
    Én 3 naponta borotválkozom, ( 27 vagyok ) ráadásul elég erős a szőrzet.
    Gillette et hazsnálok általában. Arceszből viszont Old spice ra szoktam vissza. Fiatalabb koromat jutattja eszembe mindig. Original vagy Lagoon illat.
  • pelé 1970
    #1706
    NEM LEHET TENNI SEMMIT.EZ ÖRÖKLETES GENETIKAI TÉNYEZŐKTŐL FÜGG,DE MÉG 25 ÉVES KORODIG BIZTOS FOG ERŐSÖDNI
  • Abruzzi
    #1705
    Üdv!

    Valaki meg tudná mondani hogy mikor alakul ki a végleges szőrzet az arcon, és hogy függ-e valamitől? Mert pl egyik 25 éves bátyámnak alig nő szőr, a másiknak teljesen borostás mindenhol egyenletesen az arca akkor is ha már 1 napig nem borotválkozik. Nekem nő az arcomon, csak a bajszom és a szakállam nem nő össze, ezért nem szoktam teljesen meghagyni mert hülyén nézne ki. Viszont szeretnék borostát hagyni mert úgy gondolom jól állna, csak az a baj hogy nem egyenletes...van ahol nem nő, egyik helyen több van mint a másikon, emiatt nem néz ki jól....lehet tenni valami azért hogy megerősödjön és mindenhol ugyanolyan legyen vagy ez majd eldől?:D

    ja egyébként 19 éves vagyok.
  • pelé 1970
    #1704
    Többkéses Remington 1958-ból !!!

    http://www.youtube.com/watch?v=eOgbH0veUgA&feature=related
  • pelé 1970
    #1703
    Jaaa és még egy érdekesség: amerikai Ronson reklám az 1950-es évekből:


    http://www.youtube.com/watch?v=RAUftAZmE6A


    0.24-nél jól látható,hogy többkéses vágófeje van már akkor.

    (tényleg nem értem az akkori Braun modelleket :( :( :( :( )



    Ma is szörnyű az egykéses Braunokkal borotválkozni a 3 késes Braunhoz képest.

  • pelé 1970
    #1702
    Találtam egy érdekes oldalt (persze,akit érdekel):

    http://www.xs4all.nl/~pedewei/

    Régi típusú borotvák vannak rajta,meg persze maiak is. Elég érdekes,hogy a Braun 1990-ig csak egy késes (series 1 ) borotvákat készített. Ezekkel szerintem szörnyű lehetett borotválkozni,csodálom hogy vették őket és azt sem értem miért nem gyártottak többkéseseket :N :N :N -különösen annak tekintetében,hogy a Remington,Ronson,de még az NDK és orosz borotvák is többkésesek voltak,már az 1950-es, 1960-as években.

    Csodálom,hogy nem ment csődbe a Braun.


    A honlapon régi Braun készülékek a BRANDS menüben van.
    Régi Remington modellek a COLLECTIONS menü Advertisements-ben vannak
    Szintén itt vannak régi NDK és orosz modellek.


    Az régi orosz borotvákat a
    COLLECTIONS Russia and Ukraine menüben azon belül a Other classic brands-ben találni.
    Érdekes hogy az oroszok MOCKBA (Moskva) nevű borotvája kiköpött egykéses Braun (az NDK-nak is volt ilyen BEBO SHER néven),
    de van Remington másolat is Tsaijka néven :Y :C



    Nem tudom,hogy esetleg,aki idősebb régen milyen rezgőkéseset használt jó volt az egykéses Braun,Mockba is,vagy az NDK-,orosz többkésesek?????????

    Szívesen várom a válaszokat :) :) :) :)
  • Willenbrock
    #1701
    Most kimegyek a tesco-ba 3 napos undorító borostával.20 évesen kezdtem kb rendszeresen beretválkozni,24 éves koromban elkezdett egyre erősödni,ma már minden nap kéne ahoz hogy simaképű legyek.Nem vagyok rá hajlandó-ha sehova sem kell mennem 4-5 napig sem húzom le.
  • gpeeter
    #1700
    Elektromos körkéses borotvával mennyire lehet bajuszt borotválni? Nem akarom az orromat levágni... :D
  • akyyy
    #1699
    ez egy cigány volt. kellet nektek fideszre szavazni
  • qetuol
    #1698
    repüla repüla.... bannhammer
  • Brolly
    #1696
    am ez mennyivel jobb, mint a sima borotva?
    Most ezt próbáltam ki ni:remington nagyon komoly, mindenhol darál.. megéri..
  • Tetsuo
    #1695

    Ezt neztem ki, most akcios..
    Mi a velemenyetek rola?

    Nem hasznalok aftershave-et meg beforeshave-et sem hagyomanyos borotvahoz, remelem villanyhoz sem kell.
    Eros es gyorsannovo szorom van, Ezt szerintem a 2 ev helyett, nekem evente kell majd vennem.. :S
    Igy is megeri? Kenyelmesebb lesz? Vagy eros szorre nem jo a korkeses? Meg hasonlo kerdesek.. ha tudsz vmit ird meg! Thx.
  • Narxis
    #1694
    ez olyan undi téma
  • tony11
    #1693
    Én is borotválom az intimet,és a hasamat, mellkasomat hónaljat.Az én barátnőm így szereti.
  • 89
    #1692
    már sg-n is terjeszkednek a hiperpigmentáltak?
  • razorfan
    #1691
    jajj de nagyon kamelom a társaságotokat heee

    IRRRRRLYATOK MÁNNN DIKKKKK
  • razorfan
    #1690
    dikk máne szokeresz a vakeresz

    hát írjatok mán valamit hee

    dikhel ménem irtok mánee??


    dik máne irlyatok maneee gadzsok!!!

  • razorfan
    #1689
    most komojan bekaphassa,meg kiszophassa mindenki more
    há dikk máne
  • razorfan
    #1688
    sok itt a köcsög kis buzi


  • razorfan
    #1687
    amúgy mindenki bekaphassa,meg kiszophassa...






  • razorfan
    #1686
    A lányok jobban szeretik csupaszon,mintha szőrös banán lenne...

  • Yossarian
    #1685
    jah, a szőrből ki se látszana, mi? :P
  • razorfan
    #1684
    Én visszatértem a GILLETTE-hez,meg a nivea hidratáló borotvazseléhez.Ez az igazi borotválkozás,sokkal tökéletesebb,mint bármelyik villanyborotva.

    Villanyborotvát (a pajeszvágóját) csak intim szőrtelenítésre használom.Ettől nem pattogok ki alul,és a lányok is értékelik

  • razorfan
    #1683
    Én visszatértem a GILLETTE-hez,meg a nivea hidratáló borotvazseléhez.Ez az igazi borotválkozás,sokkal tökéletesebb,mint bármelyik villanyborotva.

    Villanyborotvát (a pajeszvágóját) csak intim szőrtelenítésre használom.Ettől nem pattogok ki alul,és a lányok is értékelik :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD
  • Beowulf
    #1682
    Ok!
  • akyyy
    #1681
    Próbáld ki a macskáidon
  • red13
    #1680
    wahquarch: de igen pontosan ez a megoldás, csak nem szeretek minden nap borotválkozni, mert eléggé érzékeny a bőröm és nem nyugszik meg ennyi idő alatt teljesen. Bár jobb lenne szoktatni.

    trabiubi: én se nagyon hallottam ilyenekről, de más termékben lehet úgyis kapni, hogy az van ráírva elektromos borotválkozás előtti balzsam/shave. Szóval gondolom igen. Egyébként elvileg a Magyarországon kapható termékek közül ez az egyik legjobb, mármint a proraso. Olasz a cucc, hát majd meglátjuk tesztelem.

    Wattin: na ezt nem nagyon tudom. Igazából nem tudom hogy nekem milyen szőröm van. :D Alapból szőkés a hajszínem, így a szőrzetem is hasonló, így annyira nem látszik meg a borosta mint más sötétebb hajú embernek, de szerintem erősebb szőrzetem van, főleg nyaki részen. Bajusznál nekem egy állom borotválkozni, nagyjából 15mp az egész mire leszedi mindet és ott tényleg babapopsi effektus.

    Beowulf: na ez királyság, nem is láttam még ilyet amihez ilyen tisztító "gép" van. Állat. Én mindig a csapban szoktam kimosni. :D
  • Beowulf
    #1679
    Hali!
    Sikerült vennem villanyborotvát. E-mailemre egy cég sem válaszolt...
    Egy pár helyen megfordultam ahol lehetett tapizni és kézbe fogni. A Media Marktban némelyikbe még volt energia, így kipróbáltam egy párat (pár perc múlva jöttek is a Secusok ) és én a Braun Series 7-nél maradtam mert iszonyat jó! ezzel tényleg el lehet érni a babapopsis arcot! Én ajánlom mindenkinek!
    Kép_01
    Kép_02
    Kép_03
    Kép_04
    Kép_05
    Kép_06
    Kép_07
    Kép_08
    Kép_09
    Kép_10
    Kép_11
    Kép_12
    Kép_13
    Kép_14
  • Wattin
    #1678
    Az elektromos borotvák puhább szőrön is jól alkalmazhatók? Vagy azért kell egy erősebb szőrzet, borosta? Nekem pl. a bajusznál érzékenyebb a bőröm.. Ott neked nem bántja?
  • trabiubi
    #1677
    Elektromos borotva előtt lehet használni borotválkozás előtti termékeket? Nekem ez kicsit meglepő. Viszont, ha ez segít, akkor szerintem megéri kipróbálni. Én most keresek valami normális borotválkozás utáni dolgot, szóval átérzem a helyzetet :)
  • wahquarch
    #1676
    Nah pont ezt akartam írni,hogy a hosszú szőr miatt nem tudod leborotválni rendesen ott nyak tájékon, de utána elolvastam mégegyszer és láttam, hogy te is írtad ,de nem lehetne az a megoldás,hogy nem engeded ennyire megnőni? Szóval kicsit gyakrabban borotválkozol.