1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • smith09 #1756
    Én a manuális borotva híve vagyok, de elvileg ez újabb technika, tökéletesebb vágás, jobban kíméli az arcot stb... De ez persze elv és először tuti jobbnak fog tűnni - lehet h jobb is - de egy idő múlva szerintem rájössz h a régivel is nagyon jól lehet borotválkozni ha elég élesek benne a kések. Régen én is szerettem volna olyat ami a nivea krémet borotválkozás közben viszi rá az arcodra, de rájöttem h semmi szükségem rá. Ha szeretnél vegyél v kérj Karácsonyra neked kell tudni h szükséged van - e rá.
  • sonic syndicate
    #1755
    én is arra hajlanék, de most kitalálták, hogy jó a "régi", mivel ki lett cserélve egy ugyanolyan, ámbár teljesen új modellre, és az "tökéletesen" vág

    kérdésem az lenne, hogy akinek van már e téren összehasonlítási alapja, tudna pár érvet írni, mért jobb a drágább?
  • Yossarian
    #1754
    nem fogod megbánni
  • sonic syndicate
    #1753
    hello!

    karácsonyra rá szeretném venni anyámékat, hogy kapjak egy új borotvát
    eddig ilyenem volt
    és ilyet néztem ki
    szerintetek megéri? vagy ha tudnátok, ajánlanátok párat? persze elviselhető ár mellett...
    most kitalálták, hogy minek újat venni, ha meg lehet javíttatni/kicseréltetni, de pl új körkések dupla annyiba kerülnének, mint maga a mostani borotvám újonnan

    kösz :)
  • smith09 #1752
    Tudtam h ez a válasz érkezik :-)

    De már akkor is volt after shvae ( arcesz ) amikor még nem volt ekkor kapitalizmus ( barbon, pitralon ) és akkor kenték magukat, és nem gondolnám h ez hű de nagy üzlet lett volna a caolának vagy bármely más szoci gyárnak a termékét eladni.
  • Tetsuo
    #1751
    :) Naiv vagy. A legtobb dolog amit vasarolhatsz, az art neked.
    A fogyasztoi tarsadalom arra epul, hogy a legtobb ember dolgozik es vasarol kozben kapja a hipnotikus reklamot minden csatornan.
  • smith09 #1750
    azt nem ! de after shave t igen.
  • Klemice
    #1749
    az after shave egy baromság
    most lehorzsolod a lábadat vagy a könyöködet egyből ráöntesz egy kis tisztaszeszt?
  • smith09 #1748
    Akkor meg minek találtál ki ? :-)
    Azt hittem azért jót tegyen és nem azért h ártson ! :-)
  • Tetsuo
    #1747
    Alapbol (egeszsegtelenek) irritaljak a bort, meg penzbe kerul, de ha neked tetszik..
    En borotvalkozas utan egybol zuhanyzok, utana baba borom lesz. ;)
  • tony11
    #1746
    Szerencsére nekem nem igazán érzékeny a bőröm,kivéve ha borotválkozás után megizzadok,de ez ritka.
    Tényleg nem kevés napi 2,de nálunk örökletes az erős szőr,úgyhogy muszáj hacsak nem akarok borostát.
  • smith09 #1745
    Miért nem kell használni ?
    Pont most találtam magamnak egy kiváló illatot !
  • Tetsuo
    #1744
    Ha furdes elott borotvalkozol, akkor nem lesz piros a nyakad. ;) Nem kell hasznalni aftershawe-et sem.
  • smith09 #1743
    napi 2 ? Az nem kevés, én 2 naponta szoktam csak.
    Ha rendszeresebben borotválkozom tuti piros mindig a nyakam !
  • tony11
    #1742
    Hát nem túl népszerű ez a téma mostanság!
    Sajnos nekem elég erős a szőrzetem és nem ritka,hogy napi 2x borotválom az arcomat,mert zavar ha borostás.Este fürdéskor mindig megborotválkozok pengéssel,reggel pedig áthúzom villannyal.
    a testemet mostanában Remington férfi testszőrnyíróval csupaszítom,amit nemrég vettem és nagyon bevált.
  • smith09 #1741
    Kihal a topik ?
  • smith09 #1740
    Köszi a linket !

    Szerintem tuti elvágnám első max. második alkalommal a torkom ! :-)
  • Tetsuo
    #1739
    http://kispad.hu/blog/200607/a-borotvalkozas-jobarat.html?c2175
  • Tetsuo
    #1738
    LOL Neked mi bajod?! :)
    Egy tuszobol tobb szorszal nohet ki egy csomo embernel, pl nalam a karomon is igy van... mint alabb irtam, ez nem mindenkire vonatkozik ehhez kell hajlam is, amugy szakemberek allitjak, ha a szorodet vagod, akkor erosebb lesz. A haj es a szor, nem ugyanaz.
    A higyj pedig regiesen van irva, a Bibliabol, az igaz, hogy neked tunt fel eloszor. ;) A mainstream meg idegen szo, igen.
  • Yossarian
    #1737
    na érdekes módon, én az arcomat borotválom kb 17 éves korom óta bajszom szinte mindig volt és úgy 6-8 éve szakállam is van mint a Vágónak. Annak ellenére, hogy az arcom cirka 23 éve borotválom, nem hagyhatom megnőni rajta a szőrt, mert ritka, ellentétben a bajszommal amit szinte sosem vágtam le, mégis nyugodtan állíthatom, ott a legerősebb a szőrzet az arcomon. Talán mégis érdemes lenne elgondolkodni a genetikán, mint a szőr erősségét és növekedését befolyásoló lehetőségen...
  • Abruzzi
    #1736
    Nyilván akkor genetikailag van belém kódolva hogy a bajszom 2x olyan erős és sűrű mint az arcom többi részén, és semmi köze ahhoz hogy 13 éves korom óta ott heti 3-4x borotválom az arcom többi részét pedig hetente-kéthetente 1x. És az is véletlen hogy elkezdtem egy olyan területet ahol alig volt szőr gyakrabban borotválni és elkezdett erősödni és több nőni.

    Nem azt mondjuk hogy ha a homlokod elkezded borotválni akkor szép lassan elkezd majd ott nőni a szőr, de az arcodon alapból vannak ilyen pelyhes kis szarok amiket lehet észre sem veszel de a borotválás megerősítheti, valaki linkelt is egy cikket hogy mitől is van így, abban le volt írva hogy nem arról van szó hogy leborotválod és ezáltal jön egy új..
  • Yossarian
    #1735
    az erősödésről meg annyit, hogy bizonyos életkorig erősödni fog folyamatosan, ha borotválod, ha nem... 40 éves vagyok, rendszeresen borotválkozom és valami csoda folytán 25 év borotválkozás után még nem kell harapófogó ahhoz, hogy elvágjak egy szőrszálat a képemen. Lehet nem is erősödik? :P
  • Yossarian
    #1734
    hát srácok, ebből még meg fogtok gazdagodni! feltaláltátok a kopaszodás ellenszerét. napi hatszori borotválkozás (lehet 8 is) és elkezdenek felébredni az "alvó hajhagymák", meg egy hajhagymából 2 szál fog kinőni. Komolyan, egy ilyen ember ír az ész osztásról, atyám. Az aláírásodban meg javítsd ki a hibát, az nem higyj, hanem higgy és mindjárt hinni fognak neked...
  • Tetsuo
    #1733
    Mi van akkor, ha veszek egy fullos borotvat es nem jo az en boromre (nem viszi le rendesen a szort stb)?
    Visszakerhetem a penzt? :) Nem hiszem. Igy nem is veszek soha elektromost.
  • smith09 #1732
    Ennyire semmit mondó téma ez ?
  • smith09 #1731
    Igen , igen örülök is neki ! :-)
  • tony11
    #1730
    Szerencsés géneket örököltél,hogy nem vagy szőrös!Ott lentebb valóban a borotva a legjobb megoldás nálam is,csak én gyakrabban szoktam.
  • smith09 #1729
    Szerencsére nekem a mellkasomon roppant kevés van pár szál az is nagyon gyenge.

    Egyébként ott lentebb - csípő tájt ;-) - a borotva a legjobb megoldás szerintem, én hetente 1 x tuti elvégzem.
    A gyantázástól biztosan ordítanék !
  • tony11
    #1728
    Én is nyírtam régebben,de mivel nekem nagyon erős,a szőrszálak átszúrtak a pólón és ez eléggé vicces volt.Szerencsére a barátnőm is jobba szereti ha csupasz vagyok,és eddig minden barátnőm erre szavazott,viszont az tényleg ciki amikor félmeztelen vagyok és tiszta borosta a testem,pedig többnyire ilyen.
  • Abruzzi
    #1727
    Szoktam ritkítani ollóval, úgy nem "igénytelen", nem tűnik nagyon szőrösnek mint chewbacca mégis ott a férfias hatás. Persze van aki a csupasz férfitestet szereti, én akkor sem borotválnám le ha a barátnőm kérné :D
  • tony11
    #1726
    Akkor mi biztosan nem lennénk barátok ha utálod!Én borotválom,viszont mentségemre legyen mondva,hogy én tényleg nagyon szőrös vagyok.
  • Abruzzi
    #1725
    Miért zavarna? Lehet rosszul képzeled el, nem vagyok egy majom és nem vagyok nagyon durván szőrös, saját meglátásom szerint pont ilyen férfias szinten, meg barátnőm is így gondolja. Most akkor miért zavarjon? Utálom ha valaki borotválja a hasát v mellkasát v lábát fiúként....(direkt nem férfit írok)
  • tony11
    #1724
    És nem zavar,hogy olyan szőrös vagy?
  • Abruzzi
    #1723
    Ja hát szerintem én hajlamos vagyok rá, mivel máshol (has-mellkas stb) is elég szőrös vagyok az átlaghoz képest, csak az arcom még nem egyenletes.
  • smith09 #1722
    Akkor én szerencsés vagyok !
    Mondjuk már eleve nagy erős volt.
  • Tetsuo
    #1721
    A pehelyszor pl. ettol siman meg tud erosodni... annal, aki hajlamos ra.
  • Abruzzi
    #1720
    Mielőtt még teljesen hülyének néznél, azért kérdeztem, mert volt olyan hely ahol nem nőtt szőr így nem is borotváltam ott. Aztán egyszer ráálltam hogy bekenem az egész arcom és mindent lehúzok, az sem érdekel ha nincs ott szőr, egyenletesen végigcsinálom. És 1-2 hónap után az említett részen megjelent pár új szőrszál. Logikus magyarázatot én sem találok, de nyilván van köze ahhoz hogy addig sosem borotváltam ott és hirtelen elkezdtem..
  • Tetsuo
    #1719
    Nekem sokeve erosodik folyamatosan. ;)
  • smith09 #1718
    Mindenki borotválkozzon 2 naponta és nem lesz semmi baj. Erősödni meg nem fog senkinek egyébként sem !
  • Tetsuo
    #1717
    Nekem meg jopar eve erosodik es surusodik de ugye nem tudom, hogy a borotvalastol-e.. :)

    Allitolag maguk a szorszalak megvastagodnak ill egy szortuszobol tobb no ki, ha sokat borotvaljuk vagy rosszul gyantazzak.
    Az emiatt aktivabb szortuszok a melettuk levo (mondjuk alvo) szortuszoket is aktivva teszik, igy surosodhet is.

    Persze ez a folyamat egy nem-szoros emberen nem erzekelheto, tehat neki nincs tapasztalata (viszont az ilyenek szeretik osztani az eszt.)
    Olyan ember vagja a temat, aki vagy szakember es nem akar reklamozni semmit vagy akinek a hata is szoros. :) Persze az egzakt teszt az lenne, ha sok embernek sok evig csak egyik felet borotvalnak es osszevetnek a kontrolloldal mereseivel. (Szortuszo/negyzetcenti, szorszal/szortuszo, szorvastagsag, novekedes sebessege stb.)
    Ilyen teszrol viszont nem hallottam.