1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • tony11
    #1796
    Nekem egy Philips villanyborotvám van ami 50 ezer volt de az is csak arcra jó.Mondjuk vinné testen is,de a testborotváknak szélesebb a vágóélük.ami miatt jóval nagyobb felület borotválható vele.Szóval célszerű különválasztani az arc és testborotvát.
  • qetuol
    #1795
    háát... azok már nagyon drágák :D
  • SötétBarom
    #1794
    Le ne szopjon? :D:D:D
  • qetuol
    #1793
    letezik olyan elektromos borotva, amely mind arcon, mind testen is hasznalhato, es vizallo is meg olcso is?
  • smith09 #1792
    Sajnos benne segtíeni.
    De használj niveát v valami hasonlót és nagy baj nem lehet
  • nick20
    #1791
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy honnan tudnék olyan borotválkozás utáni arckrémet venni, amivel ha bekenem az arcom olyan lesz egésznap mintha frissen borotváltam volna? Vagy tudtok konkrét neveket is!
    Előre is köszönöm!

    Üdv.
  • MauroN
    #1790
    Helló.

    Szerintetek a körkéses borotva jobb mint a sima hagyományos villanyborotva?
  • tony11
    #1789
    Nekem nagyon bevált a testszőrnyíró,pedig elég sok és erős a szőröm,de minden gond nélkül leszed mindent.
  • kakimakifsz
    #1788
    Azzal csak kipróbáltam:) Pengés borotvával szoktam lent, az valamiért úgy viszi le, hogy lassabban nő ki. Mivel kétkezes vagyok nem parázok, hogy levágom a golyóimat:)
  • Victor1103
    #1787
    És nem félsz, hogy bekapja a golyóid?:D
  • kakimakifsz
    #1786
    Jah:) Az kényes terület. Mellkasszőrt meg egyebet nem borotválom csak hónalj.
    A faszszőrt a 2 kőrpengés villanyborotva meglepően jól viszi.
  • Victor1103
    #1785
    Hát én nem konkrétan a farok meg a herék borotválására ajánlottam a hajnyírót hanem a testszőrre:D Ott szerintem a borotván kívül nem is lehet normálisan mással leszedni a szőrt.
  • kakimakifsz
    #1784
    #1777!?
    Láttam, ott voltam:)

    Mindenki olyat vegyen ezek szerint, amilyet a farka megkíván/kibír.
  • Victor1103
    #1783
    Hát én nem ajánlom a testszőrnyírót, legalábbis amit én vettem philips 13.000 volt és egy kalap szar mert semmit nem vitt.
    A legjobb ha veszel egy elektromos hajnyírót és leveszed a fejet és a pengét húzod végig. Nem kapja be a szőrt hanem sérülés és irritáció mentesen lenyírja.
  • tony11
    #1782
    Végül is leszedi,de mondjuk olyan mint borotválás után 1 nappal,tehát nem olyan tükör sima,de ez nem gond.
  • Met
    #1781
    De az nem szedi le teljesen a szőrt nem?
  • tony11
    #1780
    Vegyél testszőrnyírót!Én most azt használok és semmi kipattogás,pirosodás.Gyors,kényelmes,praktikus.Direkt pasiknak találták ki,akik nem szeretnek sokat vacakolni.
  • Met
    #1779
    Nincs azzal semmi baj :)
  • SötétBarom
    #1778
    Ha lassú, akkor meg felesleges. Asszem marad a borotva. Meh.
  • kakimakifsz
    #1777
    Haver egyszer villanyborotva szakállvágó részével próbálta a nagyját leszedni,2 másodperc alatt belevágott a bőrébe. De a forgófejes résszel már nem veszélyes, csak lassú.
  • SötétBarom
    #1776
    Közben utána olvastam ezeknek a cuccoknak, hát kenjen a faszára ilyet akinek két anyja van :DDD

    Villanyborotva? Esetleg valamilyen nyírógép?
  • kakimakifsz
    #1775
    Szerintem jobb, mint vegyszerrel kenegetni (bár attól nem gyullad be, de sok kell belőle, mert erős a déli szőrzet
  • SötétBarom
    #1774
    Életlen borotvát baszom ki egyből. Egyszerűen komplikáltnak tartom, és relatív sokáig tart.
  • kakimakifsz
    #1773
    Fogadjunk azért mert életlennel csinálod és bevörösödik meg begyullad.
    Ha meg nem áll kézre kérj telefonos segítséget valamelyik barátnődtől.
  • Met
    #1772
    Hát nem tudom, felkened, aztán az előírt idő múlva ledörzsölöd egy vizes szivaccsal mert úgy jön ki a szőr. Nem potyog le csak úgy magától.

    Azért először kis helyen próbáld ki, hogy ha allergiás vagy rá akkor ne az egész zacsit csapja szét :)

    Részemről inkább borotva.
  • SötétBarom
    #1771
    Jók? Megmondom őszintén a borotválás nem fekszik annyira.
  • Met
    #1770
    léteznek szőrtelenítő krémek
  • SötétBarom
    #1769
    Dákeszt lehet borotván kívül valamivel hatékonyan szőrteleníteni?
  • Met
    #1768
    Braun villany borotvához nem tudjátok hol lehet olcsón venni tartozékokat?
    B30-as fej kellene, MM-ban néztem 7k, 14k-ért vettem 2 éve a borotvát, 6k-ért meg lehet venni 3 tárcsás Philipset.
  • tony11
    #1767
    Én is borotválom a mellkasomat már rég óta,most már a lábamat és a karomat is leszedem. Nekem sokkal jobb így,nem igazán szeretem a szőrt magamon,nincs is most rajtam,csak a szemöldököm.
    Már próbáltam a szőrtelenítő sprayt,de n az egyszerűbb dolgokat szeretem.
  • kakimakifsz
    #1766
    Az hogy a hónaljat borotválja a férfi az addig hagyján (már Én is), de, hogy a mellkast meg lábat is az nekem még új.
    2 haver is ráállt erre. Persze a mellkas bőre érzékeny és nem egy szép látvány, ha tele van piros pöttyel. Barátnők miatt csinálták, mint ahogy a fannszőr lekapását.
    Van most valami szőrtelenítő spray, de azt nem akarom csak úgy a f-szom környékére kenniA borotválásra meg érzékeny+ nőnek a kezébe nem adok borotvát olyan területre.

    Tapasztalatai vannak valakinek ezzel a szőrtelenítővel?
  • Met
    #1765
    Az hogy irritálja e az ember függő, nekem levágja rendesen és nem is húzza.
  • smith09 #1764
    Igen illetve azért mert a villanyhasználatánál néha néha " beleaadt " és meghúzta.
  • grizzly21
    #1763
    azert maradsz a pengenel, mert nem vagta le teljesen? kevesbe irritalja a bort azert az elektromos?
  • smith09 #1762
    Nekem csak úgy vágta le h hagyott egy keveset.
    Én szeretem. Maradok a gillette-nél.
  • grizzly21
    #1761
    Azert gondolkozom elektromos borotvan, mert egy idoben a sima penges mach3 turbo-tol pirosas lett a nyakam, allam. Egy elektromossal ez javulna? Olyan letezik, hogy nem vagja le teljesen hanem hagy egy kis borostat?
  • sz4bolcs
    #1760
    Egy ilyet kaptam tesómtól karácsonyra, nagyon poén használni.. izgalmas :D

  • Ramox
    #1759
    A körkéses borotvákat eleve kilőttem, mert azok nem tudnak olyan hosszú szőrt hagyni, amennyire én gondolok. Mivel az én szőrzetem eleve nagyon ritka, így egy átlagos borostánál jóval hosszabbra kell hagynom, hogy mutasson. :\
  • Tetsuo
    #1758
    Az elektromos borotvakkal alapbol marad egy kis borosta, ami egyenletes, egyforma hosszu, de szvsz kisebb mint 2,5mm.

    Nekem egy Philishave HQ 7390 F1 borotvam van. Kozepes kategoriaju. Nekem eleg eros az arcszorom, de elbanik vele, kis borosta marad, de nem rossz. Kis feluleten vag, igy tobbszor tobbfele szogben vegig kell mennem az arcomon, kb 15 perc a muvelet.
    Naponta - 3 naponta kell bekapcsolnom.
    Folyovizzel oblitheto hal'isten, kulonben szar lenne tisztitani.
    Nem kell borotvahab. 2 evente cserelni kell a 40 font erteku penget..
  • Ramox
    #1757
    Üdv az uraknak!
    Borotva vásárlását tervezgetem, mert meguntam, hogy a jelenlegi pengés borotvával borotválkozva 1-2 napig tök csupasz az arcom, szeretem ha van borostám. A kérdésem ez, hogy milyen borotvát (konkrétan) ajánlotok, körülbelül 20-30ezer forint között, amivel megoldható a szép, igényes, körülbelül 2-2,5-3 milliméteres borosta (vagy ez már szakáll?) vágása. ( Pontosan nem tudom hány milliméteres borostára vágyom, de valahol a 1,5 és 3 mm között)