1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • Match
    #1355
    still mach3, de kezdem nagyon megutálni.
    Vaci új pengével egész faszán leszedi, de utána rendesen borotválkozásról borotválkozásra érzem hogy egyre szarabb.

    Ráadásul kurva drága bele a penge.
    Kezdek gondolkozni azon hogy visszatérek a 2 pengés eldobhatóra (amikor hazamegyek miskolcra akkor olyannal szoktam, sztem jobb).

    Jah, és fehér nivea aftershave-et ne vegyetek. Banánszagú :D
  • Slawter
    #1354
    még most is úgy:D szerintem...
    Match te most mivel nyomod? olvastam a régi hozzászólásaidat...
  • Match
    #1353
    az én időmben azt még legénybajusznak hívták :D
  • DaemoonHunter
    #1352
    Én is így vagyok ezzel. Azt mondták, hogy így bajusz nélkül fiatalabbnak nézek ki 4 évvel:D
  • Slawter
    #1351
    :D jah az elején nemfog olyan gyorsan, meg ritkán kell majd...
  • sapkafej
    #1350
    nehiggy nekik!
    a cigánybajusztól minél előbb meg kell szabadulni.
  • DaemoonHunter
    #1349
    Ma borotválkoztam elsőnek:D elég érdes lett a bőröm:S Szokatlan, de nem gond. A szüleim az mondják, hogy nem kellett volna, mert mostmár mindíg kell majd, de sztem nem fog olyan gyorsan nőni. Csak ritkán kell és nem fog nagyon megerősödni. Remélem ez nem csak hülyeség:D
  • Slawter
    #1348
    mach3 marad akkor is a legjobb. A fusiont már amint megjelent, ujra hozzáláttak újítani, és bejött a Fusion Power Phantom, nagyon extrém új mikrochipet kapott, meg jelzőfényes működés, automata kikapcsolás, shave after shave, meg minden tunning van már benne. Mint a világ legszexibb borotvája. Ha odadják elfogadom de magamtol nemköltök ilyen hülyeségre, a sznoboknak kell csak, a lényeg az hogy szép mradjon a bőr és meglegyek elégedve a szálhosszúsággal.
  • Ice Cortez
    #1347
    Én amióta borotválkozom Mach 3 párti voltam/vagyok csak most bejött ez a Fusion és gondoltam kipróbálom!
    Elektromos borotvát még nem próbáltam, de állítólag jók nagyon!
  • Slawter
    #1346
  • Slawter
    #1345
    na hagyjuk rá:D
    haveromnak ilyenje volt, hátnem a legjobb:
  • Yossarian
    #1344
    "krémező csík kezd meghallni, ... azt pont leszarom!"

    Leszarás után jobban krémez?
  • Slawter
    #1343
    Te milyet használsz, milyen félék voltak Neked eddig?
  • Ice Cortez
    #1342
    Igen az elég....!
  • Slawter
    #1341
    =) jolvan igazad van annyira nem gáz:D de a krémező elég gyatra na! XD
  • Ice Cortez
    #1340
    Igazad van, tényleg a krémező csík kezd meghallni, pedig én eddig 2szer használtam!
    Néztem is hogy mi van! De mind1, azt pont leszarom! Az legyen a legkevesebb!
    Nekem bejött a precíziós penge, faján tudom vele a pajeszt igazítani, nekem bejött!
    De hát minden ember más! Kinek így kinek úgy!
    De ezzel szerintem nincs is semmi gond.
  • Slawter
    #1339
    amugy akinek nagyon erős szakálla van, annak ajánlanám hogy a borotvahabot egy pár csepp testápolóval keverje el, majd jó nedvesen vigye fel az arcára... tapasztalataim szerint egyáltalán nem húz tőle a borotva
  • Slawter
    #1338
    nem rossz a fusion, de szerintem a legjobb még mindíg a 4 penge. A precíziós penge szerintem sza*t sem ér mert nekem túl mélyen van, nem érzem hogy vágok e vele. Ami pedig a krémezőcsíkot illeti, 6 használat után már foszlani kezdett. A mach3 nak volt eddig a legjobb krémezője, az tényleg addig nemfehéredett ki, míg a pengék élesek maradtak. Az aljára nemtom minek kell annyi gumiborda... mindegy azért nemrossz dolog, el lehet használni
  • Ice Cortez
    #1337
    Amúgy szerintem nagy különbség van a 3 és az 5 penge között!
    Nemtudom nekem ezelött Gilette Mach 3 volt és most vettem ezt az új Fusion borotvát és szerintem sokkal másabb, jobban szedi a szőrt! De a hátuljan az a penge is nagyon jó meg hasznos is én használom az is. És szerintem egyáltalán nincs mélyen! Csak minimálisan, hogy ne vágd el a torkodat vele!


  • Ice Cortez
    #1336
    Sima borotva szerintem tökéletesen megfelel, de melllkason inkább gyanta. Mondjuk nekem nem olyan szőrös a mellkasom hogy gyantázni kelljen szerencsére!

    Jah amúgy az új Gilette Fusion borotva nagyon ott van!
    Nemrég vettem eggyet, de szerintem nagyon jó, csak ajánlani tudom!
  • Áksz
    #1335
    Sziasztok!
    Az a kérdésem, hogy az arcon kívül, pl mellkas, láb meg ilyenek, szoktatok szőrteleníteni? ha igen akkor milyen gyakran és mit használtok? sima borotva jó az ilyesmire? még nem vagyok túl tapasztalt sajna szal várom a tanácsokat:) kösssz
  • Mirk
    #1334
    borotválkozzatok fürdés után
    ha eléggé átázik a szőr, a kanál is leviszi
  • REMbraNT
    #1333
    Én is szakállvágóval nyomtam egy ideig de szerintem elkopott az éle mert egyre féjdalmasabb lett én inkább maradtam a 3-4 naponta megejtett borotválkozásnál. Van egy pár dolog amivel fel lehet dobni a borotválkozást, pl ez a tuti kis borotválkozó bögre



    A folyamat pedig ez alapján megy nekem:
    Shaving leírás
  • nagykovi
    #1332
    A szakállvágóval csak annyi gond van, hogy az 2-3mm-re hagyja :)
  • Match
    #1331
    Haveromnak pont ilyen problémája van...
    Próbáltam neki ötleteket adni hogy használjon elektromos borotvát, de akkor még jó hogy nem eröltettem a témát :)

    Azt mondta hogy a szakálvágót megpróbálja...
    Ha bejön neki beírom ide, addig is ha valakinek van valami tippje akkor átadom neki.
  • nagykovi
    #1330
    Ja és próbáld meg kicsit kevésbé rányomni a borotvát az arcodra, éppen hogy csak hozzáérjen, így nem vágja le 100%-osan a szőrszálakat, de kisebb lesz az esélye, hogy begyulladnak.
  • nagykovi
    #1329
    Vannak emberek, akiknek "allergiás" a bőre a borotvákra, és borotválkozás után begyulladnak a szőrtüszői, hasonló dolgok. Nekem is vannak hasonló gondjaim, eddig még nem találtam semmi normális megoldást rá. Annyit tudok ajánlani, hogy kicsit ritkábban borotválkozz, így "pihen" a bőröd, a szőrtüszőid. Mondjuk így kicsit gyakrabban leszel borostás, de egyre kevesebb szőszál fog begyulladni. Próbáld ki, hátha neked is jobb lesz így...
  • Breki33
    #1328
    Pengeváltás sztárok között
    Rendhagyó módon mutatta be a Gillette legújabb Fusion és Fusion Power borotváját: Kapócs Zsóka, az esemény háziasszonya borotválkozási szokásaikról beszélgetett Csányi Sándor színművésszel, Talmácsi Gábor gyorsasági versenyzővel és Sebestyén Balázs televíziós műsorvezetővel.
    Rendhagyó módon mutatta be a Gillette legújabb Fusion és Fusion Power borotváját, melynek tesztelésére három közismert személyiséget kértek fel. Kapócs Zsóka, az esemény háziasszonya borotválkozási szokásaikról beszélgetett Csányi Sándor színművésszel, Talmácsi Gábor gyorsasági versenyzővel és Sebestyén Balázs televíziós műsorvezetővel.

    Aztán megvillantak a pengék, és nem meglepő módon a három férfiú egyöntetű elismeréssel beszélt tapasztalatairól - méghozzá egy nyíltszíni borotválkozás után. A Gillette Fusion és a Gillette Fusion Power öt darab, szorosabban egymás mellé helyezett pengével rendelkezik. Ezek alkotják a Shaving Surface technológiát. A pengéket egymáshoz 30 százalékkal közelebb helyezték el, mint a Gillette Mach3 Turbo borotvánál. A speciális vágási felületen megoszlik a vágási erő, ezáltal csökken az irritáció, és a borotválkozás kényelmesebbé válik.

    A hatodik, precíziós penge egy önálló penge a borotvafej hátoldalán. Használatához a borotvát meg kell fordítani. Ebben a helyzetben a mozgófej rögzül, így jobban lehet szabályozni és irányítani azt. A rögzített fej segíti a férfiakat abban, hogy könnyebben megborotválják a nehezen elérhető részeket, mint például az oldalszakállat vagy az orr alatti részt. Az Európában élő férfiak 31 százaléka rendelkezik valamilyen arcszőrzettel, így az ő esetükben a precíziós szakállvágó tökéletesen alkalmas a formázására.

    A Gillette Fusion Power egyesíti a Gillette újításait a borotvafejen és a borotva nyelén. Más nedves borotválkozási rendszerektől eltérően, az elemes változat nyelében egy mikrochip található. A mikrochip egy teljesen új technológiai platformot képez, amely tökéletesíti a rendszer teljesítményét. A chip optimalizálja az elem teljesítményét az egyenletes működés érdekében. Jelzi az elem állapotát: az alacsony töltöttség jelző villogni kezd, ha az elemet cserélni kell. A chip továbbá érzékeli, ha a borotva véletlenül bekapcsolva maradt, és 8 perc után kikapcsolja azt.

    Mind a manuális, mind pedig az elemes változat további újdonságokkal bír. Az új Flexible Comfort Guard borotvanyak követi az arc formáját, 15 mikroredője segít kiemelni a szőrszálakat, elősegítve a kényelmes és alapos borotválkozást. A továbbfejlesztett indikátoros krémezőcsík egésze fokozatosan fehér színűre halványodik az optimális borotválkozási feltételek csökkenésével. Mindkét termék jellemzője az ergonomikusan tervezett gumival borított elegáns borotvanyél, mely biztos fogást és jobb irányítást ad
  • Lipi1980
    #1327
    Anno "hagyományos" (pengés) borotvát használtam, de egy idő után azt vettem észre, hogy (hál' Istennek csak az állam alatt) kipörsög a bőröm, mintha be lett volna gyulladva a szőrtüsző, és áttértem az elektromos borotvára (három körkéses Philips valami 3-4 éves modell) és mostanság aatól is kipörsög! Lehet, hogy valami bőrradírt kellene használni, vagy visszatérni egy profi pengés borotvára???
  • PíszLávJuniti
    #1326
    galery
    .
  • PíszLávJuniti
    #1325
    lányoknak valahogy így
  • Realtibi
    #1324
    CSá

    én karácsoynra kaptam az öcsémtöl egy Gilette M3 Power Nitro-t
    Mindenkinek merem ajánlani kegyetlen jol viszi nekem.És még meg sem vágtam vele magam
  • Aurelio
    #1323
    Üdv!

    Karácsonyra kaptam egy elektromos borotvát:Philips HQ6640.

    Véleményem szerint egy nagy kalap sz*r.Abszolut nem borotvál alaposan a régi eldobható borotvával 2 naponta borotválkoztam ezzel ha elözö este megborotválkozom akkor már másnap délutánra olyan mintha 2 napja nem borotválkoztam volna.A pajesz és bajuszvágó pedig még rosszab ha lehet:Mintha fésüvel probálnék borotválkozni kb annyit ér.

    Lehet h ez összefüggésben van azzal h még csak 18 vagyok és kb 4 éve borotválkozom?

    Vagy csak meg kell szoknia a börömnek az elektoromos borotvát és akkor sokkal hatékonyabb lesz?

  • Phaemoor
    #1322
    ilyet rég röhögtem...:D
  • Yossarian
    #1321
    hú ez de jó volt...
  • alberttibor
    #1320
    Csákó.Nekem az lenne a problémám hogy milyen alsót viseljek, a csajoknál amivel rendesen be lehet vágódni mert régen fecskét viseltem de sztem az béna csak nem tom melyikre váltsa és még valami hogy borotváljam magam úgyértve hogy lent is meg fönt is???
  • Yossarian
    #1319
    látom régen írtatok ide, de hátha nézi még valaki :)

    olyasmi szakállam van mint a vágónak és érdekelne, hogy milyen villanyborotvát ajánlanátok a szakáll igazításához és a kimaradó rész borotválásához. Lehetőleg vigye le a 3-4 napos borostát is, mert éjszakás héten élni sincs erőm, nemhogy borotválkozni :) Az se árt, ha nem lesz tőle olyan a nyakam mint 15 éves koromban. 10 éve volt nekem egy rezgőkéses Braunom, a nyakamon nem vitte le rendesen a szőrt, de amit a bőrömmel művelt...
  • Punker
    #1318
    Még 1 érettségis üzi és mennek a bannok!
  • akyyy
    #1317
    hátul penge loálos:D mire jó az?
  • CSOCSO
    #1316
    ma probaltam ki:

    Gillette Fusion (5+1 penge)









    elol 5 hatul pedig 1 penge


    ha kommentelni kene:
    nem tudom mit mondjak igazan.. 3 felett szvsz nincs akkora jelentosege a pengek szamanak.. marmint nalam.. probaltam a 4 pengest. es most az 5ost...mindegyiket osszevetve a 3 assal.. tehat egyik oldalon ezzel a masik oldalon azzal borotvalkoztam..erzesre, tapintasra semmi kulonbseg.. egyedul az volt kulonos hogy rezeg a cuccos...
    a hatso penge szvsz tul melyen van.. amugy jo cucc.. 10 dolcsi volt szal nem kell vele varni karacsonyig