1876
Mikor kezdtél el borotválkozni?
  • monkeymajom
    #1652
    azt tudom,hogy az arcszesze az nem rossz.
  • Endru37
    #1653
    Azért az erős túlzásnak érzem hogy olyan sebet hagy mint a síma borotva amikor megvágod magad. Igazából csak annyi történhet hogy nem sikerűl levágnia a szőrt és kitépi. Ettől lehet apróbb sérülés, de hogy belevágna az arcba...én beújítottam egyre és az államon párszor előfordula szőrtépés téma, de sokkal kevésbé fájdalmas később mint a hagyományos borotva vágás, leszeszelve.
  • VinczeLacz
    #1654
    Maximum az igazító része tud vágást okozni, mert pl a rezgőkésesnél ott a szita előtte, ott nem tud semmilyen kárt tenni a bőrben, maximum ha nagyon nagyon apró pattanás stb van..
  • Endru37
    #1655
    Igaz ezeken az újabbakon amiken van trimmelő, semmi nincs a kis "csápok előtt....az nem kicsit aggasztó de persze ha vigyáz az ember nincs gáz.
  • ssylic
    #1656
    Mondjuk a trimmelőset nem ismerem, de pl a körkéssessel esélytelen, hogy megvágd magad. Épp amiatt nem tökéletes a borotválás, hiszen a penge nem ér az arcodhoz.
  • Endru37
    #1657
    A trimellőst én is csak kiegészítőként láttam, valami philipsen vagy braunon nem tudom, iylen szakáll vonal igazításhoz , meg rövidszakálnyíráshoz írták.
  • VinczeLacz
    #1658
    Nem kell rányomni az arcra, hanem érzéssel csak épp hogy hozzáérjen.
    Csak finoman, nem kell sietni, és nem lesz semmi gond.
  • ssylic
    #1659
    Különben is, ha valami formás szakállt akarsz faragni, akkor úgyis lassan csinálod különben vághatod le az egészet.
  • Endru37
    #1660
    Ez így persze igaz, de ha tezsem azt mondjuk egy borostás fazont igazítasz hiphopp, nem lassabb mint mondjuk egy sima borotválkozás.Nameg ugye ott nem a rendes fejét használod hane a trimmelőt, ami ha szerintem megcsiphet. Áldozat nélkül nincs győzelem, hát oda kell figyelni azt kész :D
  • Wattin
    #1661
    Rezgőkéses és forgókéses borotva között, a borotválkozás eredménye között van valami különbség? Valamelyikkel simábbra lehet a bőrt borotválni?
  • trabiubi
    #1662
    Én azt nem értem, hogy miért számoljátok még mindig azt, hogy mennyi idő :) Ha igényes munkát akarsz végezni, akkor az időbe kerül. Ez van.
  • Wattin
    #1663
    Mondjuk nem árt, ha nem kell fél órát babrálni vele, a reggeli kapkodás alkalmával. Mindenki beláthatja, hogy egy húzással szeretné megúszni a borotválkozást, nem pedig pepecseléssel.. Egyszerű lustaság :P
  • trabiubi
    #1664
    Igazából a rezgőkésessel elvileg sokkal jobb eredményt lehet elérni, mint a krökésessel. A körkésesnél messzebb vannak a pengék, szóval nem nagyon érhet hozzá a bőrödhöz, ahogy lentebb írta ssylic. A rezgőkésesnél meg csak a szita "vastagsága" (vagy vékonysága) szabja meg, hogy mennyire lesz rövid.
  • wahquarch
    #1665
    De ha siet, akkor sajnos fontos az időtartam, mai rohanó világban ez elég fontos tényező, ezért is jó az elektromos borotva a pengéssel szemben..
  • Wattin
    #1666
    Láttam én már autóban piros lámpánál borotválkozó embert... :D:D Amúgy bármikor előkapható a szekrényből egy penge, ha épp arra van szükség. De szimpatikusabb nekem ez az elektromos borotva dolog. Csak egyszer kéne már áldozni rá. Melyiknél van kisebb igénybevétele az arcnak, mert nekem sokszor problémám az irritált bőr. Elektromos mennyire viseli meg az arcot?
  • trabiubi
    #1667
    Ha kiszámolod, akkor egyébként olcsóbb egy elektromos, tehát nem kell rá áldozni :)

    Egyébként meg nem nagyon lehet így látatlanba megmondani, hogy melyik mennyire irritál, mert ez teljesen egyénfüggő. Szerintem, ha nem nagyon érzékeny az arcbőröd, akkor nem lehet gáz. Viszont ha a sima pengétől is irritált már, akkor máshol kéne keresni a dolgokat. Lehet, hogy nem jó módszerkkel borotválkozol, vagy esetleg rossz fajta aftersahve-et használsz.
  • wahquarch
    #1668
    De azért ott is vannak úgymond nem várt költségek, amik ha becsúsznak akkor kicsit megdobhatják az árát.. De ezeknél legalább is tapasztalataim alapján nem nagyon volt rá példa, remélem így is marad :D
  • Wattin
    #1669
    Mondjuk az is igaz, hogy Ferrarit sem azért vesz az ember, mert olcsóbb mint a Trabant. :)
  • trabiubi
    #1670
    Nem hiszem, hogy olyan sokszor kéne ezzel számolni. Rezgőkéseshez kell néha venni szitát, de azt is csak akkor, ha eltörik. A körkéseshez meg két évente kell venni új fejet, szóval az fix költség. Nem tudom mi másra gondoltál még.
  • Wattin
    #1671
    Hát ezek nem tűnnek őrült nagy összegnek...
  • wahquarch
    #1672
    Ezekre gondoltam igazából, de nem tudhatod mikor törik el a szita... És így ez már alapból nem várt költségeket eredményez, de mondom szerencsére nálam nem jelentkezett ilyen jellegű probléma.
  • Wattin
    #1673
    Azért ezek nem őrült nagy összegek.. nem?
  • trabiubi
    #1674
    Ránéztem most gyorsan a gugliban, hogy nagyjából mennyi lehet, mert nekem még nem kellett soha vennem, és ahogy látom egy Braun flex, vagy flex xp szita az úgy 4200 környékén van. Úgyhogy lehet dönteni, hogy kinek mi és hogy éri meg :) Szerintem még így is olcsóbb, mint egy pengés.
  • red13
    #1675
    Látom megy a téma. :)
    Én idén januárban vettem egy Braun Cruzer 2-es elektromos borotvát, akkor 12 ezerért. Azért ezt választottam, mert többen ajánlották és azt tanácsolták, hogy a jóval drágábbak is ugyanennyit tudnak, jobban nem fogja levágni a 30 ezres sem. Szép és jó meg minden, de teljesen más volt vele borotválkozni, mint a sima gilette pengékkel. Sokkal tovább tart a borotválkozás és a nyaknál eléggé megnyúzza a bőrt. Értem ezalatt, hogy teljesen piros lesz, de utána megnyugszik és semmi gond nincs vele. A bajusznál, az államon, arcom két oldalát szinte tükörsimára lehet borotválni vele, elég hamar. Viszont a nyak az már más tészta. Igazából csak akkor tudom leborotválni normálisan, ha előző nap átmentem vele hagyományos borotvával és másnap még nem olyan nagy a szőr és leviszi. Van rajta igazító meg amivel nagyobb szőröket lehet levágni, van amikor csak ezekkel szoktam lenyírni, de ezzel sem tudom mindig akkorára, hogy a szitás betudja kapni a szőröket a nyaknál. Szerintem megéri beruházni egyre, csak meg kell vele tanulni borotválkozni.

    Ja és igen, használt már közületek proraso termékeket? Elvileg nagyon jó, én most akarok venni ilyen borotválkozás előtti és utáni arcbalzsamot. Igaz kicsit drága, 2500 Ft körül van, de ha jó, akkor megéri, ugyanis eléggé érzékeny bőröm van.
  • wahquarch
    #1676
    Nah pont ezt akartam írni,hogy a hosszú szőr miatt nem tudod leborotválni rendesen ott nyak tájékon, de utána elolvastam mégegyszer és láttam, hogy te is írtad ,de nem lehetne az a megoldás,hogy nem engeded ennyire megnőni? Szóval kicsit gyakrabban borotválkozol.
  • trabiubi
    #1677
    Elektromos borotva előtt lehet használni borotválkozás előtti termékeket? Nekem ez kicsit meglepő. Viszont, ha ez segít, akkor szerintem megéri kipróbálni. Én most keresek valami normális borotválkozás utáni dolgot, szóval átérzem a helyzetet :)
  • Wattin
    #1678
    Az elektromos borotvák puhább szőrön is jól alkalmazhatók? Vagy azért kell egy erősebb szőrzet, borosta? Nekem pl. a bajusznál érzékenyebb a bőröm.. Ott neked nem bántja?
  • Beowulf
    #1679
    Hali!
    Sikerült vennem villanyborotvát. E-mailemre egy cég sem válaszolt...
    Egy pár helyen megfordultam ahol lehetett tapizni és kézbe fogni. A Media Marktban némelyikbe még volt energia, így kipróbáltam egy párat (pár perc múlva jöttek is a Secusok ) és én a Braun Series 7-nél maradtam mert iszonyat jó! ezzel tényleg el lehet érni a babapopsis arcot! Én ajánlom mindenkinek!
    Kép_01
    Kép_02
    Kép_03
    Kép_04
    Kép_05
    Kép_06
    Kép_07
    Kép_08
    Kép_09
    Kép_10
    Kép_11
    Kép_12
    Kép_13
    Kép_14
  • red13
    #1680
    wahquarch: de igen pontosan ez a megoldás, csak nem szeretek minden nap borotválkozni, mert eléggé érzékeny a bőröm és nem nyugszik meg ennyi idő alatt teljesen. Bár jobb lenne szoktatni.

    trabiubi: én se nagyon hallottam ilyenekről, de más termékben lehet úgyis kapni, hogy az van ráírva elektromos borotválkozás előtti balzsam/shave. Szóval gondolom igen. Egyébként elvileg a Magyarországon kapható termékek közül ez az egyik legjobb, mármint a proraso. Olasz a cucc, hát majd meglátjuk tesztelem.

    Wattin: na ezt nem nagyon tudom. Igazából nem tudom hogy nekem milyen szőröm van. :D Alapból szőkés a hajszínem, így a szőrzetem is hasonló, így annyira nem látszik meg a borosta mint más sötétebb hajú embernek, de szerintem erősebb szőrzetem van, főleg nyaki részen. Bajusznál nekem egy állom borotválkozni, nagyjából 15mp az egész mire leszedi mindet és ott tényleg babapopsi effektus.

    Beowulf: na ez királyság, nem is láttam még ilyet amihez ilyen tisztító "gép" van. Állat. Én mindig a csapban szoktam kimosni. :D
  • akyyy
    #1681
    Próbáld ki a macskáidon
  • Beowulf
    #1682
    Ok!
  • razorfan
    #1683
    Én visszatértem a GILLETTE-hez,meg a nivea hidratáló borotvazseléhez.Ez az igazi borotválkozás,sokkal tökéletesebb,mint bármelyik villanyborotva.

    Villanyborotvát (a pajeszvágóját) csak intim szőrtelenítésre használom.Ettől nem pattogok ki alul,és a lányok is értékelik :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD
  • razorfan
    #1684
    Én visszatértem a GILLETTE-hez,meg a nivea hidratáló borotvazseléhez.Ez az igazi borotválkozás,sokkal tökéletesebb,mint bármelyik villanyborotva.

    Villanyborotvát (a pajeszvágóját) csak intim szőrtelenítésre használom.Ettől nem pattogok ki alul,és a lányok is értékelik

  • Yossarian
    #1685
    jah, a szőrből ki se látszana, mi? :P
  • razorfan
    #1686
    A lányok jobban szeretik csupaszon,mintha szőrös banán lenne...

  • razorfan
    #1687
    amúgy mindenki bekaphassa,meg kiszophassa...






  • razorfan
    #1688
    sok itt a köcsög kis buzi


  • razorfan
    #1689
    most komojan bekaphassa,meg kiszophassa mindenki more
    há dikk máne
  • razorfan
    #1690
    dikk máne szokeresz a vakeresz

    hát írjatok mán valamit hee

    dikhel ménem irtok mánee??


    dik máne irlyatok maneee gadzsok!!!

  • razorfan
    #1691
    jajj de nagyon kamelom a társaságotokat heee

    IRRRRRLYATOK MÁNNN DIKKKKK