Maya
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Hat, ha nem is teljesen elorol, de mindenkeppen sok ismeretlen es furcsa dolgot fogsz tapasztalni a Maya-ban, idovel meg fogod szokni, es rajossz, hogy sokkal jobb. Azert az mindenkeppen jo , hogy mar van valamennyi 3dmax ismereted, mert a "felszin" alatt hasonloak a programok.
dddstudio.tk
Hi
A 3DSMAX4 topikban azt javasolták, hogy ha komolyak a szándékaim, feküdjek bele a maya-ba. Én meg ugye - bölcs ember lévén - hallgatok a nálam tapasztaltabbakra.
Csak szólok, hogy a jövőben sűrűn fogok itt segítségért kiabálni, a Max-ban épp hogy megismertem az alapokat, de gondolom, most kezdhetem elölről az egészet.
A 3DSMAX4 topikban azt javasolták, hogy ha komolyak a szándékaim, feküdjek bele a maya-ba. Én meg ugye - bölcs ember lévén - hallgatok a nálam tapasztaltabbakra.
Csak szólok, hogy a jövőben sűrűn fogok itt segítségért kiabálni, a Max-ban épp hogy megismertem az alapokat, de gondolom, most kezdhetem elölről az egészet.
Riszpekk
A lényeg, hogy kezd kicsiben! Vagy kezd az elején és tanulj meg modellezni, vagy merülj bele a shaderek, fények és effektek világába. Végeredmény szempontjából mindegy hol kezded, de ha először egyszerű primitiveken megtanulod a szép renderelés trükkjeit több sikerélményed lesz, mintha rögtön egy embert akarnál lemodellezni. Mire eljutsz a fényképszerű élethűségig, addigra már a kisujjadban lesz a program, és nem kutakodsz percekig egy funkció után a menük közt.
#1067
Sziasztok!
Eddig csak csondben figyeltem a forum alakulasat,mikozben vadul ismerkedtem a MAYA-val. A CD2-n levo pdf-eket vegigolvasva es a forum teljes atolvasasa utan arra az elhatarozasra jutottam, hogy szeretnem valamilyen modon a Learning Maya 1-et megszerezni. Tudom, hogy az ftp-n fenn volt, de sajnos lemaradtam.
Az is erdekelne, hogy mi a leghatekonyabb modja a beletanulasnak? A matematikai hatterrel mennyire kell tisztaban lenni?
Elore is koszi,
Eddig csak csondben figyeltem a forum alakulasat,mikozben vadul ismerkedtem a MAYA-val. A CD2-n levo pdf-eket vegigolvasva es a forum teljes atolvasasa utan arra az elhatarozasra jutottam, hogy szeretnem valamilyen modon a Learning Maya 1-et megszerezni. Tudom, hogy az ftp-n fenn volt, de sajnos lemaradtam.
Az is erdekelne, hogy mi a leghatekonyabb modja a beletanulasnak? A matematikai hatterrel mennyire kell tisztaban lenni?
Elore is koszi,
Nekem hibrid licensem van. A maya4-hez való trinity keygen nekem nem generál működő licenset (kihagyja a server bejegyzéseket), ugyhogy a maya3 licensébe vannak beágyazva a megfelelő sorok. Ettől függetlenül még lehet node locked. De mindegy, amig így összetákolva megy, addig nem kínlodom vele, így is ráment két napom, mire erre rájöttem és sikerült beüzemelnem.
persze, hogy nem csinal ilyet mivel ott nem node-locked a license van, hanem floating license (legalabbis az altalam latott tort mayaknal igy volt)
http://www.codecreatures.com
Menjetek a downloads menübe és tátsátok a szátokat. Ez egy engine, ami érdekes benne, az a paint effecthez hasonlító megoldás. Nem tudom, hogy csinálták, de nagyon hatásos!

Menjetek a downloads menübe és tátsátok a szátokat. Ez egy engine, ami érdekes benne, az a paint effecthez hasonlító megoldás. Nem tudom, hogy csinálták, de nagyon hatásos!

Találtam egy nagyon jopofa oldalt, igaz kicsit szomoru vagyok , mert azt hittem , hogy ez az en eredeti otletem : én is egy hasonlo oldalt szerettem volna kesziteni. Na mindegy.
3DFightClub


3DFightClub


dddstudio.tk
#1059
nincs valakinek ötlete, hogy miért döglik meg a maya rossz memóriacímre hivatkozva extrudálásnál xp alatt?
A link helyesen. Bocs.
Ha valaki minőségi oldalt talál (tutorial, egyebek), beszúrhatná ide a linkjét! Legalább kicsit pörögne a topik, tanulni meg nem szégyen 😊
Legalább ilyenekre gondoltam.
Legalább ilyenekre gondoltam.
Az msloopbackkal müködik, de ez csak kikerülése a problémának, nem megoldása. Mindenesetre kösz.
Elarulom neked, mert win2k vagy XP-t hasznalsz es a hostid valtozik amikor a neten vagy es amikor nem vagy, mert a win2k es az XP tiltja a halot, ha nincs benne a kabel es te arra az esetre registraltad a node-lock lic-et, ha nem vagy a neten... A megoldas az esetedre pl. ha telepites egy MSLOOPBACK adaptert es arra registralod a maya-t...
Valami okos ember árulja már el, miért csak akkor megy a maya, ha a kábelmodemet kihúzom a gépből? Unom már ujraindítgatni a gépet.
Persze ez nem azt jelenti, hogy vegyetek ilyett, csak elgondolkoztato es gondolom nem csak a Maya a lenyeg, hanem vmivel kell compositalni is, meg etc es hat altalaban az Intel a tamogatottabb minden szinten meg egyenlore, bar ez kezd kiegyenlodni....
A Maya 4.0.2-ben mar van SSE2 optimalizacio (a 4.0.1-tol van) az Aliaswavefront Suppoert-ja mondta 2 hete az erdeklodesemre....
Kapcsolódó hír.
Nem akarok itt vitát kezdeni az intel és az amd procikról, de mivel otthoni gépről van szó, ott inkább a proci nyers ereje számít, abban meg a p4 nem jeleskedik. Egy 3Dlabs WildCat II 5110 128MB AGPPro (977.500,- Ft +áfa gondolom) mellé biztos elkél a rambus meg a dual xeon, de otthonra elég nagy luxus. Oda jó az ati+amd páros. (szerintem)
Nem akarok itt vitát kezdeni az intel és az amd procikról, de mivel otthoni gépről van szó, ott inkább a proci nyers ereje számít, abban meg a p4 nem jeleskedik. Egy 3Dlabs WildCat II 5110 128MB AGPPro (977.500,- Ft +áfa gondolom) mellé biztos elkél a rambus meg a dual xeon, de otthonra elég nagy luxus. Oda jó az ati+amd páros. (szerintem)
Hát erősen kétséges, mert az athlon xp is megy párban, nem csak az mp, az pedig magasabb órajelekkel is kapható relatíve alacsony áron. A mayában meg csak sse optimalizáció van, azt meg támogatja az athlon xp is, ugyhogy ezen a téren sincs előnye a p4xeonnak. Ha lenne sse2 optimalizáció akkor talán megérné a jelentős felárat.
A P4XEON proci annyira nem draga pl az 1.5-as Xeon "csak" 79.200 FT, mondjuk a PIIIXEON-ok eleg dragak azok kb 500e/db-tol indulnak (de azok 8 utasok), tehat azert elgondolkoztato alternetiva esetleg a P4XEON, marcsak azert is, mert at AMD 1.6MP proci 50e korul van es itt csak DDR-RAM van, mint opcio raadasul ennek is az ara erosen kozelitt a nagyobb teso az RDRAM fele....
Szerintem a melohoz a P4XEON idealisabb, mert jobban optimalizalt, mint az AMD.
Szerintem a melohoz a P4XEON idealisabb, mert jobban optimalizalt, mint az AMD.
Kösz, de nem foglalkozom rendermannal 😊 De egy általános renderkártyát akkor is elfogadnék maya alá. Kicsit kinőttem már a gépem 😞( A következő egy dual amd lesz, az kitart majd egy darabig 😊
#1044
Hát ez jól jönne nekem is. Volna min gyakorolni. Sok mindent találtam a 3-mas pdf-jében. A Basics-et még le is fordíttatam, még nics begépelve de ha majd érdekel valakit, felrakom.
Nem kimondottan arra gondoltam, inkább csak azt akartam megmutatni mennyivel több a listában a dual amd mint az intel (tehát nem not tested 😊. Talán azért, mert egy darab p4 xeon processzor (csak ebből lehet kétprocis gépet építeni) árából meg lehet venni egy komplett dual amd rendszert.
Láttam a tesztet és eléggé meggyőzött. Renderelési időben az AMD a 3. helyen áll közvetlenül 2 SGI gép után. Ez nekem elegendő a döntéshez. Aszem az AMD mellett döntök 8)
de ha megnézitek az árlistákat látható, hogy egy fölsökategóriás pIV árából egy teljes dual amd rendszert lehet venni ami elég jó ár/teljesítmény viszont ad!
Amugy igen az amd vezeti a listat, de gondolom nezted a testet es te is eleg nevetsegesnek tartod, pusztan csak a szamolasi teljestitmenyre megy es nem kell nagyobb i/o muveletett vegezni, ramot is csak max 100MB-ot hasznal a test el, szoval nincs meg az amitol kijohetne a kulonbbseg egy mondjuk 2GB ram-os gep es egy 256MB ram-os gep kozott.... En igy latom ezt a testek es ohatatlanul vannak nem valos eredmenyek is. (Pl elnezte a srac -1 percel 😊, vagy akar kozden netezet meg mp3-at hallgatott, mas software kornyezet-et hasznal es meg ragozhatnam, a mas beallitasokkal hasznalja a maya-t... szoval nem igazan hiteles test...)
Nekem is AMD-m van ( csak egy regebbi Athlon 700-as... ) ,semmi bajom vele, jol mukodik Maya alatt is.
dddstudio.tk
Itt egy link a kétkedőknek, akit ez nem győz meg, annak nem tudok mit mondani!
Amit en hasznalok az rack-es es 16 procis mas kategoria, mint a Pure, de a Pure is eleg draga (4k usd), inkabb gyujts dual gepre 😊 jobban jarsz!
Kinéztem magamnak egy AMD XP 1700+ procit. Az ára is jó és a PCWorld szerint felveszi aversenyt a P4-es szériával.
Nektek mi a véleményetek az AMD-ről 3D-s alkalmazások területén?
Nektek mi a véleményetek az AMD-ről 3D-s alkalmazások területén?
Én még sohasem láttam effélét. Nem is tudtam róla, hogy vannak ilyenek 8)
Tehát ez nem egy egyszerű videokártya, hanem egy több processzorral ellátott kártya, ami segíti a renderelést?
Akkor nem érdemes Dual alaplapra költenem?
Jobb, ha egy ilyen kütyü renderel?
Tehát ez nem egy egyszerű videokártya, hanem egy több processzorral ellátott kártya, ami segíti a renderelést?
Akkor nem érdemes Dual alaplapra költenem?
Jobb, ha egy ilyen kütyü renderel?
Amugy jo par dolgot, nem supportal a RenderPipe interface (RD interface ami a maya-ba epul bele) pl. a light-nal az emit specular es az emit diffuse-t. Az is erdekes, ha ambient light-ot hasznalsz es az erteke nagyobb, mint nulla akkor a RD specular highlight-ot is ad plusba, meg a maya nem, illetve az Area Light-nal rendeleskor gomb geometryara torteno exportalasanal mindig ugyan olyan marad a world spece-ben, tehat a lokalis forgatas nem befolyasolja az illumination/shadowing -ot.
ugyebar a depth-map shadow sem uzemel, mert itt minden ray-trace-el szamolodik (meg az is amit nem akarsz 😞) ebbol kovetkezoen nem ad lehetoseget a shadow colorjanak az allitasara sem...
Nem tamogja a sub-D surface-t es a particle..., egyebb problema hogy mindent magatol dont el mi latszik mi nem, tehat az ilyenek sem mukodnek, hogy pl.: Primary Visible, Visible in Refraction, Visible in Reflection, etc...
Na ja egy kicsit atesztem a lo tulso oldalara egy kicsit es csak fikaztam egy sort, de azert nagyon jo kis stuff olyan reszletes ray-trace-t szamol, hogy nincs verseny raadasul sokkal elesebb es kontrastosabb a render-elt image, mint maya-val.
Amugy van neki egy aranyos web-es feluletu job maneger-e ahol van diagnostikai opcio es itt meg nezzhetem, hogy mind a 16 proci online-ban van-e, illetve mennyi ido ota van bekapcsol, last render, allrender. Ami tetszik meg, hogy IP alapjan irja ki van meg hatra a render-elesnel kire kell varni. Ja es van beepitett ftp servere is, ide fel fogom masolni az install konyvtaramat 😊 (na jo csak vicc volt). Egyebkent nagyon jo kis cucc csak kurva hangos, tehat kulon terembe kell tenni. Ha van kerdes vagy vmi akkor toljatok!
ugyebar a depth-map shadow sem uzemel, mert itt minden ray-trace-el szamolodik (meg az is amit nem akarsz 😞) ebbol kovetkezoen nem ad lehetoseget a shadow colorjanak az allitasara sem...
Nem tamogja a sub-D surface-t es a particle..., egyebb problema hogy mindent magatol dont el mi latszik mi nem, tehat az ilyenek sem mukodnek, hogy pl.: Primary Visible, Visible in Refraction, Visible in Reflection, etc...
Na ja egy kicsit atesztem a lo tulso oldalara egy kicsit es csak fikaztam egy sort, de azert nagyon jo kis stuff olyan reszletes ray-trace-t szamol, hogy nincs verseny raadasul sokkal elesebb es kontrastosabb a render-elt image, mint maya-val.
Amugy van neki egy aranyos web-es feluletu job maneger-e ahol van diagnostikai opcio es itt meg nezzhetem, hogy mind a 16 proci online-ban van-e, illetve mennyi ido ota van bekapcsol, last render, allrender. Ami tetszik meg, hogy IP alapjan irja ki van meg hatra a render-elesnel kire kell varni. Ja es van beepitett ftp servere is, ide fel fogom masolni az install konyvtaramat 😊 (na jo csak vicc volt). Egyebkent nagyon jo kis cucc csak kurva hangos, tehat kulon terembe kell tenni. Ha van kerdes vagy vmi akkor toljatok!
Ez egy Pure render kartya, annyira nem nagy extra. En kulse renderdrive-ot hasznalok permonentan, ha ki akarod probalni kuldj egy project-et es lerenderelem vele 😊
En ugy erzem a folyadek szimulacio eleg fontos lesz. Ugyanis itt a 4.5-os mayaban integralt lesz es fest heted az atributomukat az artisannal. Szerintem igy korekt es nem 25 fele kulso gagyival... De igazad van lehetne benne radiosity is bar azt kb 5 evig szamolna a gep...
Letöltöd, bemásolod a plugins könyvtárba és a plugin managerrel elindítod. Maya4 alatt még nem néztem meg, de a 3 alatt csak spotlight-al működött. A raytrace legyen bekapcsolva. Mellesleg adnak hozzá egy egyszerű tutorialt is.
nemhivatalos max 5.0 képek vannak a www.tar.hu/world3d -n.
nincs tul sok valtozas szerintem...
nincs tul sok valtozas szerintem...
dddstudio.tk
Tanulni vágyóknak találtam egy jó oldalt. Ha ismeritek bocs.
Henrik Wann Jensen honlapja, és a
oldala.
Henrik Wann Jensen honlapja, és a
oldala.
