Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1410
steone

Állati jó a demoreel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A játék ami benne van, az micsoda?

Nikásze peeri menó

RenderMan
#1409
Csakelkészült végre 8)

Rigley
#1408
Elkepzelheto , hogy lesz valamikor finalrender maya ala is ? Erdekes videokat es kepeket lattam rola...

dddstudio.tk

Rigley
#1407
www.melbotwars.com

dddstudio.tk

Rigley
#1404
Hat en baromira csak hobbi szinten mayazgatok , de mintha hallottam volna mar sok helyen , hogy erre az pl. egy jo megoldas , ha "bake"-led a shadowkat a texturaba. Persze lehet hogy ez hulyeseg , de javitsatok ki ha tevedek , nem tudom hogy lehet megcsinalni...

dddstudio.tk

RenderMan
#1400
A konvertálásra szerintem csak a PolyTrans plugin a megoldás. Sajna még nem találtam 4-es mayával mûködõt.
RenderMan
#1398
Tehát az UV-kat szépen be kell oda rendezni, aztán kimenteni és photoshopban rajzolni rá. Jobb mint a Deep Paint 3D 8)
RenderMan
#1397
Igen! Én is kiírtam vagy három filet mire rájöttem, hogy csak a jobb felsõ négyzetben található képet menti ki 8))
Rigley
#1390
Koszi ! Akkor azt hiszem megveszem...
Itt is nagyon meleg van, meg+baromi paras is az ido, de nincs okom panaszkodni...
Ja itt lattam olyant , hogy personal edition 3 dc , es fele annyiba kerul, azt hiszem az is jo lesz nekem

dddstudio.tk

C-3PO
#1388
A Deepexp..-t itt megtalálod! http://www.righthemisphere.com
De más nagyon hasznok termékük is van
RenderMan
#1387
Ott is ilyen meleg van?
haéngazdaglennék 8)))

A suse az jó. Már használtam. Barátságos telepítõ és jól konfigurálható. Ugyanezt tudom elmondani a Mandrake-rõl is.
Rigley
#1386
Azert kerdezem, hogy melyik linux disztribucio jo a MAya-hoz, mert en mazlista most Amerikaba vagyok es itt jo aron lehet venni. Nekem a SUSE a legszimpatikusabb.

dddstudio.tk

Rigley
#1385
Koszi a valaszt. Azt hiszem meg fogom probalni a linuxos Maya-t. Cska kicsit felek, mert meg soha nem tettem fel a gepemre linuxot. Melyik distribution lenne a Maya-hoz idealis ? En a SUSE-n gondolkozok. Ja es megvalami: Honnan lehet megszerezni a Maya-t linuxhoz ? Az is letoltheto az official homepagerol ? Meg azt is most olvastam, hogy a nemsokara megjeleno 4.5-os Mayak (kulonbozo oprendszerek alatt) teljesen kompatibilisek lesznek, szoval lehet file-okat cserelgetni egymas kozott.

dddstudio.tk

Rigley
#1382
Az official homepage-n van par kep/video/hir a Maya 4.5-rol. Nemsokara megjelenik.

dddstudio.tk

Rigley
#1381
*exploration

dddstudio.tk

Rigley
#1379
LINUX-os Maya ???

Hallottam, hogy van, de kicsit reszletesebben tudna vki irni rola ? Miben jobb ? Ha jobb egyaltalan...

dddstudio.tk

Rigley
#1378
http://www.noboundrees.com/yinako/tut/nprs/nprstut.html

dddstudio.tk

Rigley
#1377
Szerintem ilyen csak az amerikai akciofilmekben van...

dddstudio.tk

FREAK
#1376
"fából vaskarika v1.0".....

Riszpekk

FREAK
#1374
gratula! tigris!!

Riszpekk

RenderMan
#1373
Ja néhány textúrázási infó a gladiátorral kapcsolatban:
A fejnél cylindrical mapping, a testnél poziccionált planart használtam.
RenderMan
#1372
Elkezdtem textúrázni a gladiátoromat:


moncsy: nézd meg az UV texture editorban, hogy minden rendben van-e, és az UV texture editor tartalmát mentsd ki fájlba. Onnan photoshopba betöltve könnyen kijavíthatod a hibákat. Figyelj arra, hogy a kiterített fej (mert ezt kell látnod) mindkét szélén és a tetején a textúra ugyan olyan legyen. Így eltûnik a gyûrõdés.
C-3PO
#1371
Deep Exporation (asszem igy irják) ismer minden fajta formátumot, és convertál is közöttük!
Rigley
#1368
nem-realisztikus shaderek Maya-hoz:
http://www.algorithmic.com/efx.html
azt hiszem fizetos...

dddstudio.tk

MuERTe
#1367
Különbözõ fájlmegosztó programokkal megtalálható. Ugyanott doksik is föllelhetõk.
RenderMan
#1364
A folyadékkal kapcsolatos kérdésedre maya alatt is RealFlow a válasz. A Maya 4.5-ben már lesz korrekt folyadékszimuláció.
A részecskeproblémádra én nem tudok érdemben válaszolni. De már láttam hasonló problémával foglalkozó maya doksit. Van valaki aki járatosabb a Maya Particles-ben?
A CD készítésre pedig van egy nagyon jó maya plugin. Nem textúra!!!! Ha forgatod a CD-t akkor korrektül generálja a színek változását 8)

Maya könyveket csak angolul találsz, és doksi is csak english van.
RenderMan
#1361
Gaméba készül 8)

Moncsy: Sajnos olyat nem ismerek 8(
RenderMan
#1358
www.3dlinks.com
A maya tutorials szekcióban!
RenderMan
#1357
Tényleg jó 8)

Én meg ezen dolgoztam a napokban:

Felix13
#1355
Tök állat! 😊

RenderMan
#1353
Lehet, hogy csak a freemail vacakolt, de biztos hogy válaszoltam.
ICQ-n mindíg megtalálsz:
158778263
RenderMan
#1350
Én próbáltam válaszolni, de visszadobta a leveleket 8(

Zocsi: A legjobb, ha kockából indulsz ki. Nekem a Connect Poly jön be modellezésre. Ugyan olyan mint a Subdiv csak itt poly a végtermék.
fgp303
#1349
Milyen vacak Windows skin ez....
Rigley
#1347
valaki plíz tegye fel a supergamez ftp-re a Photoshop 7.0 FULL-t... hátha ott marad egy kis ideig... Még ma este le szedném
köszi

dddstudio.tk

#1346
Van pár Poser CD-m http://posercd.uw.hu
MuERTe
#1345
Te modemesek öröme, te 😊))
Amugy van ilyenje valakinek?
Perszen nem IRIX-es verzióra gondoltam.
Rigley
#1344


dddstudio.tk

Zocsi
#1343
Mi van emberek? Meghalt a fórum, vagy mindenki nyaralni ment? Ez így nem állapot...

Zocsi
#1341
Nem tudna valaki segíteni nekem? A problémáim az #1334 hozzászólásom alatt vannak.
Felmerült egy újabb problémám is, hogy lehet azt elérni, hogy paint effects-el függõlegezen húzgáljam a vonalakat? Én a side, ill. front/back nézetekben nem tudok operálni vele.

fgp303
#1336
Ne szologas be renderman, mert elvagod magad nalam is
Rigley
#1335
WoW !

dddstudio.tk

Zocsi
#1334
Benyo: Az utolsó hozzászólásomban írtam le, hogy hogyan kell képet beszúrni. Nézd + azt, és ha nem sikerül, megpróbálom értelmesebben is elmagyarázni.

Mostanság próbálok én is a karaktermodellezés és animálás felé kacsintgatni. A gondom viszont az, hogy totálisan sötét vagyok hozzá. Hogyan kezdjem? Nem tudna valaki építõ jellegû tanácsokat adni vagy itt a forumban, vagy e-mailen keresztül?
Volt egy próbálkozásom: Egy poly gömbbõl indultam ki. Egy viszonylag elfogadható felsõtestet kiformáltam belõle lattice deformerrel. A gondom az, hogy nem tudom hogy megoldani a végtagok és a fej "kinövesztését a gömbbõl készült testbõl. Próbáltam még a sculpt tool használatát, de elég nehézkes. Tudna valaki segíteni nekem?

RenderMan
#1331
Ez itt kezdõ fórum, ne vedd át kodiak stílusát
fgp303
#1330
Sorry, amiert kotozkodos voltam egy kicsit...
fgp303
#1329
HEHEHE
RenderMan
#1327
Ja ezt elfelejtettem:
I Love Maya
RenderMan
#1326
Király! Így ugyan úgy lehet manipulálni a fur-t mint a textúrák feszítését
fgp303
#1325
Kiraly vagy steone, nagy extrat arultal el ! 😄
Zocsi
#1324
Véletlenül nem tud valaki feltenni valahova egy Eyeon Digital Fusion 3.12a nevû programot?

Jah, aképeket így tudjátok beszúrni:

img src=XY.jpg

Az elejére és a végére kell ilyen: < >
Az XY lehet webcím is (hivatkozás a képre).
Ez egyébbként egy egyszerû HTML-kód...

Rigley
#1323
Shave and Haircut mikor lesz Maya-hoz ???

dddstudio.tk