Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MuERTe
#1832
Az korrekt, akkor már csak azt lenne jó tudnom hova kutyultam el 😊)
#1831
kovacsgeza!
akkor siess, feltöltöttem a Maya könyvtárba.
adios
Rigley
#1830
Örömmel mondom, hogy végre megjelent a GI_Joe script 2.0-ás verzioja !!! www.pixho.com

dddstudio.tk

RenderMan
#1829
Semmilyen! A lentebb beszúrt képem is ezt bizonyítja.
MuERTe
#1827
Aki annó leszedte a mentalray bétát árulja már el milyen korlátozások vannak benne!
#1823
Köszönöm !!

MuERTe
#1822
www.winmx.com
ember
#1818
>> Operációs rendszerek, felhasználói programok >>
Rigley
#1816
szívesen, ha van kedved/idõd, probálj meg ennek a fejnek azzal csinálni valamit 😊

dddstudio.tk

RenderMan
#1815
Köszi a segítséget. Így már mûködik 8)

Elkészült a végleges kép a fejrõl. A Címe: A maszkmester. Elsõ alkalommal próbáltam ki a MentalRay renderinget és nagyon bejött.



Mielõtt még bárki megkérdezni: a MentalRay nem rendereli le a Maya painteffect-et, de kompozitálással meg lehet oldani a dolgot. A képen elõszõr elkészítettem a környezetet MR-el aztán Maya elkészítette az arcot és AFX-ben összeraktam õket.
RenderMan
#1813
Keresd a Temporary Internet Files könyvtárban a cuccokat!!
#1812
Nézegettem és elég jók.Nem tudtok valami módszert arra, hogy hogyan tudnám lementeni?A free-ket sikerült,de a többinél jelszót kér ha menteni akarom és csak online nézhetem.Tipp?

RenderMan
#1811
nurbs referenciatesteket készítettem amik a renderelt képen nem látszanak. Erre festettem PaintEffects-el fel a cuccokat.
Rigley
#1809
kell valakinek írisz (szivárványhártya) textura ???

nemrég találtam a neten, egész jó...

dddstudio.tk

Rigley
#1808
Nagyon jÓ!

milyen modszerrel raktad fel a szõrt ?

dddstudio.tk

RenderMan
#1807
Nem mintha szükségem lenne rá 8)



De azé szívesen kipróbálnám
RenderMan
#1806
Nade az újban nincs semmi!
Rigley
#1805
ahogy olvasom itt az egyetemen a readme-jét, szerintem csak annyi a lényeg, hogy ha van már meglévo usersetup.mel scrip-ed, akkor azt ne ird felul az ujjal (ha nem akarod), hanem a régibe masold be az uj sorait ( a végére ). szerintem csak ennyi, de delutan ma kiprobalom, ha minden igaz.

dddstudio.tk

RenderMan
#1804
Thx a plugint, de nem igazán értem a licenszelését. Mit kell mûvelni az userSetum.mel-el?
#1803
Feltöltöttem az sg-re. Maya könyvtárban keresd.
#1802
"Eleg jo lett benne" :]

Rigley
#1800
engem nagyon erdekelne.. irtam egy mailt, de nemtudom, hogy megkaptad-e...

dddstudio.tk

MuERTe
#1799


Az új PIXAR film! Tessék azonnal megnézni! A víz elég jó lett benne 😊)
#1798
Van 1 Shave and a Haircut-om 4.5-ös Maya-hoz.
Én nem próbáltam ki, de annak látszik.Ha kell, írjatok levelet és elküldöm, vagy feltöltöm. 5 Mb.
heló
RenderMan
#1797
Még csak a felfestés utánni állapot. Egy óvatlan mozdulattal letöröltem a radirral a haját, pedig az is cool volt 8) Alakul még a pofa.

Akit érdekel kreáltam egy kis muvie-t a Birail tool használatárol (screen capture). A mayaforumba könyvtárban van. 800K-s wmv
Rigley
#1796
dejo !!!
nagyon tetszik !
picit talán tul suru, de nem biztos...
juteszembe, nem láttátok a 4.5-os Maya-val is mukodo Shave and a Haircut-ot. Elvileg Maya-ra is megjelent nemrég, de az amit én probaltam, csak 4.0X-el mukodott. Azzal lehet szerintem a legjobb szoros mindenfélét csinalni...

dddstudio.tk

RenderMan
#1795
Szaal... Miis az a PaitEffects?



Egy most készült fej modellemet próbálom magasabb színvonalra emelni.
RenderMan
#1794
Hogyeznemjutott eszembe 8)))
Hajlamos az ember megkeresni a legbonyolultabb megoldást, amikor tulképpen pofon egyszerû az egész. Én már elkezdtem átböngészni a maya expresions részt is 8)))
RenderMan
#1791
Ezt úgy tudod elérni, hogy az Emission Attributes-nél beírod azt a számot, ahány particlet emitálni akarsz, mondjuk 5-öt. A Lifespan Attributes-nél Pedig Lifespan Mode: lifespanPP only. Ettõl kezdve csak 5 darab részecske fog születni, de a halálukat már expressionnal kell vezérelni szerintem.
RenderMan
#1789
2D3.BOUJOU.V1.3.0.8071-TRiNiTY
Innen:
http://www.nvkz.net/vitallo/
RenderMan
#1788
Ja, nemsokára lesz RayDiffuse 2.0 Maya 4.5-re. Elég sok újítás van benne:


Features

Soft Diffuse Shading
Designed to mimic shadowing from global illumination, RayDiffuse captures
the soft look of shadowing from environmental sources such as the sky.

Ambient Occlusion Lighting
: v2.0 includes a new light node that allows lighting of a scene using the
ambient occlusion method developed by ILM for recent productions.
Ambient lighting is calculated using an environment map, allowing for quick,
accurate fill lighting captured on-set via a chrome sphere or spherical image
.

Texture Baking
: Bake intensive calculations to texture maps for use with Maya or external
renderers . Now supporting arbitrary node baking,
any Maya shading node may be baked including many third-party plug-ins.
RayDiffuseLight calculations may also be baked to allow integration of ambient
occlusion lighting into non-raytracing renderers or real-time systems.
Calculations can also be baked to polygonal per-vertex data.

Frame-Coherent Sampling
: v2.0 now supports per-frame consistency for shading calculations,
ensuring stable performance across multiple frames resulting in animations
with little or no variation in grain.
NOTE: Due to architecture differences in random number generation,
frames rendered on different OSs should not be inter-cut.

Occlusion Data Output
: Ambient occlusion data may be rendered or baked out as image maps
for use with external renderers or real-time systems shaders can make use of this data to direct environment map sampling>shaders can make use of this data to direct environment map sampling>.
Included is a RenderMan shader detailing how to accomplish this.
RenderMan
#1787
A glow-os tükrözõdéseket csak composit szoftverekkel lehet megoldani, ha animról van szó. Ha egyszerû képrõl, akkor Photoshopban könnyen megmûthetõ a dolog.

Ugy ahogy leírtad, aztán a Plugin Managgerben bekapcsolod és az Add Render Node>Utilities részben megtalálod

Én is keresem a Boujou-t, de még nem jártam sikerrel.
MuERTe
#1786
Szétnéztem, de sajnos nem tudok segíteni.
Zocsi
#1785
Hogyan leet azt megvalósítani, ha lehet egyáltalán, hogy a Glow is látszódjon a tükrözõ felületen (a tükrözõdésben)? És ugyanezt, hogy lehet, hogy a tükrözõdés is látszódjon egy másik tükrözõdésben?


Renderman: Hova másoljam a Diffuse Light sriptjeit, hogy mûködjön?
Az AEDiffuseLightTemplate.mel-t a AETemplates közé, és a DiffuseLight.mll pedig a Plug-ins könyvtárba???

#1784
A demo meg van de avval az a baj hogy nem engedi kiexportálni a kamera mozgást.Szoval olyan kéne amivel kilehet exportálni a kamera mozgást és maya-ba beimportálhato.
MuERTe
#1783
Mennyire full?
#1782
Hohi!Biztos ismeritek a Boujou-t!És azt szeretném megtudni hogy nem tudjátok-e hogy honnan lehet leszedni a fullverziot?
RenderMan
#1780
Mér nem néztél be ide korábban!
Hunnenkoenig
#1779
A legprofibb 3D grafikai program.
En is keresem, de eddig nem talaltam :-(

RenderMan
#1778
Nem tud valaki Ultimatte plugint AfterEffects-hez?
A kék ponyva már megvan
RenderMan
#1777
Olyan mint a Max 8)
Na jó, azé nem anyira rossz
RenderMan
#1772
Van egy AfterEffects doksim a maszkolásról és ezt a problémát is taglalják benne!
after_effects_tutorials.zip a mayaforumba könyvtárban!
Zocsi
#1770
Hogyan "telepítsem"? Azaz, mit hova másoljak, hogy mûködjön???

#1767
Köszi RenderMan!

MuERTe
#1766
Levelem megkaptad?
RenderMan
#1765
A render globals-ban agyon lehet paraméterezni a render finomságát. Minden Max-osnak mikor rányom mayában a render gombra, rögtön feltûnik, hogy egy kicsit draftos a rendering. Ez azért van mert a default beállítások a preview-re vannak optimalizálva.
A renderidõ atért lassabb pár századmásodpercel, mert a maya minden felületet alapból kétoldalasan számol.
#1764
+hosszú a renderelési idõ is.

#1763
Pár hónapja kezdtem 3d-vel foglalkozni és asszem Maya-nál maradok.Kérdésem:A 3D Studio MAX szebben lekerekítettebben renderel mint a Maya,de úgy hallottam kell hozzá valami progi(Maya-hoz) és probléma megoldva.Lehet,hogy csak beállítás kérdése?Mindenképp segítsetek, akármekkora zöldséget is írtam! Köszi!

RenderMan
#1762
Itt vanak autók:
http://www.maxnet.ru/aks/models_R.html

Nem highpoly de középkategória
#1761
Láttátok a Maya honlapját mostanában?Letölthetõ a mental ray for Maya.Igaz csak béta,de én kíváncsi vagyok rá nagyon.