Maya
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Már néztem, de semmilyen megfelelõ értéket nem mutat: kb. 5 percig számol és kiírja, hogy a rendertime: 00:00:01.
Utólag, hogyan módosítható a Dokumentum/maya elérési útja?
(mármint, hogy a program is tudjon róla)
Utólag, hogyan módosítható a Dokumentum/maya elérési útja?
(mármint, hogy a program is tudjon róla)
SoftFX
LOLL:
"Van két tárgy pl. autóbusz és egy Trabant és lemodellezem ahogy karambolozva rongyátörnek.
Ilyet tud, vagy gagyi a Maya hozzá ?"
Válasz rá:"arra hasznalj Posert, az van az olyanokra, nem a Maya, az nem tud semmitse."
Max topicban is kérdeztétek tud e olyat a max hogy autok törnek ,meg tud e a maya ezt meg azt vagy gagyi hozzá???
A maya is meg a max is tud töréseket szimulálni, de szinte bármit meg lehet csinálni bennük,csak a fantáziád szab határt no meg a tudásod.
Ami a vicces a dologban az az hogy teljesen felesleges a kérdésed,ha azt nem tudod meg lehet e benne ilyet valositani akkor nyilván fogalmad nincsen rola hogyan és mivel szokták ezeket csinálni, ergo ha meg is lehet te akkor sem tudnád,és persze nem azért mert gagyi a maya(v max)...
Most hogy tudod meg lehet csinálni, azonnal nekiugrasz és összedobod???LOOLLLL
"Van két tárgy pl. autóbusz és egy Trabant és lemodellezem ahogy karambolozva rongyátörnek.
Ilyet tud, vagy gagyi a Maya hozzá ?"
Válasz rá:"arra hasznalj Posert, az van az olyanokra, nem a Maya, az nem tud semmitse."
Max topicban is kérdeztétek tud e olyat a max hogy autok törnek ,meg tud e a maya ezt meg azt vagy gagyi hozzá???
A maya is meg a max is tud töréseket szimulálni, de szinte bármit meg lehet csinálni bennük,csak a fantáziád szab határt no meg a tudásod.
Ami a vicces a dologban az az hogy teljesen felesleges a kérdésed,ha azt nem tudod meg lehet e benne ilyet valositani akkor nyilván fogalmad nincsen rola hogyan és mivel szokták ezeket csinálni, ergo ha meg is lehet te akkor sem tudnád,és persze nem azért mert gagyi a maya(v max)...
Most hogy tudod meg lehet csinálni, azonnal nekiugrasz és összedobod???LOOLLLL
http://druglord.buzz.hu/ ;)
Ja, mindig elfelejtem...mit is 😊.
A maya render-idõt hol tudhatom meg???
A poser webcím megvan...de ezt csak a "csontok" animálására ajánlottad, vagy ezzel készítsem a karaktert is???
A maya render-idõt hol tudhatom meg???
A poser webcím megvan...de ezt csak a "csontok" animálására ajánlottad, vagy ezzel készítsem a karaktert is???
SoftFX
Nálam, nem tudom miért, ha a Dokumentumok a D:-n volt, akkor D:\\maya-t írt D:\maya helyett. De default-on (C:-n) C:\...-ír. Tehát csak itt fogadja el.
SoftFX
A Poser-hez webcímet tudsz mondani?
Csak a ScreenShot-ok miatt.
Volume modellezés alatt itt a Dynamic-t (Dinamikát) értitek?
Csak a ScreenShot-ok miatt.
Volume modellezés alatt itt a Dynamic-t (Dinamikát) értitek?
SoftFX
Szerintem tök mind1 hol van ,nekem a d-n van a dokumentum mappa ,a prg az f-n van mig a winfos a c-n...
Ja még annyit elözö irásomhoz hogy könyebb lenne beállitani a kamerát a célpontra és onnan távolodni a földtöl(nagyitani a kamerát),ezeket a frameket tömöritetlenül mented képfájlba aztán meg forditott sorrendben rakod össze igy nem távolodni fog hanem közeledni...
Ja még annyit elözö irásomhoz hogy könyebb lenne beállitani a kamerát a célpontra és onnan távolodni a földtöl(nagyitani a kamerát),ezeket a frameket tömöritetlenül mented képfájlba aztán meg forditott sorrendben rakod össze igy nem távolodni fog hanem közeledni...
http://druglord.buzz.hu/ ;)
Igényesen ezt te nem fogod tudni megcsinálni hacsak nem kompozitálásal,gépel kiszámoltatni egy ilyet asszem meg is öszülnél mire kiszámolná(igényesen)...Nekem is vannak nagyon jo ötleteim,de hiába találsz ki egy jelenetet ha otthoni környezetben nem tudod megcsinálni.Egyébként szerintem ugy kéne hogy megcsinálni a földet és azon a felén ahol közeliteni fog ott csinálni egy várost polybol,meg még egy párat simán displacementel odébb+ fákat hegyeket stb+felhö rétegeket plusz 1 réteget a légkörnek,amikor megvan leraksz egy kamerát és jo nagyra felnagyitod igy tök kicsinek fog látszani a föld és szépen a kamera méretét animálod, ezálltal olyan hatást keltve mintha közeledne és igy anélkül meg lehet oldani hogy a kamera megmozdulna...
http://druglord.buzz.hu/ ;)
Don't Worry, Be Happy...
SIKERÜLT...megy a MENTÉS!!!
A hiba: nos, furcsa lehet, de az, hogy a Dokumentum mappát a D:-re raktam gyökérnek.
De ahogy visszaállítottam az alapértelmezett helyére, és persze újraraktam a Mayát már rendesen hajlandó menteni!? 😊
Mindenkinek Mentésekben Gazdag Mayázást!!! 😊
Peet-maya: Köszi. Már tovább fejlesztgettem, majd linkelek képet.
Az ötlet nem rossz 😊.
Most hirtelen nem ugrik be a jelenet...de szerintem kompozitálással megoldhatod.
Vagy bemegy egy homogén színbe és hirtelen képváltással már a következõ helyszínen van a jelenet...
Pl.: indulsz az ûrbõl->ráközelít egy felhõre(bemegy egy tök fehér képbe)->hirtelen vágás->rázoommolsz a városra, majd egy ablakra...
Persze azt is szokás, hogy a felhõ-rétegek között megy le a kamera a Föld belseje felé, és közben sorra "elõzgeti" a felhõket...valahogy így képzelem el.
SIKERÜLT...megy a MENTÉS!!!
A hiba: nos, furcsa lehet, de az, hogy a Dokumentum mappát a D:-re raktam gyökérnek.
De ahogy visszaállítottam az alapértelmezett helyére, és persze újraraktam a Mayát már rendesen hajlandó menteni!? 😊
Mindenkinek Mentésekben Gazdag Mayázást!!! 😊
Peet-maya: Köszi. Már tovább fejlesztgettem, majd linkelek képet.
Az ötlet nem rossz 😊.
Most hirtelen nem ugrik be a jelenet...de szerintem kompozitálással megoldhatod.
Vagy bemegy egy homogén színbe és hirtelen képváltással már a következõ helyszínen van a jelenet...
Pl.: indulsz az ûrbõl->ráközelít egy felhõre(bemegy egy tök fehér képbe)->hirtelen vágás->rázoommolsz a városra, majd egy ablakra...
Persze azt is szokás, hogy a felhõ-rétegek között megy le a kamera a Föld belseje felé, és közben sorra "elõzgeti" a felhõket...valahogy így képzelem el.
SoftFX
Újabb fejlemény a MAYA vs MENTÉS ügyben...
Ugyanazzal a Mayá-val, WinXP-vel, NTFS-el egy másik számítógépen rendesen ment...
/legalább megnyugodtam...nem a maya a rossz.../
Lehet, hogy a Glu3D plugin a hibás???
Ugyanazzal a Mayá-val, WinXP-vel, NTFS-el egy másik számítógépen rendesen ment...
/legalább megnyugodtam...nem a maya a rossz.../
Lehet, hogy a Glu3D plugin a hibás???
SoftFX
Még ez se megy...Grrrrr.
Akkor itt van manuálisan:
http://sman2.fx3.hu/vc1.jpg
http://sman2.fx3.hu/vc3.jpg
http://sman2.fx3.hu/vc4.jpg
http://sman2.fx3.hu/vc5.jpg
http://sman2.fx3.hu/vc6.jpg
Akkor itt van manuálisan:
http://sman2.fx3.hu/vc1.jpg
http://sman2.fx3.hu/vc3.jpg
http://sman2.fx3.hu/vc4.jpg
http://sman2.fx3.hu/vc5.jpg
http://sman2.fx3.hu/vc6.jpg
SoftFX
Biztos nem teljes verzió, ha kb. 356MB a *.bin?
Pedig megnéztem anno és nem volt ennél nagyobb?!
Megnézem máshol miként viselkedik...
inz: flexlm módszerrel (de szerintem nem ez a gond)
Pedig megnéztem anno és nem volt ennél nagyobb?!
Megnézem máshol miként viselkedik...
inz: flexlm módszerrel (de szerintem nem ez a gond)
SoftFX
Sziasztok!
Szeretnmém tudatni veltek, hogy mától létezik egy "HTML szerkesztés kezdõknek" c. topic a fórumban, ahol mindenkit, akinek e kérdésben problémája, másokkal megosztani való gondolata lenne, szeretettel látnak. Természetesen várjuk azokat is, akik a témában már tapasztaltak és segítséget tudnak nyújtani az olyan kezdõknek, amilyen én is vagyok.
Bye all.
Szeretnmém tudatni veltek, hogy mától létezik egy "HTML szerkesztés kezdõknek" c. topic a fórumban, ahol mindenkit, akinek e kérdésben problémája, másokkal megosztani való gondolata lenne, szeretettel látnak. Természetesen várjuk azokat is, akik a témában már tapasztaltak és segítséget tudnak nyújtani az olyan kezdõknek, amilyen én is vagyok.
Bye all.

\"Kétfajta embert ismerek. Az egyiket már szállítottam, a másikat ezután fogom.\" [Sonajk @:o) a mentős]
Kezdetben volt a FAT (asszem 16) utána jött a FAT32 aztán az NTFS, most szerinted az öregebb jobb?? Na mindegy, szóljon a Mayaról a topic 😊
Youth
Mintha valami nem engedné felülírni.
Csak ha törlöm és újat hozok létre...
Egyébként most raktam újra az egészet és a hiba megmaradt 😞.
Csak ha törlöm és újat hozok létre...
Egyébként most raktam újra az egészet és a hiba megmaradt 😞.
SoftFX
Mindig.
Egyébként az miért van, hogynem tudom megváltoztatni egy NEM rendszermappa (pl.: maya) attributumát???
Egyébként az miért van, hogynem tudom megváltoztatni egy NEM rendszermappa (pl.: maya) attributumát???
SoftFX
Teljesen mind1 hol van a dokumentum mappa, ami azt illeti én nem használom azt a részt inkább csináltam egy külön mappát beállitottam a projektet és azota onnan indul és a beállitás is mindig megmarad...
http://druglord.buzz.hu/ ;)
Persze hogy ntfs-t sokkal gyorsabb mint a fat32-ö, szoval ezzel biztos nem lehet a gondod...
http://druglord.buzz.hu/ ;)
Az lehet probléma, hogy alapból máshova tettem a Dokumentumok mappát?
Bár utána telepítettem a mayát és oda akar menteni és onnan is olvassa. Szal nem hiszem. Á már nem tudom mi lehet a gond 😞.
Bár utána telepítettem a mayát és oda akar menteni és onnan is olvassa. Szal nem hiszem. Á már nem tudom mi lehet a gond 😞.
SoftFX
Én NTFS-t használok, ezzel nem lehet gond szerintem valami más lehet a baj...
XP-d van nem?
XP-d van nem?
Youth
Persze alapbeállítással, de szerintem az NTFS nem engedi...
Mert volt már olyan, hogy nem engedett fájlokat letörölni, mert azt hitte hell a rendszernek...nem csak nálam 😊
Lehet, hogy nem engedi a mayának, hogy felülírjon fájlokat, amit a program használ?!
NTFS-t használtok????????????????????
Mert volt már olyan, hogy nem engedett fájlokat letörölni, mert azt hitte hell a rendszernek...nem csak nálam 😊
Lehet, hogy nem engedi a mayának, hogy felülírjon fájlokat, amit a program használ?!
NTFS-t használtok????????????????????
SoftFX
A design21 megoldva: levelet nem küldtek, úgyhogy megnéztem mit csinál, az Elfelejtett Jelszó kapcsoló és lás csodát: elküldött egy levelet a jelszóval...ez ok.
SoftFX
Figyu, felraktad a Mayat és ezt csinálja alapbeállítással?
Design21-el kapcsolatban meg írj nekik a fórumba, van ilyen topic hogy Tisztelt Szerk. vagy mi...
Design21-el kapcsolatban meg írj nekik a fórumba, van ilyen topic hogy Tisztelt Szerk. vagy mi...
Youth
K.András: 356MB körül volt a bin.
Amúgy "szerintem" teljes, mert mindent tartalmaz (még Maya Shader Library-t is) és müködik, minden Scene és Projectemet lementi...
Egyedül a Beállításokat nem hajlandó 2-szer lementeni...csak ha elötte törlöm.
Lehet op hiba...???
Ti is WinXP NTFS -t használtok vagy FAT32 -öt, mert lehet ez a baj???
A design21 es jelszó: a *********** nem köldik, úgyhogy: Ha elfelejtetted a jelszavad elküldjük e-mailba->megoldva 😊 Röhej.
Amúgy "szerintem" teljes, mert mindent tartalmaz (még Maya Shader Library-t is) és müködik, minden Scene és Projectemet lementi...
Egyedül a Beállításokat nem hajlandó 2-szer lementeni...csak ha elötte törlöm.
Lehet op hiba...???
Ti is WinXP NTFS -t használtok vagy FAT32 -öt, mert lehet ez a baj???
A design21 es jelszó: a *********** nem köldik, úgyhogy: Ha elfelejtetted a jelszavad elküldjük e-mailba->megoldva 😊 Röhej.
SoftFX
Nálam semmi ilyen nincsen, mekkora a bin?Lehet nem jo amit leszedtél...
http://druglord.buzz.hu/ ;)
Értem én hogy mit mondasz,okés asztalt megcsinálom ugy, de elég ciki lenne ha a breitling is meg lenne viselve,ezek az orák karcmentesek ütésálloak stb,tehát ha raknák rá az sem nézne ki ugy mint az igazi...ICQ-n miért nem vagy,tanulás?
http://druglord.buzz.hu/ ;)
SEGÍTSÉG!!! -Csak fél siker a mentés ügyben:
Amit javasoltatok:
A Dokumentumok\maya\5.0\ mappára,ahol a prefs\Shelves is van, "engedtem" (a teljes mappára és annak almappáira és fáljaira...) az írás engedélyezését (attributum/írástiltás ki), és a legközelebbi megnézésnél újból be van jelölve a részleges írástiltás. A markingMenus almappára mindenképpen visszarakja!?
-Oké. Ha te így, akkor én is így...
A mentés "fél" megoldása:
-Elindítom a mayát
-Beállítom ahogyan szeretném
-TÖRLÖM a Dokumentumok\maya\5.0\prefs mappa tartalmát (tehát minden fájlt, a mappák maradhatnak)
-Mentek mindent (File/Save Preferences)
Ekkor minden fájlt létrehoz újra, és megvan a mentés...
Bár a pluginek beállítását így sem mentette el, de a többi hellyel közzel megvan!?
Na most ez kissé macerás.
Nálatok is így megy?
Tehát ha kétszer-háromszor is egymás után Save Preferences-ezel minden hibaüzenet nélkül ment???
Amit javasoltatok:
A Dokumentumok\maya\5.0\ mappára,ahol a prefs\Shelves is van, "engedtem" (a teljes mappára és annak almappáira és fáljaira...) az írás engedélyezését (attributum/írástiltás ki), és a legközelebbi megnézésnél újból be van jelölve a részleges írástiltás. A markingMenus almappára mindenképpen visszarakja!?
-Oké. Ha te így, akkor én is így...
A mentés "fél" megoldása:
-Elindítom a mayát
-Beállítom ahogyan szeretném
-TÖRLÖM a Dokumentumok\maya\5.0\prefs mappa tartalmát (tehát minden fájlt, a mappák maradhatnak)
-Mentek mindent (File/Save Preferences)
Ekkor minden fájlt létrehoz újra, és megvan a mentés...
Bár a pluginek beállítását így sem mentette el, de a többi hellyel közzel megvan!?
Na most ez kissé macerás.
Nálatok is így megy?
Tehát ha kétszer-háromszor is egymás után Save Preferences-ezel minden hibaüzenet nélkül ment???
SoftFX
Ha elemi részecskékhez vezetjük vissza a dolgot akkor nincs tökéletesen sík felszín 😊)))
Na jó, de arra gondolok hogy ha egy új asztalon új óra van az olyan "mû" látszatot kelt, ellenben ugyanez, kopott, mocskos asztalon, kicsit megviselt órával sokkal élethûbben hat, de ez megint csak az én véleményem... szerintem beleférne az asztalba egy két karc, stb... 😊 de ha máshogy gondolod, többé nem hozom ezt fel 😊)))
Na jó, de arra gondolok hogy ha egy új asztalon új óra van az olyan "mû" látszatot kelt, ellenben ugyanez, kopott, mocskos asztalon, kicsit megviselt órával sokkal élethûbben hat, de ez megint csak az én véleményem... szerintem beleférne az asztalba egy két karc, stb... 😊 de ha máshogy gondolod, többé nem hozom ezt fel 😊)))
Youth
"nincs tökéletesen sík felszín 😊"
Ne viccelj 😊 lehet soha nem volt csiszolo papir a kezedben...Oltári nagy szakmai hiba lenne ha egy csiszolatlan ében-re vagy diora stb rálakkozna az asztalos, ha csiszolták akkor meg kereshetsz bumpot csak nem találsz(amin találsz az trehány munka).Amugy thx a biztatást😊
Ne viccelj 😊 lehet soha nem volt csiszolo papir a kezedben...Oltári nagy szakmai hiba lenne ha egy csiszolatlan ében-re vagy diora stb rálakkozna az asztalos, ha csiszolták akkor meg kereshetsz bumpot csak nem találsz(amin találsz az trehány munka).Amugy thx a biztatást😊
http://druglord.buzz.hu/ ;)
Na most bejött a kép!!!
A fa már jobb mint az elõzõ, de hiányolom a bumpot... nincs tökéletesen sík felszín 😊
Jól alakul!!!!
A fa már jobb mint az elõzõ, de hiányolom a bumpot... nincs tökéletesen sík felszín 😊
Jól alakul!!!!
Youth
Berakom ide is(max forum jobban pörög), végül is mayaval készült,ha tetszik akkor nagyobb felbontásban is renderelem stb...


http://druglord.buzz.hu/ ;)
tyû annyi PLE van cédén csak kérjétek...bár a teljes is de PLE nek olyan szép acédéje
- mondta a medve, és fejbe lőtte magát...
Kritikát pls:
Breitling
Breitling
http://druglord.buzz.hu/ ;)
#2551
Hát még én! 

#2549
KA.off:
56k-val kicsit hosszabb ideig tartana, mint egy éjszaka. Utána pedig valahol még meg is kellene karcolni CD-re...
Youth:
Maya 4.5 PLE megvan. De igazából érdemi munkába belekezdeni nem érdemes benne, a legtöbb mentése nem kompatibilis a full verzióval.
Amúgy zaklatom az egyik ismerõsömet, szóval csak idõ és türelem kérdése, hogy mikor lesz meg.
56k-val kicsit hosszabb ideig tartana, mint egy éjszaka. Utána pedig valahol még meg is kellene karcolni CD-re...
Youth:
Maya 4.5 PLE megvan. De igazából érdemi munkába belekezdeni nem érdemes benne, a legtöbb mentése nem kompatibilis a full verzióval.
Amúgy zaklatom az egyik ismerõsömet, szóval csak idõ és türelem kérdése, hogy mikor lesz meg.
Vagy ha legálisan akrsz mayazni akkor a www.alias.com-ról szedd le a PLE verziót, ami annyit tesz asszem hogy 1 évig használhatod kis butításokkal az 5.0-s verziót...
Youth
#2544
SoftFX:
Mivel még mindig nem jutott el hozzám a progi, ezért aztán leginkább semmit sem mentek sehova.
Mivel még mindig nem jutott el hozzám a progi, ezért aztán leginkább semmit sem mentek sehova.

Kösz.
És a ***** Divide (asszem így írják)???
Gondolom közvetlenül nem rakható rá a Transulency-re a SamplerInfo, ezért kell e közvetítõ, úgye?
K.András: Én az X3-at (40 M😎 használom, de eddig még nem töröltek semmit róla...ha erre gondoltál...addig jó amíg nem találsz megfelelõbbett.
És a ***** Divide (asszem így írják)???
Gondolom közvetlenül nem rakható rá a Transulency-re a SamplerInfo, ezért kell e közvetítõ, úgye?
K.András: Én az X3-at (40 M😎 használom, de eddig még nem töröltek semmit róla...ha erre gondoltál...addig jó amíg nem találsz megfelelõbbett.
SoftFX
A természetes üvegeknél a görbülõ felületek miatt az üveg áttetszõsége csökken, mivel vastagabb üvegréteg jobban torzítja a fényt. Erre van a semplerinfó a shaderban. Az szimulálja ezt a hatást.
www.3dsurvival.hu
Nem hiszem e, 4 tárhely közül nem megy egy darab sem,vicc ez vicc!!!!
http://druglord.buzz.hu/ ;)
