Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

oryon
#2953
Akkor légyszi, ha lehet az ahhoz a képedhez tartozó scene fájl-t elküldenéd ([email protected])!?

Megnézném, hátha rájövök.

Ha minden ok, akkor holnap v. holnapután nekiállok a tutornak és feltöltöm 😊

Oryon

youth
#2952
Én nem tudom állítgatni egyszerûen csak adtam egy üveg shadert a felszínnek és kész... de ha a fényforrásnál kapcsolgatod a photonoknál a physical-t akkor... szóval próbálgatni kell. Én sem tudom igazán...

Peet: Én fel sem tudtam rakni... licence error 😊 nem tudnád megosztani a te shave and haircutodat? felraokom aztán többre megyünk remélem...

Youth

oryon
#2951
MIKEII: Serial Numbert hiába mondunk.
A maya "okosabb" annál...
A háló-kártyád kódjából generálja a serial numbert -> mindenkinek más!!!
-Ja van hálókártyád???

Peetmaya: sajna még nem...itt jön el a TE idõd egy kiadós Shave & haircut tutorial írásra 😊
Komolyan mondtam!

Gi, caustics, fg:
Szerintem nagyon jó dolog ez a már majdnem "valóságos fényteremtés". Egyszerûen tetszik ez a fajta fejlõdés 😊

Youth: készül a válasz a kérdésemre, vagy csak nem olvastad el???

Oryon

Peetmaya
#2950
Shave and a haircut, ki milyen szinten van vele? Próbáltátok már, vélemények tapasztalatok?

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#2947
most nagyon nagy mánia lett a caustics gi fg ? miért? ezeket mind ki lehet trükközni, jelentõsen megcsökkentve a renderidõt ezzel.

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

oryon
#2946
Köszi a linkelést 😊 cserébe megírom a tutort hamarosan.

A "lámpa" egy szimpla BOX fehér irradiance-el (valami ilyesmi a neve 😊.
A tényleges fény meg egy omni!
Nem gondoltad mi 😊
Azért még "megspékeltem" azt az omnit a lenti tipp-képnél egy kis Aera light-tal (ez itt nem másik light, hanem az omnin belüli opció). Csak neked, mert a múltkor írtad, hogy szeretnél Aera Light-ból Photon-t kibocsájtó lámpát (de ezt elfelejtettem leírni akkor) készíteni, amit a maya nem enged...
Na meg a "kötelezõ" Final Gather + Gi jótékony hatása, hogy a sárga csõrõl visszaverõdik a fehér lámpafény a falra 😊
Ízelítõnek ennyi. Várd a tutort.

Te meg nem írtad le a Caustics-os kérdésemre a választ!!!

Oryon

youth
#2945
De Oryon! Nem árultad el mi a fényforrás! Van egy fehér lapod, és mellete még egy igazi fény??? Írjá má errõl tutort lécci, mert nem vágom, talán Final Gatherrel csinálod? nekem azzal nem megy... amúgy meg nemtom mi van nálad...

Youth

youth
#2944
Oryon:
Így kell freewebest linkelni:

http://www.freeweb.hu/oryon/refrindex.jpg

És akkor mennie kell:

Youth

Peetmaya
#2943
persze, mert a "awkeygen.exe aw.dat" így kell elindítani, és akkor rakja bele az aw.datba a jó licenszt. azt bemásolod c:\FlexLM könyvtárba és elvileg mennie kell

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Penatesz
#2941
tedd fel az uw.hu-ra,az tuti muxik,nekem is azon vannak a dolgaim.

Penatesz

oryon
#2940
Mééééééééééééééééééééééért!!!

SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!!!!!!

Oryon

oryon
#2939
Bocsi. De régen ment...
Az útcsó próba, mert láttam Youth-nak megy a freewebrõl.

Oryon

oryon
#2938
Még a link se megy
Megörülök.

http://oryon.fx3.hu/refrindex.jpg

Ha ez se megy én...

Oryon

oryon
#2937
Nálatok megjelent a kép?
Már másik tárhelyrõl se megy. Az agyam elszáll 😞
Nem tudtok egy jól-linkelhetõ tárhelyet?

A link:
refrindex.jpg

Oryon

oryon
#2936
Youth: Elösször is: sokat okultam a videóidból 😊.
Nekem is a 3-as tetszik.
Neked tutor. Te sokkal jobban megcsináltad.
Ha kell legyen, majd megcsinálom.
A vizes cornellboxodnál, hogyan oldottad meg, hogy a víz felszíne nem tükrüz mint a tükör, átlátszó és ennek ellenére közel azonos erõsségû a víz feletti causticsod (a víz alattohoz képest)?
Youth - Caustics
Nálam, hogy hasonlóan jó legyen a Colort fehérre & a Reflectivity-t 2.0-3.0-ra növelnem, de ez elnyomja az átlátszóságát és a színét is gallyra teszi...SEGÍTS!!!

Egy kis trükk, ha a víznek "térfogatot" akartok adni:



Ez csak annyi, hogy megtörik a fény, oldalról is. Így nem tûnik a víz sík lapnak és olyan mint ha egy üvegfal lenne ott, ami meggátolja a víz kifolyását.
DE ez csak nurbs-el müxik...a polygonnál igen furcsán deformálodik a víz alatti terület.
A + oldala a dolognak, hogy animálva a merõleges "sík lap" követi a vízfelszínt...tehát jobban jársz mintha tényleg egy sík lapot raktál volna oda. De ezzel is vigyázz! Ha lehet a Field vagy a deformáló ne legyen hatással az oldalsó fallra, mert az is szép eredményt produkál, ámbár a víz függõlegesen nem-igen fodrozódik, pláne, ha kitölti a rendelkezésére álló területet és "hozzálapul" az oldalfalhoz (üveghez).
Bár manapság minden megesik 😊

Oryon

gyraph
#2935
Telepítsd fel a szoftvert, majd tömöritsd ki a mellékelt fájlt a "c:\flexlm" könyvtárba. Nyiss egy DOS ablakot és ird be a promptba: "ipconfig /all". A kiirt sorok között keresd meg a hálózati adaptered fizikai(!) címét, mely 6 db hexadecimális számból áll kötöjellel elválasztva. Másold ki ezt a számsorozatot a DOS ablakból és editáld a c:\flexlm\aw.dat fájlod. A "HOSTID=000000000000" sorban a 12 darab nulla helyére illesztd be a DOS ablakból kimásolt számsorozatot, melyböl a kötöjeleket töröld ki; igy nálad is 12 darab karakternek kell állnia az egyenlöségjel után. Valahogy igy kell tehát kinéznie pl . : "HOSTID=0AB6F2144AC8". Mentsd el! Ezután fogd meg egérrel ezt az "aw.dat" fájlt és dobd(droppold) rá az "awkeygen.exe"-re. Ezzel készen is vagy.

Indítsd el a programot, ha nem kér activation key-t akkor mindent jól csináltál, s az "awkeygen.exe"-t akár törölheted is. Ha nem, akkor olvasd el mégegyszer amit írtam...

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

youth
#2933
Flego: Köszi.
Annyira nem nehéz, mert már tudod mibõl épül fel ez az egész 3ds világ és tudod mit kell keresni csak épp nem találod... aztán járkálsz a menükben és elõtûnik amit kerestél 😊 vagy megkérdezel valakit, de nem kell hogy elmagyarázza mit jelent az hogy Bump csak azt nem tudod hol van... szóval érted... Amúgy az egész program struktórája kicsit más mint a maxé ez kezdetben zavaró lehet de én már megszoktam és kezdem szeretni 😊

Penatesz: 😄D

Youth

fle go
#2932
Youth: nagyon szépen alakul a BMW-d, jól haladsz vele! Nehéz max után a mayara átálni?

\"A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!\" -William Petersen

Penatesz
#2931
vegre latok!!! :-)

Penatesz

youth
#2930
Window > setting/Preferences > Colors > 3D Views
De itt mindennek beállíthatod a színét: a menüknek meg mindennek...

Youth

Penatesz
#2929
Kerdes: Maya unlimitedem van es rohadtul zavar,hogy fekete
a hatter,mert alig latom a segedvonalaimat.Van valami modja,hogy kicsit elenkebb hattaralapot valasszak.Mondjuk vilagosszurket vagy valami?

Penatesz

gyraph
#2928
Nagyon szepen alakul ez a BMW...gratula! Barcsak itt tartanek mar en is tudasban.

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

gyraph
#2927
En erre nem is az mondtam, hogy "aszta", hanem inkabb azt, hogy asztal, ugyanis egybol betettem hatternek, pedig nem is szoktam hasznalni hatteret, mert csak zavar, de ezt bamulnom kell. 😊 Szep talalat Youth!

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

youth
#2926
Ezt ma találtam CgTalk-on... Az ilyen képekre csak annyit tudok mondani hogy "aszta!!!" vagyhogy "beszarás!!!!" 😊))

Youth

youth
#2925
Hát csak úgy érdekelt volna milyen mayaban a nurbs szerkesztés... Milyenek a lehetõségek, stb...

Youth

Peetmaya
#2924
Youth nagyon szép az autó, gratu, már alig várom a színes renderképet róla😊)))
amúgy én foglalkoztam NURBS-el, meg asszem K András, de lehet õ csak Rhinoban. Miért mi a kérdés? Hátha tudom

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#2923
Téligumit egy perc alatt csinálok: kijebb extrúdálom a bordákat 😊))) csak a facek kijelölése lesz fél óra... 😊)

Több mint 1 hónapja pöszmötölök rajta kisebb de inkább nagyobb megszakításokkal, volt hogy 2 hétig nem nyúltam hozzá, stb...

Youth

Penatesz
#2922
kis fu,sok fust,kozepen haz...
majd igyekszem :-)

Mennyi munkad fekszik ebben a bömbiben Youth?

Penatesz

youth
#2920
Azért én bedobok egy kicsit idõs WIP-et ha nem zavar titeket:

Az én kis BMW-m, már hamar a végsõ állapothoz 😊)


És a felnije amit nehéz volt lemodelelzni:


Penatesz: a házról 1, egyetlen 1 szép kép volt, amikor is fû körülötte nameg kis füst a fû között, na de az nagyon tetszett, csináld meg kérlek úgy!!! 😊))
Bye!

Youth

Penatesz
#2919
Figyelj Youth,remeljuk,hogy azert van itten mindenki csendben,mert eppen valami nagy meloban van eppen.
En pl nekilattam eletem harmadik animacios feladatanak.
Az elsot lattatok,a masodik egy poligon modellezes volt,
es mielott meg gyraph racsodalkozna,a harmadikat is a maya 3D-bol veszem es egy kisertethazat abrazol :-)

Penatesz

#2916
Youth! Küldjj nekem egy aktiváló kulcsot, a progi már meg van. Már nagyon ki akaom próbálni.

youth
#2915
Valaki dobjon már fel egy témát! 😊)
Valaki valamit nem ért? (Én alig értek még valamit is, de hátha más igen)
Valaki modellezett már NURBSel mayaban?

Youth

gyraph
#2914
Kesobb rajottem en is...azert smiley-oztam. Bocs.

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

Peetmaya
#2913
Gyraph én is a frame hiuányt értettem akadás alatt, csak nem voltam ily precíz, mint te😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#2910
Van ftp-d? Vagy póstán gondoltad?

Youth

Penatesz
#2909
Jol van Youth,elfogadom az erveidet :-)

Penatesz

#2908
Fálj cserélõk sajnos nem mennek, proxy miatt.
rgy=egy

youth
#2907
Mi az a "rgy"? Amúgy szedd le DC++ -ról.

Youth

#2906
Tudna nekem valaki rgy Maya-t adni?

youth
#2905
Feltölthetnéd a scenet valahova...

Youth

youth
#2904
Miért keverednénk vitába? neked az tetszik nekem meg ez:
http://oryon.atw.hu/cornellbox-water3.jpg
😊)

Várjuk Oryon a tutort 😊

Youth

Penatesz
#2902
tudom,hogy most ezzel szemelyes vitaba fogok keveredni Youth-al,de nekem a harmas verzio,tul sotetnek tunt...
talan egy arnyalattal lehet vilagosabb a dolog.
"Vágó úr jeloljuk meg a 2-es valaszt es nem modositok..."

:-)

Penatesz

gyraph
#2901
Egyebkent, ha a frame hianyra gondolsz az persze nalam is meg van, hiszen a program igy tomorit, de akadasrol semmikeppen nem szamolhatok be. 😊

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

gyraph
#2900
Semmikeppen nem akarok veszekedni, de kb. ugy csinalom, hogy az elejen elinditom, es a vegeig nincs akadas...most direkt vegigneztem. 😊

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

youth
#2899
Mert mostanság betegeskedem, sokat fekszem és keveset gépezem...

Gi + Caustics a kilõtt Photonoktól lassú, olyan 20-50 ezer photonnal már szép képeket lehet csinálni...

Youth

Peetmaya
#2898
Youth, miért nem ICQ-zol?

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#2897
Amúgy a GI és Caustics számítás mennyire lassú?

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#2896
Amúgy a 3-as számú kép tetszik a legjobban!

Youth

youth
#2895
Hogy csináltad ezt a causticsot? Nagyon szép! A lámpa mibõl van? Na írhatnál errõl egy html formájában egy tutort mert nagyon érdekel és én nem jutottam idáig... Ha lehetne a kérésem hogy részletes legyen. Köszi!

Youth

Peetmaya
#2894
azt hogy csinálod?😊)))) direktbe vannak akadások benne, hogy kisebb legyen a file

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)