Maya
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Megnézném, hátha rájövök.
Ha minden ok, akkor holnap v. holnapután nekiállok a tutornak és feltöltöm 😊
Oryon
Peet: Én fel sem tudtam rakni... licence error 😊 nem tudnád megosztani a te shave and haircutodat? felraokom aztán többre megyünk remélem...
Youth
A maya "okosabb" annál...
A háló-kártyád kódjából generálja a serial numbert -> mindenkinek más!!!
-Ja van hálókártyád???
Peetmaya: sajna még nem...itt jön el a TE idõd egy kiadós Shave & haircut tutorial írásra 😊
Komolyan mondtam!
Gi, caustics, fg:
Szerintem nagyon jó dolog ez a már majdnem "valóságos fényteremtés". Egyszerûen tetszik ez a fajta fejlõdés 😊
Youth: készül a válasz a kérdésemre, vagy csak nem olvastad el???
Oryon
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
A "lámpa" egy szimpla BOX fehér irradiance-el (valami ilyesmi a neve 😊.
A tényleges fény meg egy omni!
Nem gondoltad mi 😊
Azért még "megspékeltem" azt az omnit a lenti tipp-képnél egy kis Aera light-tal (ez itt nem másik light, hanem az omnin belüli opció). Csak neked, mert a múltkor írtad, hogy szeretnél Aera Light-ból Photon-t kibocsájtó lámpát (de ezt elfelejtettem leírni akkor) készíteni, amit a maya nem enged...
Na meg a "kötelezõ" Final Gather + Gi jótékony hatása, hogy a sárga csõrõl visszaverõdik a fehér lámpafény a falra 😊
Ízelítõnek ennyi. Várd a tutort.
Te meg nem írtad le a Caustics-os kérdésemre a választ!!!
Oryon
Youth
Így kell freewebest linkelni:
http://www.freeweb.hu/oryon/refrindex.jpg
És akkor mennie kell:

Youth
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Már másik tárhelyrõl se megy. Az agyam elszáll 😞
Nem tudtok egy jól-linkelhetõ tárhelyet?
A link:
refrindex.jpg
Oryon
Nekem is a 3-as tetszik.
Neked tutor. Te sokkal jobban megcsináltad.
Ha kell legyen, majd megcsinálom.
A vizes cornellboxodnál, hogyan oldottad meg, hogy a víz felszíne nem tükrüz mint a tükör, átlátszó és ennek ellenére közel azonos erõsségû a víz feletti causticsod (a víz alattohoz képest)?
Youth - Caustics
Nálam, hogy hasonlóan jó legyen a Colort fehérre & a Reflectivity-t 2.0-3.0-ra növelnem, de ez elnyomja az átlátszóságát és a színét is gallyra teszi...SEGÍTS!!!
Egy kis trükk, ha a víznek "térfogatot" akartok adni:
Ez csak annyi, hogy megtörik a fény, oldalról is. Így nem tûnik a víz sík lapnak és olyan mint ha egy üvegfal lenne ott, ami meggátolja a víz kifolyását.
DE ez csak nurbs-el müxik...a polygonnál igen furcsán deformálodik a víz alatti terület.
A + oldala a dolognak, hogy animálva a merõleges "sík lap" követi a vízfelszínt...tehát jobban jársz mintha tényleg egy sík lapot raktál volna oda. De ezzel is vigyázz! Ha lehet a Field vagy a deformáló ne legyen hatással az oldalsó fallra, mert az is szép eredményt produkál, ámbár a víz függõlegesen nem-igen fodrozódik, pláne, ha kitölti a rendelkezésére álló területet és "hozzálapul" az oldalfalhoz (üveghez).
Bár manapság minden megesik 😊
Oryon
Indítsd el a programot, ha nem kér activation key-t akkor mindent jól csináltál, s az "awkeygen.exe"-t akár törölheted is. Ha nem, akkor olvasd el mégegyszer amit írtam...
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
Annyira nem nehéz, mert már tudod mibõl épül fel ez az egész 3ds világ és tudod mit kell keresni csak épp nem találod... aztán járkálsz a menükben és elõtûnik amit kerestél 😊 vagy megkérdezel valakit, de nem kell hogy elmagyarázza mit jelent az hogy Bump csak azt nem tudod hol van... szóval érted... Amúgy az egész program struktórája kicsit más mint a maxé ez kezdetben zavaró lehet de én már megszoktam és kezdem szeretni 😊
Penatesz: 😄D
Youth
\"A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!\" -William Petersen
De itt mindennek beállíthatod a színét: a menüknek meg mindennek...
Youth
a hatter,mert alig latom a segedvonalaimat.Van valami modja,hogy kicsit elenkebb hattaralapot valasszak.Mondjuk vilagosszurket vagy valami?
Penatesz
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
Youth
Youth
amúgy én foglalkoztam NURBS-el, meg asszem K András, de lehet õ csak Rhinoban. Miért mi a kérdés? Hátha tudom
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Több mint 1 hónapja pöszmötölök rajta kisebb de inkább nagyobb megszakításokkal, volt hogy 2 hétig nem nyúltam hozzá, stb...
Youth
majd igyekszem :-)
Mennyi munkad fekszik ebben a bömbiben Youth?
Penatesz
Az én kis BMW-m, már hamar a végsõ állapothoz 😊)
És a felnije amit nehéz volt lemodelelzni:
Penatesz: a házról 1, egyetlen 1 szép kép volt, amikor is fû körülötte nameg kis füst a fû között, na de az nagyon tetszett, csináld meg kérlek úgy!!! 😊))
Bye!
Youth
En pl nekilattam eletem harmadik animacios feladatanak.
Az elsot lattatok,a masodik egy poligon modellezes volt,
es mielott meg gyraph racsodalkozna,a harmadikat is a maya 3D-bol veszem es egy kisertethazat abrazol :-)
Penatesz
Valaki valamit nem ért? (Én alig értek még valamit is, de hátha más igen)
Valaki modellezett már NURBSel mayaban?
Youth
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
rgy=egy
http://oryon.atw.hu/cornellbox-water3.jpg
😊)
Várjuk Oryon a tutort 😊
Youth
talan egy arnyalattal lehet vilagosabb a dolog.
"Vágó úr jeloljuk meg a 2-es valaszt es nem modositok..."
:-)
Penatesz
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
Gi + Caustics a kilõtt Photonoktól lassú, olyan 20-50 ezer photonnal már szép képeket lehet csinálni...
Youth
Youth
