Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Boba
#3812
Megyám... Blendshape-al nekem sphere-vel simán ment a dolog.

youth
#3811
Boba!

Szép lesz, de kompozíció szempontjából talán jobb lenne ha a vászonra sütne a nap, elvégre arról szól a kép, hogy alkot valaki nem??? Különben miért van benne a vászon 😊) Vagy mi a terved?

Eddig nincs sok modell rajta, eddig minden okés az eddigiekkel!!

Várjuk a frissítéseket 😊)

Youth

youth
#3810
Ezzel persze nem oldódott meg az hogy hogyan lehetne ezeket az UV-kat mozgatni, DE ha lehet NURBS-öt Morpholni akkor nyert ügyünk van: A fejet kiterítjük majdnem mint egy gumimaszkot az asztalon, arra egy sima plane-ként feszítjük rá a textúrát... és utána már ki lehet mentegetni, festegetni...

Csak lehet egyáltalán NURBS-öt morpholni???? Vagy csak polyra jó??

Elõre is köszi!

Youth

youth
#3809
Potyek!! Ez fantasztikus!!! Legalábbis egy jó kiindulópont:

A többieknek, fõleg Dekonak és Nemesysnek, ugyanis velük próbálgatjuk ezt:

És ugyanez nagyban, hogy jobban lássátok 😊))

Márcsak 1 lépés hiányzik:
kimenteni ezt a textúrát, úgy ahogy a testen van... Tehát teszek rá egy kockás képet pl, rajzolokrá hogy hova kéne még festeni PS-ben és ezt a képet ki kéne menteni... Úúú pedig egyszer már csináltam ilyet.

Youth

#3808
a link lemaradt pedig leokéztam :o)
http://cg.uw.hu/uv-shot.jpg
#3807
sziasztok
Youth olyat probálj meg a nurbs -el, hogy a amit hozzá akarsz adni materialt, ahhoz adj hozzá a general utiliti-böl egy projection-node -ot, azzal lehet uv zni, ahogy néztem elég trükkös a dolog, de valahogy meg lehet oldani vele, mondjuk sokat nem probálgattam, de sikerült azért :
Boba
#3806
Nah, tegnap próbálgattam valamit összedobni. 3 óra alatt ennyire futotta: KÉP
critics & comments are wellcome😉 WIP kép, befogom rendezni a szobát, módosítok a virágon, de textúrázni semmiképp nem fogom, a színek ilyenek lesznek.

deko
#3805
Youth rávilágított a lényegre, szóval amit tegnap írtam, ugyan errõl szólt. Soha sem tudtam még megnézni a Nurbs UV-it, úgy mint a poly-ét az UV Texture Editorban.

Hiszen annak kimentése rengeteget segít pl. egy PS-os textúra készítésnél.

deko --- az élet értelme: 42 ---

youth
#3804
Sziasztok!

Peet: ha megnyitom az UV editort akkor csak a képet mutatja:

Nem is látom a NURBS UV-jait... Nemhogy szerkeszteni 😞 Hogyan lehetne? Mert biztos lehet valahogy 😊)
Szóval help! help heeeeelp!!! Help anybody... jeeehh. Vagy hogyis van az a Beatles szám??? 😊)

Youth

Ryleh
#3803
Privi ment.......

Peetmaya
#3802
Boba no komment, én linuxot használok, nincsenek ilyen gondjaim, kb 1 hónapja nem volt újraindítva a gépem😊 Ryleh, honnan lehet ezt az okosságot leszedni? engem is érdekelne.

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Boba
#3801
Ehh... behalok, mégilyen szar legyen a winfos. Szombat óta most volt elõször restartolva a gép. Hát, elszomorító miket müvelt. Nemtudtam bejelentkezni egyik fórumra sem, nemtudtam cd-t berakni a gépbe, nem ismerte fel a lemezt, meg ilyenek, és még a Style Xp-m is szarrá ment, hogy rohadna meg!

Ryleh
#3800
vasárnap este törlöm az 1-2 cd-ket...remélhetöleg addig felmegy a 3.is ..azmég a jövõ héten fenn lesz.

deko
#3799
izéé😊 mellé klikkeltem az elõbb😊 Ryleh-tõl kérdeztem.

deko --- az élet értelme: 42 ---

deko
#3798
meddig lesz ott a cucc? nem volt sem idõm, sem helyem elkezdeni a töltést.

deko --- az élet értelme: 42 ---

gyraph
#3797
Hozza lehet ferni vhogy ehhez a szerverhez? En is letoltenem szivessen.

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

Ryleh
#3796
Mosositás az elõzõ-re!!!a 2 cd komplett............

Ryleh
#3795
Aki a geo........ftp-rõl töltötte a 3D Total Textures-t az na szidjon,mert letérdelt az ottani szerver,nem lehet feltöltést eszközölnöm,igy most áll a dolog......se én se másnak nem megy folyamatosan az upload...szoval késöbb probálom befejezni a töltést...sorry

Peetmaya
#3794
gnomon - organic modeling 1-2
NURBS Patch modeling, egy szörny fejét csinálja csak nurbs patche-ekbõl rakja össze, és mint mondottam volt, a NURBS-t nem kell UV-zni. Mutt néhány textúrázott képet is, elég korrekt...

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

deko
#3793
Azért megvallom, szívesen megnéznék PL: egy korrektül felUV-zet NURBS fejet mayában.

Képtelen vagyok elhinni hosszú évek után hogy lehetséges.

SOHA, SEHOL, nem találni egy tutort, egy épkézláb útbaigazítást ezügyben. Remélem tévedek, s ha így van, akkor ha valaki tud ilyet, homályosítson fel😊
Elõre is köszi😊

deko --- az élet értelme: 42 ---

Peetmaya
#3792
Window/UV texture editor
mindent itt kell UV-zni
alapban megvan a NURBS UV-ja, úgyhogy sokmindent nem tudsz rajta állítani

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Nemesys
#3791
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni NURBS uv-zésben? Illetve megmondani, hogy hol kell uv-zni nurbst?

Nemesys

gyraph
#3790
Style XP
nem tudom meddig maradhat a taron!

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

youth
#3789
OKé, jólenne 😊

Youth

gyraph
#3788
Zikszpe van sp1el 😊 . Ez a styleXP kis segedprogram, amiben alapban benne van ez a skin es mivel imadom a Mac kinezetet en is, ezert par eve ezt hasznalom (eroforraskimelo). Ha gondolod felteszem neked valahova...ez mar okos verzio 😊.

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

youth
#3787
Ja amúgy milyen OP-rendszered van? Nagyon jólnéz ki 😊 Testzik ez a Mac-os stílus

Youth

gyraph
#3786
Okes koszonom !...megprobalom ugy. Egyebkent, hogy mi lehet a baj nemtudom, eddig hibatlan volt igy is. Tegnap meg jo volt, ma mar nem.

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

youth
#3785
Csináld úgy hogy egy sima poly planet raksz be arra egy Lambert shadert aminek a colorjában a blueprint van... Én így csináltam. Sokkal gyorsabb, könnyebb, méretezni is lehet, szal minden...

Youth

gyraph
#3784
Probaltam reggel folytatni a jaguart, de mikor megnyitom a scene-t ez fogad:



imageplane kicsit szet van zuhanva...
Probaltam mar ujratelepiteni a Maya-t, de nem segit. 5let?

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

Peetmaya
#3783
Boba üzeni, hogy hét vége felé, mondjuk pénteken bedugja a képét a fórumra, valami elcseszõdött a netjével.

modellezés, mindent értelemszerûen. Nem csinálok sub-dvel kockát pl😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#3782
NURBS-ben eleve tudnod hogy fog kinézni a modell míg POLY-ban egyre jobban rajzolódik ki...

Youth

#3781
srácok akkor végülis miben éri meg modellezni...a nurbs jobbnak minõsül..bár😄D

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Peetmaya
#3780
Leonkel, amúgy egyre inkább kezdek rájönni, hogy egy modell sose lehet elég részletes. Mindig apránként kell haladni. Elõször alap külsõ (pl egy arcnál) megadod a formát. Aztán szépen kidolgozod a részleteket, az orrát, a szemét (különösen!) stb. És végül az apró ráncokat is hozzáadod, majd finomítod a vonásokat, hogy ha animálni akarod majd, akkor minden klappoljon. De ez mindennel így van hidd el!

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

#3779
Nah készül már a tárcsa...😊

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

youth
#3778
Én is és hidd el nagyon pocsék munkák voltak így visszagondolva. És ez a fejlõdé hogy egyre jobbat csinál az ember... Ne is akard látni pl az elsõ kocsimat... egy kocka amelyik pontatlan gömbölyû de pont nem ott ahol akarom, szóval... modellezd le akár ugyanazt, átgondoltabban, precízebben, higadtan. Ez is módszer a tanulásra és magadtól van az egész!!! 😊

Youth

#3777
Peetmaya:
Sokmindent lemodelleztem már...
asztal, hangfal, monitor stb.😊
asztal elfogadható😄D

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Ryleh
#3776
ok...rendben és köszönöm.

youth
#3775
http://www.fineart.sk/

Pl, de ha olyan van akkor tessék megrajzolni és bescannelni 😊)

Youth

Ryleh
#3774
állatok,emberalakok,sci-fi,fantasy...minden ami nam repülögép,auto,tampon,egyebek...aki ilyeneket kultivál attol ezuton elnézést.

youth
#3773
Na akkor ideje moderálni 😄DD

Na igen de milyen képet szeretnél berakni?? Mit akarsz modellezni??

Youth

Nemesys
#3772
lassan átmegyünk max fórumba 😊

Nemesys

youth
#3770
De mihez kell? Mert akkor arra kell keresni... Mondjad hátha tudok segíteni.

Youth

Ryleh
#3769
szeretnék referenciaképeket,blueprinteket és nem automodellezéshez....aki tud linket az dobjon hozzám párat...köszi

Nemesys
#3768
Köszi deko!

Nemesys

deko
#3767
Nemesys, mostantól fogva a megadott Nicked és pass-od él az ArtistPubon.
Várunk szeretettel.

deko --- az élet értelme: 42 ---

STLRR
#3766
En tanulnek Mayat ha megtudnam szerezni!!!

Peetmaya
#3765
Leonkel szemelj ki valamit az íróasztalodon, és modellezd meg önerõbõl, legjobb gyakorlás. Aztán majd mi megmondjuk, hogy mit hogy, ha elakadsz😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

#3764
fõleg Nemesys-t😊

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

#3763
Hálám Üldözzön mindenkit!

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Peetmaya
#3762
szerintem meg azzal járnál a legjobban, ha mayat tanulnál nem maxot, ha már ennyire alapoktól kell kezdened😊))

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)