Maya
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Nem törlöm az elõbbi hozzászólásomat abból a megfontolásból, hátha valaki tanul belõle.
Szóval feljebb vettem a poly számot és jobb lett, ugyanis mint leesett: A displacement a létezõ polygonokat, faceket mozgatja el úgy ahogy a map készteti (féhérnél kifelé, feketénél marad a poly), ebben az esetbe nem quad sokszögekrõl beszélünk, hanem felbontja háromszögekre a sokszögeket.
Youth
Youth
HS - csinálsz egy blinnt mondjuk, output connections gomb (négyzetbõl kifele mutató nyíl), Blinn1SG node ra duplaklikk, a shading group attributes nál ott figyel a Displacement Mat. sor
x
A növényzet legyen a legutolsó problémád, a PFX csodásan megoldja majd, de amíg modellezel ne pakolgasd be, mert lefogja a gépet sajna.
Mint tudjuk😞
deko --- az élet értelme: 42 ---
kép
valamit megmutatnám a scene-ét is😊 mert én mindíg abból okulok:
scene
A hold csak egy plane, de sikerült PS-ben úgy megfestenem, hogy 3D hatása legyen.
Bár egyszerûbb lett volna egy Sphere, arra textúrát húzni, de nekem így volt kihívás😊
A csillag ember materiálján a PFX maya "brush galactic" ecsetje volt segítségemre.
deko --- az élet értelme: 42 ---
Most ráigazítottam a kamerát meg belõttem mi hol lesz majd... Most kezdhetem kidolgozni.
Amúgy azért lenne jó displacement mert pl a kövek, tégláknak sima bump elég gagyi...
Youth
Huhú, nem is tudtam, hogy a mi kis csoportunknak van nõi tagja is!
Displacement, mit akarsz csinálni vele? nem lenne egyszerûbb modell+bump?
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Elõre is köszi!
Youth
Peet: Ildi = Deko, avagy tündérvirágbogár a köbön 😊
Youth
Egy kerdesem lenne: Nem tudjatok,hogy mayaban letrehozott kepeket hogyan lehet Open-GL ben kodolni?
Penatesz
Peet, nem elégedetlenkednék, ha jó lenne a depthmap shadows maya rendere vagy mental alatt. Valahogy nemjön össze nekem a mostani jelenetemben egy két dolog.
Boba ja, PR-el semmire nem mész, amúgy meg van elég jó vasad ahhoz, hogy MR-el is eldöcögjön... ne legyél elégedetlen, én 256sdvel és egy 700mhz-es procival szórikázom😊
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Mayában van olyan funkció mint max-ban a scatter?
Õt modellezem le legközelebb.
Inz: Szórd a képeket mert nagyon fasza ez a muksó!!!!! Ja és nem moderállak.
1. mert szép a kép
2. mert annyira nem rombolja a fórumot 😊
láthatjátok a jószívû Youth uralkodót 😄DDDD
Boba: Nemtom mi lehet, de megkérdem egy ismerõsöm... hátha õ tudja...
Youth
Tetszeni fog a BPtools😊 nekem is bejött.
Jöhet majd az élménybeszámoló.
deko --- az élet értelme: 42 ---
Na de a place3dTexture melyik csatornájába van bekötve a projection-nak?
Nem mintha szeretném a NURBS-öt, de mostmár kezd érdekelni a dolog😊
deko --- az élet értelme: 42 ---
deko --- az élet értelme: 42 ---
Youth, ha nagyon épületet akarsz modellezni, akkor modellezz egy templomot, arra úgyis szükségem lesz😊) Kívül belül!😊
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Nemesys
Na skacok, akkor most mindenki rukkoljon elõ éppenséggel folyamatban lévõ munkájával, akármilyen kezdeti fázisban is van, mutasson képet, hogy jól ki lehessen vesézni, mert ebbõl tanul mindenki!
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
színezd a lámpákat, csináld meg több napszak fényeit, pl éjszaka, akkor kékes gyenge holdfény szûrõdjön be, vagy verõ déli napfény, borús-esõs délután, ilyesmik. kurvára meg tudják adni a hangulatát a képnek, és az ember a textúrát már nem is fogja hiányolni. minden képnek az a lényege, hogy érzelmet vigyen bele az ember!
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Bár én mondjuk 40százalékot adok a nurbs-nek és 60at a poly-nak. Animációs filmekben lényegesen több a poli, sõõt... Asszem Renderman jóideig nem is tudta kezelni a subd-t meg a nurbs-t.
Túl sok berendezés nem lesz... az életben kb hasonló a nappalink, az ablak alatt túl sok minden nincs.
Hmm... nagyon illúzió romboló lenne egy radiátor a nagy ablak alatt?😊 Azt lehet megcsinálom gyorsan.
deko --- az élet értelme: 42 ---
Utána nem történik semmi, dejó. Az eredeti object attribute editorjában megfog jelenni egy olyan fül, amilyen nevet Te megadtál. Alul lesz 2 csúszka, valamelyikkel megy a blendelés. Ha pontosabban kell szólj.
Mi ez? Lightning study-nak szánom a dolgot. Pár modellt rakok még bele, nemhiszem, hogy sokat. Textúrázni sem fogom, a célem meg az, hogy minél jobban bevilágítsam. Természetesen Maya default render, és semmi Gi, Fg meg ilyesmi.
|)