Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Boba
#3864
Próbáld meg mentalray-el... az egészen mást hoz ki. Ott addíg bontogatja a felszínt, amíg tökéletesen nem fog passzolni a maphoz, nemkell sokszoros polyszám. PRman-ban meg microdisplacement mapping is van, az mégjobb😊

youth
#3863
Közben rájöttem.
Nem törlöm az elõbbi hozzászólásomat abból a megfontolásból, hátha valaki tanul belõle.
Szóval feljebb vettem a poly számot és jobb lett, ugyanis mint leesett: A displacement a létezõ polygonokat, faceket mozgatja el úgy ahogy a map készteti (féhérnél kifelé, feketénél marad a poly), ebben az esetbe nem quad sokszögekrõl beszélünk, hanem felbontja háromszögekre a sokszögeket.

Youth

youth
#3862
Egy displacement próba.

Miért lett olyan csúnya? mintha össze vissza állnának a polyk...

Youth

youth
#3861
Köszi sikerült!

Youth

inz
#3860
o/
HS - csinálsz egy blinnt mondjuk, output connections gomb (négyzetbõl kifele mutató nyíl), Blinn1SG node ra duplaklikk, a shading group attributes nál ott figyel a Displacement Mat. sor

x

deko
#3859
Youth! Nagyon jól választottál témát😊
A növényzet legyen a legutolsó problémád, a PFX csodásan megoldja majd, de amíg modellezel ne pakolgasd be, mert lefogja a gépet sajna.
Mint tudjuk😞

deko --- az élet értelme: 42 ---

deko
#3858
Gondoltam a legutóbbi alkotásomat megmutatom nektek, egy kis véleményezésre.
kép
valamit megmutatnám a scene-ét is😊 mert én mindíg abból okulok:
scene

A hold csak egy plane, de sikerült PS-ben úgy megfestenem, hogy 3D hatása legyen.
Bár egyszerûbb lett volna egy Sphere, arra textúrát húzni, de nekem így volt kihívás😊

A csillag ember materiálján a PFX maya "brush galactic" ecsetje volt segítségemre.

deko --- az élet értelme: 42 ---

youth
#3857
Ja elkezdtem csinálni a kis tájat:

Most ráigazítottam a kamerát meg belõttem mi hol lesz majd... Most kezdhetem kidolgozni.

Amúgy azért lenne jó displacement mert pl a kövek, tégláknak sima bump elég gagyi...

Youth

youth
#3856
Ráhúzom és mondom neki displacement map, de nem köti össze...

Youth

Peetmaya
#3854
Penatesz, lehet láma kérdés, de mit jelent az, hogy openGL-ben kódolni?
Huhú, nem is tudtam, hogy a mi kis csoportunknak van nõi tagja is!
Displacement, mit akarsz csinálni vele? nem lenne egyszerûbb modell+bump?

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#3853
Ja displacement-et hogy kell alkalmazni? Egyszermár csináltam vele jó dolgokat mosmeg aztse tudomá hogy kell rátenni a testre... simán ráhúzom semmi. bumpnak bekötöm akkor meg sima bump lesz...
Elõre is köszi!

Youth

youth
#3852
Boba: hogy raktad fel? Ja és ne add fel RM-t! Jól jön majd késõbb ez a tudás amikor egy filmbe épp RM-onst keresnek... 😊)

Peet: Ildi = Deko, avagy tündérvirágbogár a köbön 😊

Youth

Penatesz
#3851
Nagyon beindult most ez az oldal.De hat ha ilyen jo hazigazdaja van mint youth,nem is lehetne mast varni.

Egy kerdesem lenne: Nem tudjatok,hogy mayaban letrehozott kepeket hogyan lehet Open-GL ben kodolni?

Penatesz

Boba
#3850
Mental ray ha jóltudom, de nyakam nem tenném rá. Holnapra megkérdezem, itthon van.

Peetmaya
#3849
Boba ahol apud dolgozik, ott mivel renderelnek?

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Boba
#3848
Nah megvan... most próbálgatom milyen a renderman😊

Boba
#3847
Bonyeszabb, de tanulásra hajlandó lennék... Gi-t meg nem használok.

Peet, nem elégedetlenkednék, ha jó lenne a depthmap shadows maya rendere vagy mental alatt. Valahogy nemjön össze nekem a mostani jelenetemben egy két dolog.

Peetmaya
#3846
Youth amúgy ki az Ildi?

Boba ja, PR-el semmire nem mész, amúgy meg van elég jó vasad ahhoz, hogy MR-el is eldöcögjön... ne legyél elégedetlen, én 256sdvel és egy 700mhz-es procival szórikázom😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Sound
#3845
Boba: PR túl nagy falat neked, vagy bárkinek itt. Amúgyis, home felhasznállásra fölödleges, displacement mapot úgyse sûrûn használod, aztán GI-je se gyorsabb mint MR. Megaztán bonyolultabb is egy cseppet😊

Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148

Peetmaya
#3844
Elvileg a shave and a haircut tud olyat, ami helyettesíti a scattert, de biztos meg lehet oldani máshogy is, nemtom hogy. Növényzetre amúgy ott van a paintfx, nagyon sok nagyon szép növény van benne, próbáld ki.

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Boba
#3843
Látványterveknél fognak egy plane-t és rárakják textúrának a növény fotóját alpha csatornával. Hogy normál filmekben hogy megy azt nemtudom, gondolom generálják. De modellezheted is😊
Mayában van olyan funkció mint max-ban a scatter?

youth
#3842
Ja növényzetet hogy csináljak??

Youth

youth
#3841
Köszi Ildi! Találtam is képet:

Õt modellezem le legközelebb.

Inz: Szórd a képeket mert nagyon fasza ez a muksó!!!!! Ja és nem moderállak.
1. mert szép a kép
2. mert annyira nem rombolja a fórumot 😊
láthatjátok a jószívû Youth uralkodót 😄DDDD

Boba: Nemtom mi lehet, de megkérdem egy ismerõsöm... hátha õ tudja...

Youth

Boba
#3839
Jah, most tudok gyors lenni, nemkell suliban rohadjak😊

deko
#3838
Boba, gyors voltál mint a villám😊 Akkor az FTP-t kilövöm.
Tetszeni fog a BPtools😊 nekem is bejött.
Jöhet majd az élménybeszámoló.

deko --- az élet értelme: 42 ---

Boba
#3837
Köszönöm szépen! Privit is elintéztem!
Nah megyek felinstallálni, remélem megy😊

Boba
#3835
Youth, kérhetnék egy linket a ByronPolytools-ról? Mégiscsak megtetszett a dolog, de downloadot eddíg nem találtam😞

deko
#3834
Hmm, addig oké, hogy a projection be van kötve a blinn colorjába, a projection image-ébe pedig a file. Legalábbis,így következtetek.
Na de a place3dTexture melyik csatornájába van bekötve a projection-nak?

Nem mintha szeretném a NURBS-öt, de mostmár kezd érdekelni a dolog😊

deko --- az élet értelme: 42 ---

deko
#3833
Youth, ha nincs 5leted épületre, ítt biztosan találsz:
Free high quality photos
aztán hajrá😊

deko --- az élet értelme: 42 ---

Peetmaya
#3832
aranyos lesz, ez mennyi ideig készült idáig?

Youth, ha nagyon épületet akarsz modellezni, akkor modellezz egy templomot, arra úgyis szükségem lesz😊) Kívül belül!😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

inz
#3831
uh bocs nem is vettem észre, bár nekem még belefér 😊
moderáljon, arra van |)

x

Nemesys
#3830
Vagy engem amiért sokat dumálok 😊.

Nemesys

Nemesys
#3829
Jut eszembe inz széthúzod a fórumot. Youth pipa lesz, aztán mérgében még moderál 😊).

Nemesys

Nemesys
#3828
Tetszik a fék, avagy gázkar. a többi még tényleg kezdetleges. Az nurbs uv-zéssel kapcsolatban: hogyan kell bekötni a projectiont?

Nemesys

inz
#3827
uram igenis uram



tegnap kezdtem el, úgyhogy a kezdeti fázis kategótiában nyerõ vagyok 😛

x

youth
#3826
Én most ujjgyakorlatnak egy épületet szeretnbék csinálni de még nemtom milyet 😊))

Youth

Peetmaya
#3825
Ryleh thx a privit, megpróbálok eleget tenni a kérésednek!
Na skacok, akkor most mindenki rukkoljon elõ éppenséggel folyamatban lévõ munkájával, akármilyen kezdeti fázisban is van, mutasson képet, hogy jól ki lehessen vesézni, mert ebbõl tanul mindenki!

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#3824
jé tényleg nem lehet UVzni a NURBS-öt, akkor elnézést srácok, azt hittem lehet, de ezekszerint nagyon nem😞(

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#3823
én szinte csak polyt használok amúgy, modellezésnél még sub-dt de a rendernél poly hálásabb ahogy észrevettem, de javítsatok ki ha tévednék (minõségben sub-d tökéletes, nem errõl van szó, de time az gány)

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#3822
ha bevilágítást akarod tanulni, akkor tanulj meg a fényekkel festeni
színezd a lámpákat, csináld meg több napszak fényeit, pl éjszaka, akkor kékes gyenge holdfény szûrõdjön be, vagy verõ déli napfény, borús-esõs délután, ilyesmik. kurvára meg tudják adni a hangulatát a képnek, és az ember a textúrát már nem is fogja hiányolni. minden képnek az a lényege, hogy érzelmet vigyen bele az ember!

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Boba
#3821
Úgyúgy, és lehet szépen nurbs-ben modellezgetni!😊
Bár én mondjuk 40százalékot adok a nurbs-nek és 60at a poly-nak. Animációs filmekben lényegesen több a poli, sõõt... Asszem Renderman jóideig nem is tudta kezelni a subd-t meg a nurbs-t.

youth
#3820
Tényleg mûködik a blendelés... Na akkor minden megoldódott 😊

Youth

Boba
#3819
Igen. Illik is a képvilághoz, a valóságban egy barna "szõrös" szõnyeg van itt. A növényt majd kifogom dolgozni jobban, hogy milyen növény azt nemtudom. Pár (kb 5-6) bazinagy(kb mint a képen) zöldes fehéres levelei vannak, elég szép. A textúráját ennek megcsinálom majd, de persze a színvilág marad.

youth
#3818
Nem. Sõt ha jól megcsinálod, akkor még realisztikusabb.
Szõnyeg lesz?

Youth

Boba
#3817
Köszönöm😊
Túl sok berendezés nem lesz... az életben kb hasonló a nappalink, az ablak alatt túl sok minden nincs.
Hmm... nagyon illúzió romboló lenne egy radiátor a nagy ablak alatt?😊 Azt lehet megcsinálom gyorsan.

deko
#3816
Boba, nekem bejön ez a színvilág, nem is hiányoznak a textúrák😊 Ha berendezted, biztos jól fog kinézni😊

deko --- az élet értelme: 42 ---

Boba
#3815
Én csináltam 2 nurbs sphere-t, majd az egyiket megmozgattam kicsit. Majd kijelöltem mind a kettõt, create blendshape option box. Ott beállítottam valamilyen nevet.
Utána nem történik semmi, dejó. Az eredeti object attribute editorjában megfog jelenni egy olyan fül, amilyen nevet Te megadtál. Alul lesz 2 csúszka, valamelyikkel megy a blendelés. Ha pontosabban kell szólj.

youth
#3814
Akkor viszont szépen kell megcsinálni 😊) Utánozni a GI-t...
Hajrá!!

Hogy tudom blendelni?

Youth

Boba
#3813
Kompozíció még nem az igazi, a végleges kép álló kép lesz, és csak az elõzõ kép felét fogja tartalmazni, a festõizé és a talaj környékét, az ablakig.
Mi ez? Lightning study-nak szánom a dolgot. Pár modellt rakok még bele, nemhiszem, hogy sokat. Textúrázni sem fogom, a célem meg az, hogy minél jobban bevilágítsam. Természetesen Maya default render, és semmi Gi, Fg meg ilyesmi.