Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Boba
#3917
Nurbs egy nagyon jó dolog de van pár hibája...
1: nemlehet annyira improvizálni munka közben, tisztán kell elsõre látnod mit akarsz.
2: nehezebb textúrázni az egészet (Ha lehet😄 De biztosan lehet, ilm használt már nurbs-t nem egyszer és sikerült nekik textúrázni sztem😊 )
3: kicsit jobban eszi a hardwert, viszont a render minõsége kárpótol ezért.

Furcsa, de renderman alapból, mindenféle állítgatás nélkül sokkal jobb minõségben tesszelálja a nurbs-t mint a mental vagy a maya alap rendere, ennek ellenére gyorsnak mondanám.

youth
#3916
Miaz hogy nem szeretjük???
Nemesys is NURBS-el csinálta a telefont... Boba is szereti én is... hányan szeressék még??? 😊)

Youth

Boba
#3915
Nah gyorsan felraktam egy dof-os próbát egyik haveromnak, és akkor már a linket ide is bedobom:
Bongó with Dof.

Boba
#3914
Gratula Nemesysnek, és ejnyebejnye is neki, mert nem linkelte ide, hogy tett fel képet a cgtalkra!😊

Lekonel, én szeretem😊 Csak a fene sem tudja hogyan fogon textúrázni a modellem. Nah mind1, ha elkészül a scene, és nemtudom majd textúrázni, majd akkor sipítozok, jelenleg még nagyon az elején tartok az elsõ modellnek is😞

#3913
Sziasztok😊)
Miért nem suzereti senki se nurbs öt?😊
hisz egyszerõ vele dolgozni és sok lehetõséget kinál...leginkább sztem a technikai dolgokhoz..pl.hifitorony😊)

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Peetmaya
#3911
milyen játék? amúgy jobban szereted a játékokat, játék 3d munkát, mint az animot stb?

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

deko
#3910
Én igen... jelenleg játék pályát gyártok, most lettem kész a modellezéssel, most jönne az UV-zés...na ahoz nem fûlik a fogam😞 A textúra festést már szeretem, jó móka, de ezt az UV tologatást nem nagyon díjazom😞

deko --- az élet értelme: 42 ---

Peetmaya
#3909
Youth, nem az a lényeg egyelõre, hogy gyorsan legyen meg, hanem hogy szép legyen!!! ha már tudsz szépet (és tudsz te ha akarsz😊 akkor jön a sebesség!

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#3908
dolgozik amúgy valaki animon? vagy valami nagyobb projectben? (tudjátok, csapatmunka😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#3907
Mert én nem?? 😊)
Mivel egyszerû modell ezért lesz meg gyorsan, vagyis jószerivel csak hétvégenként tudom folytatni... Na mindegy majd kész lesz egyszer...

Youth

Boba
#3906
Jó gyorsan dolgozol... én sajna marha lassan dolgozom. mindíg elkalandozom és azt veszem észre hogy netezek, filmet nézek vagy olvasok.😊

youth
#3905
Modellezés folyik. Pár nap és kész 😊))

Boba: Nagyon fasza a jármû!

Youth

Nemesys
#3904
Értem. Izgatottan várom azt a képet.

Áki, hogy áll az építkezés?

Nemesys

Boba
#3903
A bongót nem én találtam ki, csak módosítottam izlésem szerint. Azt eredeti terveket Doug Chiang, az Ilm régebbi mûvészeti vezetõje találta ki, és a Star Wars: Episode I.-hez készült. Apróbb módosítások (motorok másmilyen elhelyezése, másfajta légkamrák) természetesen vannak, és lesznek is.

Egy képre szánom, ami szintén az Sw Ep1-bõl való, a vízalatti Gungan város stílusát próbálom meg kicsit felvenni. Az egész jelenetet study munkának tekintem, ezért is ragaszkodom a 100%os Nurbs modellezéshez.

Textúrázni hogy fogom, azt a fene tudja... majd ha odáig jutok megtudom, remélem😊

Nemesys
#3902
Elõször is köszi mendenkinek aki dícsért. Nagyon jól esik 😊. Másodszor pedig boba nagyon bejön a Bongód. Te találtad ki vagy valahonnan szedtél le képeket róla? Na mindegy nem is ez a fontos. Az a lényeg hogy szerintem nagyon állat. Imágom az ilyen jármûveket. És nurbs szerintem is rohadt jó 😊). Ha meg is tudod szépen textúrázni akkor marha jó lesz szerintem. Ja, és milyen jelenetrõl van szó? Csinálsz valami animot?

Nemesys

Boba
#3901
Nekem is marha sokat kell még tanulnom😞((

Peetmaya: mondtad, és?😄DD Énmeg azt mondtam, hogy akkor is nurbsel csinálom meg ezt a jelenetet😛

#3900
Üdv!

Hatalmas gratula Nemesysnek, a telefon elvetemülten jó lett, elöször nekem totál fényképnek tünt. Ez kész.
Gratula Bobanak is, ez a Bongõ nagyon jól néz ki.
Azt hiszem megint szembesültem azzal, hogy nagyon-nagyon sokat kell még tanulnom..😞(((
Ráadásul mostanában semmi idõm nincs mayazni, mert nagyjából ezer dologgal kell foglalkoznom egyszerre 😞(((

Peetmaya
#3899
Gratula mindenkinek a képekhez, különösen Nemesysnek, nagyon durva az a telcsi!
Boba a nurbs textúrázását meg múltkor mondtam neked, hogy szar, nem?😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Boba
#3898
Nah sok dumálás után felrakok egy kis updatet a bongómról...
Bongó

Itt sajnos nem jön ki, de a tiff iszonyat szép aa szempontjából... 64*64 mintás catmull-rom anti-alliasingot alkalmaztam. 56 percíg számolta a képet, de a tiff alapján megérte várni rá. AA nagyon ott van a szeren az tény😊

Boba
#3897
Sajnos a jó oldalak behalnak. Behalt ez, a render.hu és meg kell említsem a volt saját oldalunk. a rob_bal-t. (Igaz, ez studio max-os volt, de merem azt mondani, hogy egy jó társaságot gyüjtöttünk össze, de sajnos ebbõl is behalás lett)

deko
#3896
Nekem😊 Én szerettem a 3Dluvr versenyeit.
Nagyon sajnálom, hogy behallt😞

deko --- az élet értelme: 42 ---

Boba
#3895
Najah... versenyen max a nyerõ, életben meg a maya... kinek kell a verseny?😄

inz
#3894
o/
3dluvr 😊 Már az elõzõ versenyen is indulni akartam aztán végülis lekéstem, de akkor elhatároztam hogy maaajd a következõre rágyúrok... azóta behalt az oldal és nincs versenykiírás de a remény hal meg utoljára 😊
Egyébként volt ilyen flame is hogy a maxos userek mûveit valahogy jobban preferálják

x

youth
#3893
Ja nagyon fasza!
Gartulálok a helyezéshez!!

Jó lenne egy ilyenen idulni...

Youth

Boba
#3892
Sok nurbs objektumot hogy lehet eggyé varázsolni, hogy lehessen textúrázni? Csak attach lehetõségem van?

Boba
#3891
Ezt a képet már láttam valahol, nagyon tetszik!

deko
#3890
Azokat nem, de ez a saját modellem:



Gondoltam töltök még fel képet, ha ezzel örömet szerzek Youthnak😊

deko --- az élet értelme: 42 ---

youth
#3888
Tessék szórni a képeket!!
Olyan vidám tõle a fórum nem? 😊

Youth

youth
#3887
Én is rakok be képet de Nemesyst nem lehet ûberelni.
Szal itt tartok:

Youth

Boba
#3886
Hja mégvalami... Nemkell sztem javítani a textúrát, mivel a fényképezõgépeknek akkor ilyen a képe, ha kevés fény mellett készült kép, és nagyon nyitva az optika, szóval szerintem ettõl a "zajtól" csak jobb lett!
2: A parkettára egy iccike piccike bumpot tegyél ott, ahol a kettõ parketta rész találkozik.

youth
#3885
Herty!
Most ne kapkodd el!! Csinálj több beállítást, próbát, melyik a legjobb... Nagyon közel vagy a tudod mihez 😊))

Youth

Boba
#3884
Kérdés... Füvet fur-al vagy paint FX-el szokták készíteni? És mennyire gázos, hogy ezzel készítek füvet, 100osnak mondott saját képbe lehet ilyeneket alkalmazni vajon?

Nemesys
#3883
Köszi boba!

Elsõre az volta a baj hogy nem volt blueprint, és így egykét helyen nem stimmeltek a dolgok. Aztán mikor blueprintet is beraktam csak ráigazítottam a vonalakat, és úgy már minden passzolt.

Nemesys

Boba
#3882
Qrva jó lett! Kritikát nemtudok most hozzáfûzni mivel nem ismerem a telót, de nagyon valósághûnek tûnik!

Nemesys
#3881
Emberek. BEFEJEZTEM!!
Megcsináltam a telcsimat, amit már láthattatok. Csak az volt a baj hogy tele volt hibákkal. 5 napig javítottam az éleket, az ívek futását pontosítottam, tehát surfacerõl surfacere átrágtam az egészet. Aztán 1 napi napi textúrázás következett, ami nem volt túl nehéz az uv-zést tekintve, hiszen ahhoz hozzá se nyúltam. 😊. Viszont a reflekciók és a GI belõvése már annál nagyobb fejtörést okozott. de azt hiszem végre sikerült olyat csinálnom ami nekem is tetszik 😊. Remélem nektek is.





Ne kíméljetek a kritikákkal, ki akarok javítani minden hibát. Tudom hogy a egy kicsit furcsa a textúra a telcsi innensõ oldalán, de az csak a render miatt van. Lesz jobb is.

Nemesys

Boba
#3880

Ilyenre gondoltál?
(Kidolgozását ne nézd😊)

Penatesz
#3879
ez is egy megoldas,de akkor meg azzal fogok szenvedni,hogy hogyan hozom letre a szabalyos menet ivet

Penatesz

Boba
#3878
Én úgy csinálnám, hogy megcsinálom a menet görbéjét, majd csinálok egy V alakú curve-t. Majd ezt végighúzom az elõbb megcsinált görbén. Ezt már lehet simítgatni azzal, hogy nem hegyes az a V betü, vagy freeform fillet-el igazítod hozzá a tárgyba, vagy csak odailleszted, it's up to you.

Penatesz
#3877
Bocsanat az meg menne,anyat akartam irni,nem csavart.

Penatesz

Penatesz
#3876
Tudja valaki,hogy hogyan lehet legkonnyebben nurbs-ban letrehozott csavarba menetet vagni?Vagy felejtsem el az egeszet,es probaljam meg inkabb poly-val?

Penatesz

Boba
#3875
Mond meddíg jutottál, mit csináltál. Utána tudok segíteni, én már raktam fel.

#3874
Sziasztok
Lehet nem ebbe a topikba illene az elsö kérdésem, de probáltam telepiteni többször is a pixar renderman-t , de sehogy sem sikerült, valaki tudna e esetleg segiteni ebben.
A másik kérdésem, ki ismeri a .dds kiterjesztésü texturák lelki világát (dxt1- dxt5)?
#3872
Deko a fejeket te csináltad??

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Ryleh
#3871
ok....thanx....

youth
#3870
http://www.fineart.sk/
Itt vannak szép rajzok, fotók.

Youth

Ryleh
#3869
hello.....anatomiai atlaszt keresem csontok,izmok,szövetek modellezéséhez...köszi


youth
#3868
Majd nemtommikor jelenik meg a tutor de ha fenn lesz szólok.

Youth

Boba
#3867
Helyes!😊

wardról... renderman tutorial? hmm...😄

youth
#3866
MR tényleg szebben számolja. Eldöntöttem, azzal fogom számolni!! 😊))

Youth