Maya
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Peetmaya: én nem vagyok oda a játék készítésért, ez az elsõ, hogy játékhoz készítek kigészítést. Persze csak ha befejezem. A modell készen van, de olyan bonyolult lett, hogy kétségeim vannak az UV-zással kapcsolatban. 256 x 256 ismétlõdõ textúrát használni agyrém. Fõleg egy összevissza tekergõzõ, rengeteg nyúlvánnyal ellátott ojjektumon. Szóval jelenleg küzdök vele😞
Jobb szeretem az állóképeket, és a highpolyt.
Nézem a modelledet, nagyon jó lesz. Hova készül? mi lesz belõle, ha nagy lesz? 😄
deko --- az élet értelme: 42 ---
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Szep lesz.
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
Youth, NURBS épületet szerintem könnyebb textúrázni, mintha polyval csinálnád, mert ott az esetek 99%ában nem kell trimmelned😊))) Na itt van egy készülõ képem:

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
szarul fogalmazok de remélem érted mostmár?😊))
Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
írta a gyerek hogy a magyarok mindig fa lapra rakják a modellt, mint pl a lejátszóm, Aldaryn DnDD-je, stb...
Mondom mert Mi magyarok szeretjük ezt... erre pofázik hogy amcsik nem szereéék, mondom vicceltem koma 😊)
Youth
Boba: Milyen felületet akarsz rátenni? fingom sincs hogy néz ki egy ilyen a "valóságban", má bocsi :/
Youth
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.
elõször a modellezés legyen meg a teljes scenével.
de épületekhez nurbs kifejezetten jó!
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
Youth
szoval ps csak a betûket számítja?
és nem lesz annak alapja?!
Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz
Boba: Milyen vonalka kéne rá? amúgy meg felesleges mindet UV-zni... Soka alkatrészre csak dobsz egy acélos shadert vagy ami kell és kész...
Megkímélheted a sok munkát, ha pl egyesíted az egymásba érõ testeket, amiknek ugyanazt akarod majd adni (mármint shadert).
Youth

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz
berakta...
Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz
Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz
Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz
De PS-ben tudsz feliratokat csinálni...
Youth
Nekem feliratokat kéne készítenem mint nemesys a telcsijére segítsetek pls!
Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz
Utána history törlése és lehet tovább blendelni a grimaszokat...
Érted...
Persze ezt elméletis zinten mondtam 😄D
Youth
Megcsinálod a modellt, csinálsz egy másolatot belõle majd kiteríted attól függõen milyen a geometriája majd adsz rá egy projection node-ot, ahol beállítod hogy plane, cilinder vagy bármilyen módszerrel feszítse rá a textúrát majd... És most jöhet a 3dpaint... 😊) megcsináloda textúrát mindkét tesre ráhúzod majd blendeled õket tehát visszaalakítod a másolt testet az eredetibe, de az UV-je már az lesz amit a projectionnal adtál neki... És voala!!! 😊
Kipróbáltam, mûködik.
Youth
Amúgy, khmm. Megvan hogyan kell feltextúrázni a nurbsöket. Kicsit dedós módszer, meg fárasztó de én ígyfogom csinálni, használható. Nahszóval, egyszerre adjuk ki a felületekre a 3dpaint tool "assing/edit textures parancsokat" és jobb 5letem híján itt megkell rajzolni a fontosabb vonalakat. Mivel együtt adtuk ki a parancsot, simán átrajzolhatod a vonalat egy másikra, nem szakad meg a dolog. Namost, ezután elmentjük a scene-t és a textúrákat. Ezután meglessük õket a
"C:\Documents and Settings\user\Dokumentumok\maya\projects\StarShip Troopers\3dPaintTextures\proba_nurbtext" (nekem itt) mappában. Látjuk, hogy minden felület kapott egy egy textúrát. Ezután ezt editálhatjuk Photoshop-ban, majd pedíg ezt elmentjük, és elvben uv helyes (ha pontosan rajzoltuk meg a segédvonalakat 3d paint-el, akkor nemlesz torz a photoshopos textúra sem.) textúrát kapunk. Szépséghibája a dolognak, hogy a felületekhez egyenként kell assignolni a textúrát, 400 darabos nurbs modellnél ez kicsit húzós, de jelenleg jobb módszert nem tudok.
Van valakinek jobb módszere?
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
-grats itt is
x
http://www.learning-maya.com/rendering.php
ittszoktak lenni RM-hoz tutorok...
Youth
A nurbs az tényleg jó, egészen más mint poly, és nem is eszi annyira a memóriát, de ahhoz, hogy rendereld, polyvá kell tesszalálni, és akkor onnantól meg már többet eszik, mintha belõsz jól egy poly objectet...
Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)
CgTalk.com
Youth
Youth
The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.


. És örülök hogy tetszik nektek.