Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#4077
Hi!
Peet kösz instukciókat ..most buli mellett döntöttem de hamarosan jelenkezem a váltoásokkal😊

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Boba
#4076
kiegészítés mert elolvastam... én azt hittem a mentallal a gyorsaságát hasonlítod, sorry. Minõségre meg...
A maxhoz a legfejlettebb mental 2.x volt. Mayához meg 3.x került már el.

Peetmaya
#4075
hát akkor milyen jó lesz a vray a mayahoz nem?😊))

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Boba
#4074
Maxos mentálhoz nemkéne hasonlítani, mert az iszonyatbrutál lassú a mayás mentalhoz képest!

Peetmaya
#4073
akkor csak jó lesz a maya-s is, vagyis egyértelmû😊))
milyen shaderei vannak?

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

#4072
mental eleg regi darab es elegge fapados (szerintem) vraynek nagyon jo univerzalis shadere van, Benne van minden es nagyon egyszeru hasznalni.
Es gyors mint az atom. MentalHoz kepest egyenesen csoda (maxos mental)

3d vizualizáció és egyéb objektum lakatos, illetve maxscript challenger. render engine szaki, és szeretem a süteményt. xD donorok privátban jelentkezzenek. köszönöm.

Peetmaya
#4071
Nekem úgy tûnik, hogy ez igaz, hamarosan maya 6.0 és nagyon sok okosság van benne, ez a hair dolog engem felcsigázott picit😊)))
Leonkel hol tartasz amúgy?😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#4070
JEEEEE 2
Már nagyon várom a 6.0át, mert ez az 5.01 nagyon szar. A V-Ray amúgy jó renderer? Egyszer max alatt próbáltam, de nem sokat sikerült vele, de a referencia képek tetszettek, bár az is csak felhasználás kérdése, de a renderidõ mondjuk mentalhoz viszonyítva, vagy kezelhetõsége stb, tud valaki errõl valamit?

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

inz
#4069
haj

dc++on szereztem nemtudom mennyire hiteles : Maya_v6.0 what's new

x

youth
#4068
JEEEEEEE

Youth

#4067
majus elejen jelenik meg az 1.5 utana nyomjak ki a standalonet es utana. a connectiont. szerintem oszre meglesz a cucc.

3d vizualizáció és egyéb objektum lakatos, illetve maxscript challenger. render engine szaki, és szeretem a süteményt. xD donorok privátban jelentkezzenek. köszönöm.

#4066
Furthermore, once we have released V-Ray 1.5 final, we will concentrate on the first release of the standalone version of V-Ray, as well as connections for Alias MAYA and other platforms. As we have taken special steps in the past few months to make V-Ray practically a standalone module, the first release should not take too long. This step took us a lot longer than we promised, but we will make up for the much shorter development times that we require from now on. Which means ? sooner release date for V-Ray final for MAYA. The first V-Ray builds for MAYA will be available for public beta testing.

3d vizualizáció és egyéb objektum lakatos, illetve maxscript challenger. render engine szaki, és szeretem a süteményt. xD donorok privátban jelentkezzenek. köszönöm.

Peetmaya
#4065
a másik tényezõ, a leggyorsabban lehet renderelni a spotlampet, mármint az õ fényén...

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

deko
#4064
Peetmayanak igaza van... használj spotlampot.
Hogy jobban láthasd hova világít, jelöld ki a fényforrást, (akár outlinerben), a belsõ nézetablakban pedig klikk a Panels - Loook Trought Selected funkción.

Ekkor "belebújsz" a spotlamp nézetébe, és vele látod a scenet-t. Így állísd be a világítás esését/nézetét.
Aztán vissza a persp.-be😊))

deko --- az élet értelme: 42 ---

Peetmaya
#4063
Amúgy elnézést mindenkitõl, ne nézzetek nagy okostojásnak, csak én ezeket olvastam külföldi leírásokban, és okos dolgoknak tûnnek, meg ugye a gnomon videók.😊)

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#4062
Ja igen, és mégegy. A specular mapal valamit nagyon elszúrtál. A fõ fényforrás a deck-el szembõl jön, tehát valahonnan a kamera mögül, ezzel szemben olyan a specular a tárgyakon, mintha a horizonton túl fölülrõl érkezne a fény. 1 olyan spot lamp legyen, amelyik létrehoz speculart és árnyékot, a többi fény se árnyék se specular (cast shadow, cast speculart kapcsold ki ezeknél a fényeknél) Ez tulképpen a GI fake, megnézed, hogy honnan hogy verõdik vissza a fény, és leszimulálod 3-4-10 lámpával, sokkal gyorsabb, mintha GI+FG-t számolnál. A fém nagyon jól tükrözi vissza a fényt, ezt lehet Causticsal számolni, de meg lehet oldani area light-al. Az asztal és a deck eleje közé tegyél be egy gyenge lámpát, adj neki valamilyen alfás mapot, hogy zavaros legyen a fényle, és állíts be neki decayt (távolság hatására gyengül az ereje a lámpának). Na, most egy ideig ezekkel elleszel😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#4061
Na Leonkel, már alakul! Most az árnyék szélét kicsit el kéne mosnod, ezt a lámpa raytrace beállításainál lehet (light radius) a shadow rays-el meg a minõséget állítod be. próbálgasd, rá fogsz jönni. Köv tanács, a procedurális textúrákat most és mindörökké hagyd a francba, csinálj szépen ps-ben textúrákat, ez így kultúrált és így is lesz szép! Mutathatnál egy nagyobb felbontású rendert, hogy jobban látszódjanak a dolgok (linkelj be képet). Amúgy ha teheted, akkor csak spotlampet használj, majdnem mindenhova jó, ahova nem, oda point lamp kell, ebbõl a kettõbõl tökéletesen lehet építkezni. Na ennyit a mai okosságokból, remélem tudok azért segíteni.

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

#4060

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

#4059
http://alkotas.srv.hu/decka.jpg
nem tul rücskös a hátulja?

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Boba
#4058
7,284 EUR
Maya Unlimited? 5.

A maya complete csak 2150 eur.

youth
#4057
Milla fölött. Egyszerûbb ha az ingyenes PLE-t szeded le (Personal Learning Edition).
Az alias oldaláról ha minden igaz úgy tudod leszedni, hogy kitöltessz egy kérdõívet. Én mondjuk a könyvel együtt kaptam. Szal nemtom hogymegy.

Youth

Police88
#4056
Mennyibe kerül egy eredeti maya softwer?

First born unicorn Hard core soft porn Dream of Californication

youth
#4055
Vegyél ki minden fényt a jelenetbõl és tegyél be 1 omnit vagy point light vagy mi itt a neve.. és állítsd be hogy legyen shadow mégpedig raytracelt. Így nincs meg a kapcsolat az asztallal. kéne árnyék...

Youth

#4054

Ez van😊
az asztal jo igy ?
és a piszkolást alap hogyan lehet jol megcsinálni mer a zöldes boritóra hátul solid fractal-t használtam

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

#4053
hm😊
oké..lesz még dolog😊
Gnomon texturing nek neki ülök😊
köszi

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

deko
#4052
Szóval az alábbi kép az aktuális hangulatomat tükrözi. Két órányi modellezés, vertex és és edge tologatás után, sajnos kifagyott a rendszerem. Visszatérõ hibám: nem mentettem, így kezdhetem elõrõl.😞 Ezért a kép😊

deko --- az élet értelme: 42 ---

deko
#4051
bocsika

deko --- az élet értelme: 42 ---

youth
#4050
Elõször is:

Cseréld ki az asztalt vagy vedd lejjebb a reflekciót, esetleg adj rá bumpot ha nem lenne...

Állítsd át a masina anyagát, próbálkozz hogy még fémesebb hatást keltsen.

Tegyél be olyan fényt aminek van sugárkövetéses árnyéka, rendereld MR-el mert az alapból kezeli a ray-tracet míg maya software csak kis állítgatásokkal és akkorse a legjobban. Meg MR-ben van Final Gather amivel tudsz szórt fényt csinálni...

Környezetnek tegyél be valami képet hogy azt tükrözze a fém... Persze ízlésesen.

na egyenlõre ennyi, várom javítás után a képet 😊

Youth

Peetmaya
#4049
még mindig a shaderekkel van baj, koszold be õket, koptasd, ne legyen ennyire "mû" az egész. túlságosan tükrözõ az asztal, nincs bumpja semminek.

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

#4048

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

#4047
Srácok akkor segitsetek pls hogyan legyen élethûbb😊

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

#4046
Rajta!😊)

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Boba
#4045
Kinek van kedve "ujrakreálni cg-sen" a "Karib tenger kalózai: A fekete gyöngy átka" címû filmet?😄

Mostanában az a kedvencem, az elsõ dvd amit megvettem eredetiben, természetesen filmzene is van, szóval király. Azon gondolkodtam milyen faszántos lenne ugyan ez cg-ben

youth
#4044
Jaja, köszi skacok! Így már világos.

Youth

Boba
#4043
Nomeg pl a bemélyedésben (nemtudom a szakszavtot) összegyûlik a kösz, ott nem csillog annyira mint a tégla külsõ felszínén.

Peetmaya
#4042
nem
a speular mappal azt állítod be, hogy a csillogás mennyire legyen erõs az adott részén a mapnek. Na most az eccentricity-vel beállítod, hogy minél szélesebb területen legyen csillogás, a specularral meg azt, hogy hol mennyire legyen erõs, nem kell túlzásba vinni, de nagyon feldobja. A diffuse map meg színmélységet visz a materialba. ez is egy alfa map, tulképpen egy multiplier a colormaphez, de sokkal szebb eredményt hoz ki, mintha csak simán a color mapot baszkurálnád. prógálgasd ki!

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#4041
Specular, diffuse mapot hogy? Mire kellenek? Nem ugyanaz a kettõ?

Youth

Peetmaya
#4040
Youth, csinálj neki specular meg diffuse mapokat, az feldobja picit a shadert. És koszold be a mapokat, nem lehet makulátlanul tiszta😊) Nekem a koszolás a mániám, de asszem igazam van, javítsatok ki ha tévednék.😊 Amúgy szépen alakul, bár szerintem nagy épületnél a bump elég lenne. Majd kiderül.

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Ryleh
#4039
hi.....keresema DOSCH Human Eye-t,sajna a dc-n a "korrekt" user kipattant és még 1 db .rar kellene...máshol nem láttam tömöritve..valakinek megvan?

inz
#4038
jah és a téglakötés szabályaira is sz*rt a kõmûves, de ez egy oldschool várfalnál megengedhetõ 😊)

x

youth
#4037
Ez egy fotó része szóval létezik a valóságban. Na mindegy nem iylen lesz a váracskám vagy mit is csinálok, hanem olyan régi köves 😊)

Youth

#4036
Jah zsír😊

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

Boba
#4035
Deko: Ahoy! Kicsit vékonyabb a csaj arca, kisebb a keze. Test többi arányát nekem úgytûnik jól mérted fel.
Amúgy bárgyú a sorozat, iszonyat bugyuta, de megszoktam nézni ha megtalálom, én kamázom
Amúgy a modell szép felépítésû, nagyon rendezett, well, what can i say more? Good luck!

Youth: Nemhinném, hogy szoktak ennyi részt hagyni kövek/téglák között.

youth
#4034
Csak de 😊)
Amúgy azért próbálgatom ilyen 'bõszen' mert majd a most készülõ "mû"höz is szeretném használni...

Youth

Aldaryn
#4033
Ühhmmm... csak nem kedvet kaptál? 😉

per aspera ad astra

youth
#4032
Hali!

Ezt próbálgatom most:


Youth

youth
#4031
gyraph
#4030
😄.

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

gyraph
#4029
Valoszinu igazad lehet...meg eletemben nem ettem kepviselofankot. 😊

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

deko
#4028
Na kicsit én is kérnék véleményt... ma elkezdtem modellezni az egyik kedvenc rajzfilmem hõsét, Sharon Spitz-et.
A sorozat a Minimax mûsorán megy, mondhatám minden részét szeretem. Kicsit bárgyú lehet nektek, de én akkor is szeretem. A modellezéshez használt rajz saját, ha hibák vannak "cartoon anatóniában" magam vétem😊

sharon spitz

a modellben eddig kb 3 óra játék van😊

deko --- az élet értelme: 42 ---