Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

oryon
#4127
Gondolom referencia alapján csinálod és figyelsz az arányokra, úgye???

Oryon

oryon
#4126
Lekonel: a kazetta-tartó alatt a gombok külön vannak, mert lehetne közöttük hézag...vagy csak a kis felbontás miatt nem látszik.
Hány lámpa van a jelenetben???

Oryon

#4125
kösz oryon%😊

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

#4124
http://alkotas.srv.hu/deck.jpg
nah itt van a javítottabb😊

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

oryon
#4123
Bocsi az elözõ Lekonelnek ment.

Aldaryn: asszem direkt fénynél még nem volt ilyen, csak amikor átraktam MR+Gi+Fg-be...

Én vagyok a lámer, mert nem vágom mi a gondod a design-el, válasz:
-a téma
-a kidolgozás
-a négy fázisú animok
-hogy nem 3D-ben csináltam meg
-hogy PS-ben csináltam és nem egy DTP-sebb eszközzel
-egyéb

Kösz a tippeket.

A dal jogos (nekem is onnan jött), csak nem tudtam, hogy Can vagy Could (fene a sok elbliccelt angolórába 😊

Oryon

oryon
#4122
Asszem: PS-ben fehér háttérre fekete betükkel megírod/megrajzolod a szöveget/jeleket és a shader diffuse értékénél mixelned kellene az alapszínt és ezt a képet, szintén e kép felhasználásával pedig kiválasztanád, hogy hol legyen az alapszín, és hol a "képed szín"...szal ahol a kép fekete ott a szöveg lesz, ahol fehér ott a shader alapszíne. Sajna mayában még nem csináltam, de hátha segít...

Oryon

Aldaryn
#4121
Hali!

Nem lehet, hogy pustán a NURBS tesszalációval van gond?
Csupán GI számolás esetén vannak ott, vagy ha direkte fény éri, akkor is elõjön?
Igazán csak azért merek ehhez itt hozzsászólni, mert MAX-ban találkoztam már hasonló problémával, igaz nem MR alatt, de az eredmény nagyon hasonló volt.

Lehet, hogy én vagyok nagyon lámer, de a honlapodat miért PS-ben csinálod??! Ezt nyugodtan renderelhetted is volna. Sokkal flexibilisebb, kezelhetõbb lenne a design folyamat.
Perzse, csak tipp.

Minden esetre gartula az oldalhoz, fõleg, mivel van türelme a tanulmányok szöveganyagát korrekt módon, szöszmötölve illusztrálgatni is. (kimentegetni, PS-ben rádolgozni, stb...)
Azért én még a helyedben a design-t még átgondolnám. Nem fikázás, jótanács. Na, ugye, persze, tudom, mintha én akkora nagy webdesigner májer lennék! 😊)))

Ha visszafordíthatnám az idõt: "If I could turn back time!" Hmm... errõl egy régi dal jutott eszembe, jajj... most eg belemászott a fülembe! Ááááá....

per aspera ad astra

#4120
Hi ujra😊
Peet te hogy tanultad meg?😊))
Azt nem hoszem h végignézted kibökted a megfelelõ sdhaer meg fejbõl véletlenöl feliratot csináltál😊)
a felirat alatt a gombok feliratait értem...

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz

oryon
#4119
Köszi, igyekszem gyakrabban jönni, csak az adóbevallás közbeszólt 😊

Az oszlopok valóban nagyok, de hangsúlyossá akartam tenni a mennyiségével és nagyságával 😊
A képen is látható a jobb oldali sor jóval vastagabb a szélsõknél, ez a tutorból kiderül.

Boba: A tesszelációval mi a gondod???
A legjobb minõségû és 5x5-ös...vagy ez kevés lenne???
A hibát hol keressem a képen???
Rajztábla: asszem maradok egy scannernél 😊 Csak a kíváncsiság hajtott.

Nálatok lejött a kép alja itt a topicban???

Sajna lenne még munka vele, de csak a tanulmány kedvéért csináltam és ezt is órákba telt kiszámolni az MR-el. Mert a tetõszerkezet túl kevés fényt tükrözött tovább a hátsó oszlopokhoz, így meg kellett növelnem az értékeket...

Oryon

Boba
#4118
Youth, a lényeg hogy a tutorban szereplõ fej jópár patchból álljon(x>20), mert az életben is ilyen modellel kell dolgozni. Az hgy fejet modellezel vagy kutyagimut az sztem mind1, csak valamit😊

youth
#4117
Szia!
Örülök hogy itt látlak, gyakrabban lephetnél meg minket 😊

Csinálhatok UV-s tutort csak kéne egy NURBS fej vagy akármi amin bemutatom 😊

Az oszlpcsarnokról:
Nekem túl nagynak tûnnek az oszlpok mintha nem lenne levegõ sem köztük 😄D
Persze lehet én tévedek de nagyot. A tutorhoz gratula, azt is végigolvasom!

Youth

Boba
#4116
Szépen haladsz, mint látom ez nurbs. A tesszeláció nagyon nem faszántos, tsúnyácska😞

Rajztábláról... igen, ez egy sima Intous2 tábla, nincsbenne lcd panel. A 15colos Cintique 500ezer körül van magyarhonban.

oryon
#4115
Hi. Jó újra itt.
Elkészült az Oszlopcsarnok modellezése Nurbs-el tutorial (már nem is tudom ki kérte):
Oryon oldala
Újradizájnoltam az oldalt is (belekerült vagy 50-100 Layerbe PS-ben 😊.



Apropó: a nurbs plafonon miért jelentkeznek ezek a háromszögletû hibák???
Becsillanás egy Lambert shaderen nem lehet.

MOST elérkezett az ÉN idõm: elkezdem az elsõ "ezt most be is fejezem" jelenetem 😊
Ha valaki tud angolul nézzem meg, jól fordítottam le a majdani mûvem címét:
Ha visszaforgathatnám az idõt = If I can turn back time


Youth: A nurbs-ös UV-s texturázásról készítenél egy tutort?

potyek: Köszi a tippet, remélem bejön.

Boba: a digitális rajztábládról...csak beviteli eszköz, vagy képernyõ is van benne???

Lemaradtam 4 oldallal, ilyenkor offline, idõ szerint haladok elõre és írom a hozzászólásokat. Meglátva Nemesys telóját ezt írtam "Le a kalappal a telód elõtt, nagyon valós lett.", és mint kiderült nem tévedtem 😊. Érdekes gondolat volt Nemesys-tõl, hogy tesztelte a népet.
De Penatesz elmélete sem semmi: mi van, ha most vág át minket Nemesys?
Bár úgy lenne...

Oryon

youth
#4114
Szerintem Nenad nekem írta a skílightal kapcsolatos dolgot...

Youth

gyraph
#4113
Meg egy kerdes...A modelt, ha ra van nyomatva a subdivision, szepen lekerekiti az eleket, ezt elkerulendo split-eltem a jobb oldali modelt. Probaltam bevel-el is megoldani az eleket, da akkor ugye szepen osszekocolja a modelt (bal oldal). Keep hard edges nem jatszik... Szoval splitelgesek csak szepen tovabb, vagy megoldhato ez valahogy bevel optimalizalasaval? 😊

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

Boba
#4112
PeetMaya... Linux és a szerverek... valóban sok helyen használnak linuxot, de azért a unix még mindíg a nagycsávó, nomeg a sun os-e meg ilyen nyalánkságok. Bár tény és való, linux sokkal jobb ilyen célra mint bármelyik win. (Linuxok között persze értem a normálisabb distribeket.)

Peetmaya
#4111
Nenadesz, akkor vagy félreértelek, vagy te engem. Én sose mondtam, hogy a skylight jó. nagy szar úgy ahogy van, beraksz helyette 6 lámpát, ugyanaz a hatás, több beállítási lehetõség, gyorsabb render!

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#4110
Hehe gnomon rendering IV - light fog, nagyon jó, érdemes meglesni

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

gyraph
#4109
Abszolut erteheto, koszonom...megvilagosodott ez a resz is. 😊

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

#4108
ne csodalkozz ha egy "skylightal" elintezed a dolgot...

3d vizualizáció és egyéb objektum lakatos, illetve maxscript challenger. render engine szaki, és szeretem a süteményt. xD donorok privátban jelentkezzenek. köszönöm.

Peetmaya
#4107
Nenadesz, ez a "ott vagy a szeren" duma olyan, mintha valami kezdõ narkós lennék vagy nemtom😊 mind1, nem akartam senkit megbántani, ezentúl megpróbálok kíméletesebb lenni. Gyraph, te pedig sorozatban toljad fel a wipet ide nekünk, hogy jól kivesézzük😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#4106
Mégegy kép, nemtom mennyire érthetõ:
A kép 😊

Youth

gyraph
#4105
Koszonom Youth!!!

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

youth
#4104
Itt egy pici kis részleta Boolean-bõl:
Elsõ rész
Második
Én sopkat használom a Booleanokat... Nagyon hasznos. Pontosan belevágja a dolgokat nekem márcsak el kell rendeznem. Ez jó pl mikor nem szemre kell dolgozni... na mindegy én így dolgozom 😊)

Youth

gyraph
#4103
Biztos nem nehez a hasznalata, de en decemberben telepitettem fel a maya-t eloszor eletembe a gepemre, elotte pedig semmilyen 3D-s szoftverrel nem dolgoztam, a Swift 3D-t leszamitva, de az egesz mas. Majd belejovok... 😊

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

gyraph
#4102
Ez igy mar jobban tetszik...koszonom! 😊

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

#4101
peetmaya te tenyleg ott vagy a szeren... 😊

3d vizualizáció és egyéb objektum lakatos, illetve maxscript challenger. render engine szaki, és szeretem a süteményt. xD donorok privátban jelentkezzenek. köszönöm.

#4100
uatananezte, renderman 11 verziotol tamogatja a raytracinget me mindent, ezt nem tudtam.

3d vizualizáció és egyéb objektum lakatos, illetve maxscript challenger. render engine szaki, és szeretem a süteményt. xD donorok privátban jelentkezzenek. köszönöm.

Peetmaya
#4099
sorry nem akartam ennyire rádripakodni, a memóriám meg szar!
Ha tudok segítek, bár a boolean annyira egyszerû... Oda kell figyelni a poly normál vektoraira, hogy jól végezze el a mûveletet, aztán tapasztald ki, hogy melyiket kell elõbb kijelölni. Vigyázz arra, hogy lehetõség szerint a két objectnek ne nagyon legyen egy vonalban két edge (boolean esetében ne legyen két edge ugyanabban az egyenesben egymáson), mert a boolean hatására eltûnik a két object.

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

gyraph
#4098
esz=lesz...

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

gyraph
#4097
Ezt mar a multkor is kerdezted, hogy miert nem nurbsbol csinalom a fankot, meg a sutiket...Nos azert, mert polygonbol kell megcsinalnom, de ezt a multkor is leirtam.
Egyebkent, ha erre se ismernel ra, akkor segitek: madareteto. 😊
Egyebkent egy kis segitsegnek jobban orultem volna 😞.
Azert kosz mindenkinek.

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

gyraph
#4096
Igen tudom, szoktam olvasgatni a helpet, de nem igazan tapasztaltam meg ki a boolen reszet a mayanak...na meg persze meg sok mas reszet se😊. Nem csak kep esz belole egyebkent.

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

Peetmaya
#4095
Gyraph, annyira bírom, mikor az emberek bonyolítanak😊 Egy ilyen kutyaházat könyörgöm, mért nem NURBS-el modellezel meg?
6-10 curve és kész vagy😊) még az UV mapok is faszák lesznek, textúrázhatod egybõl, ehelyett polyval pöcsölsz, aztán UVzel és akkor hol van még a render... na mindegy sorry😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Peetmaya
#4094
szerintem jobb a maya booleanja, mint a maxé, bár én csak a max5.0ából használtam vagyis nem tudtam, mert szar volt😊 na mind1. Youth, minden renderhez lehet programozni shadert végsõ soron, de az már nem a mi asztalunk. A rendermanhoz egyszerûbb valszeg, mint másokhoz ad1. ad2 a renderman egy olyan céltudatosan profi programozók által készített renderer, hogy az tényleg megállja a helyét minden téren (mint op rendszernél a linux😊. Biztos hogy lesznek brazilok vrayek meg fr-ek meg tökömtudja (winfos) ahol be tudod állítani, hogy skylight, de mi egyebet? A rendermanhoz egyelõre kevésnek érzem magam, megtanulok alap renderelni mentalban, az is elég komoly hozzá, aztán majd jön a renderman, mert azt nem lehet kihagyni! És akkor a vitát most zárjuk le errõl, mert aki azt mondja, hogy a vray meg brazil jobb, mint pr meg mental, az vagy hülye, vagy marketing stratégia!😊 Ez kb olyan, hogy a szerverek 90%án linux van, nem win, nem mac, mert a linux kurvajó szervernek. De otthon win van, mert X Jakab win alatt tud skylightot, na mind1, értitek.
jóestét:]

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

#4093
Hello
attol függ mire akarod használni, maya nak nem erössége a bolean, ezért ha pl játékba kellene a modell, akkor máshogy old meg, mert rengeteget kell takaritani utána, hogy hibátlan legyen a modell, ha csak arra, hogy képet renderelj belöle, akkor lehet használni mert arra jo.Bocs hogy ilyet irok, nem cseszegetés, de ha megnézed a maya help jét, nagyon jo infok vannak benne a poli eszközökröl, pl a boleans rol is 😊
Boba
#4092
Ui: még valaki lovagnak hinne... Nem, nem tartozom a Pixar PrMan szektához!

Boba
#4091
PrMan támogat raytrace-inget. Gi-t, Fg-t is támogat a 11-es verziótól fogva, minõségét nemtudom, még nem próbáltam. Más kérdés, hogy ugye ezeket filmekben igenerõsen hanyagolják... Raytraced shadow+raytraceing+gi+fg... ezeket nemszeressék asszem. Ilm volt az ami az ambient occlusion-al próbálkozott. Az sem egy gyors megoldás, de gyorsabb mint a Gi. Ennek ellenére Jurassic Park3-ban is csak azt csinálták, hogy Mental-al rendereltek egy képkockát jelenetenként, a többit simán, majd a normál képeket kompozit progiban hangolták hozzá a Gi-vel számoltatott képhez. Macerás meló de párezer képkockánál lényegesen gyorsabb mitn a Gi.

#4090
vrayes info, a vray forumbol van (announcment topic)

Regebben sokat nyomtam mayat, marhara bejott a nurbs meg minden benne. Cinema4d utan tanultam meg. Majd jott max. azota maradtam is ott, a nurbsot felvaltotta rhinonurbs, aminel jobb nincs is 😊 Plusz a Zbrush talanyos megoldasai (pl zpshere) es tenyleg megvan minden ami kell.

ok mondtak egy cikkben avolt ami a munkajukrol szolt. Gondolm az (a cikk melett) szol hogy nekik van a legnagyobb renderfarmjuk. Sebesseg igy vagy ugy, nem mernem osszerakni a kettot, a masik dolog az hogy prman nem raytracinget hasznal hanem valami reyes scanline szeru dolgot...

3d vizualizáció és egyéb objektum lakatos, illetve maxscript challenger. render engine szaki, és szeretem a süteményt. xD donorok privátban jelentkezzenek. köszönöm.

gyraph
#4089
Bocs lama kerdesert, de tudjatok meg kezdo vagyok..szoval hogyan tudnek pontos lyukat vagni polygonba? gondoltam "booleans" hasznalatara, de nem tudom hogy kell hasznalni. Errol lenne szo:

The frontal lobotomy within reach for everyone!!! 6 gigás egér, 600 TB-os monitor, Sata billentyűzet, Proci leformázva, Nyuszis kakaó+füles bögre.

Boba
#4088
1: Meg ok maguk is megmondtak(pixar renderman), tudjuk hogy lassu, tudjuk korulmenyes, de ez van..., a sebessegre megvan a megoldas, a korulmenyes dolgokat meg megoldjak...
------------------------
Renderman Mentalhoz képest gyorsabb, aa-ja minõségibb, világítási alapmodellje (gi, fg meg ilyeneket még nem néztem) évezredekkel pontosabb és gyorsabb, nurbs és subd tesszeláció milyen meglepõ, gyorsabb és szebb mint a mental.
----------------------------------
De ez nem a renderer erdeme, hanem a belefektetett munkae.
------------
Nagy igazság.

youth
#4087
Elgondolkodtató...

Én mondjuk úgy vélem kellenek azok a körülményes renderek (PR) ugyanis nem mindent lehet megoldani egy shaderrel. Van amit még nem találtak ki, mondjuk egy plazmareaktor shaderét (Nemtok most ennél hülyébbet mondani, mindegy tehát egy olyat ami még nem létezik vagy nem lehet jól belõni), arra viszont jó a renderman mivel leprogramozzák annak a shadernek a fizikai tulajdonságait... Persze nem értek hozzá tehát nem akarok itt okoskodni.

Gondolom milyen lehet Cinema 4D-vel renderelni, én így voltam a brazillal, skylight be és minden szép 😊)))
De komolyan én emiatt szerettem bele a Brazilba, aztán jött a Maya és a MentalRay és hánynom kellett 😊) Sokat kell állítgatni és még akkorse érem el a kívánt eredményt... De aztán felfedeztem a Final Gathert 😊)

Amúgy mennyire használod a MAYA-t? Mert szinte minden progihoz értessz 😊) Na nem nyalok többet 😊

Ja és nem mondtad hogy honnan van a V-rayes info... Nemtudod Betat mikor lehet már gyûrni?

Bye!

Youth

#4086
szerintem ez nem mervado, foleg ha megnezed mennyi filmet csinalnak mostanaban pl vrayel (last samurai, final destinationII stb)

Meg ok maguk is megmondtak(pixar renderman), tudjuk hogy lassu, tudjuk korulmenyes, de ez van..., a sebessegre megvan a megoldas, a korulmenyes dolgokat meg megoldjak...

Ami pedig a feature listat illeti gondolom nagyon tisztaban lehettek vele, foleg mivel mayan sem brazil, sem vray sem mas nemigen van jelen pillanatban.

Egy ket aprosag, nincsen area shadow tamogatas (raytraceddel lehet fakelni)Nincsen photometric light tamogatas(ez peldaul csak majd minden epiteszt erint aki rendereli is a melojat)
Shadow map jo minosgben tetu lassu. Kamera a fov/lensben ki is merul...

Photon map az igazi mental ray erossege desktop kornyezetben.A tobbihez ha komolyan akarod hasznalni mar park kell. Sahredereket is belertve, ami le a kalappal szep, csak azt kene eszrevenni, nehol 1/10 vagy kevesebb ido alatt produkaljak az egyezo minosgu eredmenyt. (pl glass)
De nem is kell maxhoz menni, ott van pl cinema 4d, szinte nehez vele csunya kepet renderelni. Annyira jol be van love a renderer (fr van benne) A shaderek gyonyoruek es korrekt a renderido is.

Es itt jonnek be brail,vray,fr....mental ray/renderman es egyeb "eljart az ido csoda felett" Ha megnezed minden melo mogott rengeteg ember van akik kulonbozo problemakat oldanak meg. Kulon kodot irnak hozza. Nagy ceg belefer. De ez nem a renderer erdeme, hanem a belefektetett munkae.

Nekem ez a velenyem az aktualis szituaciorol.

3d vizualizáció és egyéb objektum lakatos, illetve maxscript challenger. render engine szaki, és szeretem a süteményt. xD donorok privátban jelentkezzenek. köszönöm.

Boba
#4085
Sztem azt is mindenki elismeri, hogy Mental+PrMan az ami igazán odaüt mindennek... gondolom _véletlenül_ használják ezt komolyabb cégek filmeknél, animoknál. (két neves alkotást csakhogy mondjak... renderman: finding nemo, mental ray: jurassic park3... ezek elég jól megmutatják mikre is képesek ezek a renderek😊 persze renderman nem csak rajzfilmre képes, PR a photorealistic rövidítése😉)

Peetmaya
#4084
Szerintem azért ne becsüljük le a mental ray-t, mert az se tud keveset, brazilnál szerintem mindenképpen többet, ha vray meg csak néha veri, akkor az se jobb mr-nél.. na mind1😊

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

youth
#4083
"The first V-Ray builds for MAYA will be available for public beta testing"

Mikor is lehet tesztelni? Vagy erre mondtad Nenad hogy május elején?

Youth

youth
#4082
Ha meglesz a V-ray én csak azzal fogok renderelni!!! Az egy csoda!!! Néha már Brazilt is veri... Én nagyon várom már...

Youth

Boba
#4081
Gondolom maxnál a lassúság a rosz connection miatt volt, minõség gyengeség meg talán a régi engine miatt, passz.

Jah... bár én még mindíg azt mondom, renderman-t kéne kitanuljam😊

Peetmaya
#4080
Leonkel, milyen feliratot akarsz? Mellesleg textúra, vagy modell, nem kell mindenhez külön tutor, próbálj már meg magadtól is csinálni dolgokat!😊

Boba, azt mondtad maxban a mental is szar, tehát nem a vray hibája ezexerint a lassúság, hanem maxé, akkor vray nem is lehet olyan rossz maya alatt. mind1, majd meglássuk ahogy a vak is megmondta.

Miért nem hívják a bajuszt szájöldöknek? :)

Boba
#4079
3 point lightning? csak a fõfénynél legyen bekapcsolva az emmit spceular, ill az árnyék.

#4078
a fény ami megcsillan az a 3 pontos lámparendszer😊)egyike
kikapcsolom..😊
a feliratozásra nincs valahiol tutor esetleg?

Ha megfogod elszáll, ha megszolitod elfordul, ha utána mész, tied lesz